Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Realizm
Realizm 2018. 02. 15. 19:07
#96080
Forrás: Inforádió: Aréna című műsor 2018.02.15-én 18:00-tól. Jászai Gellért nyilatkozta 2018.02.15-én:Elég erős növekedési fázisban van a cégcsoport.Nagyobb a piaci várakozás, mint ahogy nőni tudunk.Óriási várakozások jelentkeznek a befektetők felől.A Konzum és az Opus tranzakciói után olyan erős fundamentumokkal javul a tőkeszervezet, hogy ezek után már nem lesznek túlárazottak.Most a gazdasági racionalitás is követi a várakozásokat.Nincs újabb tőzsdei tranzakció folyamatban, nem tervezünk további tőzsdei felvásárlásokat.A kisebb cégek szempontjából ezek csak piaci pletykák.Életszerűtlen lenne, ha azt mondanám, hogy nincsenek ad-hoc döntések. De befektetéseinket soha sem ad-hoc módon hozzuk.A stratégia, ami mentén megyünk előre, az tervezett dolgok mentén, szervezetten megy előre.A leányvállalatoknál előfordultak ad-hoc módon született döntések.Bizonyos fajta rugalamasság nélkül nem lehet egy ekkora vállalatbirodalmat építeni.A Konzum a turizmus, a pénzügyi terület, az ingatlanbefektetések terén érdekelt. Az Opus a mai illetve a tervezett tőkeemelések után abszolút az ipari húzóágazotakban fog rendelkezni elég tőkeerős cégekkel, plusz a médiapiacon is jelentős mértékben érdekelt.Egyetlen vállalatnak (konzum) van érdekeltsége a többiben. (Az Opusban a Konzum 5 % tulajdonrsszel rendelkezik, de nincsen a konzumban az Opusnak, az Appenninnek és a Cignek. ) Nincsenek kereszttulajdonlások. Az egyik legátláthatóbban működtetett tőzsdei vállalatcsoport.Az Opus saját tőkéje a tőkeemelések után  60-70 milliárd forinttal növekedhet.
A hírek utánVannak ágazati stratégiák, a tőkepiac szabályainak megfelelően. Mindkét tőzsdei holding kapcsán szeretnének átfogó tőzsdei stratégiáról a ksőbbiekben részletekbe menő tájékoztatást adni. Mind az Opus, mind a Konzum iparágait tekintve alapos vizsgálat előzte meg befektetési döntéseiket.A Honguest Hotels 16,2 mrd ft apportként került be tegnap a Konzum Nyrt-be.Általános célunk, hogy a stratégiai iparágakban stratégiai pozícióink legyenk, de regionálisan is erre törekdnek. Az Opusnál az energetika, az ipar, a termelés terén kívánnak felvenni stratégiai pozíciókat. Ma már majdnem minden stratégiai ágazatban jelen vagyunk. Szeretnénk növelni iparági részesedésünket a jelenleg is tulajdonolt ágazatokban.Döntéseiket a megfelelő piacágakról, cégekről szakértők jelentései, értékelései javaslatai alapján hoznak döntéseket.A tőkeemelések a következő 4 hónapban követkleznek az Opusnál. A stratégiai döntésekben egyértelmű a főrészvényes (Mészáros Lőrinc )szerepe.Nem is tudnánk a leányvállalatok mindennapi életével foglalkozni, de mindezen cégünk nagyon komoly menedzsmenttel és szakmailag önálló döntésekkel rendelkezik, melyeknél a komolyabb horderejű döntéseket a megfelelő holding menedzsmentje fogadja el, de nyitottak a cégek menedzsmentjei által kidologozott üzleti stratégiákra, fejlesztésekre is. A jövőben további szinergiák alapján lehetnek további vállalati átrendeződések. Nem gondolom azt, hogy nekünk bármilyen kitettségünk lenne a politika felé. A Konzum közzétett egy stratégiát, de abban az infomatika részeként a telekom is megjelent. Ez most is így van, stratégiailag érdekes iparág a telekommunikáció. A Telenor el kívánja adni a Közép-Európában elhelyezkedő érdekeltségeit. Ha valóban van egy ilyen folyamat, az számunkra érdekes lehet, mert ez egy ilyen potenciális befektetés, de továbbiakról nem nyilatkozhatok.
A bankszektor, energetika, turizmus területén is szeretnénk továb terjeszkendni. A Budapest Bank megvétele egyelőre nem aktuális, hogy érdeklődnek-e iránta. Nem tudok új ágazatot említeni azokon kívül, amikben jelen vagyunk.Nem mehet a vállalatcsoport bővítése a végtelenségig. Ez a nagyon erős növekedési fázis  a következő 1-2 évben még biztosan kitart. Úgy tudjuk, úgyakarjuk működtetni a vállalatcsoportunkat, hogy abból nagyon erős hozam, nyereség származzon. 1-2 éven belül erősödni fog a működtetési fázis.Akvizíciós szempontból az olcsó hiteleket, forrásokat kell kihasználnunk, mert ez változhat mind globálisan, mind hazai szinten.Ennek a stratégiának 2025-re egy Közép-Európa szinten is meghatározó, jól működő befektetési csoportként kell működnie.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 02. 15. 19:07
Előzmény: #96046  Sharkbait
#96079
Igazat mond ! Nincs kitettsege. Hátszele van XD
sylard 2018. 02. 15. 19:07
#96078
Nagyon fontosnak látom, hogy Mészáros önállóan is jól működő nyereséges cégeket tesz be az opusba, olyan mintha bevinné a családi ezüstöt. Ez egyértelmű jele annak, hogy komolyan hosszú távon gondolkodnak az Opussal kapcsolatban, most döntöttem úgy, hogy a továbbiakban abszolút nem érdekel a pillanatnyi árfolyam, az osztalékra "gyúrok".
Az alacsony és csökkenő közkéz is amellett szól, hogy a tulajdonosok is osztalékkivételben érdekeltek, az árfolyam maximum későbbi apportok szempontjából lesz nekik fontos. Abszolút egyetértek tűrkiz véleményével, hoyg az árfolyam kontroll alatt van, ha ma akarták volna 5 perc alatt limitre teszik. Egy veszélye van az erős kontrollnak, hogy esetleg 1-1 akcióvak megpróbálják majd kirázni a gyengekezűeket de ha nem valaki elég kitartó és nem ad el akkor nem veszíthet. 
zsoltee77
zsoltee77 2018. 02. 15. 19:07
Előzmény: #96075  HoStrucc
#96077
Mondom az volt a baj, hogy mindig emelkedtünk amíg lefelé várta. Elkezdte januárban a 760-at, meg a 980-at, tudtam, hogy baj lesz. Amikor 2 hete mondta, hogy vége, kuka, megy 400-ra, olyan nyugalom lett úrrá rajtam, mint amikor a féléves jelentés kijött. :)))
Törölt felhasználó 2018. 02. 15. 19:06
#96076
akit a mai hírek és ez az interjú nem győztek meg, nem nyugtattak meg és nem villanyoztak fel, - előre is elnézést kérek, de - az szerintem vak és ne tőzsdézzen, de ne is vállalkozzon soha!
HoStrucc
HoStrucc 2018. 02. 15. 19:05
Előzmény: #96031  Törölt felhasználó
#96075
:) van még aki pomperj alapján kerekedik ? ;)
Törölt felhasználó 2018. 02. 15. 19:04
Előzmény: #96069  Tomek71
#96074
Nagy dolgok részesei vagyunk!!!
Opus up!!!
Törölt felhasználó 2018. 02. 15. 19:04
#96073
nekem az is bőven elég, hogy amiben most már benne vannak, abban mindenképpen vezető pozícióra törnek! szóval b@szott nagy értéknövekedések lesznek még itt
Törölt felhasználó 2018. 02. 15. 19:02
Előzmény: #96057  Cangaaa
#96072
én az opusba várom mindenképpen nagyobb részesedéssel
nagyjn 2018. 02. 15. 19:01
#96071
vajon miket veszünk meg a környéken? :D mol úgyis árulja az INAt :D
Sanci101
Sanci101 2018. 02. 15. 19:01
Előzmény: #96066  Spiska
#96070
Na meg a kínai vasút 😉
Tomek71
Tomek71 2018. 02. 15. 19:01
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#96069
Szerintem mindent elmondott...
Burkoltan ugyan, de a lényeget mindenképpen..
Ha ezek után is kétségei lennének valakinek, az menthetetlen...
Törölt felhasználó 2018. 02. 15. 19:01
Előzmény: #96063  Törölt felhasználó
#96068
mások is elmondták, hogy sok galiba származhat abból, ha közzé tesszük ezeket, könnyen lekereskedhetővé válik, ezért inkább megtartom magamnak. azt mondom, hogy az eddigi céláramat tekintem a kiindulási alapnak és rövid időn belül el is fogjuk érni. utána kva nagy nyitott tér van :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 02. 15. 19:00
#96067
Aki esetleg lemaradt https://infostart.hu/arena/2018/02/15/vendegunk_jaszai_gellert_a_konzum_nyrt._elnok-vezerigazgatoja/
Spiska
Spiska 2018. 02. 15. 19:00
Előzmény: #96050  Törölt felhasználó
#96066
Bank is lesz nem csak Telenor. De ha telenor nem is, de bank az tuti lesz.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 02. 15. 18:59
Előzmény: #96062  Spiska
#96065
Holnap ki is vágom a Richtert. :D
Törölt felhasználó 2018. 02. 15. 18:58
#96064
és ami a legfontosabb! ez a két cég, ma ennyit ér!!! ami ezután történik, amit ezután pletykálnak, azt mindet pluszba kell már beárazni.
Törölt felhasználó 2018. 02. 15. 18:57
Előzmény: #96059  Törölt felhasználó
#96063
Mi az új céláraf???:))
Spiska
Spiska 2018. 02. 15. 18:57
Előzmény: #96055  zsoltee77
#96062
Tehát 1-2 év múlva osztalék, addíg meg árfolyam nyereség.
És az is fontos, hogy fundásan is alá vannak/lesznek támasztva a társaságok!
Szuper hírek. Engem megvett!
Törölt felhasználó 2018. 02. 15. 18:57
Előzmény: #96046  Sharkbait
#96061
XDDD nem ertem a kerdest

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek