Topiknyitó: ocsibroker 2017. 05. 06. 10:55

LÓGÓFIBÓ  

JÓ REGGELT!

Úgy gondolom, többen olvassátok a bejegyzéseimet (jót/rosszat egyaránt), viszont jelen pillanatban egyéb elfoglaltságaim miatt nincs időm és energiám átolvasni vagy átlapozni az egyéb hozzászólásokat. Akit továbbra is érdekel a véleményem, azt kérem itt keressen főleg dax, eurusd-ben. Egyenlőre próbálok esténként reagálni, esetleg hétvégén.

Megértéseteket köszönöm:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ocsibroker
ocsibroker 2017. 08. 07. 12:26
Előzmény: #139  ocsibroker
#140
Jó reggelt! USD/CHF napi: link
ocsibroker
ocsibroker 2017. 07. 28. 12:38
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
Jó reggelt! Olajka longot és a dax shortot is lezártam, mindkettőt szép pluszban. Lehet, hogy korai volt, de hétfő a hónap utolsó napja, így nem maradok hétvégére poziban, valszeg úgyis visszatesztelik a 38.2-t olaj napi: link dax heti: link Jó hétvégét Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2017. 07. 25. 14:25
Előzmény: #137  ocsibroker
#138
A jelenlegi 47,2 körüli szint kétszer is visszafordította a kurzust, úgyhogy egyenlőre én kivárok egy esetleges long beszállóval. Igaz magasabb a két nappal ezelőtti alj a kb. 2 héttel ezelőttinél, így meglehetősen nagy a csábítás :)
ocsibroker
ocsibroker 2017. 07. 25. 12:36
Előzmény: #136  ocsibroker
#137
Közben oil-kánál is kialakult egy belépési pont, bár egyenlőre még mínuszban napi:link
ocsibroker
ocsibroker 2017. 07. 25. 12:17
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
Pedig szépen kezd alakulni: Heti: link
Törölt felhasználó 2017. 07. 24. 14:40
Előzmény: #134  ocsibroker
#135
Heti rajzod meglehetősen baljós célárat vázol - mármint "long-os" szemszögből...
ocsibroker
ocsibroker 2017. 07. 17. 12:48
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Jó reggelt! Kissé elmaradva, de 1-2 nap szabi újra idehozott Eur/Usd: heti charton gyönyörűen beteljesült a hetekkel ezelőtt felrakott lógófibó célára, egyenlőre kivárás, számításaim szerint akár lassan elindulhat lefelé Heti:link Dax: h4-en ismét teljesült mindkét irényba a célár, szintén kivárás, eléri-e a 100%-ot, vagy innen lefordul H4:link heti:link Sok sikert Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 10:03
Előzmény: #132  ocsibroker
#133
Szia! Ne is mond... Az Xtb lengyel fiókjainál vagyok ugyhogy a Margin követelmények változása miatt most szórtam ki egy nagy rakás pozim ami egyébként tartható lett volna meg simán de inkább daraltam sajna jo nagy veszteséggel.Pár nappal ezelőtti Dax long ötlet is ment a levesbe persze most délelőtt meg teljesülni látszik a celar...Hat nem vagyok most rózsás kedvemben.Azt meg csak-csak értem hogy Trump döntése miatt az eurusd miért igy mozog, de hogy a tőzsdék erre miért robog ám tovabb északnak mar nem nagyon áll össze... Tudom tul sokat gondolkozom...
ocsibroker
ocsibroker 2017. 06. 01. 20:13
Előzmény: #131  ocsibroker
#132
reggel=hajnali 5
ocsibroker
ocsibroker 2017. 06. 01. 20:12
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#131
Ez a csak reggel, meg csak este pár perc verzió nem sok mindenre elég :(
ocsibroker
ocsibroker 2017. 06. 01. 20:09
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
Rezeg az még most is sajnos, mert közben kialakult egy long lehetőség is, ami akár új csúcsra is viheti, így a stopom felment a long 100-as fölé pár ponttal, viszont a tp-t is lejjebb vittem a 100 elé (ennyit azért még megkockáztatok) :)) H4:link
Törölt felhasználó 2017. 06. 01. 09:06
Előzmény: #128  ocsibroker
#129
Rezgeti a léc a stop-nál... Tegnapi Bézs-könyv alapján, azért talán illene délnek venni az irányt, bár lehet már árazva volt...
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 30. 20:05
Előzmény: #127  ocsibroker
#128
kép lemaradt, H4: link
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 30. 20:03
Előzmény: #125  ocsibroker
#127
Mint írtam, kialakult egy short beszálló, szépen lement 61.8-ig, jelenleg a 38.2 visszatesztelése zajlik, én is ma délután szálltam be shortba, sajnos csak előre berakott pozícióval tudok játszani, tegnap este tettem be a pozit, ha visszamegy a 38.2-ig, teljesült is. Miután egész nap nem vagyok gépközelben, a 76.4 előtt pár ponttal van a tp-m, stoppom a "0" fölött
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 25. 19:20
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#126
Látom hasonló a gondolkodásunk :)
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 25. 19:18
Előzmény: #124  fxboy
#125
De valszeg nem tud. Vagy az irigység beszél belőle, vagy születési hiba :)) Szerintem ez legyen az ő problémája... eurusd:1.1165 alatt h4-en kialakulhat egy short beszálló
fxboy
fxboy 2017. 05. 25. 08:39
Előzmény: #121  ocsibroker
#124
Valakinek nagyon nem tetszik a dumcsink. Pedig adott a lehetőség, hogy írjon okosabbat. Tudom én, hogy nem tudsz Te semmit. Még a jövőt sem. Csak úgy nyomkodod össze-vissza a gombokat. :) ezért csak költői volt a kérdés....
Törölt felhasználó 2017. 05. 24. 13:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#123
Én elhiszem, hogy jókat kötsz. Most. Mostanában. Elmúlt negyedévben. Elmúlt évben. Milyen régóta is? Ez a meccs nem 100-as sprint, hanem maraton, mindíg érdemes felidézni. Évtizedekben mérik az eredményt. A kérdés az, hogy hosszútávon hogyan tud sikeres lenni a trader. Most jól megy, OK. Örülünk neki. De a kérdés ott motoszkál: jó jó, Birgernek is volt kiemelkedő éve, majd utána olyan bukót hozott össze, hogy jaj. Ő is ember. Miért is nem zárta azt az istenverte short pozit? Velem előfordulhat ilyen? Ha nem akkor miért nem? Szerintem ezeken érdemes gondolkodni egy kicsit. Ha feltennék a kérdést: na hogy megy a trade üzlet? Gyors válasz: tök jól, minden happy. Időnyerő válasz: Öööö..... hány trade (trading nap) vonatkozásában is kérdezed? Fejvakarós válasz: hááát úgy melózok nap mint nap, hogy tök mindegy, hogy mennyit keresek a hónap végére, vagy az elmúlt egy évben tudom, hogy lehet olyan szitu, hogy egy nap alatt elbukom az accountom. Van az a valószínűség. Ez van. Miért? Két ok miatt legalább: 1. Rendszerszintű kockázat: - becsődöl a brókered, ugrott a pénzed, vagy annak a biztosításon felüli része.- flash crash, nem működött a stoppod (ha volt) és a piac nem áll vissza. Pánik sell. 2. Emberi lét- ér valamilyen erős érzelmi hatás (pozitív - negatív lényegtelen). Csak azt veszed észre, hogy nem te tradelsz, hanem valaki más. Kidobtad a trading tervedet ami eddig megvédett. Mire észbe kapsz már késő. Mindez persze egy olyan napon, amikor nincs láblengetés (pl. Draghi hapci). És még biztos, hogy van egy pár lehetőség amit kihagytam. Persze jöhet a kérdés: oké okostojás, akkor mit kellene tennem, hogy a jó kötéseim ne csak a számomra legyenek jó kötések, lássátok benne a jót? Egy kicsit távolabbról indítva: Jó (produktív) trading nap: - Eldöntöttem, hogy ma tradelek A-tól B-ig. Nincs rajtam kényszer, motivált vagyok, hogy ismét bebizonyítsam magamnak, hogy a trading tervem szerint kötök meg, értékelek és tanulok tradeket. Tudom, hogy minden egyes kötés - értékelés - tanulási ciklussal több leszek a trade világában.- Elvégzem a kezdeti szertartást, felkészülök a session-ra. Belépek a trade világába, kicsukom a külső világot. Nincs más, csak a piac és én. Figyelek az emócióimra, főleg azok intenzitására. Figyelek magamra folyamatosan és kezelem az emóciók intenzitását légzéssel és izom relaxációval. Ezek ekkor már a részeim.- Fizikailag fitt vagyok, kajáltam, nem vagyok szomjas ill. figyelek a hidratált állapot fenntartására.- Érzelmileg kiegyensúlyozott vagyok - nincs olyan érzelmi momentum most az életemben, aminek direkt hatása lenne a trade világában.- Napi szakmai felkészülés: előző nap, hét áttekintése, hírek, zónák bejelölése, stb.- Figyelem a kiválasztott piacot. Ha az adott stratégia szerint lépni kell. akkor a trading terv szerint lépek. - Elfogadom, amit a piac közölni akar velem. Ha stop akkor stop. Nem kapcsolódik hozzá érzelem. Ez csak egy trade. A kimenetelének nincs jelentősége. Csak EGY elem a statisztikában.- Dokumentálom a tradeket. Külön hangsúlyt fektetek a döntési pont közeli érzelmi jellemzők dokumentálására.- Ha letelt az idő, befejezem a tradinget, offline-ba megyek.- Ha maradt még dokumentációs feladat, akkor azt befejezem.- Kiértékelem a trédeket: betartottam-e a trading terv szabályait? Ha nem, akkor miért? Mit kell tegyek, hogy ezek lehetőleg ne forduljanak elő többet? Mennyire voltak jellemzőek a múltban ezek a szabálytalanságok? Mi a tendenciájuk? Milyen következtetést kell, hogy levonjak ebből?- Kiértékelem a trédeket: stratégiák értékelése. R/R terv - tény - lehetőség összehasonlítás, elemzés trédenként. - Kiértékelem a trédeket: entry és exit pontok érzelmi értékelése. Összefüggéseket keresek adott érzések és a tradek valós és potenciális kimenetele között. Összefüggések értékelése.- Heti - Havi szinten: változás menedzsment. A kitűzött célok - tények összehasonlítása. Különbség elemzése, következtetések. Ha kell, akkor a szükséges (stratégiai, mentális) változások kidolgozása, integrálása a trading tervbe. Befejeztem a napi trade session-t. Lezárom, elfelejtem. Visszalépek a valós világba. Élem a valós világi életem tovább. Feltöltődöm fizikailag (sport), érzelmileg (család) és ha úgy érzem, akkor kieresztem a gőzt. Jelen tudásom, tapasztalatom szerint így élném meg a trading napjaimat. Hosszú utat kell megtennem, hogy idáig elérjek, de én ebben hiszek. Igen, ha így élné meg az ember a trading napjait, akkor elég nehéz lenne jó trédekről beszélni, hiszen az előzőek mint a hagyma héjai épülnek egymásra és a kötések önmagukban csak egy héjat jelentenek. Kontextusból kiragadva pedig nincs nagyon értelme beszélni. A fenti út az én utam, a tapasztalataim ebbe az irányba mutatnak. Mind különbözőek vagyunk, különböző utakkal. A fejlődési utak egyéniek, mindenkinek saját magának kell kialakítania a sajátját. Ismerve mások útjait talán segíthet ebben. A kötéslistám garantáltan nem segít ebben. Sok sikert!
Törölt felhasználó 2017. 05. 24. 12:29
Előzmény: #121  ocsibroker
#122
Nagyon fontos meglátások. kicsit kivonatolom magamnak:1. "Nem tudom a jövőt:" Jó meglátás! Itt a többség elvérzik, mert ők azt hiszik, hogy tudják a jövőt, de azt még maga a piac sem tudja. Ha azt hiszed, hogy tudod mit fog lépni a piac, akkor egyenes úton vagy a frusztációhoz ennek minden negatív következményével. A trade világa egy valószínűségi világ. A normál élet egy másik világ. A két világ között ég és föld a különbség. A trade világa alapjaiban másmilyen, nem hétköznapi gondolkodást kíván. A hétköznapi sikermintákat ami alapján sikeres lettél jórészt kidobhatod a trade világában, mert konplettó máskép lehet itt sikeres az ember. Sajnos erre csak akkor jöttem rá, miután elégettem egy kis pízt (néhány felesnyit + a borravalót). 2. A "jelre poziba lépés gondolkodás nélkül". Ez bizony jó tanács a trade világában. Amikor a jel algoritmusát összeraktad, akkor hideg racionális fejjel gondolkodtál. Ha poziban vagy és megjön a jel, akkor minden van, csak nem hideg fej. Nem léped meg, amit kellene. Hogyan fogod kiértékelni így a jel algót a későbbiekben? Ha nem gondolkodol és megléped amit meg kell lépni a jelre, akkor legalább van esélyed arra, hogy a jel algót hitelesen kiértékeld és eldöntsd, hogy jó-e vagy sem, ill. hol lehet változtatni.
ocsibroker
ocsibroker 2017. 05. 23. 20:12
Előzmény: #119  fxboy
#121
Szia! Természetesen én sem tudom a jövőt, bár sokszor jó lenne, de valszeg ugyan annyiszor rossz lenne. Ettől függetlenül, ha a célmezőt elérte, ki kell várni egy ellenirányú beszállót. Ha tovább akar menni, valszeg nem lesz beszálló, max az ellenség megtévesztésére egy alászúrás, ezért érdemes kivárni a gyertyazárást. Ráadásul ha gondolkodás nélkül, autómatikusan lépsz jelre poziba, kb 80%-ban nyersz, 20-ban vesztesz, legalább is ez az én statisztikám, viszont nem szabad válogatni, jelre lépni kell.

Topik gazda

ocsibroker
ocsibroker
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek