Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 04. 14:18

Sokan unják már a hagyományos álláskeresést  

Ugrás a cikkhez
A hazai cégek gyakran nehezen találnak megfelelõ munkaerõt, a legjobb jelöltek pedig ideális pozíciót, így égetõ szükség van a toborzás minél hatékonyabb, új módjaira. Erre fejlesztette egy magyar startup az allas.hu-t, amely
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 02. 01. 16:40
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
+ nonstop munka
oldmeg 2018. 02. 01. 14:09
Törölt hozzászólás
#36
oldmeg 2018. 02. 01. 14:02
Törölt hozzászólás
#35
Törölt felhasználó 2018. 02. 01. 13:43
#34
Épp az elöbb nézegettem ezt az állást: http://kginternational.hu/allasajanlat/scenic-river-cruises-folyami-hajos-munkak/, nettó 1700 euró mosogatásért meg takarításért? Ez komoly? :D
Frogg
Frogg 2017. 05. 31. 09:27
Előzmény: #32  Frogg
#33
Azért megjegyzem, hogy a profiképen nem tükrözi a grafikai munkáimat. :P
Frogg
Frogg 2017. 05. 31. 09:25
Előzmény: #30  mocskos_spekulans
#32
Sajnos nincs diplomám, és referenciamunkám sem volt sok. Szakmai gyakorlatra el kellett mennem, de ott meg a sok szabadságolás miatt, olyan munkakörbe tettek, ami nem is tartozik az informatikához. Szakdolgozatom volt, de azt meg grafikából írtam, mert a tanár szerint "az is jó lesz". A grafikához értek, szeretem is, de azt meg pont nem tartalmazza a végzettségem - mondjuk, oda még főiskolai végzettséggel is nehéz elhelyezkedni. A programozás lenne a jó, de abból meg a pocsék tanárokat kaptam meg, akik be sem jártak órára, ezért alig tudok valamit csinálni magamtól, hazudni meg nem akarok az önéletrajzban. Mindenből sikerült kifognom a legszerencsétlenebb utat. Programozni szívesen megtanulnék, de egyedül nem megy még internetről sem. Azért köszönöm a tippet, ha sor kerül rá, akkor meg fogom próbálni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 30. 17:49
Előzmény: #6  Frogg
#31
Az IT nagyon tág fogalom, amit az újságírók nem feltétlenül tudnak. Java, PHP nyelvek meg iylenekkel elég jól el lehet helyezkedni általában. Nem mindig.
mocskos_spekulans
mocskos_spekulans 2017. 05. 30. 16:24
Előzmény: #2  Frogg
#30
tapasztalatnak bőven elmegy ha normális a diplomamunka témád van vagy van valamilyen hobby/iskolai projekted amiben elmélyültél és beleírod a CV-be. Sokan ba*nak felsorolni hogy miben jártasak csak beírják az iskolát aztán várják a csodát. motivációs levél meg szinte felesleges. 100ból 1x ha van akkor is arra jó hogy elolvasd benne a sablon szöveget... 1000ből egy ami tényleg jó. Tehát minnél több referenciát a CV-be hol mikor mivel foglalkoztál milyen szinten lehet az iskolai dolog is máris mutatod, hogy van tapasztalatod és behívnak interjúra. De ha csak annyit írsz be hogy itt meg itt végezetem ezt meg ezt a kutyát nem fogja érdekelni. kb 10 mp van egy CV-re átlagban ha annyi idő alatt nem akad meg a szem azon amit keresnek akkor szevasz. sőt suli mellett tessék elmenni gyakornoknak kuli munkára is egy jónevű céghez.
Frogg
Frogg 2017. 05. 30. 15:26
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Próbáltam a Jooblet, de nem sokat ér. Értesítést kértem informatikus kulcsszóval és ilyeneket hoz ki, hogy: takarító, kiszolgáló, mosgató stb.
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 13:55
Előzmény: #27  hellforceone
#28
Ha unod a hagyományos álláskeresést, próbálkozz itt: link
hellforceone 2017. 05. 05. 14:51
Előzmény: #24  Dodo34
#27
Ha ilyen végzettséged es nyelvtudásod van szerintem Ausztriában vagy Németországban biztosan találnod kell valamit. Milyen mûszaki felsôfokú végzettséged van? Van benne sok tapasztalatod is vagy "csak" elvégezted, de más területen dolgoztál - mivel közgazdász is vagy, ez ugyebár nem lehetetlen. Kérdés meg, hogy mennyire tudsz/akarsz külföldre menni, akár úgy is, hogy családot egy ideig csak ritkán látod?
Frogg
Frogg 2017. 05. 05. 14:04
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#26
Miskolc.
andare 2017. 05. 05. 12:12
Törölt hozzászólás
#25
Dodo34
Dodo34 2017. 05. 05. 11:26
Előzmény: #23  Dodo34
#24
Szívesen értékesítenék, de először alkalmazottként, amíg kipróbálom, megy-e egyáltalán. Régebben (10-15 éve) ment, de az egy jó termék volt, és akkor szerintem könnyebb is volt értékesíteni. Vol kolléganőm lányai csak úgy belevágtak papírtermék értékesítésbe.....szép nagy bukás lett....nem kapták meg bizományba a terméket, hanem meg kellett venniük....a nyakukon maradt, alig tudtak valamit eladni.....6 hónap alatt csődbe mentek, több milliót buktak, szinte az összes megtakarításuk elúszott
Dodo34
Dodo34 2017. 05. 05. 11:12
Előzmény: #21  _Bekre_Pal_
#23
itt a városban rengetegn tudják, hogy "kapható" vagyok, mégis akárhányszor találkozunk, mindig azt tanácsolják, próbálkozzak Ausztriában.....ezt nélkülük is tudom, próbálkozok is.....ők semmit nem ajánlanak, sőt nyavalyognak, hogy nekik se megy.....miközben tudom, hogy ez nincs így.....nyelvtudásommal "normális" áron Ausztriában próbálkozom olyan helyeken, ahol német és magyar nyelvtudással keresnek munkaerőt....a legtöbb helyről válasz se jött, 1-2 udvarias elutasítás, interjúig ott még sehol nem jutottam el....pedig irodai asszisztensnek, call centeresnek, recepciósnak, gk. értékesítőnek jelentkeztem
szivacs
szivacs 2017. 05. 05. 11:09
Előzmény: #19  Dodo34
#22
Pedig szvsz jó javaslatokat kaptál. Gondold át miben vagy jó, melyik területre van rálátásod, melyikben érzed otthon magad vagy melyik érdekel, izgat és adaptáld arra az ötleteket. Kereskedésnél maguktól nem fogják rád nyitni az ajtót, persze. Neked kell a posszibilis vevőket felhajtani, akiknek valóban többet ér egy ismerősük ajánlása, aki meg volt veled elégedve, mint bármilyen reklám.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 05. 10:58
Előzmény: #19  Dodo34
#21
márpedig emberek emberekkel szeretnek üzletet kötni, úgyhogy ezt valahogy le kell küzdened, mert addig nem leszel a látókörükben
szivacs
szivacs 2017. 05. 05. 10:57
Előzmény: #7  Dehogynincs
#20
Már a Pénzcentrum is elesett?? Nahát!
Dodo34
Dodo34 2017. 05. 05. 10:54
Előzmény: #18  _Bekre_Pal_
#19
kommunikatív vagyok, szívesen beszélgetek emberekkel, de ezt veszem észre, hogy 2-3 perc után mindenki unja elnézeget másfelé, nem néz a szemembe, mennem kell és ilyen dumákkal jönnek...ez nekem nagyon nem jön be....régen a munkahelyemen is azt éreztem, hogy vagy törleszkednem hozzám, mert valami el akarnak érni, vagy egyszerűen csak ki akarnak használni.....más....sportoláskor is régebben rengetegszer le volt beszélve, hogy hol és mit csinálunk....odamentem, és a partner, vagy partnerek egyszerűen nem jöttek el....még annyi se volt, hogy telefonon lemondták volna....na azóta csak olyan sportokat űzök, amit egyedül lehet csinálni
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 05. 10:40
Előzmény: #16  Dodo34
#18
szerintem ne kérj kevesebbet mint más, mert akkor nem hiszik el, hogy jó vagy benne, ne azzal szerezz kuncsaftot, mozgasd meg a kapcsolataidat, tudom, írtad már hogy nincsenek, de akkor csinálj, menj emberek közé, ismerkedj, építs kapcsolatokat, a hirdetést szerintem leszarják amíg van leinformálható beajánlott alternatíva
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 05. 10:37
Előzmény: #15  Dodo34
#17
az szar ügy, én jövő héten leszek 49 és megy minden szerencsére... könnyebb dolgok esetleg? passz.
Dodo34
Dodo34 2017. 05. 05. 10:27
Előzmény: #15  Dodo34
#16
német -magyar tolmácsként hirdetem magam legalább 1 éve a neten.....2007-2008 tájékán sokat hívtak, pedig akkor még bőven volt jól fizetett állásom, szabadidőmben csináltam. Most az akkori ár 25 %-áért hirdetem magam, és egyetlen megkeresésem se volt mióta kitettem a hirdetést....
Dodo34
Dodo34 2017. 05. 05. 09:51
Előzmény: #13  _Bekre_Pal_
#15
értem a példádat, de fizikai munka nem megy....52 éves vagyok, mindig irodában dolgoztam, fáj a derekám és a térdem is, műtött és kiújult lágyéksérvem van
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 09:46
Előzmény: #5  Frogg
#14
Helyileg hol? Budapesten vagy vidéki megyeszékhely?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 05. 09:32
Előzmény: #10  Dodo34
#13
egyetlen példa, de kivetítheted a tejiparra vagy utazási szolgáltatásra, bármire: azt mondom, kertet fogok építeni, mert nő az igény a rendezett kertre és sok a kókler, nekem meg van térérzékem, esztétikai érzékem, műszaki affinitásom egy locsolórendszer telepítésének megértéséhez, térburkolat lerakásához, satöbbi, ráadásul jó levegőn leszek és jobban kikapcsol mintha egy vállalati pszichopatának riportolnék az értelmetlen munkámról heti rendszerességgel egy irodában. elsőre meg se alakulok, hanem keresek egy kuncsaftot svarcban, megcsinálom egy rokon kertjét referenciában (ő veszi a cuccot és gályázok neki egyet ingyen, cserébe mindenhol ajánlani fog meg mutogathatom a művemet), ilyenek. ha már látom, hogy a referenciám alapján más is vevő, tolhatom még egy darabig svarcban, aztán ha beindul az egész, megalakulok. közben minden szarra előleget kérek, a lapát-talicska-metszőolló satöbbire meg egy szakadt mikrobuszra meg azért beruházok, legfeljebb eladom ezeket, ha csődöt mondtam. kicsi a kockázat, alig kell pénz hozzá. viszont ha azt mondod a kuncsaftnak hogy hétfőre kap ajánlatot és tényleg megkapja, nem jössz elő olyan tételekkel amiről nem volt szó, megjelensz amikorra ígérted és megcsinálod mire ígérted, azt amit ígértél, mindenki el lesz élvezve, mert nem ehhez szoktak, és azon veszed észre magad, hogy nem látszol ki a megrendelésből. csak egy a sok lehetőség közül, csak egy példa
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 09:27
Előzmény: #2  Frogg
#12
igaz
Dodo34
Dodo34 2017. 05. 05. 09:20
Előzmény: #10  Dodo34
#11
az a baj, hogy nagyon egyszerű, hétköznapi állásokra jelentkeztem, (pl. gépjármű értékesítő, adminisztrátor stb.), és még oda se hívnak be. Pénz még soha szóba se került, úgyhogy az nem lehetett az ok.
Dodo34
Dodo34 2017. 05. 05. 09:18
Előzmény: #9  _Bekre_Pal_
#10
vállalkozni egyáltalán nem merek. elveszteni való tőkém nincs, hitel szóba se jöhet, soha semmire nem volt hitelem, félek tőle, mint a tűztől. számoltam, és nekem drága egy vállalkozás indítása, és után sok a havi fix fizetnivaló. csak kereskedés jöhetne szóba, de félek a kutya se nyitná rám az ajtót.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 05. 09:06
Előzmény: #8  Dodo34
#9
helló, már beszélgettünk ezekről a dolgokról, alólam is kilőtte a nemzeti együttműködés a piacot így 2011-től masszív szopóra kerültem mint alkalmazott, az utolsó multinacionális vergődésem jó két éve véget ért, azóta főállásban a családi vállalkozásban tolom az ipart. nincs esetleg valami kezdőtőke lehetőséged, akár hitelből, amivel vállalkozni tudnál? magadnak munkahelyet csinálni? nem ígérek gondtalan menetelést, vállalkozni nagyon kemény meló, de kárpótol az, hogy a sajátodat csinálod és idővel termőre is fordul ha ügyes vagy. tudom, hogy a többségnek ez egy ijesztő perspektíva, én se ezt láttam otthon és engem is úgy kellett kirobbantani a komfortzónámból, egy vállalkozás gondolata túl rémisztő egy alkalmazottként szocializálódott embernek, de én már feldolgoztam, neked sincs vesztenivalód, gondold meg. csak legyen miből. de nem kell túlgondolni, mi diplomások hajlamosak vagyunk előre elképzelni a teljes komplexitását és elijedni a feladattól, az a titka, hogy bele kell vágni és azon kapni magad hogy intézed a dolgokat, ilyen egyszerű, másképp nem indul el az ember. ha tudsz dolgozni, betartod a szavad és szállítod amit ígértél máris előnybe kerülsz a sok link konkurenciával szemben, és vannak nem tőkeintenzív tevékenységek, az a szép hogy ha magadnak csinálsz munkahelyet, akkora pályaelhagyást tervezhetsz, amekkorát nem szégyellsz, senki nem fogja megkérdőjelezni.
Dodo34
Dodo34 2017. 05. 05. 08:52
Előzmény: #6  Frogg
#8
Én 2012 decembere óta keresek állást, műszaki és közgazdasági egyetemi diplomával, anyanyelvi szintű német nyelvtudással, 20 év munkatapasztalattal. Megszámlálhatatlan pályázatból eddig összesen 4 interjúra hívtak be, legutoljára 2015 augusztusában. Munkaügyi központból sehová nem közvetítettek ki, ők csak fizikai közmunkát ajánlottak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 05. 08:51
Előzmény: #6  Frogg
#7
A saját szemednek és tapasztalatodnak hiszel és nem a kormánypropagandának?
Frogg
Frogg 2017. 05. 05. 08:39
#6
link "...több, mint 22 ezer fősre rúgott az informatikushiány...". Már megint itt vagyunk. Ha tényleg ekkora a hiány, akkor miért nem szóltak vissza egy munkahelyről sem - több infós barátom is így járt.
Frogg
Frogg 2017. 05. 04. 16:29
Előzmény: #3  Phylaxa
#5
Vannak olyan pályázatok, amik segítik a pályakezdők munkáhozjutását, de azt is csak egyszer lehet igényelni. tehát, ha pályakezdőként így vesznek fel valahova, aztán nem jön be, ezért váltai akarsz, akkor ugyanott vagy.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 14:58
#4
A cikk megjelenését az allas.hu támogatta. Mégis benne maradt egy ordas germanizmus. Az első lépés, hogy az oldal iránt érdeklődő vállalkozás az értékesítési csapattal átbeszéli a felmerülő kérdéseket és lehetőségeket. durchsprechen = megbeszél, megtárgyal Sem a cég, sem a szerkesztőség nem tűnik olyannak, amelyik ügyel a részletekre. Mintha a nyelvrontás lenne a küldetése.
Phylaxa 2017. 05. 04. 14:35
Előzmény: #2  Frogg
#3
Nekem az a tapasztalatom, hogy olyan ember aki gondolkodik nem kell. Nem fér be a képbe. Legyen 10 év tapasztalatod valamiben és szuper. Egyre kevesebb embernek lesz így. Fura elképzelések. :)
Frogg
Frogg 2017. 05. 04. 14:18
Előzmény: #1  portfolio
#2
Imádom, amikor azzal dobálóznak, hogy nincs elég informatikus - vagy akármilyen más szakember. Amikor állást kerestem, kb 30 helyre beadtam az önéletrajzomat, motivációs levelemet és sehonnan nem jött válasz, pedig többféle változattal is próbálkoztam. Ráadásul több ismerősöm is máig így jár. Másik, meg hogy sok helyen már tapasztalattal várják az embert, ami nagy cégeknél megérthető, de kis vállalatoknál is ez van. Kéne némi esélyt adni a pályakezdőknek is, mert a tapasztalt ember már dolgozik valahol, vagy már kint van külföldön. Nem a munkaközvetítő portálokkal van a baj. Ugyan ez lesz az Allas.hu-val is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek