Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 08:14
Törölt hozzászólás
#119980
kockaveto1
kockaveto1 2018. 04. 05. 07:42
Előzmény: #119978  Rittyencsunk
#119979
+ mindenre amit írtál.
Rittyencsunk 2018. 04. 05. 07:37
Előzmény: #119968  sHellout
#119978
Te is tapasztalod a felsőoktatást. 
Az, hogy 600 milliárdot vont ki a jelen kormány (kb. a TAO pénz) az, hogy 220 e egy PhD-vél bíró tanársegéd fizuja, az, hogy van olyan, elvileg államilag fenntartott egyetem, amely nettó befizető a koltsegvetesbe, mert költségeinek kétharmadát külső projektekbol fedezi és fizeti a járulékokat. Az oktatók mennek külföldre, a versenyszférába, es már sokszor a középfokú oktatásba is, a hangulat csodás... 
Ez súlyos hiba, aki látja, nehéz meggyőzni arról, hogy de más terén pedig helyes amit tesz a kormány. 
Pl. a korlátlan bevándorlás nem lenne jó. 
Pl. a nukleáris + megújuló energiamix remek.
Nem sorolom a pró és kontra dolgokat, sok van. 
Ha v kinek az egyik fontos, a másik nem akkor a fele szavaz, ami neki lényegesebb.
Ami nekem kissé furcsa, hogy ha vkinek MINDEN rossz, amit az ellenfél mond, és MINDEN jó, amit a preferált csapat. 
Sőt, akkor is, ha közben ez a vélemény változik.
Gyurcsanyek pl. atomenergia pártiak voltak, most nem.
A Fidesz fordítva...
A követők most MIND együtt fordultak a vezérkosokkal?
És rengeteg hasonló dolog van, minden párt esetén.
És ha ezzel szembesítés a híveket, mindenki megharagszik rád...
kockaveto1
kockaveto1 2018. 04. 05. 07:32
Előzmény: #119968  sHellout
#119977
Nem ilyen egyszerű ez. 2X éve, mikor Németországba jártam, és felkerült ez a téma,már akkor nehéz volt megfogni a lényeget. Németek nem is nagyon értették, miről beszélek, mert nem látták személyesen. Akkoriban az osztrák-magyar határon volt -nem is találok rá jelzőt-kiábrándító különbség. Gyakorlatilag látni lehetett kerítés nélkül, hol a határvonal. Szlovákia felé mai napig is látszik. Igen, megfordult. Ami eddig rendezetlenebbnek tűnt, ma virágzó gazdaság. Szlovénia felé még nem jártam. Valszeg ua. az élmény.
Ami viszont lényegi különbség szvsz: Szlovéniában a magyarság a jelentős kisebbség azon a tájon. Magyarországon kultúránk része a mindennapokban a legnagyobb kisebbségünk. És ez sajnos meglátszik az utakon. A Pilisben, ahol a németek a legnagyobb kisebbség, mindjárt más az utcakép. Nem tudom, lejött-e, mit akartam ezzel érzékeltetni.
Nem vagyok fanatikus, de járok-kelek én is, találkozom emberekkel. És a Fidesz nagy előnye, hogy a vidékiekkel is szóba áll. 10 éve igenis még pocsékabb volt a helyzet. A magánkézben lévő düledező házakról nem a kormány tehet. Bár megtehetné, hogy elvásárolja és bérbe adja  rászorulóknak. Részemről ennyi a téma.
qpec 2018. 04. 05. 07:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#119976
Vidékre én is járok,fürdőkbe is.Az oda vezető úton direkt kerülöm a gyorsforgalmi utakat.50 éve van igazi vidéki tapasztalatom,végig aszisztáltam a szövetkezeti rendszer faluépítési korszakát,amikor eltűntek a vályogházak,vaskerítés készült a szárízék kerítés helyett és Zsigulik álltak az udvaron,mintás pléddel védett hátsó üléssoron.Ma valahogy nem egyfelé járjuk a fürdőhelyeket,mert Pest megyében is számos helyen látható a falun keresztülvezető út mellett ELADÓ tábla a jobb állapotú házakon is. A tragédia,hogy néptelenedik a falu,öregszik,so beomlott tetejü,kidőlő tűzfalú,összeroskadt ház kerül a szemem elé nagyon gyakran.Nekem ez a változás vidéken!A többiről ami a kocsmai/ahol még van/beszélgetésen kiderül rövid lenne néhány hsz.meg minek is.Mindezek ellenére mi városiak azért csak kereskedjünk,csináljuk a pénzt,adózzunk,s haza fényesebb lehet -néhány arra érdemes embernek,családnak,a többi meg szívja!HS!!!
Rittyencsunk 2018. 04. 05. 06:59
Előzmény: #119968  sHellout
#119975
Az objektivitás nehéz, de törekedni kell ra!
Kevés dolog tisztán negatív vagy pozitív. (A matekot kivéve.)
A beállítódás, pedig szelektív látást okoz.
Aktuálpolitikára lefordítva: a kedvelt csapat szemében nem akarjuk a gerendát sem észrevenni.
Ha megemlítesz egy ilye "gerendát" egy elkötelezettek, akkor téged egyből besorol az "ellenség" csapatába. Ha egy másik oldal gerendáját hozod fel, akkor azok utalnak ki.
Mindig csodálkozom, hogy mennyire elvakit az egy akol.
Persze mi mind egyéniségek vagyunk, mint tudjuk...
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 06:59
Előzmény: #119972  Törölt felhasználó
#119974
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 05. 06:57
#119973
Hogy egy kasszikus elemzőt idézzek : már csak két nap pajtasok!  Vagy vigadunk vagy a tetemeinket ellepik a varjak és hiénák s sorsunk végtelen karogas és vihogas elszenvedese!  De akkor majd megment a kikesz! !!!  :):)
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 06:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#119972
https://m.youtube.com/watch?v=o63Tni_QuwM
"Szél Bernadett: Nagyot fog koppanni április 8-án a Fidesz"
Aztán nehogy bettikét fújja el a szél :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 05. 06:55
Előzmény: #119970  Törölt felhasználó
#119971
Lehet nem ez volt a megirt szöveg és ő inkább az igazat mondta szakmai hitelesség miatt  :) :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 06:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#119970
Gondolom utoljára. 
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 06:51
Előzmény: #119950  kerge
#119969
Sosem ertettem hogy erzsibol nem adnak vissza az miért baj. Banyek, ha 7532 ftot fizetsz akkor adsz 7000et a maradék meg 99.9% hogy kpben rendelkezésre áll a usernél.
sHellout 2018. 04. 05. 06:39
Előzmény: #119942  kockaveto1
#119968
Én mindig az objektív dolgokat szeretem, a tiszta meglátást és az őszinte véleményeket, főleg az igazakat.
Én ajánlok egy 1 napos túrát nektek Szlovéniába, megéri elmenni.
Menjetek el Dobronakba, Rédicsnél kell kimenni a határon. Ott van egy fűvészkert csoda dolgokkal és pazar körítéssel, 5 euro a belépő, de azt levásárolhatod. Utána menjetek el a falutól északra egy kis tóhoz kirándúlni, ez még nem egy alpesi táj, de garantált a kikapcsolódás. Végezetül menjetek be a falu központjába és ebédeljetek meg vagy igyatok egy kávét, de a környező falvakba is elmehettek, beszélgessetek emberekkel, tudnak magyarul is, de beszélnek jól angolul is nagyon sokan. Mind ez közvetlen a Magyar határnál, és még nem is a leggazdagabb régió. Ezután alkossatok egy képet magatoknak, hogy nálunk is ilyenek-e a falvak, vagy ilyennek kellene lenni?
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 05. 06:37
Előzmény: #119965  Kukuc
#119967
Jön a megtisztulás hamarosan Kukuc!  Addig tarts ki. Hank is cserelheti a szomorú bohócfejet valami vidamra  :)
Rittyencsunk 2018. 04. 05. 06:28
Előzmény: #119909  Sehmet
#119966
Pontosan erre szerettem volna utalni.
Ezért is tettem oda a per jelek mögé a nem személyekre vonatkozó részt.
Kösz.
Kukuc
Kukuc 2018. 04. 05. 00:14
#119965
Tegnap ráértem .....emelkedtünk.
Ma dolgoztam....... estünk.
Ebből is látszik, hogy nem éri meg dolgozni menni...
A tavaly beszállók, akik két számjegyű árfolyamnál vettek, valóban "hátrébb léptek".
Felhígult a topik.
Sajnos rossz irányba.
Vezéregér már megint tiltva, de nem értem, mert nem láttam semmi durva beszólást tőle (most kivételesen).
Sokan eltűntek akiket szívesen olvastam.
Látom, milyen propaganda megy itt a politikai pártok mellett/ellen.
Ha vitába szállsz a végén te leszel a hülye, mert úgysem lehet meggyőzni a másikat.
Persze te meg azt gondolod, hogy a másik milyen hülye...
Így megy ez.
Bele sem szólok inkább.
Viszont TÉNYLEG elszomorít az a sok rosszindulat ami kijön egyesekből.
A sóvárgás a másik bukására, kárára.
Nem értem.
Ahogy öregszem, bölcsebb leszek (na jó nem akarok felvágni, nem azért írom), jobban átlátom, megértem a dolgokat.
A sok adott "jót" visszakapja az ember ahogyan a sok adott "sz@rt" is, és valószínűleg akkor amikor a legkevésbé számít rá.
Visszaszáll.
Érdekes, de az életben minden úgy alakul, ahogyan KELL, hogy alakuljon.
Ebben benne vannak az általunk károgóknak hívottak és más "állatfajták" is.
Minden úgy jó, ahogy van, még akkor is, ha most nem úgy látjuk.
Na, elkalandoztam.
Régebben szívesen írtam a a törzsgárdának, de mostanság csak a sz@rba csapkodás megy.
És én nem akarok sz@ros lenni...
Törölt felhasználó 2018. 04. 04. 23:57
Előzmény: #119960  HoStrucc
#119964
Tudni fogsz róla...
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 04. 23:48
Előzmény: #119961  Dale
#119963
Remélem a választás utáni forgatókönyv a következő lesz: opus up,  bonobo ki, torzsgarda be.  ;)
Dale
Dale 2018. 04. 04. 23:43
Előzmény: #119939  HoStrucc
#119962
Azt az alakzatot szokta sokat emlegetni Petikeee? :)
Dale
Dale 2018. 04. 04. 23:42
Előzmény: #119937  Törölt felhasználó
#119961
Meg mindent IS, ugye? :D Kösz az infót, a csárt megvan, de szemilyiségi okok miatt a nevet nem írhattam oda. ;) Még jó, hogy a hajónapló mindent tartalmaz. :P
.
Látom, a keménymag újra itt van. :)

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek