Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nyomjadocsem 2018. 04. 25. 09:49
Törölt hozzászólás
#10120
balentum 2018. 04. 25. 09:48
Törölt hozzászólás
#10119
balentum 2018. 04. 25. 09:46
Törölt hozzászólás
#10118
kapasvan
kapasvan 2018. 04. 25. 09:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#10117
Írok egy pár gondolatot:
1. Nem kedvelem ha terrorizálnak  sem a munka sem a magánéletemben, mindkét szinten volt rá példa egy darabig tűröm (alkalmazkodok) utána lépek
2.  Engem nem zavar másnak a trédjei, sőt így jöttem rá h teljesen más papírokat veszek, teljesen máshogy gondolkodom
3. A pénz  nekem nem fontos, mint anyagi dolog, 
4.Azért kezdtem rövidebb távon kereskedni egyrészt érdekel közel áll a szakmámhoz valamint mert a bef alapok már nem hozták az elvárt hozam szintet,  a blu rv.el meg már nem annyira kereskedem mint régen
5. EST-en hagy örömködjek már mikor 2012-től van, köszi
6, Nem zavarnak más nyerői sem mert a sok pénz nem biztos h boldogít kivéve ha valaki élni tud vele
7. Én sem igazán tudom kivel megbeszélni a tőzsdei dolgokat, ez a fórum meg tök normális
8.klikkesedés meg lehet, kialakulnak barátságok ez sem baj, olyan ez is mint a való életben
balentum 2018. 04. 25. 09:42
Törölt hozzászólás
#10116
lizabell
lizabell 2018. 04. 25. 09:20
Előzmény: #10106  zsoltee77
#10115
Nekem is ez a "bajom", és ez eddig itt jó volt:-)
lizabell
lizabell 2018. 04. 25. 09:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#10114
A legjobb barátnőm és az édesapja is választási bizottság tag volt, más-más kerületben, rájuk nézve is sértés ez a választási csalásos rágalom. A barátnőm azt mondta, hogy soha ennyi ember még nem volt, és amit ő számolt, azok közül is megdöbbentően kevés volt az érvénytelen szavazat, mint korábbi választásokon. Az emberek elmentek és egy impotens ellenzék ellen szavaztak, mert nem akartak káoszt, ennyi.Választások előtti napokon még tollal, vonalzóval kellett kihúzni a szavazólapokon az utolsó percben visszalépőket. Péntektől vasárnap hajnalig dolgoztak. (az érvénytelen szavazatok abból adódtak, hogy  volt aki  a kihúzott nevekre szavazott, ők ellenzéki gyök2 szavazók voltak) Ez viszont  itt ebben a topikban most sok nekem, léptem innen, mindenkinek jó kereskedést, megyek klikkesedni, vagy mit csinálni:-)
nyomjadocsem 2018. 04. 25. 08:33
Törölt hozzászólás
#10113
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 04. 25. 07:57
Előzmény: #10108  Montecarlo
#10112
Gyönyörű íràsok mindenkitől, le a kalappal. Ezekből tényleg csak tanulni lehet.
Montecarlo 2018. 04. 25. 07:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#10111
Kedves Balentum, én néhány hónappal ezelőtt nemcsak azért regisztráltam ebbe a topicba mert tényleg kisbüfi vagyok (hülyén is néznék ki a Blue topicban) hanem azért is, mert itt a legjobb a hangulat. Ha folyamatosan olvastad a topicot, láthattad, hogy mennyire hiányoltunk és mennyire örültünk, hogy visszajöttél. Én úgy látom, egyesek, amikor írnak a sikereikről, nem hencegnek, hanem az örömüket osztják meg velünk, hasonló érdeklődésű emberekkel. Többször elhangzott már, azért vagyunk itt, mert a környezetünkkel nem tudjuk megbeszélni az élményeinket.Én őszintén örülök a más sikereinek, meg különösen annak, ha azt is leírja, hogy ezt hogyan érte el.Arra szeretnélek kérni, ne mondj le egy második találkozó megszervezéséről, én betegségem miatt nem tudtam elmenni az elsőre, bár nagyon szerettem volna. Szép napot!
Törölt felhasználó 2018. 04. 25. 07:40
Előzmény: #10109  Törölt felhasználó
#10110
Egyszer írok majd egy Kertész haveromról is, aki egy egyszerű faütővel jött le játszani a klubva. Alázattal, taktikával, odafigyeléssel nagyon szép sikereket ért el. Azóta persze egy Wilson ProStaff Rf97 re váltott, de megmaradt olyan földönjárónak, amilyen volt. 
Törölt felhasználó 2018. 04. 25. 07:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#10109
Szerintem járj el a klubba, és egy jó sör/fröccs társaságában, hallgasd, hogy ki mit mond. Én legalább is így csinálom. 
Bevallom volt a klubban egy senior kupába játszó hölgy, mindig mesélte hogy neki Steffi Graffal is sikerült már játszania, sőt elég szép eredményeket ért el vele szemben - bevallom utólag, szkeptikus voltam, de hajlottam arra, inkább elhiszem, mint nem. Aztán szerveztek egy klub eseményt, amikor is a hölgy tényleg igazolta, hogy játszott vele. Azóta elhiszem, sőt nagyon szeretem, amikor mesél a játéktaktikairól, hogyan hozott vissza egy-egy szettet. Most azt mondom, hogy Halepet is simán verné. Megkedveltem, bár tudom, hogy sokakat zavar, hogy átadja az örömét. Megosztó személyiség. Egyszer azt mondta a klubban egy sportpszichologus, hogy neked nem is mindig a másik szervájával van bajod, hanem azzal, hogy nem megy még úgy a saját egykezes fonákod mint kéne - de ezen túl kell lépni, te másban vagy jobb, maradj a kétkezesnél, gyakorolj, az biztosabb, hosszú távon jobb sikereket lehet vele elérni. 
Aztán vannak a klubban olyanok, akik tavaly -egy év tenisz után- (állításuk szerint) már Nadallal játszottak, igaz, Nadal elég sérült volt, gyakran a pályán sem jelent meg. Mindenestre azt hiszik, hogy nekik lassan már a profi ligában a helyük. Na őket nem szívesen hallgatom, sőt fenntartásokkal kezelem amiket mondanak... de ilyen ez a klubélet. És akkor meg azt mondják, hogy a tenisz nem a sznoboknak való.
Montecarlo 2018. 04. 25. 07:29
Előzmény: #10096  zsoltee77
#10108
Kedves Zsolti, azért reagálok az írásodra, mert kevés dolog ütött szíven annyira, mint a családod története. Őszinte tiszteletem szüleidnek.Sohasem éltem falun, fogalmam sincs az ottani viszonyokról.Az elmúlt 25 évben én is brutálisan sokat dolgoztam, és igen, ma már megengedhetem magamnak azt, hogy csak azt vállaljam el, amihez kedvem van és csak olyan emberekkel dolgozom együtt, akiket kedvelek. És van annyi időm, hogy végre komolyabban foglalkozhatok a tőzsdézéssel. A pénzben az a jó, hogy biztonságot és szabadságot ad  az embernek.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 04. 25. 07:18
Előzmény: #10106  zsoltee77
#10107
Ez sokunk problémája. Én se beszélek senkivel erről, más se beszél róla. Így aztán nincs kivel megbeszélni, pedig lehet a szomszédban ül az egyik fórumtárs. :))))
zsoltee77
zsoltee77 2018. 04. 25. 07:11
Előzmény: #10105  kockaveto1
#10106
Na igen, faternek a tsz elnökkel és bandájával kellett az árveréseken megküzdeni, titkolták az infót megfenyegették a kis embert, hogy csak neki adhatják el a kárpótlási jegyet, különben nem lesz nyugdíjuk stb...
Nekem pont az a gondom a tőzsdével, hogy nincs a környezetemben olyan, akivel meg tudnám osztani a gondolataimat. Szerencsére itt a fórum, illetve néhány jó embert személyesen is megismertem.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 04. 25. 07:07
Előzmény: #10096  zsoltee77
#10105
Ezt nagyon szépen leírtad. Átjött az akkori hangulat. Köszönöm.. Valóban nagy lehetőség volt anno édesapádnak, most a mi generációnknak ez.
Kérded, mások miért nem éltek vele... Emlékszem, ahol mi éltünk, hallottunk a lehetőségről, a kárpótlási jegyekről. De olyan távoli volt az egész. Nem is ismertünk senkit, aki kapott volna egyáltalán kárpótlási jegyet. Nálunk ez megint csak a TSZ elnökök újabb bulija volt. Szerintem gyakorlatilag más nem vett benne részt. Lehet, hogy el is susmákolták az infot az érintettek elől. Országos jelenség volt, hogy akik jegyet kaptak, nem tudták, mit kezdhetnek vele. Aztán mire észbe kaptak, semmit nem lehetett vele kezdeni. Értékét vesztette.
Most a tőzsdével ugyanez. Aki van olyan szerencsés, hogy az ismerőse előbújik "rejtekéből", és rábeszéli, az belevág a kereskedésbe. De egy átlagembernek eszébe se jut. Átlagember úgy gondolja, a tőzsde a szupergazdagok játszótere. Hiányzik a pénzügyi nevelés, mert így aki tőzsdézik, nem is beszél róla.
balentum 2018. 04. 25. 06:22
Törölt hozzászólás
#10104
balentum 2018. 04. 25. 06:02
Törölt hozzászólás
#10103
nyomjadocsem 2018. 04. 25. 00:00
Törölt hozzászólás
#10102
Törölt felhasználó 2018. 04. 24. 23:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#10101
Mindenben egyetértek veled. Amit feltettem a tőzsdére tavaly, azért nagyon nagyon megdolgoztam. Alázat, úgy elek mint egy atlagember, pedig ha sokan tudnák... 
én most nagyon nyugodt vagyok, nem hatott meg az elmúlt pár nap esése. Szerintem egy kiegyensulyozottabb lassú növekedés jön az ML-éjben, és ezt is szeretném . Én nem akarok egy 3 napos 45%os emelkedést, majd egy 50% os szakadást. Volt ilyenben többször is részem, egyszerűen nem szeretem... 

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek