Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Jaffa 2017. 08. 19. 11:38
Előzmény: #18774  Törölt felhasználó
#18780
Ne már babosko! Szegény zibu-n nem csodálkoznék ha már névváltoztatáson gondolkodna. Ha így van remélem nem "bikuslesz" lesz az új neve, mert lehet, hogy a topicban tekernének rajta egyet. :))) Zibu! Nyugi, minden csoda három napig tart! :)
butykos 2017. 08. 19. 11:38
Előzmény: #18775  pomperj
#18779
Pajtás! Ha esetleg rám gondoltál. Én tudom magamról, hogy nem vagyok expert, jobban tennéd, ha te sem képzelnéd magadról. Az Elliotizmus lehet, hogy működik máshol (New Yorkban), de itt ML-papírban nem. Ha elmozdulás lesz, nem emiatt lesz. Az ábrával kapcsolatban leírtam, mi a hiba. Sztem az eléggé súlyos pontatlanság, hogy az alsó vonalat rosszul rajzoltad fel... Ebből rosszul következtettél arra, hogy már kiléptünk a 3szögből. ATH 235ön? A hosszútávú grafikont elnézve volt ez a papír már 325 is... Ennyi hiba egy napon... Hülyeség+szorgalom+még meg is magyarázza.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 08. 19. 11:38
Előzmény: #18775  pomperj
#18778
Engrm a gyorsjelentés nem érdekel, csak olvastam a topicban ilyen vélemènyeket, hogy nagyon nem mindegy. Pl. Kimpaa két hónapig rugózott rajta. Nem vagyok frusztrált sem, szívesen olvasom, nézegetem a te chartjaidat is meg másokét is, aztán megvizsgálom egybevág-e az én véleményemmel. Ugyanakkor longban vagyok, nem érint a pár hetes árfolyamhullámzás, hiszek abban, hogy komolyan gondolják a céget. Ha mégsem,, így jártam.
Jaffa 2017. 08. 19. 11:31
#18777
Srácok! Én mindegyikőtök véleményét, elemzését elolvasom, értelmezem és különböző szemszögből nézve mindenkinek igaza van egy kicsit. A baj az, hogy nem tudjuk melyik a nyerő "szemszög"! Utólag kiderül! Egy biztos: itt már minden alternatíva elemzésre került. Na most legyünk okosok! :)
KL007 2017. 08. 19. 11:16
Előzmény: #18767  pomperj
#18776
Szia,nagyra értékelem az elemzeseidet (nem csak ezt, a korábbiakat is). Tényleg jó, ha valaki józanul értelmezi a dolgokat, nem csak fel- vagy lebeszeli az árfolyamot.Ami most számomra leginkább aggodalomra ad okot, az az idezeted ("Extrem opinions, shared widely, in the single best indicator just before the end" ), ami a jelenleg is zajló kispapír rallyrol szóló félelmekkel is egybe vág.A kérdésem az volna, hogy ezeknek az állapotoknak meddig kell / szoktak tartósan uralkodni, amikor már tényleg a következő visszaesés masszív előjeleként kezelhetők? Reális félelem már most is vagy még csak egy távoli intő jel?
pomperj
pomperj 2017. 08. 19. 11:08
Előzmény: #18771  Törölt felhasználó
#18775
Pajtas, mindeannyian tevedunk. En is, sot te is. Aki ilyet ir, az elarulja, hogy semmi alapja a velemenyenek, az masik velemeny iranti negativ erzelmi elfogultsagan kivul. Ennel erdekesebb a 3 velemeny, hogy " nem a TA-ra várnak, hanem a gyorsjelentésre" " eredményesség csak később érkezik meg" "jelentésig ezen a szinten toporgunk, meg már egyéb hírre is szükségünk lenne" Nocsak? Amikor becsulgettem 3 hete OPIMUS fundas erteket, akkor viszont az volt a dominans velemeny, hogy "abszolut nem szamit", most meg arra varunk?? Ez iegencsak ugy hangzik, mint egy frusztraciobol fakado ujabb elokapott kapaszkodo, amiben talan jobban remenykedni lehet? Es ha a gyorsjelentes rosszabb lesz, mint amit pl. en becsultem? Az is vicces, hogy egy pajtasunk azt irja: "kihagytad a 235-ös csúcsot, oda kellene tenni a B-det,". Nos, az ATH volt 235 Juli.11-en;; , a mi expert pajtasunk meg oda tenne a korrekcios B-t (?). link Bocs: mi a bajod evvel az abraval? .
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 10:53
Előzmény: #18772  butykos
#18774
Nem baj az ha megjelentek ilyen hangok ill. a papirrol beszelunk zibuk helyett. :)) legalabb sejthetjuk ki adogatta 203-on erosen. Ha indul megis a papir akkor o szigoruan TA alapon az erosodest fogja segiteni, mert akkot visszaveszi, abban van toretlen hite. Szerintem innen meg 2-3x-ozhat az Opus rovidtavon. Ha meg nagyobbat akarnak alkotni, akkor ennel is tobb de csak 5 rves idotavon. Szerintem.
croker
croker 2017. 08. 19. 10:47
Előzmény: #18770  Jaffa
#18773
Korrekt ìrás pomperjtől!Okosabbak a jelentés után leszünk.Készüljünk a legrosszabbra bìzzunk a legjobban.Negatìv kimenetel:Csalódás a jelentésben eladási hullám. Hol vásároljunk? 160 ft körül többször fordult. Addig kivárás lesz.Nem annyira negatìv kis pozitìvval: mekkora eredmény kell elérnie? Tavalyhoz képest jobb esetben 5-15% jobb eredmény. Viszont mennyi pénz ment bele ahoz képest csalódás. Eladás viszont 180 ftnál nem megy lentebb.Pozitìv meglepetés 20%-nál több eredményesség. Felfele elmozdulás.Közben a BÉT név változtatás. S hìrekkel kivárás, hogy esetleg árfolyamot befolyásolás. Hétfőtől kell tőkével várni. 12nap augusztusból. Még oldalazhatunk. Akár szeptemberben is. Partvonalról szemléljük.
butykos 2017. 08. 19. 10:47
Előzmény: #18767  pomperj
#18772
Egy újabb hasznos elemzés a befektetőtársak segítésére… Az Opusos ábrával a következők a hibák: - kihagytad a 235-ös csúcsot, oda kellene tenni a B-det, eléje vhova júl. 5-6-ra az A-t. Máris borult az elméleted, mert E után esés helyett kitört a jóslatodból. FAILED. - az alsó vonalat IS rossz dőlésszögben rajzoltad fel, belelóg a júl. 26-ai leszúrásba. Kijavítva kijön, hogy még nem is törte le az alsó vonalat. FAILED. - ha napi, sőt közel másodpercnyi szinten követnéd a könyv (és nemcsak az utolsó 100 hsz.) alakulását, akkor látnád, hogy folyamatosan jönnek erős támaszok. Igaz, hogy felülre is, de felülre egyre kevesebb. Ha vki például letörné a támaszt 500 e db-bal jönne újabb. Felfelé ugyanez lenne, de vhol 220-235 között. Afölött már csak a keménymag maradna, és az eladók visszaszivárognának vevőkként. - 1000-szer el lett mondva, hogy itt és most nem működik ilyen szinten a TA. Lehet, OTP-be bele lehet magyarázni ezt-azt, de ide most nem. Ha esés lenne, az nem a jóslatod miatt történne, hanem külső rossz hír miatt… Konzumban nem vagyok részvényes, de az oda írt elemzés már szóra sem méltatom. Nem tudom, miért írsz mindig ilyen negatív elemzéseket, bízom benne, hogy nem a puszta rosszindulat munkálkodik benned. Ha jön a bukás, akkor az ellen úgysem tudsz megmenteni bennünket „hívőket”, és miért is lenne érdeked? Ha emelkedés lesz, és miattad marad ki vki, annak nem lesz őszinte a mosolya, és le is írod magadat. Summary: Nálunk van az a mondás, hogy „Nincs annál rosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul”…
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 10:36
Előzmény: #18767  pomperj
#18771
Tévedtél már nagyobbat is emlékeim szerint .Egyik legerősebb bika futam várható ta alapon szigorúan vizsgálva A cig hétközepi bolondok napjánál nagyobb, kb darvas box ugrásnyi.
Jaffa 2017. 08. 19. 10:23
Előzmény: #18767  pomperj
#18770
Egyet kell értsek zsoltee-val, hogy a technikai elemzés Opus-Konzum esetében szerintem is elhanyagolható! A papír önálló életet él, azaz irányított életet amihez semmi közünk, még ha egyesek azt is gondolják, hogy irányítható az árfolyam. Irányítható abban a szűk sávban amelyben engedik a papírt mozogni. 46-os ajánlati időszak alatt is ment a találgatás, hogy majd holnap így meg úgy! Most is ez a helyzet! Beszéljük már egy jó pár napja, hogy indulunk és indulunk, majd holnap aztán megint holnap és persze, hogy nem. Én is nap mint nap azt várom, hogy induljon már el, mert ezt a szintet már ezer visszateszt kísérte, de azért forintos elmozdulások azért vannak a alsó támaszt illetően. Forintról-forintra, de feljebb kerül, ami jó csak nem ehhez vagyunk szokva! 10-15ft-os napi árfolyamintervallum kellene a papírban, hogy kereskedhető legyen sokaknak. Mondjuk azt, amit eddig is hogy majd a jövőhéten! Szerintem a jelentésig ezen a szinten toporgunk, meg már egyéb hírre is szükségünk lenne. Én úgy gondolom, hogy a jelentéskor vmilyen hír is várható lesz, råadásul szerintem nagyon is pozitív lesz a jelentés az előző fél éves jelentéshez képest. Addig még gyűjtögetik a sr.-t ezeken az árfolyamokon! Idegtépő időszak ez is, de majd csak kezd már a suli!!!
HoStrucc
HoStrucc 2017. 08. 19. 10:22
Előzmény: #18768  zsoltee77
#18769
Mindketten jókat írtatok. A TA szerint lehet hogy cége lenne a sztorinak. Viszont a munka szerintem nincs kész , lesznek még hírek. Az eredményesség csak később érkezik meg.lefordulast azért nem várnék mert most ez az oldalazas és a csökkenő forgalom az szezonális nyári hatásokat is tartalmazta. Meglatjuk októberre hova ér oda a két év. A prémium dobhat az áron kicsit. Utána már csak új hír vagy a következő jelentés (a hamarosan következő utáni )
zsoltee77
zsoltee77 2017. 08. 19. 09:39
Előzmény: #18767  pomperj
#18768
Köszönjük szépen az elemzést! Többen nem a TA-ra várnak, hanem a gyorsjelentésre. Rövid távon. Hosszú távon pedig mindenki abban bízik, hogy tovább építik a céget, és középtávon oldalazhat akár hónapokig, így mindenféle alakzat érvényét veszíti.
pomperj
pomperj 2017. 08. 19. 09:26
Előzmény: #18757  kimpaa
#18767
1)" plusz nulla a mostani egyenlegemhez?" Az erzelmek csucsra jarnak; es ez a hivatkozas gyonyoruszep pelda. Megneztem az utolso 100 hozzaszolas erzelmi tartalmat. 32db explicite nagyon optimista hangulatu, es mindossze 4 van, ami negativ jellegunek nevezheto. Mind a 100 erzelmi alapon nyilatkozik, higgadt tenyszeru vagy technikai elemzes nincs egy sem. Aki meg nem, hallotta, azoknak idezem: "Extrem opinions, shared widely, in the single best indicator just before the end" 2)Van itt egy szep pf cikk, ami ugyanerrol ad hirt: 10.000$ hozam? link A superbull hangulat atterjedt mindenhova. Most mar ekkora h@lyesegeket is le lehet irni. Maniakus euphoria van a tozsden, es mar nincs leplezve. Nyilt jelei vannak a napi sajtoban is. 3)A Konzum es Opimus reszveny a technikai-elemzo szemmel nezve, szinten ellentomondasos. KONZUM: link Negativ: a Julius eleji, egymasutani 10 napban GAP-el indult. Ilyen a rallyk vegen szokott lenni. Negativ: Az A/D indicator ujra 4.0 szinten van, de az ar nem emelkedett erdemben. Ez kifaradasi jel. Es ha A/D lefordul? Negativ: Julius vege ota, mar 17 napja lenyegeben oldalaz. Ez mar nem egy A-B-C-D-E hullamsorozat (E) szakaszanak nez ki, mert ahhoz (E) itt mar tul hosszu. Most mar inkabb egy (B) hullamnak lehet szamozni egy A-B-C hullamsorozat kozepen. Es utana (C) kovetkezik lefele. Pozitiv: a 17 napos oldalazast lehet egy emelkedo haromszognek nezni. De egyre kevesbe. Pozitiv: az Advance/Decline vonal emelkedik. Evben az arnak ezt kovetnie kell felfele: de egyelore az ar igen keveset emelkedik. Es csak az AR fizet. OPUS: link Itt hasonloan ellentmondasos a chart: Egyre kevesbe nevezheto bull jellegunek, mert kiment oldalazva a feltetelezett alakzatbol. FAILED. Az A/D signal ugyanugy rallyt jelez, de az nincsen. Summary: Mindket reszvenyben neutral az allaspontom. Nem tort kia varakozas szerint legkesobb csutortokon; igy a bull varakozas TA alapon negalodott. Az "Extrem opinion, shared widely..." alapszabaly mukodesbe lephet.
HoStrucc
HoStrucc 2017. 08. 19. 07:19
#18766
Szép jó reggelt! Itt a döntés link hiszem hogy hétfőn ez bármit jelentene mert kis szallashelyekre van írva és éves szinten nem nagy. Meglatjuk. Egyéni hír kellene hogy az opus vagy a konzi ugorjon.
butykos 2017. 08. 18. 23:05
Előzmény: #18764  kimpaa
#18765
Levegőt! 10 búvárból 10 ezt ajánlaná. :)
kimpaa
kimpaa 2017. 08. 18. 22:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#18764
Mit vegyünk akkor mester amivel nem bukunk?
MANOPI
MANOPI 2017. 08. 18. 22:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#18763
Köszönöm szépen ! Este már olvastam.a hírt tévében.
Törölt felhasználó 2017. 08. 18. 22:11
Törölt hozzászólás
#18762
tomi23 2017. 08. 18. 21:45
Törölt hozzászólás
#18761

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek