Topiknyitó: Portfolio 2017. 06. 12. 13:01

Ez aztán a nemzeti felemelkedés: zárjuk be a gimnáziumokat!  

Ugrás a cikkhez
Parragh László szerint óriási hiba, hogy a polgármesterek nem zárnak be gimnáziumokat Magyarországon. A szakiskolákba (régi nevükön szakmunkásképzõkbe) kellenek a diákok, hogy kielégítsék a gyárak munkaerõigényét, csökkentve
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 06. 13. 08:00
Előzmény: #28  upgrayeddAKS
#60
A turánbánya nagyon jó cikk, nekem sajnos volt módom részletesen végigolvasni (miközben csorgott az izzaadság a hátamon a megszüntetett buszsáv helyett a dugóban araszoló buszon). A szerző igen okos, azért nem ad tanácsokat, mert bámi konkrétumot szét lehet cincálni. De azt megmondta, hogy mi az, ami biztosan rossz irány -- és ebben azért elég erős konszenzus van (csak a Rogán-Habony csoport érdekeit sérti)
szivacs
szivacs 2017. 06. 12. 18:49
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#59
Épp' annyira rossz megközelítés, mint amennyire azoké a munkaadóké, amelyek x diplomát, y végzettséget igazoló dokumentumokat várnak el. Ha nem lenne tömeges az xy papírok iránti elvárás, akkor az igény sem lenne tömeges ilyen papírok megszerzése és az azokat kiállító intézmények eltartása iránt.
Törölt felhasználó 2017. 06. 12. 18:48
Előzmény: #56  pitcairn2
#58
Sajnos ebben igazad van...
Oszo 2017. 06. 12. 17:36
Előzmény: #52  pitcairn2
#57
Jó, te nyilván folyamatosan jársz három-négy egyetemre, így aztán teljesen képben vagy, én sajnos nem. A külföldre menés mindenre megoldás, nosza, mindenki menjen külföldre. (Arra nincs valami mód, hogy Kispestet külföldnek minősítsük? Őszintén szólva, én nem szívesen költöznék vén fejjel..)
pitcairn2 2017. 06. 12. 17:06
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
a diploma ma már csak egy FORMAI kör
Törölt felhasználó 2017. 06. 12. 17:02
Előzmény: #48  szivacs
#55
Eleve rossz megközelítés, hogy a diplomával elhelyezkedni. A diploma jó esetben nem úgy működik, mint a szakképesítés, nyilván leszámítva a hatóságilag előírt diplomákat.
pitcairn2 2017. 06. 12. 16:40
Előzmény: #30  guildenstern
#54
elsősorban nem az "oktatás" javít az esélyeken hanem az, hogy az érintettek __ambiciózusak__ ... aki már részt vett az un. "formális felsőoktatásban" az nagyon jól tudja, hogy jóformán semmi köze sincsen ennek a való élethez és persze a valós munkaerő piaci igényekhez sem...
pitcairn2 2017. 06. 12. 16:35
Előzmény: #51  Oszo
#53
nem kell a "jövőbe látni", hisz soha nem volt még annyira OLCSÓ a világtörténelemben a tudáshoz való hozzájutás ára mint ma (internet, e-book, online videó, audio anyagok) aki valóban tanulni akar az lazán tud... az un. formális felsőoktatás mára már kb. egy irreleváns formai kör kezd lenni...
pitcairn2 2017. 06. 12. 16:32
Előzmény: #49  Oszo
#52
a mai egyetemi képzés már kb. a vicc kategóriába kezd átmenni, ha újra fiatal lennék inkább külföldre mennék dolgozni, nyelvet tanulni, esetleg ott végezném el az egyetemet - legalább világot látnék és valóban perfekt lennék egy nyelvből a modern diplomagyárak azonban teljes mértékben leszerepeltek... még az un. "elit" intézmények is... közük nincsen ezeknek a valódi piaci folyamatokhoz és munkaerőpiaci igényekhez
Oszo 2017. 06. 12. 16:18
Előzmény: #50  szivacs
#51
Egyszerűen csak nem látok a jövőbe. Jó, nem is vagyok űberfelsőbbrendű nemzetikereszténykonzervatív csodagyerek.. Így jártam.
szivacs
szivacs 2017. 06. 12. 16:13
Előzmény: #49  Oszo
#50
Ja persze. Ezzel együtt ez csal magyarázkodás, azaz duma. Hisz' te is olyasmibe fekteted a pénzed, ami lehet, hogy egyszer majd talán megtérül és nem abba, ami rövid időn belül biztos hozamot hoz.
Oszo 2017. 06. 12. 16:09
Előzmény: #48  szivacs
#49
De te sem voltál a munkaügyi központban, meg én sem, tehát az csak feltételezés, hogy ott találnánk valamit. Amúgy meg a 21. században élünk: Ha egy diplomának semmi más értéke nincs, csak annyi, hogy jó alapot képez más skillek megszerzéséhez, akkor is nagyon értékes! -Ma már esélytelen, hogy valaki leélje az életét egy, 25 éves koráig megszerzett képesítéssel.
szivacs
szivacs 2017. 06. 12. 15:49
Előzmény: #47  Oszo
#48
De írtam: go to munkaügyi központ. Vagyis az, amivel tömegesen nem lehet elhelyezkedni, az nagyrészt kidobott pénz az adófizetőknek. Dupla kárt okoz: egyrészt nem hozza vissza a befektetett tőkét sem (az ugye tudod milyen befektetés), másrészt elszívja az oktatásra szánt tőke egy részék más jobban hasznosuló képzések elől, amelyek hozamot termelve térülnének meg a befektetőknek - az adófizetőknek/társadalomnak.
Oszo 2017. 06. 12. 15:34
Előzmény: #42  szivacs
#47
De még mindig nem árultad el, melyik diploma nem jó semmire!
szivacs
szivacs 2017. 06. 12. 14:54
Előzmény: #45  upgrayeddAKS
#46
Na, most hogy bevettem az elmaradt pirulát, feltűnt, hogy ez a parlagi gyerek valami kereskedelmi és iparkamarának az elnöke és eléggé el nem ítélhető módon abból a szemszögből nézi a dolgokat, hogy a meghatározó nagy kamarai tagoknak mire lenne most és a közeljövőben szükségük. Innen nézve még az sem kizárt, hogy jóllehet szerintem az ország érdekét tekintve hülyeséget beszél, de lehet, hogy a nagy kamarai tagoknak valóban az tetszene, amit mondott. Merthát nekik ugyebár nem érdekük, hogy munkaerő hiány legyen azokban a szakmákban, amiben ők munkaerőt igényelnének, mert akkor drágábban kapnak csak embert. Ezért forszíroznák a munkaerő-kínálat növelését, hogy ne nőjenek túlzottan a bérköltségeik. Az hogy Magyarországnak meg mi a jó közép- és hosszútávon, az meg nem szerepel ezen cégek helyi vezetőinek éves bónusz feltételei között ugye...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 14:34
Előzmény: #44  szivacs
#45
:) ...ahogy gondolod... :)
szivacs
szivacs 2017. 06. 12. 14:33
Előzmény: #40  upgrayeddAKS
#44
Ez csak valami fatális tévedés lehet! Várj, megnézem nem hagytam-e ma ki valamelyik gyógyszeremet!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 14:30
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#43
A "reformoknak" csak a neve az. Valójában népbutítási kísérlet (sajnos nem eredménytelen...)
szivacs
szivacs 2017. 06. 12. 14:30
Előzmény: #30  guildenstern
#42
Aha, szóval kimutatták egy kutatással, hogy egy közhely közhely. Viszont az is közhely, hogy sokaknak csak egy minél könnyebben megszerezhető diploma kell ha nem is használható semmire. Milyen kár, hogy ezt az adófizetőkkel kifizettethette ha soha vissza nem is térül nekik. A célirányos képzés azért nagyságrenddel gazdaságosabb tudna lenni mint a diplomának látszó tömeges papírgyártás.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 14:29
Előzmény: #39  sanka
#41
Azt mondod, hogy matolcsicska se maradjon egyedül ott? :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek