Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum
balentum 2020. 06. 01. 16:34
Előzmény: #32358  balentum
#32360
És arról nem is beszélve, hogy a viszonyítás nálam az eredeti beker ár hiába az átkötés. De így amikor a virtuális bukó nullára megy az már a tbsz-en szép nyereséget fog jelenteni. Azért a realizált bukó sem kevés, de a tbsz- n ráérek kiülni. Sajnos a Rába veszteség jelentős nagyságrend.
 
balentum 2020. 06. 01. 16:28
Törölt hozzászólás
#32359
balentum
balentum 2020. 06. 01. 16:26
Előzmény: #32357  kupec
#32358
Pedig egyszerű. Egy rėszėt kivettem egy részével túl gyorsan szálltam vissza, amik most bukóban állnak. Az eladások átkötéseket is jelentenek, így minden osztalékos papír tbsz- re került.
kupec 2020. 06. 01. 16:09
Előzmény: #32346  balentum
#32357

Bocs, de valamit nem értek.
Azt írtad korábban, a vírus os időszak elején, hogy mindent eladtál, bevállalva a bukókat, kp-ben ülsz és várod a jó beszállót.
Hogy tudtál akkor újra 20-30% virtuális veszteséget összehozni, hisz ha a mélyponton szálltál be (március utolsó két hete), azóta lényegében csak felfelé volt az irány? 
Ennél még az én virtuális bukóm is kisebb, pedig a válság előttről vagyok benn, és nem realizáltam semmilyen virtuális bukót.
balentum
balentum 2020. 06. 01. 14:46
Előzmény: #32354  Seismic
#32356
Ha nem tudnád én írom a brigád naplót és ehhez kellenek a bizonyítékok, hogy tudjam dokumentálni a társadalmi munkámat.:)))
balentum
balentum 2020. 06. 01. 14:43
Előzmény: #32353  HoStrucc
#32355
A konteók csak az én fejemben vannak.:)
Köszi a szavazatot.
Seismic
Seismic 2020. 06. 01. 14:43
Előzmény: #32346  balentum
#32354
Lassan kierdemled a kivalo munkas, Raba felbeszelo, LM level 1 erdemermet ;)
HoStrucc
HoStrucc 2020. 06. 01. 14:26
Előzmény: #32351  balentum
#32353
Ez nem konteó. Amióta működik a tőzsde, igy van mindenhol. Nem találtál rá semmi újra, ezek általánosságok. Ettől függetlenül, örülök hogy nyitva maradt a topik, nem hiába nyomtam pluszt!
balentum
balentum 2020. 06. 01. 12:47
Előzmény: #32350  kapasvan
#32352
Én általában nem szeretem a krémleveseket és ez alól a zeller sem kivétel. Talán csak a brokkoli, mert az a fúknak is hasznos.:))))
balentum
balentum 2020. 06. 01. 12:45
Előzmény: #32349  Törölt felhasználó
#32351
Livermore- ra visszatérve én úgy látom, hogy ő főként egyedül tevékenykedett és vállalt el különböző megbízásokat, illetve saját zsebre dolgozott. Ma sok kis "livermorecska" van akik vagy  megbízásra, vagy összefogva saját maguk érdekében végzik tevékenységüket. De tudok magányosan dolgozóról is, aki saját maga, de a megfelelő " hátszéllel" dolgozik feltételezésem szerint. Persze tudom ezek után meg fogom kapni, hogy újabb konteót zagyválok össze, de valószínű ez már az én "beütésem" marad. Ha netán valaki elgondolkodik a múltbéli történéseken, sztorikon meggazdagodásokon és összerakja a mozaikokat és véletlenül hasonlókra jön rá mint az én zagyvaságaim az biztosan csak a véletlen műve.:)))
kapasvan
kapasvan 2020. 06. 01. 11:57
#32350
Én csak arról tudok beszámolni,hogy éppen zeller krémlevest főzök😀😀Ja h ez nem az a topic bocsi.....🤔
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 11:15
Előzmény: #32348  balentum
#32349
Az életszerű-e kérdésedre csak azt tudom mondani, hogy "messziről jött ember azt mond, amit akar":)))
Illetve minél kisebb a tapasztalata és a tudása, annál valószínűbb. A kezdők hajlamosak elhinni, hogy vannak fák, amik az égig nőnek. Persze nem zárható ki, hogy ügyesen kezelt stoppokkal páran sikeresen meglovagolták a "hullámokat", és a valódi bennfentesek farvizén jól jártak. Továbbá, ha egyszer bejön nekik, hát még ha többször, hajlamosak azt is elhinni, hogy nem szerencséjük volt, hanem  ők ilyen okosak és értenek hozzá.
Szórakoztató olvasni őket, amikor ezek után osztják az észt, ill. sír a szájuk, amikor valami meg nem az elképzeléseik szerint alakul...
Persze az is a történethez tartozik, hogy néhány rutinos, már-már dörzsölt spíler is részt vett ezekben a bulikban, de ők a kisebbség,  többségen előbb-utóbb jól kereső kisebbség...
balentum
balentum 2020. 06. 01. 11:02
Előzmény: #32347  Törölt felhasználó
#32348
Hűha, komoly kérdések.
Nem mostanában olvastam a róla szóló könyvet, de épp a napokban emlegettem, hogy újre el kellene olvasnom.
Emlékeim szerint az általa feltett kérdésekre nem kapunk pontos válaszokat a könyvből, de utána kellene nézni. Ha újra elolvasom, akkor ezekre a kérdésekre figyelni fogok. Nincs meg a könyv, mert kölcsön kaptam, de próbálom újra megszerezni valamilyen formában.
Nekem tetszett, tehát nem gond az újra elolvasása ajánlani tudom mindenkinek.
A bónuszkérdésre már könnyebben tudok válaszolni: igen tudom
Amit ő csinált annak egy részét ma bennfentes kereskedésnek nevezik, illetve ha jól tudom egy másik módszer volt az amiért mostanában szabtak ki 10 milliós büntetést valakire.
A spekuláció nem egy könnyű dolog és "háttér infók" nélkül szinte lehetetlen eredményesen művelni.
Persze vannak kivételek és tehetséges emberek, akik a semmiből is csak úgy hatalmas nyereséget tudnak csinálni. Íme egy általános példa:
De kérdezem én mennyire életszerű az, hogy valaki éjt nappallá téve összekuporgat 2-3 millió forintot és azért vesz egy papírt nagyon olcsón, mert XY lépett a cégbe.
A papír száguld és delikvensünk pénze már ötszörösét éri, de ő még nem adja el és vár, míg a pénze már 10 szereződik, de ő még mindig nem adja el.
Majd mikor már kb. 20-30 szorosa lett a papírok értéke akkor "jókor" eladja és meggazdagodik.
Ezt az a kis ember aki 2-3 milliót óriási munkával kuporgat össze egy duplázásnál, 2-3 szorozásnál nem adja el???
Én biztos eladnám, de valószínű ezért nem vagyok, nem leszek nagy tőzsdei spekuláns.
Az, hogy a példában említett valaki (valakik) miért nem adták el erre a választ csak sejtem, de mondom el, ezt már mindenki saját maga gondolja hozzá.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 10:28
#32347
Most, hogy leleplezted az "LM"-kódot, hadd kérdezzek pár dolgot.
Nem ismerem az idolodról szóló könyvet - nem is áll szándékomban megismerni - de az azért érdekelne, hogy tartalmazza-e 
1) mindhárom csődbemenetelének hiteles történetét
2) a feleségének írt búcsúlevele szövegét
3) hogy pontosan milyen kézifegyverrel loccsantotta ki azt a zseniális agyát amikor rájött, hogy "I'am a failure"
A könyvtől függetlenül egy bónuszkérdés:
Azt ugye tudod, hogy Jesse bácsi "hőstetteinek" egy része ma már bűncselekménynek számít, és ha nem vagy igazán nagymenő, még kis hazánkban is büntetik?
balentum
balentum 2020. 06. 01. 10:05
Előzmény: #32345  balentum
#32346
Mivel ma korán keltem, volt időm átnézni az ez évi kereskedésemet.
Sajnos elszomorító, hogy a szerény 6 számjegyű realizált nyereség minden egyes forintja mellé  8-szor annyi realizált veszteség írható.
Igaz árnyalja a képet, hogy ezek a veszteségek "irányítottan" TBSZ-re történő átkötésekből adódnak.
A virtuális veszteségről már jobb nem is beszélni, de reményt adhat, hogy a vírus berobbanásával kialakult mélypont óta szépen dolgozta vissza magát, de még így is van 20-30%-os veszteség.
Nyilván ki kell és én ki fogom ülni.
Sajnos az is egyértelmű, hogy a legnagyobb virtuális veszteséget a portfólió "zászlóshajója" a RÁBA okozza, de ott várható a legnagyobb feltámadás is.
Összességében azt mondom, hogy új hónap, új remények és van cél, feladat bőven amit teljesíteni kellene az elkövetkező időszakban. Remélem a Rábán kívül a kispapírok  is megemberelik magukat, mert sokat tudnának dobni úgy gondolom nem csak az én, de mindenki portfólióján is.
Ki hogy látja mi várható a következő 7 hónapban???
balentum
balentum 2020. 06. 01. 05:20
Előzmény: #32344  balentum
#32345
Tehát a kisbüfik topik továbbra is nyitva marad és várja a bármilyen témában hozzászólókat. Mindenkinek köszönöm a szavazatát főleg azokét, akik a nyitva tartás mellé tették le voksukat. Kérem, hogy továbbra is gyertek írjatok, mert itt bármiről lehet írni, de csak a fórum szabályzatának megfelelő keretek között.
balentum
balentum 2020. 06. 01. 05:08
#32344
Mivel tegnap elaludtam, így ma reggel korán keltem. A szavazás végeredménye reggel 5 órai állapot szerint: 12 a nyitva tartás, 11 a bezárás. Ezzel a szavazást lezárom.
raus 2020. 05. 31. 23:44
Előzmény: #32337  zsoltee77
#32343
Nem verseny!! meg én kis mezei nulla hogy tudnék indulni az LM ellen ?!
Először néztem a  Gspark  du 4ig azt láttam h folyamatosan adjak hal ég nem vettem és a másnapi gyengélkedése is megerősített h jól döntők ill keddtől lefelé! 
balentum
balentum 2020. 05. 31. 21:06
Előzmény: #32317  balentum
#32342
Este 9 órai állapot szerint: 8 a nyitva tartás és 9 a bezárás melletti szavazat.
Szoros az állás, még lehet szavazni. Ha kibírom és nem alszom el, akkor a most kezdődő Fradi meccs végéig kb 11 óráig lehet szavazni.
balentum
balentum 2020. 05. 31. 20:01
Előzmény: #32317  balentum
#32341
Este 8 órai állapot szerint: 7 a nyitva tartás és 7 a bezárás melletti szavazat.
Szoros az állás, még lehet szavazni.:)

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek