Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 11:08

Warren Buffett aranyköpései  

#1: "A derivátumok pénzügyi tömegpusztító fegyverek."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 30. 11:34
Törölt hozzászólás
#780
Törölt felhasználó 2020. 05. 30. 10:25
Törölt hozzászólás
#779
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 22:43
Törölt hozzászólás
#778
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 22:25
Törölt hozzászólás
#777
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 22:22
Törölt hozzászólás
#776
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 21:59
Törölt hozzászólás
#775
Törölt felhasználó 2020. 05. 17. 17:09
Törölt hozzászólás
#774
Törölt felhasználó 2020. 05. 17. 15:41
Törölt hozzászólás
#773
Törölt felhasználó 2020. 05. 17. 15:30
Törölt hozzászólás
#772
Törölt felhasználó 2020. 05. 17. 12:12
Törölt hozzászólás
#771
Törölt felhasználó 2020. 05. 17. 10:38
Törölt hozzászólás
#770
Törölt felhasználó 2020. 05. 17. 09:55
Előzmény: #768  Idea
#769
"... Azaz kihasználta a tőkepiacon szerzett hírnevét arra, hogy egy pozíciójából jobb áron meneküljön ki mint egyébként tehette volna. .."
 
"... It is unique for Buffett to sell his investments at a loss. In 2016 Berkshire paid between seven and eight billion dollars to buy 10% of the four largest airlines in the United States. April’s sale of these positions was worth over $6bn, meaning that Berkshire took a loss of around $2bn in four years on its investment in the leading air travel carriers. Buffett only makes decisions to sell at a loss if he believes that the business’s profitability has been impaired for the long-term. .."
 
"... miközben a többi befektetőt kitartásra biztatta és arra, hogy ne pánikoljanak, ő maga kiszórta a légitársasági részesedéseit. Ha jól olvastam. ..."
 
Nem tudom hol olvastál olyasmit, hogy "kitartásra biztatta" (volna)  a légitársaságokban ülő egyéb részvényeseket... ha van forrásod erre, akkor esetleg beidézhetnéd a pontos szöveget. 
 
Egyébként meg nem tisztem, hogy védjem WB cselekedeteit. Ha teljesen bűntelen életre vágyott volna, akkor fiatalon nyilván nem Ben Graham mellé szegődik el inasnak, hanem szerzetesnek áll... ahogy neked is meg nekem is ezt kellett volna tennünk, hogy "jogosan" ítélkezhessünk felette... 
 
Nem gondolod?
 
;)
Idea 2020. 05. 17. 01:56
#768
#262: "Megengedhetjük magunknak azt, hogy pénzt veszítsünk. Akár még sokat is. Azt viszont nem engedhetjük meg magunknak, hogy veszítsünk a jó hírnevünkből. Abból még jottányit sem."
.
#263: "20 évbe is beletelik mire jó hírnévre teszel szert, amit aztán 5 perc alatt lerombolhatsz. Ha ezt felfogtad, egyből másképp állsz a dolgokhoz."
.
Ehhez képest különösen pikáns amit nemrég tett: miközben a többi befektetőt kitartásra biztatta és arra, hogy ne pánikoljanak, ő maga kiszórta a légitársasági részesedéseit. Ha jól olvastam. Azaz kihasználta a tőkepiacon szerzett hírnevét arra, hogy egy pozíciójából jobb áron meneküljön ki mint egyébként tehette volna. (Aztán nyilván kiderül igaza lesz-e, de a pillanatnyi előnyt már zsebrevágta.)
.
(Szóval szerintem itt SENKIT nem kell ájult tisztelettel övezni, mindnek megvan a maga kis/nagy rejtett okossága.  Aki kiemelkedett a többi közül az nem a legokosabb/legtürelmesebb/leghiggadtabb, stb - bármennyire is fényezi magát - hanem az általánosan szükséges jó spekulánsi vagy befektetői tulajdonságai mellett ott van mindig egy-két fekete folt: bennfentes infó, manipuláció, törvények kijátszása, politikai/pénzügyi/vállalati kapcsolatok, események megtervezése majd befolyásolása/elősegítése vagy előidézése, hátszél, egyéb amit nem gondolunk vagy épp nem pc kimondani - olyan tényező(k) amik az átlagparasztnak nem állnak rendelkezésére. Ám előnyt jelentenek: a nagyágyúkat a leggázabb helyzetekből kihúzzák vagy máskor épp bombaüzlethez segítik. Nyilván nem minden időben, nem minden helyzetben de azért időről-időre bejátszik és növeli a sikerességüket az az előny amiről mi le vagyunk tiltva. Országunkra meg különösen jellemző, hogy vannak még_egyenlőbbek.)
Törölt felhasználó 2020. 05. 16. 14:20
Törölt hozzászólás
#767
Törölt felhasználó 2020. 05. 12. 10:41
Törölt hozzászólás
#766
Törölt felhasználó 2020. 05. 10. 14:08
Törölt hozzászólás
#765
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 22:29
Előzmény: #763  Törölt felhasználó
#764
beleszőhetnéd, saját tőkepiaci megfigyeléseidet, észrevételeidet, tőzsdepszichológiai és neuroökonómiai percepcióidat is. Személyessé téve a "naplót"; csak egy ötlet. Mert, tetszettek azok az idézetek, ahol volt , hely, idő és kontextus is megadva az aforizmához.
Igen: csak ugye, mire van igény a posztmodern korban? Nyilván a harácsolásra, de páran szeretnénk tudni, mi is az érték. Minden területen is. Szóval lehetne róla online könyv is belőle. Úgy érzem tudnál írni maradandót, van benne tapasztalatod: stílusban meg pláne ;-)
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 20:47
Előzmény: #762  Törölt felhasználó
#763
Titkos tervem elérni a #365-öt...;)... 
re: "Minden napra 1 WB-t!"...:))... utána majd összeszerkesztem, pdf-esítem, oszt' felteszem valami publikusan elérhető tárhelyre. 
 
Csinálhatnék belőle könyvet is, de WB élete és tevékenysége sokkal inkább az adásról és (elő)segítésről ("fejlesztés") szól, semmint a kíméletlen harácsolásról. A gondolatait ingyen adta bárkinek, így nekem is ingyen kell őket tovább adnom...
 
;)
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 20:26
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#762
Ó, de jó is volna, ha ezen nemes üzenet elérne...szinte ez utópia. Akiknek igazán szüksége volna rá, pont azok nem olvassák, nem fogadják meg. Azonban nekünk is öröm ez a gyűjtemény, szóval köszönjük a fordításodat és a részletes magyarázatokat is hozzá. Esetleg ha csinosítgatnád a WB idézeteket jövőben , illetve kiegészítenéd (ahogy itt is vannak kiegészítések), egy állandóan szerkesztett dinamikus tárhelyre is feltehetnéd, így én is tovább tudom egyszerűbben küldeni, mert kezdő-haladó befektetőknek ez egy jó kis bölcselet-gyűjtemény lenne így egyben, csak a forum-motor erre nem igazán alkalmas; hogy ha már ennyi energiát beletettél, csak egy javaslat ;-)
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 20:01
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#761
Koszonom. Jo igy egyben. 

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek