Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2019. 09. 14. 08:23
Előzmény: #23879  Idea
#23880
Gyönyörűen összefoglaltad a lényeget. 
Ezt mondom mindig én is. Mentálisan legyen rendben az ember, álljon pozitívan a dolgokhoz. A tőzsde 90% pszichológia. Ezért sokkal sikeresebb lehet egy tanár, mint egy képzett közgazdász. Alap fundás ismereteket bárki el tudja sajátítani. TA alapja is a pszicho. 
Idea 2019. 09. 14. 02:39
Előzmény: #23870  Leonidas_10
#23879
Írtad a képzést, tudást. Hozzátennék egy szempontot: mennyire vannak rendben az ember dolgai, ill mennyi időt tud fordítani a hozamvadászatra. Ha a dolgok rendben vannak, akkor az ember megfontoltabban, észérvek alapján cselekszik. Ha idő is van, akkor több lehetőséget tud megcsípni:
.
Én is csaknem két éve vagyok újra itt.
Cégem egy megnyert állami munkát nagy elánnal elkezd teljesíteni, majd jön egy segítség, aki leveszi a terhek 95%-t a vállamról: beszállok és csinálok 15%-t az első héten, úgy, hogy semmiben sincs negyedrésznél több pénz.
A pénzt csak nyeli a projekt, még a mutatóba betett kereskedési pénzből is el kell venni, csipegetni belőle erre-arra: elkedvetlenedem, de a piac nagyon jó, időm azért van: 40% az első három hónapban.
Kiderülnek a problémák, a segítség úgy adminisztrálja le a dolgokat, hogy az állam egy kanyi grundot nem fog kifizetni: 5% három hónap alatt
A segítség nem tud hibát javítani, túl hülye ahhoz, brutális gürizés, hibák felkutatása és kijavítása, további csipegetés a kereskedési pénzből: 0% 6 hónapon át, időnként mínuszban.
Sikerül kijavítani mindent, kifizetnek mindent szinte egyben, kereskedési pénz minden kivett hozammal együtt visszatéve: 15% egy hónap alatt.
Az állam furcsának találja a saját hirtelen egyösszegű kifizetését s vizsgálni kezdi, majd vagyonelkobzást ígér be: 2% két hónap alatt, szinte végig mínuszban.
Az állam rájön, hogy hülye volt, én is döntök hogy ilyen hülye állammal nem szabad üzletelni, eredeti tőke +hozamok mellé beteszek még kétszer annyit: 30% egy hónap alatt.
Felismerés születik arról is, hogy mindent meg kell szüntetni, mindent el kell adni, nem szabad még ügyfélként sem tartós kapcsolatban maradni senkivel, az állam blokkolja a maradék munkák ellenértékét: tisztes havi fizu, megspékelve 1-1 elcsípett lehetőséggel.
Utolsó 2-3 hónap, brutál güri, hogy le lehessen építeni a hasznosítatlanul összességében kb havi -0.8%-ba kerülő vagyonelemeket mind, kiszabadítani a blokkolt pénzt, régi egészségügyi gondok súlyosra fordulását elkerülni: 1-3% mínuszban, végig.
.
Szóval én azt látom, hogy idő + rendben lévő dolgok legalább annyit nyomnak a latban, mint az. hogy mennyire jó a piac. Ezeken még dob a tudás ha van.
.
Görögországban a tenger mellől űzve ezt a játékot (eladva minden, chf-re átváltva és jól eldugva messze mohó kis hazánktól, nagy úszkálások, evezések, túrázások) egészen korrekt kis megélhetést lehetne teremteni a meglévő tőke töredékének mozgatásával. Család egyelőre még maradna itthon, nem szívtunk még eleget...
Leonidas_10
Leonidas_10 2019. 09. 13. 23:16
Előzmény: #23874  Törölt felhasználó
#23878
Csak a második kérdésedre tudok válaszolni, mert tankönyvi kereskedési technikát nem tudok neked mondani, mivel nincs képzettségem.
Szeretem meglovagolni a hullámokat, akkor beszállni, mikor épp indul a papír. Viszont gyorsan ki is szállok, mint mondtam is, lehetett volna jobb. Említhetném a 4ig-et legjobb példaként, szerintem mindenki jó sokat keresett vele, én meg alig (túl gyorsan kiszálltam).
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 21:41
Előzmény: #23876  Törölt felhasználó
#23877
És amire szintén jól alakulgat, szeptember 4-én készült ez a Ricsi:
https://www.tradingview.com/x/3iaUQNV0
Még a végén összejön.:))
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 21:31
Előzmény: #23875  Törölt felhasználó
#23876
És egy példa arra, ami nem sikerült ilyen jól:
https://www.tradingview.com/x/2cpqWV2b
De azért még csatornán belül maradt, ami jó lehet a jövőre tekintve.
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 21:27
#23875
Ma szépen teljesített az OPUS.Augusztus 31-én készítettem az alábbi chartot:
https://www.tradingview.com/x/IiZacq9K
Úgy látom, hogy eddig elég szépen  követi az általam kijelölt utat.
Csak így tovább, végül is egy kezdőtől nem is rossz.:))
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 21:19
Előzmény: #23871  Leonidas_10
#23874
Milyen kereskedési technikát használsz??
Mi alapján lépsz poziba??
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 21:16
Előzmény: #23870  Leonidas_10
#23873
Gratulálok!
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 21:14
Előzmény: #23870  Leonidas_10
#23872
Szerintem ez tök jó és légy elégedett a teljesítményeddel, soha rosszabbat.
Amit leírtál nagyon hasonlít az én múltamhoz (én is jártam bankról bankra), de sajnos a %-os arány nálam sokkal rosszabb, de nem adom fel.
Leonidas_10
Leonidas_10 2019. 09. 13. 21:11
Előzmény: #23870  Leonidas_10
#23871
jav 56%
Leonidas_10
Leonidas_10 2019. 09. 13. 21:09
Előzmény: #23866  Törölt felhasználó
#23870
Mellékállásban, de inkább hobbi szinten. A célom az volt, hogy a bankban levő pénzem jobban dolgozzon, az alapkamat fölött keressek. Szomorúan néztem, h csak pár ezer, de tényleg pár ezer forint csurran-cseppen havonta. Emlékszem, mikor 2009-ben bankról-bankra vittem a pénzt, mert megérte. 13%-ot is adtak rá három havi lekötzésre. Aztán a kamatok folyamatosan csökkentek. Elkezdtem tőzsdézni 0 alapképzéssel. A helyes megfejtés pedig 51%. Azaz évi 25%. Szerintem lehetett volna jobb, de sokat tanultam ebben a két évben. Nyomom tovább természetesen.
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 19:39
Előzmény: #23868  don_king
#23869
A leveses "maca" megint elővett, de részemről ennyi nem ragálok inkább semmit.
És még ő sír, hogy ha támadják......:((
don_king
don_king 2019. 09. 13. 15:14
Előzmény: #23865  Leonidas_10
#23868
A vagyon itt is egy szűkebb kisebbséghez vándorol. Szerintem aki nyert az már ügyes :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 14:40
Előzmény: #23865  Leonidas_10
#23867
mennyit lehetett volna?     utólag nem mindegy?    
ha többet kerestél, mint mondjuk állampapírt vettél volna, akkor már érdemes volt a tőzsdével foglalkoznod, nem?
de hogy gonosz is legyek: leves topikgazdát is megkérdezheted, neki mostanában már 25% / hó is megvan :)      tehát ha ezt veszed alapul, akkor illett volna kb 6szoroznod a pénzed 2 év alatt ;)
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 14:34
Előzmény: #23865  Leonidas_10
#23866
Nagyon nehéz kérdés, mert az említett papírokkal lehetett sokat is keresni, de nem tudjuk milyen céllal, milyen stratégiával dolgoztál??
Főállásban, mellékállásban, hobbi szinten szóval a ráfordított idő mennyi volt?
Aztán az sem mind1 milyen alapképzéssel rendelkeztél, amikor bele vágtál.
Szóval sok a kérdés, így csak egy "hasraütött" tippet tudok adni: Konzervatív gondolkodással 30-40%
fiatalosan vakmerően 100%, NER-esen 200-300%:))))
Leonidas_10
Leonidas_10 2019. 09. 13. 14:28
#23865
Ma van két éve, hogy tőzsdézem. Egy játékra hívlak titeket. Mit gondoltok, ebben a 2 évben mennyit lehetett vagy illet volna minimum keresni? Hány százalékot kellett, lehetett elérni ebben az időszakban? Benne volt az Opus, Wallis felemelkedése és bukása, választási rally, Est Média, Ott-one, Nord és sorolhatnám hány kispapír rally és még egy csomó minden, és persze bukó is. Várom a válaszokat!
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 11:38
#23864
Siralmas, unalmas a mai nap.
Forgalom semmi, talán a BÉT összforgalma elérheti a 2 milliárdot???
Kispapírok csak vegetálnak kivéve a 4IG-t.
Hathor
Hathor 2019. 09. 12. 22:20
Előzmény: #23860  Törölt felhasználó
#23863
Nincs kulfoldi papirom. Most amugy sincs semmim.
Csak BETen kereskedem. Amikor volt Random FX, akkor MT4en kereskedtem. Megszunt, azota csak BET.
Jovore jar le nagyobb TBSZem, akkor atcsoportositok majd MT4re is
Törölt felhasználó 2019. 09. 12. 21:18
Előzmény: #23861  casual
#23862
Pedig nagyon kellene a forgalom, mert ez így nagyon "vékony" és félek, hogy nem tudok kijönni a beragadásokból. Az érdekes az lenne ha minden egyszerre indulna meg és szabadságot kellene kivennem, hogy le tudjam trédelni az adódó lehetőségeket.:))
casual 2019. 09. 12. 20:38
Előzmény: #23851  Törölt felhasználó
#23861
Ha ezt most tudnánk, akkor gyorsan gazdagok lennénk. :)
Néhány oldalról érdemes átgondolni:
Most olcsó és olcsósodik a forint viszonylag egyenletesen, tehát kintről nézve akár olcsónak is tűnhet a Bét akár a környező országokhoz képest is.
Viszont aki most akarná hazavinni a befektetését és átváltaná euróra vagy dollárra, az bajban van. Szóval amit nyert a réven, azt elbukja a vámon. Emiatt nem gondolnám, hogy most tömeges kiszállók lennének.
Főleg úgy, hogy mégis hova vigye a pénzt, haza negatív kamatra?
De ugyanezen okokból, aki hasonló folyamatokat gondol a jövőre nézve is, miért fektesse be itt a pénzét, ha az esetleges árfolyamnyereség is jó eséllyel elbukja vagy legalábbis jelentősen veszít belőle az esetleges devizaváltás miatt.
Szóval hiányolom és nem látom még, hogy honnan lenne/lesz forgalomnövekedés.
Nyilván van még sok szempont, én ezeken gondolkozok egy ideje.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek