Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
betgyuri
betgyuri 2019. 01. 29. 08:30
Előzmény: #185218  Overthetop
#185220
Igen... akarom mondani :) 
betgyuri
betgyuri 2019. 01. 29. 08:30
#185219
Kiváncsi vagyok, hogyha a Brit Tesco leépít Magyarországon , a brexit miatt, akkor más cég pl a Vodafone szóba kerülhet-e hogy átvesszük ??? 
Overthetop
Overthetop 2019. 01. 29. 08:29
Előzmény: #185217  betgyuri
#185218
Akarod mondani "Magyarországra jöTT a világ legnagyobb alapkezelője:
https://www.napi.hu/tech/folavattak-a-blackrock-alapkezelo-innovacios-kozpontjat-budapesten.671420.html
betgyuri
betgyuri 2019. 01. 29. 08:22
Előzmény: #185206  ferujoe
#185217
Jó Reggelt Opus Részvényesek ! 
A MOL Hernádi Zsolt a vezér. INA ügy miatt kellemetlen neki , Horvátországban nemkívánatos ember. OTP : Csányi bá ott van a vezérkarban, mindenki tudja, hogy Orbán hátországát is finanszírozza. Együtt repked ha kell Mészáros bandával. 
Egyszóval ha komoly befektető lennék, mindegyikbe vennék, s leginkább Fidesz közeli cégekbe. 
Leváltásról nem tudom már hol írnak, és magam is személyesen tapasztaltam meg, milyen ellenzéki erő van ma Magyarországon. Nos irtóan gyenge. Orbán Viktor megbuktatni ezzel az ellenzékkel lehetetlen lesz, mert nem fognak soha egyesülni, a mögöttük felsorakozó tömeg meg nem harcosokból áll. Nembeszélve arról, hogy Simicska sem buktatta meg, vagy szivárogtatott ki bizalmas anyagokat, hogy a FIDESZ szavazótáborát aprítsa. 
A Birodalom épül, s bízom benne, hogy haszonélvezői leszünk...
+Magyarországra jön a világ legnagyobb alapkezelője
NEVE : Blackrock
notesz_laci 2019. 01. 29. 08:17
#185216
Ja és nem tudom feltunt e bárkinek de lapitas van egy ideje tenderek terén mind epitoipar mind vasút fronton. Véletlen? Nem. Hiszem.. Szerintem e.p. Választásokig jegelve lesz minden amit csak lehet. Utána nyílik a csap. 
Törölt felhasználó 2019. 01. 29. 08:16
Törölt hozzászólás
#185215
notesz_laci 2019. 01. 29. 08:16
Előzmény: #185209  ferujoe
#185214
Ha figyeltél alaposan, észrevehetted hogy a cég már több szálon az ország gazdasági utoerere lett kötve direktben. Stratégiai agazatokkal, amik kormány támogatás semlegesen is képesek és fognak is  üzemelni. Turizmus, Mátrai erőmű, ingatlanok, biztosító, gyárak. Ezek nyilván támogatással még jobban húznak, azonban masszív pénzt termelnek maguktól is. Egy alap pedig ezt nézi : a cashflow folyamatos e, illetve növekedési potenciál mekkora benne, ehhez képest mit mutat a rvar, alul vagy felulertekelt a vizsgált idotavon, konzervatív jövőt arazva. 
Az epitoipar szerintem az egyetlen amit megviselne egy váltás. Az it pedig véleményes, de mivel nincs túl sok konkurencia és jóval több meló lesz a következő években mint amire a piacnak fejlesztői kapacitása van ezért ott sem gondolom hogy kikerulhetne a körből. Max tényleg versenyezni kellene árban. (bár jobban belegondolva ez igaz az epiroiparra és a vasutra is...) 
hari69
hari69 2019. 01. 29. 08:14
Előzmény: #185211  kupec
#185213
Egy komoly befektető, nem a sajtóból tájékozódik. (Szerintem)
Wally_Karue
Wally_Karue 2019. 01. 29. 07:41
Előzmény: #185209  ferujoe
#185212
szerintem pont ezért lett ez az Nyrt, ha elszámoltatás is lesz, az Opus részvény egy teljesen legális befektetés, transzparens, a belőle kiszedett osztalékot illetve árfolyamnyereséget a Jóisten sem fogja tudni tőlük elszedni és megkérdőjelezni a legimititását - nyilván nem is fogja akarni sem - ez tulajdonképpen egy biztosítás nekik (és remélem nekünk is)
kupec 2019. 01. 29. 07:40
Előzmény: #185208  Smile62
#185211
Sajnos a ballib sajtó idehaza és külföldön valóban acsarkodik, ami igen negatívan érinti Mo. és kormánya megítélését. Ez mindenképpen kockázat egy befektető számára, amit a várható nyereség ellensúlyozhat. 
ferujoe 2019. 01. 29. 07:37
Előzmény: #185208  Smile62
#185210
Köszönöm, hogy írtál, én is csak véleményeztem.Én is ezt írtam, hogy ezt írják, meg azt írják.Azért az Európai Parlamentben elég sokat van porondon Magyarország.Ez tény.Erről mindenki tudomást szerez., a befektetők is.Fogja magát azt inkább Ázsiában vásárol, ez csak egy példa akar lenni.
"Szeretik az állam által támogatott cégeket".Hát én pont ebben látom a mai kockázatot, hogy az állam is mögötte van, ami manapság egyre több kritikát kap itthonról, is meg külföldről is.
ferujoe 2019. 01. 29. 07:29
Előzmény: #185207  Wally_Karue
#185209
A tulajdonosi kör jogilag támadható válhat.Nem most, mert politikailag biztos a háttér.Ha a rendszer bukna, akkor esetleg kiderülne, hogy nem legálisan épült fel az "Opus család"Na ez a kockázat.Nem az 1-2-10 milliót befektetőknek, hanem a 10-100 milliárdot elköltő Alapoknak.Ők nem kockáztatnak, inkább keresnek a világban egy nyugodt befektetést.
Smile62 2019. 01. 29. 07:24
Előzmény: #185206  ferujoe
#185208
 Szerintem ez pont fordítva van. Már ha bele szólhatok. Mindent tétele amit leírtál, könnyen cáfolható. Egy, a Külföldi és a ballib sajtók acsarkodnak Azt is el lehet hinni nekik, hogy nincs is migráció európában. Bár mit leírnak csak nem az igazságot. Legyen gazdasági, vagy politikai vélrmény.  Ne hasonlítsuk már az akkori Romániát a mai Magyarországhoz. És még sorolhatnám. Egyébként gazdasági napilapban említették, hogy az alapok jobban szeretik az állam által is támogatott cégeket.
Wally_Karue
Wally_Karue 2019. 01. 29. 07:13
Előzmény: #185206  ferujoe
#185207
jó reggelt mindenkinek :)
nézd az tény, hogy van kockázat ebben a részvényben, de melyikben nincs? az otp és a mol is tud nagyot esni, sőt talán ők még jobban ki vannak téve a nemzetközi helyzetnek, mint az Opi
viszont sztori is van a cégben, növekedési potenciál jóval nagyobb mint a fenti kép bluenál, ráadásul igen jelentős diszkonttal forognak a papírok jelenleg, ami megint csak meggondolandóvá teszi a bevásárlást, szerintem ez már az az árszint, ahol - ha nem a konyhapénzzel tőzsdézel és ki tudod várni az emelkedést - érdemes lehet beszállni
egyértelműen kivár most mindenki, a piac, a befeketetők mindenki azt várja, hogy sikerül a fúziót összehozni, és hogy milyen számok lesznek utána - sajnos úgy néz ki a kilövésre kicsit várni kell, de én biztos vagyok benne, hogy nem marad el, legkésőbb a 2019 féléves jelentés után (de ez nálam a worst-case scenario)
ferujoe 2019. 01. 29. 07:02
#185206
Véleményezésre.
Opus részvény tulajdonosi kör - mindenki tudja ki ez.
Nem akar emelkedni az árfolyam .Miért?Egy komoly befektetőnek /Alapoknak/ fontos  tényező a kockázat.
A 2019 évi Magyarországon kockázat most Opus részvénybe fektetni.
A politikai háttér elbizonytalanítja a komoly befektetőket.Arról lehet hallani a világban, hogy Magyarországon virágzik a korrupció, és a "nép" is egyre türelmetlenebb, lázong.
A mostani rendszer "megtámadásáról, leváltásól"  szólnak a hírek.Most sokan ezt itt megcáfolják majd, de a tények azok tények maradnak, és erről írnak mindenhol.
Ha Te komoly befektető lennél nagy tőkével, mit vásárolnál?
Egy biztos "Mol, vagy Otp" részvényt, vagy egy  bizonytalan Opus részvényt.
Itt a fórumon a hozzászóló kis befektetők lelkesítik, biztatják egymást, álmodozva olyan számokat írnak le, hogy csoda.Az Opus részvény politikai háttere viszont folyamatosan kapja a támadásokat itthonról is, és most már külföldről.
Ne mondja senki, hogy ezzel nem kell foglalkozni, lásd Ceausezcu is azt gondolta, hogy ő ott az "isten, és mi lett a vége.Erre azt írjátok majd, hogy az ott volt , de ez itt nem történik meg.Szerintem se, de az alapok semmilyen kockázatot nem fognak felvállalni ha felmerül egy csekély kis mértékben is.
betgyuri
betgyuri 2019. 01. 29. 00:18
Előzmény: #185204  betgyuri
#185205
és ezért is gondolom azt, hogy 2020-ra kötnek idén szerződést. 
Orbán most ügyeskedhet . 
USA: 
Gáz üzletág. - Horvátország 
Amerikai tőke bevonása - OPUS
Oroszok : 
Putyin - Gáz vásárlás megujítása és PAKS hitel megállapodás, MOl részresedésből az INA eladása Oroszok felé-... 
Szóval lehetnek kavarok.... 
A Tárgyalások zajlanak.
OPUSban meg a fuziót végig kell vinniük pont ezek miatt is... 
betgyuri
betgyuri 2019. 01. 29. 00:12
Előzmény: #185203  betgyuri
#185204
A Dátum nagyon fontos.... 
betgyuri
betgyuri 2019. 01. 29. 00:12
Előzmény: #185202  betgyuri
#185203
Közös sajtótájékoztatót tartott kedden Szijjártó Péter külügyminiszter és Rick Perry, az Amerikai Egyesült Államok energiaügyi minisztere. A látogatásra azért került sor, mert 2020 végén lejár a jelenleg hatályos magyar-orosz gázvásárlási megállapodás, ami teljesen új helyzetet teremt majd, és amelynek nyomán Magyarország teljesen új forrásokat tud bevonni a gázellátásába. Ebben amerikai segítségre is szükség van, és nem mellékesen amerikai érdek is.
betgyuri
betgyuri 2019. 01. 29. 00:01
Előzmény: #185198  Dale
#185201
Nos félek is meg nem is. 
Félek hogy le tudják vinni a részvény árfolyamát, mert lehet részvénnyel fizetni az Államnak a BB bankkért, és az OPUS csak részvényekkel tudja megvenni , és ez a favorit. NA itt jegyzem meg, hogy ki is fog derülni, hogy az a bizonyos Lock up kikötés tekintetében mennyire szavatartóak a Jászaiék. 
Állam részvényt kap ... OPUS részvényt... Na az durranás lesz.... nem gondolod ??? 

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek