Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 02. 18. 08:27
Előzmény: #189297  tozsdeguppy
#189300
véleményes a pf moderáció, nem is írok többet..
betgyuri
betgyuri 2019. 02. 18. 08:21
#189299
Jó reggelt OPUS részvényesek! 
tozsdeguppy
tozsdeguppy 2019. 02. 18. 07:52
Előzmény: #189287  Törölt felhasználó
#189298
ez még nem részvény. Egyelőre sorjegy.
tozsdeguppy
tozsdeguppy 2019. 02. 18. 07:50
Előzmény: #189295  Dale
#189297

Lenovot ezért rakták ki 20 napra. Pedig még udvarias is volt! Biztos rokona pompejnek a shortfóliós modi.
"Drága Pompikám!
Nem fogod elhinni de édesanyáddal álmodtam. És édesapáddal. Frankón. Nem kamu. Azt álmodtam, hogy regisztráltak a fórumon. Azt mondták rólad, hogy látják, hogy milyen okosakat írsz, és hogy látják, hogy mindenki szeret. (Egyszerre, hogy tudtak két dolgot is benézni!?) Ez a minimális objektivitást is nélkülöző szülői szeretet. (Lehet, hogy nekem is felül kellene bírálnom gyermekem dicséretét a  félévi biziért! Bár szín ötös lett.)
Na de vissza a sztorihoz. Nagyon megsajnáltam a szüleidet, úgyhogy én válaszoltam a levelükre. Elmondtam, hogy tényleg milyen okos vagy és itt téged még Nagy Barna Macika és Utópia is szeret. (Tudod ezt hívják kegyes hazugságnak). Aztán felébredtem. És így ébren nem igazán tudom, hogy az álmom vagy a jelenlegi Opus valóság a nagyobb rémálom!"
Dale
Dale 2019. 02. 17. 23:03
Előzmény: #189293  deszcsakafi
#189295
20 napra? Bezzeg a popeye-t egy napra sem teszik ki, pedig már a másikban is kérték, hogy hagyja békén őket. Azért nem tudom, mit érez ilyenkor a Portfolio...
Overthetop
Overthetop 2019. 02. 17. 22:41
Előzmény: #189292  Maximova
#189294
Na ugye, hogy lehet más papírral/témával is példálózni úgy,hogy az még érdekes is, pozitív is és még igaz is legyen.
Thx
(....ugye pompi?!?)
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 02. 17. 21:43
#189293
valami megint készül, a topikmodit kirakták nem látni miért..
Maximova
Maximova 2019. 02. 17. 21:35
#189292
Úgy gondoltam, hogy a hétvégébe talán belefér egy kis lazítós magazin a befektetői szemléletről.
Ha nem, akkor majd szóljatok.
-
Mint tudjátok negyedéves rendszerességgel kell közölniük az USA-ban a nagybefektetőknek a porfóliójuk aktuális állását. Most Warren Buffettéből szemezgettem. A Berkshire Hathaway a befektetési cége.
-
Az ábrán láthatjátok, hogy 2006-ban a Berkshire befektetéseinek 3.23%-át a US Bancorp  (USB) cég részvényei tették ki.
https://i.imgur.com/dYbTQzD.png
Ez egy bank holding, amit 1929-ben a nagy válság alatt alapítottak. Nem semmi az alapítás éve! Tudhatnak valamit, mert még mindig ők az USA nagy bankjainak egyike.
-
Buffett a legutóbbi nagy válság idején nem ijedt meg, nem dobálta el az USB részvényeit, hanem a legzűrösebb és legpánikolósabb időben, 2007-2009 között, tovább vásárolta a pappert. Szikla szilárdan bízott a cégben. Jól ismerte a bank múltját, vezetését, teljesítményeit. Hideg fejjel tette a dolgát, hiszen ő befektető. Nem állítom, hogy könnyű volt, de megcsinálta.
-
Jelenleg 38$-os átlagáron tartja az USB rv-eket.
Ez a befektetése legkevesebb 13 évet ölel fel.
A hozamát nagyon sok BÉT-en tőzsdéző kisbüfi igen kevesellné.
Mégis ő Warren Buffett, és ő a világ egyik leggazdagabb embere.
Sőt, ő az egyik leggazdagabb ember , aki tőzsdével és a tőzsdén kereste/keresi meg a milliárdjait.
-
A mostani friss befektetéseiből is látni lehet valamit.
(erről majd esetleg egy másik alkalommal, ha lesz másik alkalom, ejthetek pár szót) 
Ez ügyben az is érdekes, hogy most miközben már nagyon várja a világ a közelgő újabb válságot és sokan tanakodnak azon, hogy vajon mennyire vannak túlárazva a részvények, akkor Buffett éppen befektet (a csúcson, a tetején). 
Maximova
Maximova 2019. 02. 17. 20:59
Előzmény: #189290  betgyuri
#189291
Köszi :)
betgyuri
betgyuri 2019. 02. 17. 20:15
Előzmény: #189289  Maximova
#189290
Egyszerű... Kutatok, hogy a Dig, Vodafone, Telekom, Telenor tekintetébe az elmúlt egy év alatt milyen hírek láttak napvilágot ... Jelenleg a Telenor az ami több mint reális hogy az Mészáros érdekeltsége lehessen.... 
Maximova
Maximova 2019. 02. 17. 18:24
Előzmény: #189285  betgyuri
#189289
"Jelenleg én elemzem a leendő üzleteket... TELKO ügyben"
Gyuri, ez pontosan mit jelent?
-
Egyébként én is a Telenorról tudom, hogy látókörbe került.
-
Felminősítés ügyben én csak a hétfői napra értettem, hogy nem várok emelkedést a hírtől.
Természetesen hosszútávon sok eszköznek jó az ország feljebb sorolása.
-
Egyébként egy kicsit mintha késében lennének a hitelminősítők.
Már hivatalosan is elengedte a kormány a "minden évben 4%-ot fog emelkedni a GDP" dolgot.
Sőt, már kormányinfón is kendőzetlenül bemondták, hogy valós alapja van egy újabb turbulenciának a világban, és erre már készülnek is a kormány megfelelő szervei.   
Bekes 2019. 02. 17. 18:06
Törölt hozzászólás
#189288
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 17:48
#189287
Smile62 2019. 02. 17. 15:27
Előzmény: #189285  betgyuri
#189286
 A hitelminősítőknek pontos időpontjuk van a minősítésekre. Valohol le van írva az idontok. Egyébként van benne valami amit írtál. Negatívuma biztos nem. De az itteni szakértők biztosan ebben is találnak negatívumot. És ezt úgy írom, hogy ennyi idő után én is a pokolba kívánom sokszor ezt az egész céget.
betgyuri
betgyuri 2019. 02. 17. 14:43
#189285
Ami a hitelminősítést illeti, a Standard& Poors felminősítésének következménye lehet, hogy még 2 hitelminősítő is feljebb fog sorolni minket, azaz Magyarországot. 
Ennek pedig következménye lehet, hogy külföldi befektetők- külföldi alapok kötelezően fognak vásárolni államkötvényt, illetve hazai részvényeket. 
Tehát esély van arra is, hogy OPUS, Konzum részvényeket vegyenek a külföldi intézmények-befektetők. 
Holnap szeretném hogy emelkedjen a részvény árfolyama, de nem hiszem, hogy ettől fog menni. Mindenesetre várom jövőhéten a következő felminősítést, .... 
Mit lép a Fitch?
Az S&P után egy héttel később, február 22-én a Fitch Ratings is felülvizsgálja a magyar besorolást. A Fitch az S&P-hez hasonlóan a befektetésre ajánlott sáv alsó lépcsőfokán tartja a magyar besorolást, szintén pozitív kilátást mellett.
A Fitch tavaly úgy látta, hogy a magyar gazdaság folyamatai ugyan kedvezőek, dinamikusan nő a gazdaság, ugyanakkor rossz hír, hogy

·         az államadósság tartósan magas, ·         a gazdaságpolitikai döntéshozatal kiszámíthatatlan, ·         és a gazdaságpolitika prociklikus, vagyis éppen akkor igyekszik fűteni a gazdaságot a kormányzat, amikor már ellentétes lépésekre lenne szükség.
A Fitch idei, térségi értékelésében azt emelte ki, hogy több kelet-közép-európai ország kedvező hitelminősítői lépésekre számíthat.
A Portfolió szerint : Az érvényben tartott pozitív kilátás alapján és a Fitch év eleji kommentárja alapján nem lenne meglepő, ha már most felminősítenék Magyarországot. De ha most nem is, akkor az augusztusi felülvizsgálat során (a Fitch és az S&P is augusztus 16-án dönt idén másodszor a magyar besorolásról) minden bizonnyal megkapjuk a várt felminősítéseket a két hitelminősítő cégtől, ha addig nem romlanak érdemben a globális növekedési kilátások vagy Magyarországon nem változik kedvezőtlen irányba a makrogazdasági helyzet.




Magánvélemény : 
Bízom abban, hogy 2 felminősítés e hónapban megtörténhet. Ez pedig a Fidesz kormánynak kedvez. A Választáskor felfogják keményen használni... 


Jelenleg én elemzem a leendő üzleteket... TELKO ügyben.... idáig a TELENOR az ami a leginkább érdekli az OPUST :) 








Smile62 2019. 02. 17. 13:46
Előzmény: #189266  Dale
#189284
Szerintem sokan vagyunk hasonló cipőben. Itt minenkinek az lenne a cél , hogy emelkedjen az árfolyam. Van sokszor ellentétes hozzászólások.
PEPE67 2019. 02. 17. 13:18
Előzmény: #189281  LustaPista
#189283
Snapsz
Snapsz 2019. 02. 17. 13:06
Előzmény: #189275  Maximova
#189282
Szép és objektív meglátás. Semmilyen hatása nincs a hitelminősítésnek a tőzsdére. Még szinte inkább beszakadások következtek utána, mivel előre árazták a hitelminősítést. Hírre adták.
LustaPista 2019. 02. 17. 12:40
Előzmény: #189279  deszcsakafi
#189281
Üdvözletem! Elnézést a tudatlanságomért. Hol tudok utánanézni hogy a cégünk milyen tendereket,közbeszerzéseket  nyert?

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek