Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 31. 19:45
Előzmény: #186099  BigProfit
#186100
Hajrá Fidesz!
BigProfit
BigProfit 2019. 01. 31. 19:34
Előzmény: #186090  Wally_Karue
#186099
Megtisztelő,hogy ezt ilyen őszintén leírtad megosztva velünk azt,hogyan jutottál el erre az elhatározásra. Ha így érezted,akkor jól tetted. Ez egy nagyon kemény meccs április óta....ide tényleg bika golyók és kötél idegek kellenek. Én könnyebb helyzetben vagyok,mert nagyon lentről vagyok benne,de kurvára fáj nekem is a 810 és a mostani ár közötti bukó,ami rohadt sok....nagyon sok.... Utólag majd kiderül,hogy miért tartják itt az árfolyamot mesterségesen úgy,hogy ezzel a tavalyi évben buktak legalább 1000 forintot,hiszen az év végi záró minimum ennyivel kellett volna többnek lenni normális esetben,mint lett. DE! Személyesen ismerek egy pár kurva nagy játékost a NER legényekből és tudom mennyire gerinctelenek,bármire képesek és bárkin keresztül gázolnak. Remegnek a pénzért és soha nem elég nekik semmi. Ez az árfolyam senkinek nem jó,nekik sem. Itt olyan emberekeről beszélek,akik 10 Ft alattról vannak benne milliós pakkokkal. Ezek egyszer már meglátták a 810-et ne gondoljuk,hogy ez alatt el fogják dobni. Én kivárom,hogy elengedjék és repüljön az égbe. A májusi EP választás diadala után várom az óriási fordulatot,bár szerintem már előtte is el fog indulni.
Az 1000-es bulira várunk szeretettel,ott én fizetem a piát minden hivőnek. Ha teheted kérlek írj azért ha tudsz,nagyon kedveltem az írásaidat. Kívánok sok szerencsét a mostani befektetéseidhez. Mi maradunk még,mert bízunk!!HAJRÁ MAGYARORSZÁG,HAJRÁ OPUS.  
Wally_Karue
Wally_Karue 2019. 01. 31. 19:29
Előzmény: #186095  lenovo
#186098

á ezt az osztipapíros dolog már régi mániám, igazából már évek óta szemezgetek vele, nézem a cégeket, szóval ez nem ilyen hirtelen döntés volt - nyilván játszós pénzzel majd játszom majd egy-két kört, de be kell valljam, hogy most nagyon megcsömörlöttem az egész magyar tőzsdétől, nem hiszek a múlt elemzésében, mindig próbálok a jelenben élni és a jövőt tervezni, ezért nem fogok számolgatni, hogy mi lett volna, ha...
hoztam egy döntést és megyek tovább... senkitől nem fogom sajnálni a nyerőt, kívánom hogy mindenkinek jöjjön be a számítása a papírral
szaferi
szaferi 2019. 01. 31. 19:19
Előzmény: #186090  Wally_Karue
#186097
Sajnálom :( és sok sikert az új papírokban!
ezis
ezis 2019. 01. 31. 19:11
Előzmény: #186090  Wally_Karue
#186096
Sajnálom és értelek. Hányszor de hányszor ki akartam szállni, mert ugy éreztem ez nem fog megegyszer 800 közelébe menni. De mégis bíztam, esett...morogtam. hígítottam. Mikor meghúzták örültem és ujra nem dobtam. 
Meg varok egy kicsit. Aztán meglátjuk. Mindenesetre a napizók, a shortosok  azok akik kereshettek itt. Akinek bizalma volt, kitartott....beszopta. 
lenovo
lenovo 2019. 01. 31. 19:04
Előzmény: #186090  Wally_Karue
#186095
Engedd meg, hogy két hibára felhívjam a figyelmedet az írásodban. Az egyik, hogy nem 9 napja esik, hanem 9 hónapja. A másik hogy tipikus elkeseredettségre utal, hogy egy befektetés lezárása után rögtön másnap, vagy aznap hoztad meg a befektetési döntésed az amcsi osztalékrészvényekkel kapcsolatban. EZ nem jó. Mivel az elmúlt 20 évben már én is csináltam hasonlót elmondom mi fog történni. Egy évig kurva jól fogod érezni magad és akár még pluszban is lehetsz. No para. No idegfeszültség. Gyomorgörcs eltűnik. A második évben elkezdődik a bizsergés. Elkezdesz visszamenőleges elemezéseket készíteni és rájössz, hogy járhattál volna jobban. Előjön, a mennyi lehetőséget hagytam ki bizsergés. És indul a mókuskerék előröl. Kívánom, hogy ezalatt az egy év pihenő idő alatt minél nagyobb befektetői bölcsességre tegyél szert!
betgyuri
betgyuri 2019. 01. 31. 19:03
Előzmény: #186090  Wally_Karue
#186094
Megértem a döntésed, azért majd várlak vissza. Légy jó. Viszlát! 
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2019. 01. 31. 19:01
Előzmény: #186090  Wally_Karue
#186093
megértelek ! 
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2019. 01. 31. 18:58
Előzmény: #186090  Wally_Karue
#186092
megértelek ! 
Dale
Dale 2019. 01. 31. 18:53
Előzmény: #186088  Stroboszkóp
#186091

"Mert ML az elején vett egy csomó részvényt amit most nem fél használni."
.
Ha eladna, azt látnánk... Tényleg, nincs vmi lehetőség, ahol minden nap végén meg lehetne nézni, záráskor kinek mennyije van? 5% alattiakat is?
Wally_Karue
Wally_Karue 2019. 01. 31. 18:52
#186090
Sziasztok
bár írtam, hogy nem fogok egy ideig ide írni, de tegnap délután történt valami, ami miatt mégis megteszem. Bár írtam, hogy úgy tervezem, hogy én és az Opi együtt fogunk megöregedni, de tegnap délután hosszas töprengés után úgy döntöttem, hogy bedobom a törülközőt, és végül több milliós buktával 472 és 470 között kiszálltam a papírból, pedig nálam kevés nagyobb hívőt lehetett volna találni.
Az indokaim:
1., az elmúlt 9 hónap, de különösen az elmúlt 2 hét betette nálam a kaput, az hogy gyakorlatilag semmilyen rossz hír nem volt a céggel kapcsolatban, mégis folyamatosan adják/adták valakik - olyan hogy egy papír 9 napon keresztül folyamatosan esik úgy, hogy semmilyen rossz hír nem érkezik, nincs - a chartja egy csődközeli céget indikál
2., végiggondoltam, hogy kik adják és miért?
a. lockuposok, akiknek kp kell?
b. bennfettesek, akik már ismerik a tavalyi számokat?
c. a 3 tőkealap, akiknek érdekes módon pont úgy változott a tulajdoni hányada, hogy bejelentés nélkül szórhatják a papírt
d. elégedetlen és beleunt kisbüfik (mint én)
Valahol mindben lehet az igazság, és rájöttem, hogy én ezen nem akarok agyalni és idegeskedni többet, nem akarom, hogy szétbassza a napom az aggódás és az, hogy 5 percenként azt nézem, hogy hol áll az árfolyam - ma egyszer sem néztem rá a chartra, nyugodtan tudtam ebédelni, beszélgetni a kollégákkal nem a telefonomat buzeráltam és leírhatatlanul jó érzés volt. Ami biztos, ezek után a hónapok után egyszerűen nem bírtam tovább a papírban maradni, ez a fajta mentalitás amit ML képvisel teljesen távol áll az életfelfogásomtól, úgy gondoltam, hogy a haszonért ezen túl tudok lépni, de úgy látszik nem megy...
Az összes pénzemért amerikai osztalékfizető papírokat vettem (olyanokat, melyek 25+ éve stabilan egyre nagyobb osztit fizetnek), a BÉT-nek a közelébe sem jövök soha többet, és szerintem nem egy ilyen befektetőt fognak elveszíteni
Aki marad és kitart annak sok sikert kívánok, nagyon szurkolok mindenkinek hogy megtalálja a számítását, bízom benne, hogy az ezres buliba azért meghívtok :) a fórumot azért olvasom majd néha hozzá is fogok szerintem szólni
üdv mindenkinek Wally
Dale
Dale 2019. 01. 31. 18:51
Előzmény: #186087  lenovo
#186089

"Szerintem még Pompi is jobban csinálná!"
.
Egy pillanatra elképzeltem ezt magam előtt, és lehet, hogy itt a lényeg: Pompi a vezető titokban, és ezért állunk ilyen sz.rul.
Stroboszkóp 2019. 01. 31. 18:48
Előzmény: #186086  Smile62
#186088

Miért Mészáros : Mert neki van a legtöbb pénze és háttere és ebben bíznak a befektetők
Miért ekkora cég : Hasonlóképp működik mint a derivatíva piac . . irreálisan gyorsan növekszik.
Miért tőzsde : Itt a nagybüfik irányítanak.
Miért pémium kategória : Mert sokat költ hírnévre . . .  brandet épít
Miért fúzió : Mert egyszerű
Miért nemzetközi tőzsde : Mert magyarország nagyon olcsó illetve magabiztos ország látszatát kelti.
Miért itt az árfolyam : Mert ML az elején vett egy csomó részvényt amit most nem fél használni.
lenovo
lenovo 2019. 01. 31. 18:23
Előzmény: #186086  Smile62
#186087
Szerintem legkésőbb hétfőn bemegy Mészáros úr a céghez és kibassza  a cégvezetést. Én ezt tenném a helyében. Szerintem még Pompi is jobban csinálná!
Smile62 2019. 01. 31. 18:19
Előzmény: #186083  Stroboszkóp
#186086
 Egyébként ha csak kérdéseket teszünk fel ,akkor ki hova teszi. Miért Mészáros? Miért ekkora cég? Miért tözsde? Miért pémium kategória? Miért fúzió? Miért nemzetközi tőzsde? Miért itt az árfolyam? Ezek csak kérdések ,csak jó indulatból.
HCsabi 2019. 01. 31. 18:12
Előzmény: #186082  Smile62
#186085
Klassikus bikapéntekkel indul a február!
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 01. 31. 18:12
Előzmény: #186081  lenovo
#186084
Naná :D az lesz a legizgalmasabb ;) 
Stroboszkóp 2019. 01. 31. 18:09
#186083
Én nemrég azért dobtam bukóban az OPI-t mert jól láthatóan "ledugózták" minden nap . . . . Ha egy cég nemzetközi piacra és fúzióra készül akkor stabilizálni kellene teljesen, ez a logikus. Szerintem most 450 körül előfordulhat ugyan "kilövés" de nekem nem kicsit bűzlik ez az egész . . . .
Smile62 2019. 01. 31. 18:08
Előzmény: #186078  Csibefasirt
#186082
 Min ha régebben leírtam volna, hogy megérzés alapján a februári hónap jó lesz a részvény szempontjából. De csak megérzés. Az életben mindenhez kell valami megérzés.
lenovo
lenovo 2019. 01. 31. 18:02
Előzmény: #186078  Csibefasirt
#186081
főleg a szombat, vasárnap!

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek