Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 14:35
Előzmény: #24399  Istvan78
#24400
Jó lenne ha tudnám a pontos okát, de ellene tenni valószínű akkor sem tudnék.
Szerintem új friss pénz kellene a tőzsdére, mert nagyon sokan be vannak ragadva és a méretes bukót senki nem akarja realizálni. Aztán a választásokig leállt az állami pénz "ellopása", talán majd most már jobban mernek hozzá nyúlni és ez a pénz megjelenhet egy két papírnál, ami generálhat nagyobb forgalmat.
De én csak egy botcsinálta laikus amatőr tréder vagyok, de így gondolom.
Istvan78 2019. 10. 21. 14:30
#24399
Szerintetek, tapasztaltak szerint mi történi most a BÉT-en, miért csökkent le ennyire a forgalom augusztus óta a blue-kon kívül? Miért nincsenek ralaik? Várható esetleg változás ebben az évben. Hathor írta, hogy néhény nemzetközi probléma megoldása segítene, csak valahogy ezek a problémák idén januártól is megvoltak, mégis igen szép mozgások és forgalmak voltak a kispapírokban, ezért gondolom, hogy más is van még a dolog mögött.
Istvan78 2019. 10. 21. 14:26
Előzmény: #24397  qpec
#24398
Mennyire veszélyes, mennyire kiszámítható a német vagy amerikai tőzsde? 
qpec 2019. 10. 21. 13:56
Előzmény: #24389  casual
#24397
Nem nekem címezted,de mert elolvastam,engedd meg hogy némi tőzsdei múlttal a hátam mögött tegyek néhány megjegyzést.1.a tőzsde még mindíg misztifikált jelenség ,mert a pénzügyi kultúra,az erre való oktatás gyerekcipőben jár.2.Apiacon szereplőként résztvevők száma mennyi lehet?40-60ezer?Ebből aktív napi trédelő szerintem nem több,mint 50.-200 személy,ezért tötymörög a forgalom.Emlékszem szebb napokra,mikor még a MANYUP pénzek bent voltak,a napi forgalom 30-40mrd részvény és 3-5ezer  k hati BUX,meg egy halom hatis rv .volt.3.Az online kereskedési lehetőség a brokik kezéből kivette a manipulálás lehetőségét,a döntést a tredelőnek kell meghozni,jó-rosszat egyaránt,utána vérmérséklete,tudása,kitartása alapján húzza be a nyerőt-bukót.
4.BÉTa szekcióban   forintért lehet nem hazai rv-t venni,az jóval likvidebb,mert árjegyző van benne,plusz az árfolyammozgás is segíti.
5. Euró alapon úniós,dodo alapon amcsi rv is lehet venni.Na ott van mozgás!
Mindezek alapján a banki kamatokat ,állampapírokat figyelembe véve,nekem banki lekötés helyett itt van minden erre szánt szabad tőkém és el sem viszem innen.
Leninnektulajdonították,de a nagy tőzsdeguruk is mondják:tanuni,tanulni,tanulni.
Persze nem ártana,ha a hazai tőkepiacot a bef.alapok ismét befektetésre érdemesnek tartanák.UFF.
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 13:50
Előzmény: #24395  Törölt felhasználó
#24396
De állampapírt nem, azt soha!!!!!
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 13:48
Előzmény: #24394  casual
#24395
Köszi értem, de olyan nehéz ellen állni mikor 1000-el nyomják a "kivételes" lehetőségeket.
Bár meg kell mondjam fejlődök és egyre jobban tudom kontrollálni magamat és ezzel elkerülni az újabb és újabb beragadásokat.
Csak az a pár kis papír csinálna még egy felkört és lenne lehetőségem a végső kiszállásra.
Gondolom sokan vannak ezzel így, ezért bízom a sikerben, mert ha sokan akarják, akkor az összejön.
casual 2019. 10. 21. 13:18
Előzmény: #24391  Törölt felhasználó
#24394
Sok-sok hónappal ezelőtt leírtam a tanácsomat: türelem, nem mindenbe beugrani, 5-10-20% és még több nyereség reményében. Ehelyett munka, mert abban a világban vagyunk, ahol a munka most kiemelkedően jól fizet. Megtakarítások intenzív gyarapítása, igen, akár állampapírban is (azt gondolom mindenki portfóliójában helye kell, hogy legyen "garantált" befektetéseknek is), aztán várni az igazán jó belépőket.
Hathor előbbi hozzászólásával maximálisan egyetértek, a "kicsi" ne trédelni akarjon, hanem várja az alkalmakat a jó beszállóra a nagyokban.
Az elmúlt hetekben jól látszik (a Béten és a fórumon is), hogy rengetegen bánják már, hogy nem így jártak el, jobb lett volna nem hallgatni a szirének hangjára.
Aki pedig károsult, az leginkább okuljon belőle és erősen azon gondolkozzon, hogy ő min tud változtatni, hogyan tudja saját magát megváltoztatni, mert a Bétet, a többieket nem fogja.
Ezért csak azzal érdemes érdemben foglalkozni, ami a mi hatáskörünk, és az csak mi magunk vagyunk.
Várható nyereséget nem lehet megszabni, csak azt tudom kontrollálni, hogy mennyi vesztőt engedek. Ezért sokadszor ismétlem magamat: kockázatkezelés, stop!
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 13:13
Előzmény: #24392  Hathor
#24393
Ellentmondás van.
COLOP a válság végét hirdeti, te a recessziót "sejteted", most akkor mi van??
Teljesen összezavartok és a BÉT is csak nyűglődik.
Úgy látom marad a munka és a biztos pénzkereset.
Főleg úgy hogy már a TIPPMIX-en is lassan nullázom magam.:)))
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 13:08
Előzmény: #24391  Törölt felhasználó
#24392
Megvarni a recessziot, es lathato piaci aljon betankolni bluekbol. Igazabol ha kimegy a Brexit es a Kereskedelmi haborus balhe, utana is lehet egy pattincs a reszvenypiacon.
Meglatjuk
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 13:05
Előzmény: #24389  casual
#24391
Hát igen, de akkor mi a megoldás a reménykedőknek és a "károsultaknak"??
Vegyenek állampapírt??
Valahová tenni kell a maradék pénzecskét, hogy ne vesszen el teljesen.
Van ötleted, javaslatod a kicsiknek?
casual 2019. 10. 21. 12:59
Előzmény: #24384  Törölt felhasználó
#24390
Semmi szokatlan: igyekszem pénzt keresni, ott vagyok, ahol ezt a legjobb hatásfokkal tehetem. Sok ilyen hely van a világban, de ezek listájáról a Bét (egyelőre legalábbis) lecsúszott.
casual 2019. 10. 21. 12:58
Előzmény: #24382  Hathor
#24389
Nem vitatom az eredményedet, sőt jogos az örömöd. Sokaknak ezek adnak még reményt, hogy lám-lám, van akinek még ilyen körülmények között is megy.
Főleg úgy, hogy te azon kevesek közé tartozol, aki az esetek döntő részében nem utólag okoskodik, hanem előre is leírta a véleményét vagy esetenként poziba lépéseit is.
 Emellett akkor is fenntartom azt a véleményemet, hogy tőkeáttételes kereskedés kezdőknek (vagy magukat már nem annak gondolóknak, de csupán örök tőzsde mámorban szocializálódott, kevésbé kezdőknek) nem való. Nem "biztatni", hanem lebeszélni kell róla a döntő többséget! Akiknek sikerült 10-20-50%, sőt még több vesztőket összehozni egyes papírokban, azok meneküljenek mindenféle tőkeáttételes terméktől.
Persze, ha nem lesz érdemi forgalombővülés a Béten, akkor idő kérdése és meghal az egész, árjegyzővel együtt. Mert végülis az árjegyző pénze is egy helyről származik, nyilván nem önmagával akar kereskedni, vagy éppen azzal az 1-2 aktív emberrel. 
A Bét nem most halt meg, hanem már sok évvel ezelőtt, csak sikeresen elfedték ezt a tényt a rengeteg machinációval, a rengeteg "ingyen" pénzzel, a rengeteg lopott pénzzel, ami mindenki szeme előtt zajlott és zajlik most is. Csak ki-ki attól függően, hogy éppen profitál-e belőle vagy sem, mennyire rugalmas a gerince, vagy éppen egyenes, szemet hunyt a dolgok felett.
Érdemi tréderek nagyon kevesen maradtak a Béten sajnos. Maradt a reménykedő többség, a néhány manipulátor, aki próbálja terelni a reménykedő csordát. Csak közben a csorda is lassan elfogy, ahogy egyre többen eszmélnek arra, hogy a Nirvana nem jött még mindig el, csak a zsebük lett üres. Üres, közben meg megtölteni hosszú évek munkája volt, nem is biztos, hogy újból lesz rá lehetősége. 
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 12:36
Előzmény: #24383  Törölt felhasználó
#24388
Ma nem fozok ;-)
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 12:29
Előzmény: #24386  AIDA64
#24387
A fűtés szempontjából jó ez az idő.
A környezetnek, a növényeknek jó lenne az eső.
De a tőzsdének meg nagyon nem lenne jó az esés, de azért bizakodjunk, mert mást nem nagyon tehetünk.
AIDA64
AIDA64 2019. 10. 21. 12:26
Előzmény: #24385  AIDA64
#24386
ez a vénasszonyok nyara nagyon leültette a tözsdét,és még nov elejéig eltart,és a szárazság az meg a másik,az elöbbinek kétértelme volt,az utobbi az tényleges,remélem a tözsde és az essö is megindul novemberben.
AIDA64
AIDA64 2019. 10. 21. 12:23
Előzmény: #24379  Törölt felhasználó
#24385
hát de tényleg
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 12:23
Előzmény: #24381  casual
#24384
Üdv, régen olvastalak.
Merre jártál???
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 12:21
Előzmény: #24380  Hathor
#24383
Az igen, ügyes vagy gratulálok.Jó órabéred van.:))
Akkor mára már lesz mit aprítani a "levesbe" és nagy kanállal ehetsz.:))
Hathor
Hathor 2019. 10. 21. 12:05
Előzmény: #24381  casual
#24382
Van arjegyzes benne, 100konti. Nekem nem kell senki bele. Nyilvan jobb ha meg tobb ajanlat van, de arjegyzovel kotottem ma is
casual 2019. 10. 21. 11:56
Előzmény: #24380  Hathor
#24381
Mert te nagyon jó érzékkel és kellő gyakorlattal nyúlsz bele, amit el kell ismerni.
De ez sajnos még nem jelenti azt, hogy valóban jó a Bét sokaknak. A legtöbben itt közel sem annyira felkészültek, és tapasztaltak, mint mondjuk te, így ez számukra nem alternatíva.
Sőt, még ha csak közvetetten is csinálod, azt gondolom, hogy tőkeáttételes termékek kereskedésére biztatni a kevésbé tapasztaltakat (és tudjuk, hogy a tőzsdén lévők 95%-a ilyen) nem szerencsés, de legalábbis semmiképpen sem segítség. Na persze annak a pár százaléknak a nyereségét össze kell dobnia a többieknek, szóval értem én, hogy még sok-sok kezdőre lenne szükség határidős kereskedésben is...

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek