Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 26. 12:19

Zsiday rajong Orbán legújabb csomagjáért  

Ugrás a cikkhez
Sok dologban nem ért egyet a jelenlegi kormány gazdaságpolitikájával, azonban a kormány legújabb családtámogató intézkedései üdvözlendõk - írja legújabb posztjában Zsiday Viktor befektetési szakember. Szerinte még bátrabban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 14:02
Előzmény: #39  exmnbs1
#40
exmnbs1 2017. 05. 26. 14:00
Előzmény: #31  upgrayeddAKS
#39
Ehhez kepest szerintem mas is láthatott mar olyat hogy a gyereke osztályában a háromgyermekes leggazdagabb kapta az ingyen könyvet vagy hallott olyat hogy a 7 gyerekes apa Ferrarival ment az érettségi találkozóra.Van nagyon sok nagycsalád amely kimondottan jol el.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 13:59
Előzmény: #33  exmnbs1
#38
Milyen családba került mindkettő? :) Amúgy a gondolkodás "szórása" valószínűleg IQ, EQ, stb. függő is: minél magasabb, annál tágabb spektrumban képes "szóródni". A "begyepesedett agyúak" (akinek nem inge, ne vegye magára) sokkal több mindent ugyanúgy látnak. Lásd még: Maslow-piramis. Akinek odáig terjed a horizontja, hogy "fogyassz minél többet, más nem számít" (ha jól emlékszem, ez lényegében az 1. 3 fok lenne), az egyféleképp fog gondolkodni a másik olyan emberrel, aki hasonló cipőben jár. (Nyilván fentiekből az is következik, hogy nem csak IQ, EQ stb. függő a dolog, hanem pl. anyagi helyzettől is - de utóbbi borzasztóan szubjektív, fenti mutatók meg legalább konkrét számok, amiken nem lehet trükkökkel sokat terelni...)
exmnbs1 2017. 05. 26. 13:55
Előzmény: #31  upgrayeddAKS
#37
Lattad Merő cikket a HVG-ben?
settevoltesette 2017. 05. 26. 13:54
Törölt hozzászólás
#36
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 13:53
Előzmény: #28  Phylaxa
#35
Ez akkor lenne reális jövőkép, ha az emberek minél több konkrétumot követelnének meguknak. Persze értem azért az iróniát, és én is látom, hogy az emberek igen nagy része meg akarja spórolni magának a fáradságos gondolkodást :)
Bandi_ujonc 2017. 05. 26. 13:52
Előzmény: #30  upgrayeddAKS
#34
Szülőktől kapott nevelés egyértelmű, de a tanároktól kapottról ritkán esik szó, vegyük a problémák közé még az oktatást is emiatt. Jelenleg hol kaphat megfelelő nevelést-tudást a gyerek? Kikből lesznek manapság tanárok? Amennyiben ezekbe is belegondol a felelős, leendő szülő, nincs egyszerű helyzetben itthon.
exmnbs1 2017. 05. 26. 13:51
Előzmény: #30  upgrayeddAKS
#33
Olyan példát ismerek hogy egypeteju iker 23 éves korában emigrált, masik maradt itt.Egyformán gondolkodnak szinte ma is pedig eltelt 61 év.....
gambadoro 2017. 05. 26. 13:50
Előzmény: #30  upgrayeddAKS
#32
hát erre atkinson ad válaszokat, és nem ezt:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#31
Nagyon szegény jóval több van, mint 1 millió. Tudtommal 5 körül... persze vannak átfedések a többi csoporttal. De csak a szalámitatktika tartja ezeket hatalomban. A módusz börtönben látná szívesen őket, de nincs egység. A magyar társadalom széthúzó. Alapvető kérdésekben sem tud megegyezni, pedig minél hamarabb meg kellene. Lassan, de biztosan az "elit" tönkreteszi Mo.-ot, és lezülleszti az embereket még jobban (nyilván az emberek egy részét enm kell kétszer kérnie...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 13:47
Előzmény: #17  szarvasvadasz
#30
Hallottam az esetről, de nem láttam a műsort. Állítólag egypetéjű ikrek is, akik földrajzilag távol kerültek egymástól, nagyon eltérő mentalitásúak lettek, ha a szüleik is jelentősen különböztek. Ha jól tudom a kutatók a "nature or nurture" kérdésre még nem adtak egyértelmű választ (hacsak az nem az, hogy "both" :) és egyéne válogatja, hogy kinél melyik hat nagyobb %-ban). De az biztosnak látszik, hogy a neveltetés nagyon fontos. Talán a legfontosabb...
settevoltesette 2017. 05. 26. 13:40
Törölt hozzászólás
#29
Phylaxa 2017. 05. 26. 13:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#28
És ez a 6 millió el is megy szavazni jövőre és teletömi az akkori frissen alakult párt tagjaival a parlamentet. Senki más nem kerül be. Ők pedig azonnal elkezdik a munkát és emberi mivoltukat megtagadva az őket bejuttató lakosságot fogják szolgálni. Hogyan is? :)
settevoltesette 2017. 05. 26. 13:33
Törölt hozzászólás
#27
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 13:31
Előzmény: #22  kiegyezo
#26
Azt hiszem, értem, hogy mit akartál ezzel mondani. Szerintem megbízható megoldás úgysem lesz erre az egészre (másra sem), amíg le nem lesz váltva a jelenlegi politikai "elit", de úgy, hogy a nagy részük sitten rohad. Az új elit meg olyan szinten "modern kori, jól fizetett rabszolga" lenne, aki semmi mást nem tehet, mint hogy a lakosság érdekeit szolgálja. Ha letér erről az útról, akkor hamar lebukik, és közügyektől való eltiltás lenne a legenyhébb büntetése (mondjuk 20 évre, de lehet ezt is sávosan megállapítani). A mai "elittel" az az egyik legnagyobb baj, hogy kontraszelekció révén került oda, ahova. Látható, hogy a "nem közéjük valókat" ki is vetik maguk közül. Ez gazdag országokban fenntartható, de olyan csóró országok esetében, mint Mo., ott egy társadalmi szerződésre van szükség - ha úgy tetszik, új kiegyezésre :)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 26. 13:27
Előzmény: #22  kiegyezo
#25
Ha a gyerek a fideszre szavaz akkor az további jutalmat érdemel.
hellforceone 2017. 05. 26. 13:22
Előzmény: #22  kiegyezo
#24
Azt a.... Fuuu de jól leirtad az utolso mondatodban, hogy nagyjabol mi varhato ezektol! Erre nem gondoltam, de siman el tudom kepzelni ezekrol, hogy tenyleg ezt csinalnak - mar ha addig meg hatalmon lennenek... De meg ezt is el tudom kepzelni.
settevoltesette 2017. 05. 26. 13:20
Törölt hozzászólás
#23
kiegyezo 2017. 05. 26. 13:16
Előzmény: #10  upgrayeddAKS
#22
Lehetne jutalmazni pl. a gyerekek elomenetelet. Pl.: 4. ev vegere tud olvasni: 4% adocsokkentes. 8. vegere tud irni, olvasni, szamolni: tovabbi 4% adocsokkentes. 19 eves korari perfekt magyar+egy idegennyelv: ujabb 4%. Diploma (nem CEU, persze, hahaha), felso foku vegzettseg megszerzese: 2 evi minimalber jovairasa nyugdijszeru megtakaritas formajaban. A gyerek 5 evet itthon dolgozott es adozott: az ado egy reszenek jovairasa. Satobbi. Kieg: volt ilzesmi otlet korabban mar. Nem biztos, hogy barmennyire is ertelmes. Kieg2: es amikor megvan a megfelelo szamu gyerek, akkor az egeszet egy tollvonassal megszuntetjuk, persze, de addigra mar buktak a tenyeszallataink - cask el ne aruljuk nekik addig! Pszt!
gambadoro 2017. 05. 26. 13:14
Előzmény: #20  hellforceone
#21
igen, én is ezt mondom de hangsúlyozom azt is, hogy a gyerek támaszt jelent elvileg normális esetben öreg korodban mindent visszakapsz kamatostul amit én el tudnék képzelni: 3 gyerektől hivatásos anya/apa meghatározott apanázst kap pluszban, amit nyugdíjként a gyerekei befizetéséből kap majd meg ha a gyerek nincs itt nem kap persze, ha a gyerekeinek is 3 gyereke lesz, akkor borul minden:) de az egész pénzügyi rendszer is, ha egyszercsak mindenkinek 2-3 gyereke születik

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek