Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Maximova
Maximova 2019. 03. 23. 22:14
Előzmény: #199317  Csibefasirt
#199320
+++
Maximova
Maximova 2019. 03. 23. 22:13
Előzmény: #199316  Dale
#199319
Van mikor igen, van mikor nem.
Én már elég sokféle védelmi rendszert használok.
Más kell a részvények hagyományos kereskedésekor és más egy CFD esetében.
Ezen felül a kereskedő szoftvertől is függ.
-
A legkényesebb és egyik legspekább daytrade a CFD index kereskedés.
Itt nagyon sokféle védő és célár teljesítő rendszert vetek be. 
Fix és követő stoppok. A követőben is van pontra, árra és %-ra működő.
Mindig a helyzethez és a pozik nagyságához kell alkalmazkodni. Valamint a dinamikához.
Az Erste furfangjai csiszoltak ki bennem néhány technikát, amikre "légy résen" módon kell figyelni.
Ezek elég sokba kerültek nekem. De kibírtam, kifigyeltem és kidolgoztam ezeket. 
Azóta termelnek.
Igen, van mikor a mozgásból látom, hogy robot szeánsz indul stop szedésre, ilyenkor ki veszem, majd ha befejezték a melót, visszateszem, mert ők is visszaszippantják az árfolyamot.
-
Befektetési részvényeknél egészen más a helyzet, mert ott hosszú időtáv van. Ott legfeljebb a pozíciók méretezése miatt kell egy-egy célárnál profitrealizálást betenni.
Azonban a kettőt (speka daytrade + swing vs befektetés) nem szabad keverni, sem egy kalap alá venni, sem összehasonlítani stoppilag.   
popejt_villamosszékbe 2019. 03. 23. 22:05
Törölt hozzászólás
#199318
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 03. 23. 21:31
Előzmény: #199316  Dale
#199317
Erre nálam okosabbak biztos jobban tudnak amúgy válaszolni, de ha nem valami olyasmiben vagy ami nagyon könnyen mozdul el nagy mértékben vagy tőkeáttétes, akkor szerintem se muszáj ott lennie a stoppnak, de fejben valahova mindenképp tenni kell :D tudom, így 0 ázom majd a számlám ;) de pl 4ig ben stop nélkül egy tapottat sem tennék :D 
Dale
Dale 2019. 03. 23. 21:21
Előzmény: #199313  Maximova
#199316
Most kérdezek egyet, de a se te, se a többiek ne feszítsenek keresztre: tényleg annyira fontos stop-ot tenni, ha úgyis folyamatosan nézed a monitort? Popeye is erre játszik mindig, vagyis pontosabban, akik mögötte vannak...
Dale
Dale 2019. 03. 23. 21:18
Előzmény: #199311  1221_
#199315

"de látom neked is a legfőbb erényed, hogy beszólogass"
.
Neked üldözési mániád van, mint Peggy01-nek. Az beszólogatás, ha a saját írásodat idézem vissza? Vagy ha megkérdezem, hogy úgy lett-e?
.
Sztem vasárnap menj ki a jó levegőre, élvezd, esetleg vmit dolgozz, én is ezt tettem ma. Az Opust meg el kell felejteni még jó időre. Hétfőn úgyis megy tovább a műsor: 41G megy fel limittel, mi meg gondolom csorgunk le. Nagyon unalmas már ez a minta, de Jászai "Gereblyéző" Gellért ezt intézte nekünk. Persze én vagyok a naív, hogy a választások után nem hogy 800 felett kellett volna maradnunk, hanem ki kellett volna lőnünk. Ehelyett megfeleződtünk, lett egy csomó újabb részvény, és a rally is máshol megy. És én vagyok a negatív figura, ha ezt mind szóvá teszem? Hát, vannak bajok itt...
Törölt felhasználó 2019. 03. 23. 20:51
Előzmény: #199313  Maximova
#199314
köszi h leírtad, ez halálos lehet, ezt nem csinálom, ehhez nagyon ott kell lenni minden téren fejben....
Maximova
Maximova 2019. 03. 23. 20:27
Előzmény: #199291  Törölt felhasználó
#199313
Az Erste-ről kizárólag a CFD-s tapasztalataimat tudom megosztani veled.
Már 2011-ben is szakadozott az adatszolgáltatás.
Nem a NET!!!
2011.10.11-én leállt az Eurex-en a DAX, ez 438 eurós veszteséget okozott.
Gyakran előfordult, hogy ha nagy pakk volt bent, akkor "lenéztek" érte a stoppig. 
Ez számszakilag úgy néz ki például, hogy az Admiralnál leszúrt a Dax 9.164-ig, a GodmodeTradernél 9.134-ig, akkor az Erste-nél 9.023(!)-ig. Egy ilyen móka volt, hogy 800 Euróba fájt.
Ezek után napi szinten többször készítettem screenshotokat (a mai napig is).
Az efféle igazolható lenyúlások alkalmával levelet írtam, mellékelve a screenshotokat. 
Szó nélkül gyorsan visszatették a kereskedési számlára a pénzeket.
CFD esetén alkudni kell a spread mértékéről.
Van az a nyitó számlaösszeg, amikor már elég szűk spread érhető el. ;)
Légy óvatos a velük e téren!
  
Törölt felhasználó 2019. 03. 23. 19:33
Előzmény: #199307  Livermoree
#199312
köszi h leírtad, ez a dilemmám nekem is egyébként már rég léptem volna az erstétől....
1221_ 2019. 03. 23. 17:34
Előzmény: #199283  Dale
#199311
igazad van, egyszer már valóban töröltem magam, amikor egy kedves napraforgó nullára szopta az idegeimet, de látom neked is a legfőbb erényed, hogy beszólogass olyanoknak, akik téged sohasem bszogattak és amúgy egy csónakban eveznek veled, csak próbálnak kizárólag előre tekinteni! ettől még értékes minden véleményed.
hibaz 2019. 03. 23. 17:22
Előzmény: #199308  RoyStampler66
#199310
Volt 50--70 Ft sáv 2016/2017-ben,most 500--700 Ft sáv van(már ha még benne vagyunk).Lesz 5000--7000 Ft sáv is....
szusi 2019. 03. 23. 16:32
Előzmény: #199291  Törölt felhasználó
#199309
Interactive brokers! Nagyon jó, okos, és intuitív a mobil app, én szinte csak ott kereskedem. Soha semmi fennakadás nem volt, USA biztosítások vonatkoznak rá, és olcsó.
.
Egy negatívum: magyar részvényeket általában nem lehet shortolni. 
RoyStampler66 2019. 03. 23. 16:30
Előzmény: #199305  Törölt felhasználó
#199308
A legfontosabb tényleg az, hogy mit gondolok a fundamentumokról; ez táplálja a hitemet, hogy köszöntenek még ránk, részvényesekre szebb idők is. Ettől még érdekel, mit miért, mikor és hogyan kommunikálnak vagy éppen nem kommunikálnak, illetve a tetteik és a szavaik között mekkora az összhang. Ez sokmindent elárulhat a vezetésről (annak alkalmasságáról és szándékairól), valamint magáról a társaságról, illetve annak tevékenységéről is. Persze egy jó cégnek is lehet pocsék kommunikációja, és egy pocsék cégnek is lehet jó(nak tűnő) kommunikációja. De engem itt és most az Opus érdekel, és kíváncsi vagyok rá, hogy egy olyan társaság, amely szerintem fundamentálisan jó és a tőzsdén hosszabb távra tervez (vagyis egyes összeesküvés-elméletekkel nem pusztán a kisbefektetők kifosztására érkezett), miként tájékoztatja a befektetőit. S mivel már sokszor támadt az az érzésem, hogy a kommunikáció nem megfelelő (ami nem feltétlenül takar bármiféle turpisságot, de nem is zárhatjuk ki, amíg nem látunk tisztán), ezért gyakran elmerengek a közlemények (vagy azok hiányának) hátterén.
Livermoree
Livermoree 2019. 03. 23. 15:57
Előzmény: #199291  Törölt felhasználó
#199307
Nekem van erste és random is. Az erste egy manuplatív tróger brigád és a kedvezményeket is szabályosan ki kell harcolni. A mobil alkalmazás egy szar., sose működik és mindig kilép. Az erstes-s befektetési tanácsadók csupa jóra akartak rávenni az elmúlt 2 évben. 2017be vegyek wabererst mert jó lehet de kockázatos. Hál Istennek ML papírokat vettem, wabererst elkerültem. Aztán idén wallist ajánlották 200 felett amit a korrekció után vettem is, majd bukóban eladtam miután a fejünkre öntötték a 6 millió papírt. Röviiden ennyi az erste. A random jó és olcsó plusz segítőkészek. Viszont én nagy pénzt nem merek a randomnál tartani. Egy erste mégis csak jóval nagyobb mint a random szerintem.
madridista_
madridista_ 2019. 03. 23. 13:11
Előzmény: #199305  Törölt felhasználó
#199306
Miért ne tudnák mi a P/e illetve az üzemi eredmény?
Törölt felhasználó 2019. 03. 23. 13:00
Előzmény: #199302  RoyStampler66
#199305
Elég lett volna annyit írnod, hogy fundamentálisan jónak tartod az opust. Ez a lényeg. Fórum 85% szerintem nem tudja mi az a üzemi eredmény, vagy p/e..
Dale
Dale 2019. 03. 23. 12:47
Előzmény: #199297  Törölt felhasználó
#199304
Én a RCvel mint szolgáltatóval teljesen meg vagyok elégedve. Olcsó, szinte mindig működik (pénteken volt vmi kis bibi, de ez nagyon ritka, másokhoz képest).
Dale
Dale 2019. 03. 23. 12:45
Előzmény: #199302  RoyStampler66
#199303
A felbeszélők szerint ez egy negatív, rinyáló hsz, szerintem meg egy a kevés, megfontoltabbak közül.
+
RoyStampler66 2019. 03. 23. 12:31
#199302
De hogy témánál maradjunk: elnézést, nem olvastam végig az elmúlt bő egy hét kommenttermését, de az kiderült, hogy a hét eleji jó hírek (M&M Kft. és R-Kord Kft. szerződésállományának növekedése) miért épp akkor, kis költői túlzással félúton az átalakulási terv elfogadása és a rendkívüli közgyűlés között jöttek ki? Mert talán szerencsésebb lett volna, ha ezekkel az átalakulási terv közzétételével egyidejűleg (+/- 1-2 nap) rukkolnak elő, hogy megnyugtassák azokat, akik az átalakulási tervben csak a pít látják. Plusz a növekedést ugye 2018.06.30-hoz képest közölték, de talán itt mindenkit jobban érdekelt volna konkrétan az elmúlt 3 hónap, vagyis az, hogy idén eddig miért nem erről a két cégről szóltak a hírek, hanem pl. a ZÁÉV Zrt-ről. (Bár az R-Kord Kft. esetében legalább annyi bekerült az MTI közleménybe a jövőt illetően, hogy középtávú céljuk határokon átnyúló vasútfejlesztési projekteken keresztül kiterjeszteni a tevékenységüket a közép-kelet-európai régióban is.)  És Opus-szemszögből annyiban igazából nem mondtak újat, hogy azt az átalakulási tervben szereplő számok alapján sejthetjük, az M&M Kft. és az R-Kord Zrt. mennyire javíthatták csoportszinten az eredményt, s mivel idén még nem nagyon jött új hír egyik cég részéről sem, ezért feltehető, hogy az állománynövekedés mind tavalyi. Félreértések elkerülése végett: tényleg jó hírek ezek, és fundásan továbbra is jónak tartom az Opust, de valahogy mintha megint két olyan eső után köpönyeg közleményt kaptunk volna, amelyeket ügyesebben is időzíthettek volna. (A kommunikációs "stratégiájuk" ismeretében másfelől viszont már az is értékelendő, hogy legalább még a rendkívüli közgyűlés előtt adták ki ezeket.)
Törölt felhasználó 2019. 03. 23. 12:31
Előzmény: #199300  Törölt felhasználó
#199301
Ott még fehér ember nem nyert.

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek