Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kusz1
kusz1 2018. 03. 17. 22:42
Előzmény: #113097  martin36
#113100
Honnan tudjam hol van.Amit írtam annak az értelmezéséhez nem hiszem,hogy különösebb magyarázat kéne.Addig amig nem bizonyítják,hogy az ügynök azonos a Szita Károllyal addig ez értelmezhetetlen egy értelmes embernek.Én nem védtem senkit csak azt mondtam amig nem igazolják,hogy az ügynök által írt jelentés az általa kreált írás addig akár rám is mondhatja valaki,hogy én írtam hiába akkor még meg sem születtem.Erre írtam,hogy gecicska minden napra adagol valamit hátha a végre ismét pénz és hatalom közelébe tud kuncsorogni.Ha igaz akkor szerintem is vonuljon vissza.Ez eklatáns példája a valami van de nem az igazinak.Anno Vámosi Nagy Szabolcs (igen nagy kaliberű kikezdhetetlen elme) Kálmán Szolgának mondta az ATV-ben mikor a NAV elnőköt vádolta ,hogy én pedig azt mondom maga korrupt vagy az ATV korrupt.Szolga köpni nyelni nem tudott,hogy egy ilyen ember nem állt bele a legalja.hu propagandába.Nem cáfolta csak józanul kifejtette amig nem bizonyitják addig ez komolytalan ortodox hívőknek szóló műsor.Teljesen egyetértek vele minden esetre ez vonatkozi.Ha igaz menjen de addig egy józan ember nem itél míg ki nem derül hitelt érdemlően.Én csak ezt írtam.
leslie8010 2018. 03. 17. 21:30
Előzmény: #113086  gilmour
#113099
Ez nagyon durva. Én is hallottam ezt azt közvetlen forrásokból. Viszont egy kerdés: mi a jobb: maradnak és tovább üzletelnek viszont mostmár jut a kisembernek is valami (pl pörög az építőipar, az ingatlanok, a kereskedelem, szolgáltatások). Vagy ha jön egy igazából szétzilált csapat tele ellenérdekekkel és megfolytja vagy 2-3 évre hirtelen az országot amíg ők is kitalálják higy üzleteljenek? Mindenki döntse el... 
daniel2121 2018. 03. 17. 20:13
Előzmény: #113096  zox69
#113098
Ez már sajnos főleg a politikáról szól és nem arról amiért létre lett hozva a topic.
martin36
martin36 2018. 03. 17. 17:03
Előzmény: #113095  kusz1
#113097
Hol van Szita feljelentese,amire hosszu hosszu evei voltak,h megtegye,ha ez mind orbitalis hazugsag?
zox69
zox69 2018. 03. 17. 16:55
#113096
Várom a hétfőt és várom a választásokat, mert ez már lassan politikai fórummá alakul és távolodik a részvénytől.
Hajrá Opi!
kusz1
kusz1 2018. 03. 17. 16:34
Előzmény: #113094  KNZilium
#113095
Gecicska Lajos minden napra hoz egy újabb felvilágosítót április 8-ig.Amit csak hiányolhat nak azok akiket érdekelnek a tények:Hol az aláírás amit Szita Károly aláírt.Én nem ismerem és fogalmam sincs arról mi az igazság de azért azt (hiába írja a 444,24.hu stb) senki ne mondja már,hogy valaki ügynük évekig és egyszer sem írt alá.Amint ezt hitelt érdemlően bemutatják akkor elhiszi az ember addig amig ez nincs azt hiszi inkább az ember,hogy ez kamu.A D-209 is aláírta ezért volt bizonyított.Nyílván hívőknek minden elég de aki szeret tisztán látni annak nyílván ez lenne a valóság alapja!
KNZilium 2018. 03. 17. 14:26
Előzmény: #113092  Rittyencsunk
#113094
Egy kis időutazás. Lajos megadja neked a választ 2010-ből.
https://mno.hu/migr_1834/hazank_a_multik_paradicsoma-279936
remete53 2018. 03. 17. 13:53
Előzmény: #113090  gilmour
#113093
Nincs lejátszva, egyetértek.
Azoknak akik kész tényként kezelik, talán nem itten kellene felnyitni a szemüket.Rengeteg erre alkalmasabb fórum van, sőt ott még tapsot is kapsz érte.
Jelzem, nem veled van bajom személy szerint,de most lett elegem az OPUS stb. fórum egyéb célokra való felhasználásával. Ennyi.
Rittyencsunk 2018. 03. 17. 13:42
Előzmény: #113091  Rittyencsunk
#113092
Nos, egyrészt halljuk azt, hogy a külföldi tulajdon az nem előnyös az országnak, mert kiviszik a nyereséget, kizsákmányolják a hazai dolgozókat, stb. A hazai az jó, mert itt fektet be, ide hozza a nyereséget, itt költ, és jobban bánik a dolgozókkal. Másrészről, azt is halljuk, hogy milyen jó, ha idejön a külföldi tőke (Audi, Mercedes, stb.), munkahelyeket teremt, infrastruktúrát bővít, stb. Annyira jó, hogy a mindenkori kormányok nagy pénzekkel támogatják az ide befektető külföldi vállalatokat, és jelenlegi vezetőink is szuperlatívuszokban nyilatkoznak egy-egy ide települt gyár avatása kapcsán erről.
Most akkor jó vagy nem jó? 
Kormányunk részéről váltakozva hallom a két érvrendszert. A „nemzeti burzsoázia” kiépítése fontos hívó szó. (Akármit is jelentsen a „nemzeti” ebben a kontextusban, és itt nem akarok most azzal az olcsó poénnal élni, hogy sajnos pl. a dohányboltok eposzi jelzővé degradálták.)
 A külföldi beruházások szintén erősen pozitív színben tűnnek föl a nyilatkozatokban. 
Akkor most hogy is van ez? 
Vagy, jó az ha pl. ML külföldön vesz szállodákat (kiviszi a tőkét), vagy nem, mert nem itthon fekteti be az itthon megkeresett pénzt?
Megint más aspektus: a dolgozóknak jó-e ha külföldi a tulaj, vagy jobb-e ha magyar?   
Az alkalmazottak szerint a magyar főnök/tulaj a jobb vagy a külföldi? 
Ti mit gondoltok ezekről?
Rittyencsunk 2018. 03. 17. 13:41
#113091
Részvényestársaim! 
Az utóbbi időben papírunk olyan furcsa mozgást produkált, ami még a tapasztalt öreg rókák (és farkasok) homlokára is ráncokat csalt. Őszinte tiszteletem és elismerésem azoknak, akik ezt a jelenséget is megpróbálják leírni a matematika nyelvén /TA/. Tkp. ez a törekvés fontosabb, felemelőbb, inspirálóbb, mint az egyedi esetekben mutatkozó becslési pontossága, a konkrét eredmény. Gyuripapa, neked külön köszönet, amiért újra és újra számolsz, más modelleket próbálsz ki, és a munkamódszeredet megosztod itt. A fiatalabbak tanulhatnak kitartást, állhatatosságot, a mintát ahhoz, hogy intellektuális erőfeszítéssel és kemény munkával megpróbálunk törvényszerűségeket találni a jelenségvilágban, történetesen itt a tőzsdei mozgásban. 
A napi politikában is nagy a ficánkolás, érthetően ez is téma itt a topikban. Hosszú hétvége lévén egy kicsit én is másról IS gondolkodnék itt közösen, ha nem is oly nagyon-nagyon off témáról, mint a futball. Baráti társaságban (képviselve sokféle beállítottságú ember) többször téma volt a külföldi versus hazai tőke szerepe. Ezt szeretném itt is kicsit körbejárni, ez erősen érinti az Opus cégcsoportot, az „ML-jelenséget” és ezen keresztül a szélesebb gazdaság- és társadalompolitikát. 
De előtte egy kis megjegyzés a 15.-ei eseményekkel kapcsolatban.
Egy, inkább az ellenzékhez húzó, ismerősömtől hallottam: „A békemenet idézte a régi május elsejéket. A békeharcos kiállást a vezetőink mellett, az ármánykodó Nyugat ellen. A tömeg is hasonló méretűnek tűnt.
 Az Orbán-beszéd pedig meglepően őszinte volt. Azt mondta a miniszterelnök, hogy a következő választás a szabadságról szól. „Rabok legyünk, vagy szabadok? Igen, neki/nekik tényleg erről szólhat…” 
folyt köv.
gilmour
gilmour 2018. 03. 17. 12:58
Előzmény: #113089  remete53
#113090
Nem sunnyogom el...Sokan kész tényként kezelik a jelenlegi hatalom maradását, azonban szerintem egyáltalán nincs még lejátszva. Ezért linkeltem.
remete53 2018. 03. 17. 12:36
Előzmény: #113086  gilmour
#113089
Mi volt a célod a linkelt cikkel?
Remélem, nem sunnyogod el a választ!
1378 2018. 03. 17. 10:59
Előzmény: #113081  Iudith
#113088
Egyrészt nem kért, hanem felajánlották neki.
Másrészt ha neked felajánlana valaki csak feleannyi pénzt, amivel még az unokád jólétét is megtudnád alapozni, akkor biztos azt mondanád, hogy kösz nem kérem.
Törölt felhasználó 2018. 03. 17. 09:36
Törölt hozzászólás
#113087
KL007 2018. 03. 17. 09:09
Előzmény: #113084  sHellout
#113085
Attól még, mert őket hallgattad, a többi díjazottak is kalapemelés.
Bár ez az Opushoz egyáltalán nem kapcsolódik.
sHellout 2018. 03. 16. 22:42
#113084
Akkor gratuláljunk.. aki képben van persze, dr. Füredi Zoltánnak a Magyar gráf elmélet attyának és természetesen dr. Hamza Gábornak a római jog félelmetes giotinjának, az elismerésükért és megismételhetetlen teljesítményeikért. Ürülök, hogy hallgatthattam őket, de apokaliptikus az élmény a vizsga náluk, máshol, másnál  viszont fenomenális, és ezt nem lehet összekeverni. Bocs a kitérőért, de gondolom itt is van akinek friss az élmény:-).
Goldsegel 2018. 03. 16. 21:15
Előzmény: #113082  Goldsegel
#113083
Köszi hogy megnézted és tetszett . Risitas minden videó-ja egy gyöngyszem.Főleg a futtball-ról.
Goldsegel 2018. 03. 16. 21:05
Előzmény: #113081  Iudith
#113082
https://www.youtube.com/watch?v=MnanWc-UdV4  ; Ez kell a ma estéhez jó szórakozást.Akinek nem tetszik esetleg ki lehet kapcsolni,szerintem óriási humor
Iudith
Iudith 2018. 03. 16. 20:24
Előzmény: #113079  1378
#113081
Ez nem Kósa hülyesége, hanem a mohósága. Az anyukájának kért 800 milliót.
Ha ez nem átverés lett volna, akkor most mit mondana?

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek