Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 23:49
Előzmény: #174794  Nehézkérdések
#174800

"Érdekes ez a kettős mérce, amit alkalmaznak az opival szemben egyébként:" Nincs itt semmi látnivaló, sokan az itt megsokszorozott pénzüket vitték át más részvényekbe így értelemszerűen a megváltozott érdekeiknek megfelelően próbálnak ráerősíteni az ellentétes irányú mozgásra. Jelenleg az az érdekük, hogy ott emelkedjen az árfolyam, itt pedig lehetőleg olcsóbban tudják visszavenni a korábban eladott részvényeiket, de legalább alacsonyabb emelkedést követően, mint amit addig sikerül elérniük máshol. Ez tulajdonképpen ennyire egyszerű, nincs itt semmi nehéz kérdés. ;-) Viszont nehéz (inkább kellemetlen) kérdéseket ezzel kapcsolatosan én is tudnék gyártani... "Ó, amúgy, ha a 4IG az opi leányvállalata, akkor nem minden profit onnan az opié és annak részvényeseié? Csak kérdezem)" Célszerű megvizsgálni a tulajdonosi szerkezetet és a jelenlegi profitot ... ennek a "nehéz kérdésnek" a megválaszolásához. Amúgy most legálabb megtapasztalhatjuk azt, amit a telekomosok átéltek, amikor mi emelkedtünk. Nyugi nem csak te és én gondolom ezt a részvényt 500 forint körüli szinten jó vételi lehetőségnek. Most hogy itt tartunk legálabb azok is részesei lehetnek a sikereknek, akik "végiganyázták" ezt az időszakot, bár szerintem lehet, hogy ők a továbbiakban is csak a megfelelő pillanatot várjak majd egy shortra. Mondjuk az, hogy egy két közkedvelt figura felszívódott (pl. utópia) számomra másra utal. ;-)
UI: Az általad említett "szenilis öregasszony" kérem kíméljenek...
irodek333 2018. 11. 25. 22:12
#174799
Ezek a hülye ukránok meg az oroszok megint méregetik, kinek nagyobb a .....
Remélem ez nem lesz ránk hatással!
Peti84
Peti84 2018. 11. 25. 14:55
Előzmény: #174791  slrd
#174798
Gondold igy, nekem teljesen mindegy. Azert az sokat elarul, hogy az esttel egy kalap alá veszed a 4ig-et. Volt opim es valoszinuleg lesz is. Számomra az elég meglepő hogy ilyen keserü indulatokat valt ki egy testvérpapir emelkedese. Nem sirankozni kell, hanem lekereskedni amit lehet és a tőket bevedeni. A konzin buktam, 7 szamjegyü osszeget, mert béna voltam, a stoppot 10%ra tettem, pedig nem szoktam ennyire alálőni. Mégsem szidtam a papirt és nem kivantam más reszvény limites esését, sőt nem is picsigtam sehol. Hanem megraztam magam és ketestem más részvényt amiben azota többszöröztem. Ez egy ilyen jaték. Tovabbi sok sikert.
Nehézkérdések 2018. 11. 25. 13:04
Előzmény: #174795  Wally_Karue
#174797
Az való igaz, hogy elszállt mint a rakéta és ez amúgy egyáltalán nem rossz, abból a szempontból, hogy mindenkinek magas profitot kívánok ott és permanens ATH-t, mert nem jó érzés beragadni. Viszont az is igaz, hogy nem csak, hogy (részben) innen viszik el a pénzt és emelkedést, de ott is sokan úgy látják a dolgokat, ahogy előbb leírtam. Az biztos, hogy ott most megy az, ami egy éve az opiban volt és ugyanolyan örömteli eufórikus hangulat van, mint mikor 805-re mentünk itt. Én nem tőlük irigylem az emelkedést, csak magunknak is ugyanilyen menetet szeretnék, de ez valahogy egyenlőre akadályozva van. Ami nem tetszik. Pedig opi szerintem kb a 4. legértékesebb cég a tőzsdén ma és KÖNYÖRGÖM SAJÁT ÉRTÉKEN FOROG.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 12:58
Előzmény: #174795  Wally_Karue
#174796
+
Wally_Karue
Wally_Karue 2018. 11. 25. 12:54
Előzmény: #174794  Nehézkérdések
#174795
a 4IG-vel most az van, hogy nagyon durván elszakadt az árfolyama a valóságtól, előfordul az ilyen, a piac majd beárazza később... én is nagyon jó papírnak tartottam, amivel hosszú távon számolni kell (most is így gondolom, de nem ezen a szinten), de egyszerűen irreálisan elszállt az árfolyama, és azt veszem éazre azon a topikon, hogy egyszerűen ott már a józan eszüket is elvesztették a "befektetők", azt hiszik, hogy örökké emelkedni fog az árfolyam, nem lehet vele rosszul járni
ne legyen igazam, de a tőzsde nem szeretetszolgálat, nagyon durva, akár évekig tartó beragadásokat vizionálok a 2000 Ft felett beszállóknak
Nehézkérdések 2018. 11. 25. 12:41
Előzmény: #174792  Nehézkérdések
#174794
Érdekes ez a kettős mérce, amit alkalmaznak az opival szemben egyébként:
Ez egyre értékesebb és egyre olcsóbb. Ha lemegy 500 alá, saját tőke alatt forog, tehát ez egy speka papír, amiben nyugodtan várjanak a részvényesek, majd jó lesz ez valamikor. Ez egy olyan papír, ami folyton csak esik és ez jól van így, hiszen ez egy speka papír. Ti csak legyetek türelemmel, majd eljön a ti időtök is, de holnap a 4IG biztos limittel nyit felfelé. Itt egy 15%-os emelkedést komplett könyvvizsgáló csapatnak kell alátámasztania, 4IG-ban ez természetes dolog, nem kell vele foglalkozni. A 4IG, na az aztán milyen jó papír, így a saját értékének a 20-szorosán, ugyanolyan fúziós mizéria előtt állva, mint ami az opiban van most, úgy hogy nem tudunk semmit csak bemondás van. Bezzeg az opi 1-es P/BV-vel még valószínűleg esik. Kicsit olyan ez, mint amikor egy szenilis öregasszony lekezelő stílusban próbálja neked elmagyarázni, hogy miért az MSZP még mindig a legjobb párt és, hogy Gyurcsány sose hazudott, miközben a fejedet próbálja simogatni, mint egy 5 évesnek.
(És még mielőtt valaki félreért nem a 4IG-soknak kívánok esést, sőt azt kívánom menjenek minél magasabbra (ezért is nem az ő csoportjukba írom ezeket), de egyszerűen fura, ahogy rengeteg ember kórusban próbálja megmagyarázni, hogy opi miért jó ha esik és minden más miért mehet. Ó, amúgy, ha a 4IG az opi leányvállalata, akkor nem minden profit onnan az opié és annak részvényeseié? Csak kérdezem)
Nehézkérdések 2018. 11. 25. 12:16
Előzmény: #174786  Peti84
#174792
Megint ugyanaz a lemez sajnos:
1. Az opi csak várjon itt könyv szerinti értéken ez most nem mehet.
2. Ennek már elmúlt az emelkedése, most másnak kell mennie.
3. Ez speka, amikor most tolták fel 250 milliárdosra és folyamatosan egyre olcsóbb úgy, hogy egyre többet ér.
4. A többi, amiben ennek a töredéke sincs az nem speka.
5. Ti csak várjatok türelmesen, majd mi keresünk helyettetek, addig lehet fáradni közmunkára.
6. Ebben most sok a probléma, de az üres cégek na azok aztán, ejjjj de milyen jók.
7. Minden más mehet, teljesen megalapozott őket 20-szoros értéken pörgetni. Ez 1-es értéken nem mehet.
8. Minden más mehet, ott pomperj se számol fundát meg target árat.
9. Itt először pontosan, auditálva látni kell az utolsó centig mindent (saját tőke, rv szám), többinél elég a bemondás
10. Bizonytalanság, hogy egy hatalmas cég lesz külföldi tőzsdén. Többinél nincs bizonytalanság.
slrd
slrd 2018. 11. 25. 11:33
Előzmény: #174786  Peti84
#174791
Még hogy nem speka felhúzás? Szerinted mégis mi lenne egy olyan cég papírja amelyiket ha nem veszik meg már csődben lenne? Nincs a cégben gyakorlatilag semmi, persze az Estnél egy hajszálnyival több, de kb. ugyanaz a tartalmatlan, eszköz és tőke nélküli lufi cég jelen pillanatban is. Sokan benne fognak ragadni, ugyanazt játsszák el vele, mint számtalanszor az ML papírokban. 
LustaPista 2018. 11. 25. 06:16
Előzmény: #174787  Dale
#174789
Régen örültem a jó híreknek.Hátha megindulunk. Ma már annak sem örülök ha zöldben vagyunk. Mert tudom hogy holnap pirosban leszünk. És akik régen azt mondták hogy a beszarik a fostosok adják. Mára már ők is adták akik ezt mondták. És az idő a beszarikat igazolta! Kis bukó es sok plusz rv ha visszaveszik valaha.
Kathy66 2018. 11. 24. 23:33
Előzmény: #174776  Wally_Karue
#174788
Tényleg nagyon jó. Nem kell izgulni hogy emelkedik-e mert masszívan csak lefelé csorog 100-ból 90 napig. Ha véletlen emelkeik azt pár nap alatt visszaadja. Szupi kis papír valóban.
Dale
Dale 2018. 11. 24. 23:20
Előzmény: #174784  Törölt felhasználó
#174787
Igaz! Csak nehogy túl jól sikerüljön a visszatartás. ;)
Peti84
Peti84 2018. 11. 24. 22:49
Előzmény: #174785  Kathy66
#174786
Tipikus magyar hozzá állás, dögöljön meg a szomszéd tehene is (sajnos ilyen nemzet vagyunk.) Sokan azt hiszik, hogy a 4IG speki felhúzás, pedig nem. (Egyszerű irigység, hogy az megy, ez meg nem.) Ha az esne azt hiszik, hogy majd a forró pénz felhúzza az opit. Na pont, hogy nem a forró pénz fogja ezt kimozdítani. 2017-es év volt az opi/konzum éve akkor sokat mentek. Most máson van a sor. Jó lesz ez is idővel. Pl. ha a fúziós mizéria lezajlik és lehet látni, hogy mennyi a saját töke és mit hova pakolnak, mennyi rv lesz stb. Jelenleg mid a kettő papírban csak a bizonytalanság van, ha az elmúlik és szerintem akkor ez az rv is jobban fog állni, addig is kitartást akinek van. Idővel ez is új ATH-ra fog menni, csak türelmesnek kell lennie aki benne van. (Sok rv nehezebben fog megmozdulni,...)   
Kathy66 2018. 11. 24. 21:45
Előzmény: #174781  Ametist
#174785
Furcsák ezek az ellendrukkerek. Attól neki miért lenne jobb? 
Nekem van mindkettőből de ha nem lenne sem kívánnék 3 nap limites esést, hogy másnak se legyen jobb...
Törölt felhasználó 2018. 11. 24. 20:44
Előzmény: #174782  Dale
#174784
Tovabbmegyek! Ha odairjak hogy Opus nyerte a tendert jelenleg az is lepkefing nekunk, vissza van tartva. Ennyi. De megjegyzem hogy emelkedes van visszatartva am!
Dale
Dale 2018. 11. 24. 17:17
Előzmény: #174777  realmadrid
#174783

"Hát arra azért várhatsz. Akkora forgalommal vették 1800 tól hogy csak  na. Azok nem adják még. Ráadásul ma  2280 ról leöntötték, de pillanatok alatt talpra állt. Az utolsó félórában adták csak. A végén meg átkötés volt"
.
Az Opust is vették 805ön is és 810en is, jaj de mennyire vették, aztán hova jutottunk?
Dale
Dale 2018. 11. 24. 17:15
Előzmény: #174781  Ametist
#174782
""Most az jön, hogy 3 napig 20%-ot esik a 4iG és az árazása a helyére kerül."
Érintettség hiányában akár még otrombább is lehettél volna..."
.
Annyiban azért mindannyian érintettek vagyunk, hogy az oda ölt pénz ide folyhatott volna... Ráadásul mi még reális áron is forgunk.
Babosko30: ezek remek hírek, de amíg nem írják oda, hogy 'a tendert az Opus Global, R-Kord, stb. nyerte', addig ez lepkefing nekünk. Bár azt sem lehet tudni, minek kellene történnie, hogy ez a csordogálás végre megszűnjön. Már nagyon lehangoló, ami Opusban folyik. :(
Ametist
Ametist 2018. 11. 24. 10:19
Előzmény: #174775  Törölt felhasználó
#174781
"Most az jön, hogy 3 napig 20%-ot esik a 4iG és az árazása a helyére kerül."
Érintettség hiányában akár még otrombább is lehettél volna...

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek