Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 10. 08:45

Magánkasszás vagy? Jól jártál, hogy eddig nem kérted az állami nyugdíjat  

Ugrás a cikkhez
Jól jártak azok a magán-nyugdíjpénztári tagok, akik hat évvel ezelõtt nem léptek vissza az állami rendszerbe, hanem azzal legalább tavaly év végéig vártak. Hat éve egy, a TB-be visszalépõ tag átlagosan 70 ezer forintot kapott
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 05. 18. 13:24
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#300
Macika Mezopotámiára gondolsz, ahol a médek és az asszjrok örökös városait csak neked lehet megismerni és hivatkozni a butaságodra általuk. Ne ítélj, mert ítéltethetsz!
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 13:19
Előzmény: #294  SREd
#299
Tényleg ettől rettegsz itt Magyarországon 2017-ben? Miután a saját elitünk rabol ki évszázadok óta, néha pont a "világlibsikkel" riogatva? Most is a "világlibsik" elől menekítenek óránként cirka 11 milliót Lőrinc barát szárnyai alá. IIIgeeen éjjel is...
Vazsmegyei 2017. 05. 18. 13:18
Előzmény: #294  SREd
#298
Az emberiség "gazdagodása" nem lehet egyenlő az emberiség egyes egyedeinek szegénységével. Ezt mindig kommunisztikus elvekkel azonosítják, akiket zavar a gazdagságuk megindoklása!
Törölt felhasználó 2017. 05. 18. 13:16
Előzmény: #295  kukutyinbenko
#297
Ne haragudj de ez már nekem kellemetlen. Az már általános iskolai tananyag hát hmmm )))
Vazsmegyei 2017. 05. 18. 13:14
Előzmény: #295  kukutyinbenko
#296
Ne légy meglepve ezzel a felvetéseddel sincs problémám! Én nem ókori példákra gondoltam, hanem napjaink valós gazdaságilag is létező ellentmondásait látom a koncentrált városi létben.
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 13:06
Előzmény: #293  Vazsmegyei
#295
Ne haragudj de ez már nekem kellemetlen. Az már általános iskolai tananyag, hogyan alakultak ki az ókorban az első nagyobb városok. Kb pont fordítva kezdődött az egész mint ahogy itt "levezeted". Egyszerűen tudomásul kell venni hogy vannak olyan szolgáltatások, iparágak, infrastruktúrák amihez az emberi koncentrációnak el kell érnie egy minimális szintet. Sőt jellemzően a városok sem ötletszerűen jöttek létre csak úgy valahol. Térben, időben egymástól függetlenül is hasonló folyamatok zajlottak le világszerte. Ez nem központilag irányított összeesküvés a vidékiek ellen. Olvass inkább sokat ahelyett hogy itt próbálsz másokat ledorongolni ha nem akarnak illiberáliában élni.
SREd 2017. 05. 18. 12:48
Előzmény: #284  Phylaxa
#294
Elvileg egy folyamatosan gazdagodó lakosság esetén sokan megengedhetik majd maguknak a kétlaki életet is, városban is lesz lakásuk és vidéken is házuk. A gazdagodást pedig elsősorban az emberiség technológiai fejlődése biztosítja (nagyobb termelés, alacsonyabb megélhetési reálköltségek) és az, hogyha nem engedjük, hogy a világlibsik ravaszdi módszerekkel elvonják tőlünk és jobb esetben ücsörögjenek büszkén a dollármilliárdjaikon, rosszabb esetben migránsözönt zúdítsanak ránk belőle.
Vazsmegyei 2017. 05. 18. 11:44
Előzmény: #292  kukutyinbenko
#293
Szeretném ezt a témát úgy megbeszélni, hogy ne kelljen sokat magyarázni, hogy a kapitalista mód koncentrált költségfaragásán se essék csorba! A koncentrált "magántulajdon" arra törekszik, hogy minél több embernek minél több árút "biztosítson"! Ezt pedig logisztikailag úgy lehet még olcsóbbá tenni, ha kis helyre kell az árukat összpontosítani. Aki kinntmaradt a nagyvárosból azoknak nem nagyon akaródzik ugyanolyan áron szolgáltatni a "magánvállalkozó", aki monopolhelyzetben van. Ezért van a kényszer a városba, vagy az elszegényedés!
kukutyinbenko 2017. 05. 18. 11:14
Előzmény: #291  Vazsmegyei
#292
Ki a tököm kényszerít bárkit a nagyvárosokba a szükségen kívül? A legtöbb helyen próbálják gátolni a folyamatot, de hét ökörrel sem nagyon lehet vidékre vontatni az emberek többségét. Kínában konkrétan röghöz kötik a parasztokat, országon belül is csak engedéllyel költözhetnek. Az Eu költségvetésének java a területalapú támogatásokra megy, aminek deklarált célja a vidéki lakosság helyben tartása. Ezzel kísérleteztek az USA-ban is, de már feladták. Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy a mai hatékony mezőgazdasági termelés révén, a lakosság 1-2%-a meg tudja termelni a szükséges élelmiszer mennyiséget. Pedig az önvezető traktorok, a célzott precíziós növényvédelem, öntözés, az okos érzékelők, a drónok még csak most kezdenek teret nyerni. Mi lesz akkor 10-20 év múlva? Emellett nehéz meggyőzni az egyre fogyatkozó fiatalokat arról is, miért szép hajnali 4-kor kelni az állatok miatt, miért jó párt választani a környező falvakban elérhető 18 db hasonló korú közül akikből lehet hogy a fele azonos nemű. Egészségügyi ellátás, oktatás, bevásárlás, szórakozás még szóba sem került. Engem nem kell róla győzködnöd mert simán el tudom képzelni hogy elköltözzek egy istenháta mögötti helyre, ha a gyerekeim már önállóak lesznek. Néha még 100 km-t sem tartok kellően nagy távolságnak embertársaimtól. Azokat kell meggyőznöd akik oda születnek és fiatalok. Na az már nehezebb lesz mert ők elég sokan nem a romantikát látják a helyzetükben, hanem a napi küzdelmeket.
Vazsmegyei 2017. 05. 17. 22:48
Előzmény: #273  kukutyinbenko
#291
A nagyvárosokba kényszerítés nem a nagyvárosokba irányuló tömörülés!
pitcairn2 2017. 05. 17. 21:08
Előzmény: #287  Phylaxa
#290
Hong-Kong város területének a 40%-a nemzeti park... Hiking in Hong Kong link
pitcairn2 2017. 05. 17. 21:06
Előzmény: #286  Phylaxa
#289
ki a fene akar megélni a földből és az állattartásból?!
Phylaxa 2017. 05. 17. 20:32
Előzmény: #283  _Bekre_Pal_
#288
Nem is tudna. Tehát azt próbáltam meg vázolni, hogy hiába képzelünk el dolgokat, semmi közük a valósághoz. Én inkább a paramétereket szemezgetem, amik befolyásolják a lakhatást. Szerintem az a meghatározó és így Földünk felszínének töredékére esik csak.
Phylaxa 2017. 05. 17. 20:28
Előzmény: #282  pitcairn2
#287
Ha nem lenne csak beton az egész városban, akkor is 10-en laknának egy lakásban egy 20 emeletesben. :)
Phylaxa 2017. 05. 17. 20:26
Előzmény: #281  pitcairn2
#286
Szerintem pedig egészen egyszerűen ennyi ember nem tud megélni a földből és állattartásból, még ha akarna sem. A politika legfeljebb csak kihasználja ezt, de nem okozza. :)
pitcairn2 2017. 05. 17. 20:26
Előzmény: #284  Phylaxa
#285
ihol lenne egy apokaliptikusan túlzsúfolt város:) link
Phylaxa 2017. 05. 17. 20:23
Előzmény: #280  pitcairn2
#284
Azokat az élettereket, ahol még paradicsom létezik, letarolják fokozatosan. Tehát mindenki a városokban fog kikötni. Aztán jöhetnek a vírusok. Nagy Lajos vidékre zavarta a lakosságot a pestis korában. Okos ember volt.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 17. 20:23
Előzmény: #276  Phylaxa
#283
Bakker, az, hogy elfér az emberiség három Balatonnyi területén nem jelenti azt, hogy úgy is kell együtt tartózkodnia. Ne legyél furcsa.
pitcairn2 2017. 05. 17. 19:54
Előzmény: #278  Phylaxa
#282
Hong-Kongban különben túltolták a rosszul értelmezett "környezetvédelmet", a két Budapestnyi város túlnyomó többsége lényegében ŐSVADON Who knew Hong Kong looked like this? link Hong-Kong 40%-a nemzeti park... a város területe 1000 km2 - ebből több mint 760 km2 erdő és szántóföld...
pitcairn2 2017. 05. 17. 19:44
Előzmény: #277  Phylaxa
#281
a térbeli koncentrálódás a politikai centralizáció egyenes következménye...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek