Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 10. 08:45

Magánkasszás vagy? Jól jártál, hogy eddig nem kérted az állami nyugdíjat  

Ugrás a cikkhez
Jól jártak azok a magán-nyugdíjpénztári tagok, akik hat évvel ezelõtt nem léptek vissza az állami rendszerbe, hanem azzal legalább tavaly év végéig vártak. Hat éve egy, a TB-be visszalépõ tag átlagosan 70 ezer forintot kapott
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 23:05
Előzmény: #355  Phylaxa
#358
Be kellene vezetni egy olyan szabályt, hogy süllyedő topikot felhozni OFF-fal nem gáz :) sőt érdem. Ha felhozunk egy topikot, akkor újra esélyt adunk az adott témában az eszmecserére. Márpedig Mo.-on párbeszédből túl kevés van, így ez nemes cselekedet. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 23:02
Előzmény: #354  Phylaxa
#357
Nem olyan bonyolult ez. Van, hogy azért fórumozok, hogy "eszmecseréljek" másokkal. Van, hogy információt vagy tapasztalatot cseréljünk. De van olyan is, amikor csak szimplán poénkodok, ezt smiley-k jelzik. Utóbbiakat ezért sem kell vérkomolyan venni. (Ha rosszmájú lennék magammal szemben, akkor azt mondanám, hogy ilyenkor kieresztem a gőzt.) A különféle "célok" között szabadon váltok akár hsz.-onként is, bár néha hsz.-on belül is megteszem, ami persze nem igazán fair... Mindebből az következik, hogy az esetek döntő részénél nincs sértegetési, stb. szándékom, még ha néha be is következik egy-egy ilyen. (Amikor trollokkal vitázom, ott sem l'art pour l'art az a célom, hogy sértegessek, hanem az adott troll talpnyaló, szervilis mondatait teszem nevetség tárgyává. Ismert trollok pl. vazsmegyei, babosko.) Na, hát kb. ennyi lenne a user's manual :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 21:26
#356
link gazdag országokban,nem is kell annyit dolgozni.lásd ausztria,60 év a nyugdijkorhatár,
Phylaxa 2017. 05. 21. 14:42
Előzmény: #354  Phylaxa
#355
Na most látom, hogy ez nem is tartozik a topic-hoz már megint. Elnézést, majd valahol máshol megbeszéljük. :)
Phylaxa 2017. 05. 21. 14:41
Előzmény: #345  upgrayeddAKS
#354
Namost akkor kinek írtad ezt? Pit-nek nem, az már kiderült, most jövök én, mert nekem címezted, de én egy büdös szót sem értek belőle. Szerintem írd le annak akinek szántad és akkor tiszta lesz a kép! :) Segítek, én ezt írtam, és erre reagáltál: "Azokat az élettereket, ahol még paradicsom létezik, letarolják fokozatosan. Tehát mindenki a városokban fog kikötni. Aztán jöhetnek a vírusok. Nagy Lajos vidékre zavarta a lakosságot a pestis korában. Okos ember volt."
bekalencse 2017. 05. 21. 14:19
Előzmény: #18  Rotel
#353
Szia! Magam is hasonlókat gondolok. Eddig kitartottam, mondván, hogy soha nem leszek nyugdíjas és majd öröklik utánam a pénzt. De most azon agyalok, hogy ha jó helyre teszem (és fogalmazódik 2-3 ötlet a fejemben) akkor sokkal többet hozhat, mint ha bent hagyom. Illetve nem csak nyugdíjas koromra, ami még kb. 25 év. Nekem konkrétan a hozamom 90,6%!!!!! (gazdaságtalan a magánynyugdíjpénztár nem?!). Talán a TBSZ lesz a nyerő, de most még nem tudom.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 18. 21:06
Előzmény: #350  pitcairn2
#352
Gy.k.: az előző hsz. már neked ment. Szóval mi a helyzet? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 18. 21:05
Előzmény: #350  pitcairn2
#351
A vidékieket meg jól meg-chemtrailezik a világlibsik :) Aztán persze migránsokat uszítanak rájuk, mert ez a szokásuk a világlibsiknek :) Azt hitted, ennyivel megúszod, mi? :)
pitcairn2 2017. 05. 18. 20:44
Előzmény: #349  upgrayeddAKS
#350
hagyjuk, nem nekem írtad, tévedés volt
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 18. 20:42
Előzmény: #347  pitcairn2
#349
"...akkor próbálj értelmesen és személyeskedés nélkül fogalmazni..." Ez nem személyeskedés véletlenül? :) Amúgy (ha neked írtam volna), akkor melyik részét vetted volna személyeskedésnek? Csak, hogy tudjam... :)
pitcairn2 2017. 05. 18. 20:19
Előzmény: #345  upgrayeddAKS
#348
sorry, most látom, hogy ez nem nekem szólt:)
pitcairn2 2017. 05. 18. 20:17
Előzmény: #345  upgrayeddAKS
#347
ha azt akarod, hogy érdemben reagáljak rád akkor próbálj értelmesen és személyeskedés nélkül fogalmazni...
pitcairn2 2017. 05. 18. 20:16
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#346
jut eszembe a mai dinamikus nagyhatalmak is tele vannak __speciális gazdasági övezetekkel__ pl. Kína az is a miniállamok által alkalmazott "business friendly" modellre épít, Sencsen pl. 40 év alatt több mint 10 milliós várossá nőtt ennek a jegyében a kínai különleges gazdasági övezetek egyébként érdekes előzményekre tekintenek vissza: a nyugati államok által kikényszerített koncessziós területekre, a mai kínai gazdasági központ Shanghai is vmi egészen bizarr szabadpiaci városként gyütt anno létre Shanghai International Settlementlink a városban még egységes jogrend sem volt!!! nem vicc, komoly... Legal systemlink és persze egységes pénzrendszer sem volt... mégis remekül ment a biznisz...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 18. 20:14
Előzmény: #284  Phylaxa
#345
A vidékieket meg jól meg-chemtrailezik a világlibsik :) Aztán persze migránsokat uszítanak rájuk, mert ez a szokásuk a világlibsiknek :)
pitcairn2 2017. 05. 18. 20:06
Előzmény: #343  kukutyinbenko
#344
én egész konkrétan erre a kommentedre reagáltam: link a politikai centralizáció = területi egyenlőtlenségek fokozódása gondolat nem új, rengeteg anyag van róla és különben is evidens, hisz elég ránézni Európa térképére a klasszikus értelemben vett területfejlesztés, vidékfejlesztés = zsákutca gondolat sem új a legterjengősebb szakirodalom az olasz mezzogiorno kapcsán jött eddig össze a témában, amely relatíve folyamatosan csak egyre jobban lecsúszott a közel 100 éve tartó "felzárkóztatás" alatt kapsz erről egy szép grafikont is link PIL = GDP
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 17:07
Előzmény: #342  pitcairn2
#343
Az még meg van, hogy a túlnépesedésről, túlzott koncentrációról indult az egész polémia? No a kontinentális Európa legérintettebb területe a Rajna-Ruhr agglomeráció. De szerintem már megint túltoltuk :)
pitcairn2 2017. 05. 18. 16:40
Előzmény: #336  kukutyinbenko
#342
ez különben nem jogászkodás a több központú városhalmaz nagyon messze áll egy egy központú (monocentrikus) fővárostól pl. vesd össze Párizst a Ruhr vidékkel ha attól eltekintünk, hogy finoman fogalmazva közük nincs egymáshoz (kb. a szezon meg a fazon esete) no még akkor is hatalmas különbségek vannak közöttük, pl. a Ruhr vidék fejlesztése nem állami forrásokra, hanem az ottani ipari tevékenységre épült míg Párizs esetében központi szerepet játszott az állami újraelosztás illetve tágabban értelmezve az államhatalom csak úgy ömlött oda a pénz az ország többi részéből
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 16:30
Előzmény: #338  pitcairn2
#341
" A Ruhr-vidék (németül Ruhrgebiet) Németország legnagyobb összefüggő városrégiója, ahol 5,3 millió lakos él 4435 km²-en. Ez területre alig nagyobb, mint Tolna megye. A Ruhr része a Rajna-Ruhr városrégiónak, amely több, mint 10 millió lakost tömörít 10 000 km²-en. Ezzel a vidék Moszkva, London és Párizs után Európa legnagyobb városi körzete." link Más forrás a Rajna-Ruhr agglomerációra 2005 évre 11.700.000 főt ír.
pitcairn2 2017. 05. 18. 16:22
Előzmény: #336  kukutyinbenko
#340
megjegyzem a Ruhr vidék fejlődése is már jórészt a német egység után ment végbe, a meglehetősen centralizált Proroszországon belül szóval különösebben ez sem áll távolt az eredeti alapállítástól States of the German Empire link
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 16:22
Előzmény: #334  SREd
#339
" a Kárpát-medencében nem-magyarországi fejlesztésekbe is érdemes forrásokat befektetnünk állami szinten, az ott jelenlevő magyar közösségek önmagukban is gazdasági potenciált jelentenek," Ezek nem állami fejlesztések hanem magántulajdont képeznek. Az elmúlt években meggazdagodott fidesznyikek befektették az idehaza közpénztelenített vagyonaikat. Az osztrák síparadicsomokban pl. akkora magyar közösségek éltek, hogy ihaj. Akárcsak a horvát tengerparton. Te ezt a rizsát tényleg komolyan gondolod? " Az offshorozásban pedig a ballibek egészen brillírozhattak, ha azt vesszük figyelembe, hogy mennyire nem tudták működtetni a gazdaságot" Csak mondom azokban az időkben Simicska, Nyerges, komoly vagyonokat vitt Svájci cégekbe, de a MET is 2010 előtt jött létre, és ott rejtegették egy ideig. De ha a magyar Top 50-ben mutatsz 5 nél több coci kötődésűt akkor én mutatok neked 30 narancsost. " A Fidesz inkább bevonzani igyekezett az offshore pénzeket a minden addiginál kedvezőbb adóamnesztiával 2014-ben. " Nem 14-ben hanem vagy 4 programot indítottak és hamarabb. Biztos a coci offshore milliárdosoknak fejlesztették mi? Gondolom az elszámoltatási kormánybiztos javasolta a programok elindítását is... Ezt komolyan el is hiszed?
pitcairn2 2017. 05. 18. 16:15
Előzmény: #336  kukutyinbenko
#338
itt vmi 5 millió főről írnak inkább:) link
pitcairn2 2017. 05. 18. 16:13
Előzmény: #336  kukutyinbenko
#337
a Ruhr-vidék nem politikai hatalomra, hanem egy szénmedencére épül, ok. mondjuk efféle tényezők is vezethetnek népességkoncentrációhoz az alapállításon - mely szerint a központosított politikai rendszerek a területi koncentrációnak kedveznek - azonban ez nem nagyon változtat különben ne haragudj de ez evidens, elég ha ránézel mondjuk Olaszország térképre az északi rész tele van életképes kis és közepes városokkal - nem véletlenül hiszen ez politikai szempontból az olasz egység előtt is fragmentált vidék volt a déli rész - ez volt korábban az abszolutisztikus Szicíliai Kettős Királyság vidéke meg még ma is lényegében két nagyvárosról - Palermóról és Nápolyról - szól
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 16:05
Előzmény: #323  pitcairn2
#336
" a Ruhr vidék egy policentrikus konurbáció - azaz több egyenrangú központtal funkcionáló városhalmaz - tehát nem központi mag körül kialakult megaváros" Csak úgy összenőtt az évszázadok alatt. Most játszadozhatunk a számokkal, a szavakkal, jogászkodhatunk hogy mi a szűken vett város és mi az azt körülvevő agglomeráció viszonya. Ilyen alapon New York nem 10 milliós, Párizs sem 9 milliós város, Sydney nem 6 milliós, ahogy Tokió sem 30 milliós. Hamburg netto 2, bruttó 3 millió Berlin netto 3.5 bruttó 6 millió A Ruhr vidék pedig 10-11 millió nagyobb területen akkora népsűrűséggel mint Berlin,Hamburg környékén. link
Vazsmegyei 2017. 05. 18. 16:00
Előzmény: #333  pitcairn2
#335
Nekem az is szerencse! Kösz a figyelmed!
SREd 2017. 05. 18. 15:54
Előzmény: #318  kukutyinbenko
#334
" Erről már volt szó itt a fórumon, akkor sem kaptam választ rá, mennyiben segítik a magyar gazdaságot az alábbi magán javakká változott adóforintok? -horvátországi magán villák -horvátországi vitorlás kikötők -horvátországi yachtok -magyar, horvátországi, vajdasági foci klubok, stadionok -svájci bankszámlák -offshore cégek egész láncolata világszerte -ausztriai szállodák"Sztem akkor is válaszoltam rá, hogy a Kárpát-medencében nem-magyarországi fejlesztésekbe is érdemes forrásokat befektetnünk állami szinten, az ott jelenlevő magyar közösségek önmagukban is gazdasági potenciált jelentenek, a velünk való többoldalú együttműködésben pedig plané, nemcsak egyszerű bevonzható munkaerőként. Ezek egyébként jócskán elmaradnak attól, amit hazai fejlesztésekre költünk, furcsa is lenne, ha nem így lenne. Az offshorozásban pedig a ballibek egészen brillírozhattak, ha azt vesszük figyelembe, hogy mennyire nem tudták működtetni a gazdaságot ahhoz képest, ahogy a Fidesz teszi, az országba rendszeresen visszaforgatott nyereség esetében könnyebb is. A Fidesz inkább bevonzani igyekezett az offshore pénzeket a minden addiginál kedvezőbb adóamnesztiával 2014-ben.
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:47
Előzmény: #306  Vazsmegyei
#333
ha van véleményem akkor azt általában leírom itt:)
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:46
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#332
"Nekem nem úgy tűnik, hogy a centralizáció lenne a mesterséges folyamat, " ez csak centralizált állam esetén "természetes" folyamat, pl. a Svájci Államszövetségben esély sincs ilyenre, ott pl. 26 kantonális adóhivatal versenyez egymással...
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:44
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#331
a Német Birodalom különben 1918-ig __államszövetség__ volt... States of the German Empirelink a bajoroknak még külön hadseregük és diplomácia szolgálatuk is volt meg külön postájuk meg külön királyuk, stb.
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:42
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#330
"Ami meg Németországot illeti, ott is ugyanúgy jelen van a centralizáció" a primate city jelenség csak az egykori Poroszországra volt jellemző (nem véletlenül, hisz az is egy erősen központosított állam volt) a többi állam meglehetősen kicsi volt, pl. a Szászország fővárosaként funkcionáló Drezda azért talán nem okozott kezelhetetlen centrum-periféria ellentéteket:)
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 15:37
Előzmény: #322  pitcairn2
#329
Debrecen nagyságrendű városból volt még vagy tíz a Monarchia magyar területein.
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:37
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#328
"Semmi bizonyíték, hogy ha a világ azokhoz hasonlóan működne, akkor nagyobb országok is sikeresebbek lehetnének ezn modellekkel." hamis a XIX. században a nyugati világ ezzel a modellel robbant ki a középkori nyomorból... kipróbált rendszer ez és mindenütt bevált még a japán take off is ilyen alapon állt kb. véget vetettek az inflatorikus állami költekezésnek és privatizáltak mindent Japanese Deflation: Matsukata and Reformlink a vasutak is magánkézbe kerültek (1904 után indult meg csak az újbóli államosításuk) az adózás leginkább földadó volt, a városi lakosság jóformán semmilyen adót sem fizetett Japán ezzel a modellel robbant be a XX. századba a XIX. század végén jóval alacsonyabb volt az adóterhelés Japánban mint ma Monacoban és ez úgy összességben az összes akkori fejlett államra érvényes Japán mellett pl. az USÁ-ban és - furcsamód - a cári Oroszországban különösen alacsony volt az adóterhelés 1914 táján...
Vazsmegyei 2017. 05. 18. 15:30
Előzmény: #320  kukutyinbenko
#327
Úgy látom semmi gond a logikáddal nekem tetszik ahogy lereagálod az írásom tartalmát! Megállapításaidat nem tudom kifogásolni sem. Minden megtörtént a valóságban is! Nem vagyok felháborodva. Nyugi!
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:30
Előzmény: #311  kukutyinbenko
#326
"A nagy területű államok pedig szükségképpen nagy infrastrukturális költségekkel üzemelnek. " erre semmi szükség sincs mivel infrastruktúrát minden további nélkül lehet piaci alapon is építeni pl. a világ legnagyobb vasúthálózata - az amerikai is - magánalapon jött létre 1914 előtt az angolszászvilágban jóformán minden infrastrukturális elem magánkézben volt, még a londoni metro is sőt az úthálózat is magánkézben volt Turnpike trusts link
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:26
Előzmény: #311  kukutyinbenko
#325
A svájci modell is a 26 kanton, félkanton között folyó öldöklő adóversenyre és szabályozási versenyre épül...
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 15:26
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#324
" az elcsatolt területeken pedig épp a fővárossá tett városok tudtak valódi nagyvárossá válni, a 300 ezres Kolozsvár például régiós központként is kicsi Budapesthez képest." Persze, mert azok voltak a természete fejlődés révén létrejött alközpontok. Megfelelő távolságban a fővárostól és egymástól is. Az hogy azóta némelyik perifériára került nem kis részben szintén a politika hatása.
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:24
Előzmény: #312  kukutyinbenko
#323
a Ruhr vidék egy policentrikus konurbáció - azaz több egyenrangú központtal funkcionáló városhalmaz - tehát nem központi mag körül kialakult megaváros + nem a politikai hatalom hanem a __feketekőszén__ hívta életre... a "lebensraum" gondolatvilág felé felé meg a nagy gyarmattartók - pl. a 36 millió km2-es Brit Birodalomra tessék itt gondolni... - által elindított __protekcionista__ szakpolitikák vezettek lényegében azokra adott válasz volt (ha ti kizártok minket mindenhonnan, akkor mi is a területi expanzióról kezdünk el filozofálni... gondolom vmi ilyen mottó mentén ment az ötletelés) lényegében csak a konkurensek által gyakorolt példát követték... hisz mint köztudott Németországnak 1938-ban NULLA km2 gyarmata volt... és a második világháborút kirobbantó "tolerálhatatlan agresszió" is a jóformán színnémet Danzig-hoz kapcsolódó német igények miatt robbant ki link
pitcairn2 2017. 05. 18. 15:14
Előzmény: #314  kukutyinbenko
#322
eredetileg is ebbe az irányba ment minden 1914-ben a Budapest mögötti második város (Debrecen,) kb. egy nagyra nőtt mezőváros száz-egynéhány ezer lakossal ez egyensúlytalanság egyébként Budapest megalapításával indul, amikor központi kormányzati cél lett egy olyan főváros kialakulása amely Béccsel rivalizálhat (Pest, Buda, Óbuda egyesítése és a Fővárosi Közmunkák tanácsának a megalapítása + a fővárosépítéshez biztosított hatalmas állami források, illetve a vasúti hálózat Budapest centrikus fejlesztése mind ezt szolgálták)
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 15:13
Előzmény: #319  Phylaxa
#321
Figyu 4 nagyszülőmből 3 nem a mai Magyarországon született. Az egyik családját erővel telepítették át 20 kilós batyuval, marhavagonban, miután nem volt hajlandó felesküdni a szlovák államra, a másik kettő családja magától jött. Ebből az egyik magyarul alig beszélő osztrák volt, aki miután végigszopta a Rákosi rendszert 56-ban nem volt hajlandó lelépni, pedig lett volna hová. Nekem te lécci ne magyarázd el hogyan történt mindez.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek