Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum 2019. 05. 24. 13:53
Törölt hozzászólás
#22340
casual 2019. 05. 24. 13:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#22339
Na végre eljutottunk oda, hogy nem Jánosról beszélünk. 
Csak az a baj tudod, hogy bármit mondhatsz itt, a sok kicsi csak és kizárólag a remény miatt jön, azért, hogy ő is gyorsan sokszorozzon. De tény az, hogy ez keveseknek adatik meg.
Ha pedig mégis, akkor már csak a tapasztalatlanságuk okán, a pszichéjük tűrőképességének nem megfelelő méretű pozíciófelvételük miatt is nagyon hamar rossz oldalon lesznek sajnos.
Ettől meg semmi nem fogja megvédeni őket, pláne ha mindenhol csak a csodavárás folyik.
Attila-port
Attila-port 2019. 05. 24. 13:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#22338
Ha valaki volt olyan okos 3 évvel ezelőtt és ezekből vett, az valóban jól járt :-)
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 13:47
Törölt hozzászólás
#22337
casual 2019. 05. 24. 13:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#22336
A lényeget leírtad: attól függ az ár, hogy éppen mennyiért van eladó és vevő. Ennyi.
Tehát csak is kizárólag azoktól függ, akik venni vagy eladni FOGNAK. Semmiképp sem azoktól, akik benne vannak és reménykednek vagy bármilyen irányba, akár le- vagy felbeszélik pozíciójuknak megfelelően.
Mivel azt, hogy a jövőben mennyi lesz az ára egy részvénynek senki nem tudja, esetleg sejtheti bizonyos körülmények okán, így végeredményben mindenki csak spekulál. Nagyrészt az időtáv az ami miatt különbséget teszünk az egyes "játékosok" között.
DE: szerintem és én ezt sokszor mondom, ha valakinek van egy korrekt kockázatkezelési rendszere, akkor hosszú távon is eredményes tud lenni, majdnem teljesen függetlenül attól, hogy merre is mozognak az árak. Ez a legnagyobb különbség a hosszútávon eredményes tőzsdés és a mindig emlegetett "marinéni" között.
És éppen ez az amivel a kicsik nem rendelkeznek. Már az is jól mutatja ezt, amikor egyáltalán elhangzik olyan, hogy egy "kicsi" a tőkéje jelentős részével beszáll ilyen papírokba. Mert bármit is mondotok, onnantól kezdve az nem tőzsdézés, csak szerencsejáték.
HoStrucc
HoStrucc 2019. 05. 24. 13:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#22335
Én elismerem amúgy a szakmai tudását. Látszik, hogy tapasztalt és tanult. Ugyanakkor azt gondolom pont emiatt átesett a ló túloldalára. Önmagát tévedhetetlennek állítja be sokszor. Sejtéseket közöl szinte tényekkel egyenértékű magabiztossággal. Mindehhez egy lenéző, vitriolos stílusban tálalja a mondani valót, pláne az ellenérvelőknek. "pajtások", balfék "invesztorok", "hívők", "fizetett felbeszélők", akik nem értenek egyet vele. És persze mind el fog bukni!
Lehetne ő egy sokak által elismert tag a fórumon, de szándékosan nem ezt az utat választotta szerintem.
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 13:40
Törölt hozzászólás
#22334
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 13:39
Törölt hozzászólás
#22333
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 13:35
Törölt hozzászólás
#22332
casual 2019. 05. 24. 13:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#22331
Ebben is egyetértünk.
Csak azt nem értem, hogy ha valaki próbál tárgyilagos maradni, abból miért automatikusan azt szűrik le, hogy bármi mellett vagy ellen érvel? 
Én csak tényeket közöltem, előrejelzést nem szoktam tenni. Főként, az általad előbb leírtak miatt is, ugye nem is lehet? ;)
Elképzelni persze bármit lehet, szoktam is, meg a nagy többség is szokott.
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 13:32
Törölt hozzászólás
#22330
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 13:29
Törölt hozzászólás
#22329
casual 2019. 05. 24. 13:29
Előzmény: #22325  Istvan78
#22328
Nem, nem ezt mondtam.
casual 2019. 05. 24. 13:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#22327
Nagyrészt egyetértek. 
De az elemzés mindig szubjektív műfaj. Éppen ezért sem illendő bárkin ilyesmit számon kérni, pláne nem egy névtelen fórumon!
Nem akarok én megvédeni senkit, nincs is erre szüksége, én örülök, hogy ilyen sok reménykedő van a tőzsdén, legalább van még némi likviditás...
De halkan azért hozzátenném, hogy éppen amellett érveltél, hogy semmivel sem jobb vagy kifizetődőbb akár rá, vagy akár azokra hallgatni, akik hisznek a kis papírokban.
Mindenesetre érdeklődve fogom figyelni a most sokszorozó kicsiket pár év múlva is. Meg Jánost is...
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 13:25
Törölt hozzászólás
#22326
Istvan78 2019. 05. 24. 13:18
Előzmény: #22322  casual
#22325
Lényegében azt mondod, rendben van, hogy valaki hazugságokat ír, félrevezet, mert ha nem ő segítené hozzá a gyors vesztéshez, akkor is elvesztené a vagyonát, csak lassabban. Akkor oké ez a magatartás, szerinted. Szerintem meg nem feltétlenül arról kellene szóljon a tőzsde, hogy a tapasztaltabb, nagyobb pénzű elveszi a kicsik, kezdők pénzét.
Nem tudom, miért nem hihető neked, hogy akár kevésbé tapasztalt tőzsdések belevesznek egy induló ML papírba, ill. 17-ben nem ML papír is sokszorozott és várják a sokszorozást. Pedig lehet ilyen, igaz sokan közben kiszállnak duplánál, triplánál, de az se rossz üzlet.
A lényeg: nemcsak veszíteni lehetett/lehet a kispapírokban, hanem nyerni is.
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 13:16
Törölt hozzászólás
#22324
HoStrucc
HoStrucc 2019. 05. 24. 13:15
#22323
Harmadik példa az opus a spy index mozgását követi le egy nappal később nagy arányban hazugság. Ezt egy 30 perces munkával meg is cáfoltam, de azóta mégis újra és újra erre fűzi fel, hiszen Mari néninek fingja nincs arrol hogy mi az a spy azon túl hogy angolul kémet jelent 
Tessék:
http://kepkezelo.com/images/dqwdhdd4xa8sgpsxaco3.jpg
casual 2019. 05. 24. 13:07
Előzmény: #22313  Istvan78
#22322
Azokat, akiket bármitől meg lehet fosztani bármilyen fórumbeírással igazából a vagyonuktól fogják megfosztani idővel. És ne feledjük, hogy csődbe viszont senki nem ment attól, hogy valamiből kimaradt, de attól viszont, hogy mindenbe beleugrik, idővel garantáltan fog.
Pláne, hogy a kicsik nem arról híresek, hogy türelmesen ülnek a kezükön és kivárják a sokszorozást. Látom, hogy vannak sokan a fórumon, akik elhiszik ezt a mesét, a sok tíz meg százszorozó fórumozó kicsiről, de én nem tartozom közéjük. :D
Kispapírokkal kapcsolatban felfelé irányban pedig valóban csak jóslat hangozhatna el, értékükhöz képest (már amit egyáltalán lehet tudni) mindegyik jelentősen túlárazott. Ettől persze még mehet fel bármelyikük, a ruletten is sokszor be fog jönni a piros, de ha sokáig játszol, garantáltan elszegényedsz.
HoStrucc
HoStrucc 2019. 05. 24. 13:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#22321
Mondok egy példát akkor.
Opusban a mai napig rengeteg ember van 2 számjegyű, alacsony szintekről. A "mester" a 810ről esésben osztott szorzott, majd kihozta, hogy 1 millió papír kivételével (plusz mészáros), MINDENKI bukóban ül, mert annyi papír van, hogy ez nem lehet máshogy. Ez kurva nagy hazugság, lévén csak én akiket ismerek azok diszponálnak cirka 3-4 millió papír felett és igen, a mai nap is tartják a 30-50 forintos papírjaikat.
Másik példa a híres 200-as kissgoodbyeozás, esik 80ig, meg alá. Majd ment 800ig és hirtelen persze neki is megvolt, hisz LPPL modellel előre látta, hogy így lesz. Csak épp az indulás pillanatáig az ellenkezőjét mondta nagy hévvel. A csúcsnál jelentkezett be újra, hogy jönni fog az esés és esik vissza ugyanilyen tempóban 200-ra. (nem sikerült az sem, de azt nem volt nehéz megmondani, hogy 5 felső limites nap után mi lesz az irány).
1 szó mint 100: rohadtul nem nagy kunszt a csávó, de igenis manipulátor.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek