Topiknyitó: longforever 2017. 05. 09. 13:28

OTP Mol Richter Certifikát,részvény , certifikát terápiás topikja  

Ha már nem müködik az igazi ide irjunk....
8097.......száguldunk..
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
longforever 2021. 02. 22. 18:35
#48320
Szép estét, 
a mai napon kihasználtam talán az utolsó síelések egyikét erre a szezonra.
Mindjárt átfutom mi is történt ma.
macskassy 2021. 02. 22. 17:49
Előzmény: #48313  Istvan1975
#48319
Egyetértek, hogy a mol nagyot fog menni idén. Csak előtte még kiszedik a certis kisbüfiket. Ma 5 forinton múlt, holnap kiütik.
Alex_001 2021. 02. 22. 16:32
Előzmény: #48316  Alex_001
#48318

Most nézem, hogy rossz képet töltöttem fel, javítom:
http://kepkezelo.com/images/nxkyqabolgfpr0d8jbxw.jpg
tomi140
tomi140 2021. 02. 22. 15:40
#48317
hát, úgy látom egyelőre még nem a nyári nyitást árazza se a MOL, se az OPUS... és még sorolhatnám...még itt a szutyok Q4 meg Q1 lereagálása hátravan, legalábbis olybá tűnik.
Alex_001 2021. 02. 22. 13:14
Előzmény: #48310  longforever
#48316
Hát valami ilyesmit gondolok... lehet nagy butaság az egész:
http://kepkezelo.com/images/4ffbgpow054g1jjv3efe.jpg
longforever 2021. 02. 22. 08:52
Előzmény: #48314  ljozsef64
#48315
Jó reggelt! Köszi.
ljozsef64 2021. 02. 22. 08:48
#48314
Jó reggelt,
Indik:
Előző Indi
OTP 13 430 13 300
RICHTER 8 700 8 650
MASTERPLAST 2 300 2 300
MOL 2 226 2 220
WABERERS 1 755 1 750
RÁBA 1 315 1 320
4IG 645 643
MAGYAR TELEKOM 413 415
OPUS 256 254

 

Istvan1975 2021. 02. 21. 21:52
Előzmény: #48311  macskassy
#48313
Igen, az OTP-nél van eg fej-váll alakzat. Ha beesik 13 ezer alá, akkor szerintem se fogja meg a 12500. Hanem 12000 körül fordul csak. Hiszen ott teljesedne a "szabályok" szerinti célár!:) Viszont ha most fölé megy az 50 napos mozgóátlagnak holnap mondjuk vagy kedden, akkor az erősebb szint mint a 14000-res szint. Akkor fölé megy és a 14500 biztos teljesül. Szóval itt résen lehet lenni és lekereskedni. A MOl-ról pedig úgy vélem, hogy Szerencsére a MOL már régen nem az olajról szól csak. Sőt! Az olajárfolyam egy tényező neki, de 60%-ban már nem az mozgatja. Én is keveset fórumozok,mert a sok okoskodás és téves gondolat csak zavaró. Az árfolyamot vizsgálva úgy gondolom, hogy ha a legtöbb részvény grafikonját összevetjök, akkor az látható, hogy a tavalyi nagy márciusi eés után volt egy kb 50% korrekció. Ezután a nagykönyv szrint az árfolyamok leellenőrik ismételten a minimumjukat. Ez megtörtént. Az az következő kitörés is megtörtént. Sőt a korrekciós szint fölé emelkedett végre. Ami nálam 2200. Az árfolyamok ilyenkor már nem szoktak alá menni az ilyen korrekciós szintnek. Max egy leszúrást gondolnék. Nagyon max! Érdekes tényleg a grafikon. Minden elemző ezt mondja. Én azt valószínűsítem, hogy felfelé indul. Én ezt egy erőgyűjtési szintnek nevezném. Akkor szokott lassan lefelé csordogálni zászló alakzatban. Persze nálam sincs a bölcsek köve! :) De a sok éves grafikon elemzési tapasztalatom és a megfigyeléseim ezt mondatják. Aztán elválik! Mindig lehet benne csavar! Továbbá, ha a negyedéves jelentés annyíira rosszul érintett volna minden befektetőt, akkor már pénteken bezuhant volna az árfolyam! A piaci körülményekhez mérten szerintem egy egész jó jelentés volt. Amerikában olajhiány néz ki. Sok időre befagytak a texasi kutak. Ezt csak a következő napokban fog jelentkezni a kínálatban. Ez is támogatja kicsit az árfolyamot! Szerintem Amerika nem egyezik meg Iránnal egy darabig. Szóval ott továbbra is kiviteli tilalom marad. ez is támogató! Az amerikai részvények túlárazottak! Ilyenkor térnek át az európai piacokra a befektetők. Ez is támogató. Ők rég elérték ahonnan leesett az árfolyam, sőt! Úgy gondolom nálunk most jön a felzárkózás! A nagy befektetők részéről. A Mol alulárazott! Nagyon nagyon! ezt gondolom. 2021 jó év lesz a számára. Így látom. Természetesen ez is az én véleményem!:) Az olaj árfolyama is a márciusi korrekciós szintje fölé emelkedett. Innen már nem szokás beesni. Ahhoz valami nagy dolognak kell történnie! Az olaj nem most lett túlárazva, csak az esésnél volt nagy a pánik. Szerintem teljesen reális és jó helyen van az árfolyam! Szerintem!
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 13:34
Előzmény: #48306  casual
#48312
Ez de hosszú lett.Ilyeneket nem olvas az ember szívesen.
macskassy 2021. 02. 20. 23:12
Előzmény: #48309  Alex_001
#48311
Sziasztok, ha jól emlékszem otp-ben maradt egy rés 12300-nál. Ha törik a 13.000 azt be fogja tölteni.
Mol gyj. Igen gyenge lett. A q1 sem lesz fényes hiába örömködött Hernádi. Srv-vel leálltak, brenten múlik a sorsa, ami 85-ös rsi-ről fordult le. Nagyon volatilis az olaj mostanában, 30 dollárt jött fel nagyon gyorsan novembertől a semmire. Tartok tőle, hogy lefelé is hasonlóan gyors lesz, ha ez egy 1. Hullám volt 16$-ról, tavaly márciustól. Pár hónapos, hetes korrekció simán jöhet, akkor megy vele mol is.
Egyelőre nem tiszta, kivárok. Hó végén mindig nagyobb a mozgás, persze felfelé is mehet minden tovább.
longforever 2021. 02. 20. 22:55
Előzmény: #48308  Alex_001
#48310
Köszi.
A lecsorgáshoz tudnál egy kb. Bux értéket is hozzárendelni?
Alex_001 2021. 02. 20. 22:54
Előzmény: #48308  Alex_001
#48309
Így talán érthetőbbek lesznek a gondolataim:
http://keptarhely.eu/images/2021/02/20/v02/20210220v02vtvw5m.jpeg
Alex_001 2021. 02. 20. 22:48
Előzmény: #48303  longforever
#48308
És ahogy ígértem, ide is megosztom a MOL-OTP gondolataimat megvitatásra:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210220v02v123uw.jpeg
Várom a kritikát, meglátást, egyezést, alternatívát :)
longforever 2021. 02. 20. 22:45
Előzmény: #48306  casual
#48307
Szia Casual! 
Tőled amíg itt voltál a türelmet tanultam..Ezt köszönöm .....Szépen hozott...:-))
Cserébe amiket leírtál rólam azokat nem reagálom le...
:-))))
casual 2021. 02. 20. 22:25
Előzmény: #48305  longforever
#48306
Szia!
 
No, gondoltam megszólalok én is, bár nem mostanában jártam erre, de talán a többiek... kategóriába beférek én is. Bár én csak a saját "élményeimet" tudom megosztani, részben már megtettem. Láthatóan akkor sem és azóta sem értetted meg.
 
Én nem bánom, ha a szakmaiság álarca mögé próbálsz bújni, de ezzel együtt kevés számomra visszataszítóbb emberi tulajdonság van, amikor valaki nem a mondandót, hanem a személyt támadja. És ha te ezt nem is vetted észre, de időről-időre ezt tetted. Elfogadtam, hogy mi nem vagyunk kompatibilisek, bizonyára jelentős részem van ebben nekem is, ezért jobbnak láttam távozni. Ha viszont többen is ezt tették, akkor annak biztosan oka van, lehet hasonló élmények. Elég álságos dolog mindezt egy vallásos mázzal leönteni úgy, hogy ezen a téren a példamutatás szikráját sem sikerült felfedezni/felfedeznem benned.
 
Azt sem bánom, ha továbbra is erkölcsi piedesztálra emeled magadat és úgy pózolsz itt, mint az egyetlen, aki a "helyes, de szűk" ösvényen jár. A legtöbbünknek (de nekem biztosan) nem több pénzre van szükségünk, hanem elsősorban jó emberi kapcsolatokra is.
 
Hogy kinek van igaza, az ebben a formában nem fog kiderülni. De szerintem annak, aki jól érzi magát a bőrében, akár veszteségeivel együtt is. Ez számomra minimum abban mutatkozik meg, ha nem azzal törődök, hogy bizonyítsam az igazamat mások felett, állandóan hibákat keressek másokban, és ha találok azt újabb sikerként ünnepeljem. A már-már skizofrén kirohanásokkal, brókeres téveszmékkel meg végképp nem tudok és nem is fogok foglalkozni. Véleményem lehet és van is: számomra emberileg teljesen leszerepeltél.
 
Egy költői kérdést írnék a végére: Mi szeretnél lenni? Sikeres tőzsdés vagy sikeres ember, a siker legteljesebb jelentésével együtt és nem egymást kizárva. Persze nem nekem vagy másoknak kell bizonyítanod, hanem magadnak. Mint ahogy én sem a te általad meghatározott "chartok" mennyiségében - bár legyenek azok bármilyen jók is - mérem az eredményességet.
longforever 2021. 02. 20. 21:44
Előzmény: #48304  zolifiazoli
#48305
Fel kellett rázni a csoportot. Ennél Mindenki nagyságrendekkel többre képes..
Így lehet hogy Én egyedül maradok ebben a topicban ..Ez legyen az én problémám.
De nézzük a többieket..
2 lehetőség marad:
1.) aktívabbak lesznek hogy bizonyítsák hogy lehet ezt jobban csinálni. Long nélkül.( ezzel mindenki nyer még Én Is)akkor már megérte a terápia
2. Kezdeti lelkesedés után marad a semmitmondó általános tőzsdeokfejtés —- azzal kiderül hogy nem a topicokkal van baj hanem a betett munkákkal.. akkor meg kiderül hogy Long nem volt hülye...
Szóval sok sikert Mindenkinek!
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 20. 21:12
Előzmény: #48302  longforever
#48304
Látod, Long, ha ebben a stílusban és minőségben csináltad volna a dolgokat az elmúlt hetekben, mint most, akkor nem robbant volna szét a társaság.
   
Amikor beírtam az indiket, realt, zárót azt önzetlenül tettem. [Tudod, adni és kapni...]
Ugyanígy voltam/vagyok az esti chartokkal is. Mindezt persze csak akkor csináltam, amikor volt időm és energiám rá. Gondolom a többiek is így vannak vele. Munka család, élet, stb. Eszembe nem jutna számonkérni, hogy miért nem rakja be valaki az indit, realt, zárót. Ha nem, nem, biztosan van jobb dolga. Tudod, mindezt társadalmi munkában csináltuk, csináljuk.
   
Valamelyik nap felemlegetted a Richtert. Visszaolvastam, az utolsó bejegyzésem a Richterrel kapcsolatban az volt, hogy indul az 5. hullám fel. Sajnálom, hogy én nem mertem belevenni, de örülök azoknak, akiknek sikerült.
   
Backtest "eredményeket" korábban osztottam meg itt, csak sajnos gyorsan kis is derült, hogy hibásak (elvi, számolási, stb.) voltak, amit töredelmesen be is vallottam utána. Egy idő után jobbnak láttam nem dicsekedni az eredménytelenséggel. Nulláról megcsinálni egy ilyet piszok nagy munka, rengeteg töprengés, sok kudarc. Egyébként, továbbra is megvan a félelmem, hogy olyan hibát vétettem, ami lenullázza a mostani jónak vélt eredményeket.
Részemről semmi problémát nem látok abban, ha a bt-és topikba is írsz, de ha csak olvasó leszel, azt is elfogadom.
longforever 2021. 02. 20. 21:02
Előzmény: #48301  Alex_001
#48303
“ Ha lehet, továbbra is maradok, addig sem egy topikban "laktam", hanem ahol számomra "értelmes" Partner találok, ott jelentkezem időről-időre, ahogy van lehetőségem és tartalmam.”
Ez egy jó döntés hogy több felületen nyomod. Mindenhol lehet tanulni .. vagy azt hogy hogyan vagy azt  hogy hogyan nem szabad tradelni.
Nem igazságot kell keresni hanem használható chártokat, meglátásokat és ezekkel pénzt..:-))
longforever 2021. 02. 20. 20:43
Előzmény: #48300  zolifiazoli
#48302
Szia Zoli!
A terápiás topicot  nem én találtam ki, nem az én érdemem a közel 50 k hozzászólás..
Én csak egy “ felületet “ adtam és a saját munkámat..
Elindultunk egy irányba , mely irány végcélja az volt , hogy a közös tapasztalatok alapján több nyereség kevesebb tanulópénz legyen Mindenkinek.. ezt nem valami csodaképlet alapján , hanem a több szem több jó lehetséges megoldást vázol fel és így könnyebb jó döntést hozni. A döntést mindenki maga hozza meg.
Sajnos az idő múlásával kezdett ellaposodni a történet..
Mondok egy példát..
Te becsületesen tetted az indiket meg a zárókat.
Ez egy  olyan szakmai munka volt amit Egyetlen topicban sem lehetett megtalálni.
Én szinte mindig megköszöntem. Mert ebben munka volt.
Amikor eltűntél szó nélkül januárban , Én beírtam   hogy nem kellene hagyni ezt a munkát elporladni. Tovább kellene vinni.
Semmi értelme nem volt. Egyedül kitsune írogatott időnként.
Aztán  érdemes megnézni hogy ki mikor és hányszor hiányolt a topicból amikor Eltűntél mint szamár a ködben januárban?
Ha jól számolom időben és darabszámban is Én voltam. Mert Long mindenkire emlékezik és mindenkit számon tart..:-))) tudod a pszihológia..
Aztán a back test.. én írtam a hátsó testet .. ezzel is jeleztem hogy emlékezem miről és hányszor volt szó.
A topic szempontjából csak az releváns ami itt megjelenik.. az hogy mennyi energiád van benne az akkor lehet érdekes ha beteszed ide. 
Addig a saját privát munkád amiből a többiek semmit sem látnak.. 
Én meg arra bátorítok mindenkit hogy ossza   meg a tudását. 
Pld.Én megosztottam itt elég korán a Richter elliottos chártomat.
Az hogy akkor nem láttad jónak az még természetes. Akár rossz is Lehetett Volna.
De hogy utólag sem írtál annyit hogy Long igazad volt az már sokat elárul..ez a frány pszihológia.
Ha végre beteszed az exceledet azt nagyon megköszönöm. Bár nem vagyok tag de alig várom hogy megismerhessem..:-)))
Üdv
Longforever.
Alex_001 2021. 02. 20. 16:01
Előzmény: #48298  longforever
#48301
Szia Long,
Engem soha nem "bántottál", sőt ahogy írtad is, segítettél, reagáltál a betett dolgaimra, annak ellenére, hogy újként írtam ide (eddig nem sokszor), amit mindig meg is köszöntem.
A vitát külsősként, olvastam, de mivel új vagyok, nem tisztem és posztom igazat adni senkinek vagy akár az ezzel kapcsolatos véleményemet megformázni, így távol maradtam. 
Nem kívántam/kívánok lelépni, célom a tanulás és az érdemi eszmecsere. 
Mivel az elmúlt napokban érdemben nem volt időm elemezni, chartokat készíteni, így nem akartam off-olni a topikot a nem rám tartozó témákkal.
Ha lehet, továbbra is maradok, addig sem egy topikban "laktam", hanem ahol számomra "értelmes" Partner találok, ott jelentkezem időről-időre, ahogy van lehetőségem és tartalmam.

Topik gazda

longforever
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek