Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Idea 2018. 11. 08. 21:50
#15420
Sokan írják, hogy eva kamuzik. Én is azt hittem, de az utólagos beírásai alapján hasonlóakat csináltam sokszor forint fillérre mint ő - vagy nagyon szűk tartományban. Úgyhogy nagyon mélyen elgondolkodtam, miért van ez. Korábban úgy gondoltam, nem lehetséges mélyponton venni vagy csúcson eladni. Hát lehet. Sokszor a chart, a könyv, némi józan paraszti ész alapján meg lehet kísérelni és sokszor be is jön. Egyébként amit csinál az egy szakma, ő nem befektető, nem spekuláns, nem daytrader, hanem - a beírásai alapján - a tőzsdei infrastruktúra része (lenne egy szerencsésebb országban, ahol amit és ahogy csinál az egy szakma, szabályokkal, komoly pénzekkel). Az a dolga, hogy kopassza játékosokat, kiről mennyit lehet lenyírni. Kaszinóban ő lenne a bank, itt egyelőre egy (még hiányos) kezdeményezés akiből bármi lehet.
-
Másrészt nem szerencsés beírni egy pozíciót amíg nem realizáltunk, én legalábbis így látom. Ha beírom, az egy plusz lelki teher. Ha bukó lett nem dicsekszem vele. Nyilván vannak vesztes ügyletek, de azokat egy határig ki lehet várni, másrészt végső esetben ki lehet szállni a maradványértékkel - ebből viszont rendkívül kevés van hosszútávon, igaz addig a tőke beleragadt. Ehelyett én pl egy ésszerű veszteségnél ki szoktam ugrani. Van úgy, hogy ez -1% de -15% fölé nem szeretek/szoktam menni.
-
Ez a stílus amit csinál, vesz, drágábban elad, ami nem sikerült azt kivárja - az piszok jól működik egy bull piacon, kevésbé jól, de még mindig jól egy oldalazóson, és brutál veszteségeket hozhat egy esegető/eső piacon. Na de akkor át kell váltani a másik irányba: fellendülésekben elad, esésekben visszavesz. Csak ez ugye itthon csak a 4 nagyra működik napon túl.
-
Másrészt érdemes elolvasni minden szart amit befektetési, tőzsdés könyvként megjelentetnek. Még jobb, ha ott van a kritika is hozzá. Élethosszig való tanulás, de technikákat, helyzeteket, stb írnak le amiből analógiákat lehet keresni még akkor is, ha nem volt tapasztalat még hasonló helyzetről. Próbáltam kevés konkrétumot írni.
kapasvan
kapasvan 2018. 11. 08. 21:37
Előzmény: #15410  evazeller
#15419
ezért nem kell beírni Éva a kötéseket, de ezt már megbeszéltük egy párszor
csillagszemu
csillagszemu 2018. 11. 08. 21:34
Előzmény: #15416  csillagszemu
#15418
Op_Ko_Est_Nut_ NORD-Futur-Est. Végig csináltam öket! Mindenkinek kíkívánok ennél is jobb esztendőt! Hajrá kisbüfik!
kimi99
kimi99 2018. 11. 08. 21:28
#15417
4ig
Kedden irtam h péntekre 2k t érzek
Na lesz v nem?
Ill vmiert mégha kívülről is azt erzem h ez evben 3k fölé is tolhatjak?ML urunk 380 tol vN benne?!
De az a legszerencsésebb akinek barátja a Balentum ur ő mikor a színre lep onnan full tőkével s plusz mindenre hitel es short a 4ig re 😜
csillagszemu
csillagszemu 2018. 11. 08. 21:25
Előzmény: #15412  evazeller
#15416
Értem kedves ;) 
Montecarlo 2018. 11. 08. 21:19
Előzmény: #15410  evazeller
#15415
Erről beszélek! Ne írd le a kötéseidet és nem lesz lesajnálás meg cikizés.Szia, léptem, filmem megy, /Gyilkos elmék/
Montecarlo 2018. 11. 08. 21:19
Előzmény: #15410  evazeller
#15414
Erről beszélek! Ne írd le a kötéseidet és nem lesz lesajnálás meg cikizés.Szia, léptem, filmem megy, /Gyilkos elmék/
evazeller
evazeller 2018. 11. 08. 21:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#15413

akkor voltam igazán boldog, amikor minden nap tanítottam és "mellesleg" tőzsdéztem
most viszont egyre többen beszélnek angolul és egyre kevesebb külföldi akar megtanulni magyarul, egyre kevesebbet tudok tanítani , így marad "főállásra " a tőzsdézés
nehéz elereszteni a kedvenc szakmámat a nem annyira kedvenc miatt , de ez van
evazeller
evazeller 2018. 11. 08. 21:09
Előzmény: #15408  csillagszemu
#15412

ez így nem igaz
nemcsak napizó vagyok, richter és tkom-ban nem tipikus, viszont kereskedem mindig velük
AIDA64 2018. 11. 08. 21:07
Törölt hozzászólás
#15411
evazeller
evazeller 2018. 11. 08. 21:04
Előzmény: #15407  Montecarlo
#15410

nem,  ez a mai nap nem  tipikus sajnos
sokszor kaptam meg a lesajnálást az elmúlt időben, mert írtam, hogy vettem x papírból x árfolyamon és kinyomozták, hogy 1200 darab ott1-et vettem például és nagyon lesajnáltak, hogy adtam x -en és azt is kinyomozták és rámröhögtek, hogy aznap kerestem 12 ezret vele
ez nekem fájó, mert megdolgoztam azért a pénzért--is
csillagszemu
csillagszemu 2018. 11. 08. 21:01
Előzmény: #15408  csillagszemu
#15409
Persze én, csak hatszámjegyűt fizettem. De az boldogít hogy nem minuszos volt az év! Hajrá! Mindenkinek a legjobbakat!
csillagszemu
csillagszemu 2018. 11. 08. 20:58
Előzmény: #15405  evazeller
#15408
7 számjegyű adót??? Az min 1m! Az 15m fillér! Az szép! Szép kereset egy napizótól! Grat!
Montecarlo 2018. 11. 08. 20:52
Előzmény: #15404  evazeller
#15407
Éva, erről beszélek, nem kell elmagyaráznod, hogy hogyan csinálod, mert az valószínűleg csak Neked megy, más meg ezen felbosszantja magát és támad.Te "főállásban " csinálod, más dolgozik, nem ér rá ezzel napközben foglalkozni, nem sikerül neki semmi, erre Te este jössz és leírod, hogy mennyit kerestél, Gondolj már bele, hogy hogy esik ez a másiknak. És hónapról hónapra! Próbáld magad beleképzelni a másik helyzetébe. 
evazeller
evazeller 2018. 11. 08. 20:49
Előzmény: #15401  evazeller
#15406

itt javítanom kell valamit: egész pontosan rice azt írta, hogy 1000 fölött fog begyorsulni az emelkedés
eddig igaza lett
evazeller
evazeller 2018. 11. 08. 20:48
Előzmény: #15403  Montecarlo
#15405

nem kell részletes kimutatást végezni, "adóbeszedőapó" mindent lát, és ki is rótták a 7 számjegyű adót a múlt évre és jogosan:)
és csak boldog vagyok, mint egy kisgyerek, hogy halálfélelemben vettem 4ig-et és ekkorát nyertem vele, nem vagyok mostanában elkényeztetve ilyen nyereségekkel, ez végre sikerült, vittem a bőröm a vásárra és nem hagytam ott:)
evazeller
evazeller 2018. 11. 08. 20:44
Előzmény: #15402  Montecarlo
#15404

Szia Montecarlo, én nem is tudom, hogyan és mire jár az agyam, és tényleg nehéz ezt a könyv alapú kereskedést elmagyarázni, hiszen nem is tisztán az, a könyv sokszor, ha pörgős, percről percre változik, olyankor az "előzetes" megérzéseket kell alapul venni, felfelé fog billenni vagy lefelé, bíznak a "népek" a papírban, vagy nem, rengeteg szempont, ami betódul az agyamba ilyenkor
azt is írták a támadóim, hogy miféle pedagógus vagyok, hát kikérem magamnak, én nem pedagógus vagyok, azaz nem nevelek, hanem oktató vagyok, világéletemben felnőtteket tanítottam , ezért meglep sokszor itt a "kiscsoportos ovis stílus"
lehet, hogy furcsa, de nekem a pénz mindig eszköz volt és nem cél
viszont ha "furfanggal" tudok pénzt keresni, arra nagyon büszke vagyok
nem is tudom, miért írok ilyen hülyeségeket, értettem mit akartál mondani:)
Montecarlo 2018. 11. 08. 20:23
Előzmény: #15402  Montecarlo
#15403
Még valami eszembe jutott: az szja törvény alapján részletes kimutatást kell vezetni minden tőzsdézőnek az ügyleteiről. Ha mindenképp el kell mondanod a kötéseidet, írd bele abba a nyilvántartásba és fűzz hozzá ott magyarázatokat. Senki sem fog bántani. Nézz bele a többi topikba, Rajtad kívül senki nem ír az anyagi  helyzetéről. Bocs, de szerintem gáz ide írni,hogy kerestél 4,5 millát. Ez a Te magánügyed.Ilyen nagy nyerőnél vegyél magadnak valami szépet, tudod, hogy mi csajok  ennek mennyire tudunk örülni.(Nem akartalak megsérteni, ne vedd annak)
Montecarlo 2018. 11. 08. 20:12
Előzmény: #15401  evazeller
#15402
Szia Éva! Tudod, én tényleg soha de soha nem kritizálom más dolgait - az életben sem, itt meg azután különösen nem, - de tényleg, miért írod be a legszemélyesebb dolgaidat? (A pénz a legszemélyesebb dolog.) Amíg beírsz mindent, csesztetni fognak, ez látható már régóta. Hidd el, senkinek semmi köze az anyagi helyzetedhez, És tanítanod sem kell másokat. Mindenkinek magának kell megtanulnia a kereskedési stílusát.Ami megy Neked, nem megy másnak. És senkinek nem kell bizonyítanod semmit, Írj bármi másról, szórakoztató  a stílusod, de hagyd az anyagiakat. :)
evazeller
evazeller 2018. 11. 08. 19:42
Előzmény: #15375  HoStrucc
#15401

HoSrucc, elmondom a pszichológiáját :
split után néztem, 414, de már 390 is volt
na jó, nem veszek bele
530-nál néztem, na nem, szó sem lehet róla....
630-nál néztem, agybaj.....
830-nál dührohamot kaptam, már duplázás volt
1000-nél írta rice, 1500 fölött gyorsul majd az emelkedés
kigúvadt a szemem ettől és eldöntöttem, ha nem veszek bele, örökké a falat fogom kaparni miatta
ma viszont kipotyogtam --azaz szándékosan kijöttem a nagy tétellel, és innentől kezdve már csak a szokásos kisjátékos leszek, ha leszek

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek