Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 19. 12:50

A CEU nem hisz a kormány trükkjének  

Ugrás a cikkhez
Bár Palkovics László oktatási államtitkár egy hete hirtelen a semmibõl bedobta, hogy létezik egy kiskapu, amivel a Közép-európai Egyetem (CEU) meg tudná kerülni a rá szabott lex CEU teljesíthetetlen feltételeit, az egyetemnek komoly
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 28. 12:44
#63
Ki az a Soros György? A vidéki kis településen élők inkább néznek sorozatokat és filmeket a tévében, mint híradót. Éppen ezért keveset tudnak az akutálpolitikáról, de nem is érdekli őket, hogy ki az a Soros György, mit csinál Orbán Viktor az országgal, mert szerintük változtatni úgysem tudnak rajta. Azt viszont minden tévét kapcsolgató leszűrte a kormány erőszakos propagandájából, hogy a migránsokat utálni kell. link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 27. 16:07
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
Ugye nem lep meg az eredmény, csak le akartad írni, hogy egyértelmű legyen? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 27. 16:05
Előzmény: #57  signal2
#61
Amikor a multi kevesebb bért fizet itthon, mint odahaza, megy a fröcsögés. Amikor egy külföldi gyökerű egyetem itthon ad képzést és papírt a kinti ártól jóval kevesebbért, akkor menjen haza. Úgy tűnik, egyeseknek csakis az a jó, ha idejönnek a külföldiek, és pont ugyanazt teszik ugyanannyiért, mint odahaza :) Megj.: a balti országoknak is jól jönnek a skandináv turisták, de ott a lakosság ezt tudja magától is. Nálunk a lakosság elég nagy része még a nevét sem tudja leírni... (még nagyobb része meg nem teljesen analfabéta, "csak" funkcionális analfabéta.)
Törölt felhasználó 2017. 04. 27. 15:27
Előzmény: #58  szivacs
#60
csak kivancsisagbol kerdezem, ennyi ido alatt esetleg sikerult-e megtalalnod azokat a szakaszokat a torvenyben, amik alatamasztanak az allitasodat Soros kivetelezett helyzetere, vagy konyveljuk el a dolgot, hogy beszoptad Orban hazugsagat es a magadeva tetted mindenfele ellenproba nelkul?
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 15:49
Előzmény: #58  szivacs
#59
1. Dehogynem, a kiinduló állításod és megközelítésed ez volt. Legfeljebb azóta közelíted máshonnan, amióta rájöttél, hogy semmivel nem tudod alátámasztani. 2. Ebböl nem következik, hogy miért kell az Eu-n kívülire olyan szigorítást szabni, mely sem az eu joganyagból nem következik, sem a korábbi magyar joganyagban sem létezett. 3. Csak nem azt akarod mondani, hogy szerinted normális, ha magyarország nemcsak az usának írja elö, hogy mely képzéseket nem akkreditálhatja az USA, de még minden más országnak is mi mondjuk meg? Már az 1. logikád is béna volt (mert hazug) , de tudod még fokozni látom.
szivacs
szivacs 2017. 04. 24. 15:08
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
1. nem innen közelítem meg 2. Minden eu tagország számára természetes, hogy a tagállamokkal való viszonyára az eu joganyag hatályos, a nem tagállamokéra meg nem. Ez egyértelmű. 3. Nem az usáról írtam, hanem minden országról, hiszen minden országnak azonosak a jogai: ha egy megteheti, mind megteheti. "A ceu-biznisszel számomra az az elvi kérdés, hogy működhessen-e olyan üzleti modell, amelyben az anyaországban lepapírozott ám de facto nem működő magánintézmény más országban működő részlege anyaországbeli végzettséget igazoló okiratot adhasson ki? Ha igen és ezt bárki megteheti bármely országban, az elég érdekes lehet."
signal2
signal2 2017. 04. 24. 14:54
Előzmény: #54  szivacs
#57
Nem érdekes, hanem racionális gazdasági döntés.Magyarországon töredéke lehet elvégeztetni azt a képzést, mint az USÁ-ban, így a kevésbé tehetőseknek is lehetősége van azt elvégezni. Persze, ha itt ellehetetlenítik, majd elhúz máshová. hogy aztán az miért jó nekünk, hogy nem jönnek ide százával külföldi diákok, vagy éppen neves professzorok tanítani, azt nem tudom. Illetve sejtem, de az megint csak sötét jövőt fest.
gambadoro 2017. 04. 24. 14:47
Előzmény: #54  szivacs
#56
mit szólsz a fidesz csecsenjéhez?
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 12:07
Előzmény: #54  szivacs
#55
1. Arra továbbra sem érkezett válasz, hogy szerinted konkrétan a régi törvény mely passzusa jelentett kivételezést a Ceu-val.2. Egyáltalán nem természetes, hogy különbséget tesznek EU-n kívüliekkel, a régi törvény sem tette. 3. Neked milyen alapon elvi kérdés, hogy az USA mely képzést akkreditálja, mely képzés diplomáját fogadja el amerikai diplomának megfelelöen? Mi közöd van neked/magyarországnak hozzá? Szerintem, ha bárki megteheti, bármely országban, hogy bele akar szólni, hogy egy másik ország milyen képzéseket fogadjon el, az elég érdekes lehet...
szivacs
szivacs 2017. 04. 24. 11:39
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
"különbséget tesznek Eu-n belüli és kívüli intézmények között" - ez természetes, hiszen au eu joganyaga csak a tagállamokra hatályos, az eu-n kívüli országokra nem. A ceu-biznisszel számomra az az elvi kérdés, hogy működhessen-e olyan üzleti modell, amelyben az anyaországban lepapírozott ám de facto nem működő magánintézmény más országban működő részlege anyaországbeli végzettséget igazoló okiratot adhasson ki? Ha igen és ezt bárki megteheti bármely országban, az elég érdekes lehet.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 14:10
Előzmény: #51  szivacs
#53
Azt reméltem, nem csak eszetlenül és gondolkodás nélkül ismétled a propagandát, hanem alá is tudod támasztani egyszerü kérdések megválaszolásával, de az élet olybá tünik olyan, hogy gyakran okoz reményeinkben csalódást...
gambadoro 2017. 04. 20. 19:56
Előzmény: #51  szivacs
#52
és kik tartották meg?
szivacs
szivacs 2017. 04. 20. 19:12
Előzmény: #50  gambadoro
#51
"szégyen maga az emlékmű, el kellett volna régen vinni a szoborparkba" El bizony! Vagy egy katonai temetőbe. "megszállóknak emlékművet emelnek hihetetlen" Akik emelték, azok komcsik voltak és "felszabadítóknak" neveztették a megszállókat és ilyeneket énekeltettek a gyerekekkel: "Április 4-ről szóljon az ének! A felszabadulás dala (részlet) Dörgött az ágyú és zúgott a nép. Vérzett a föld és zengett az ég. Győzött a Szovjetek hős serege Századok könnyét így mosta le. Április 4-ről szóljon az ének, Felszabadulva zengje a nép. Érctorkok harsogva zúgják a szélnek Felszabadítónk hősi nevét!"
gambadoro 2017. 04. 20. 17:33
Előzmény: #45  gambadoro
#50
milyen emberek mínuszolnak erre micsoda retkek vannak itt befenyegeti egy sehonnai "csecsen" a saját hazájában????? szégyen maga az emlékmű, el kellett volna régen vinni a szoborparkba megszállóknak emlékművet emelnek hihetetlen leverték 48-49-et megszálltak a 2. vh végén leverték 56-ot és ezeket szo*kodják szégyen gyalázat
gambadoro 2017. 04. 20. 17:31
Előzmény: #48  exmnbs1
#49
exmnbs1 2017. 04. 20. 16:54
Előzmény: #45  gambadoro
#48
Kommentek
exmnbs1 2017. 04. 20. 16:35
Előzmény: #46  rockmaster
#47
A rektor kérése 444-en
rockmaster 2017. 04. 20. 16:28
#46
Megvertek egy férfit a szombati tüntetés után: link Hazaáruló Orbán-csicskák ismét hozták a formájukat..
gambadoro 2017. 04. 20. 16:04
Előzmény: #44  Alilou3
#45
volt már? link
Alilou3 2017. 04. 20. 15:57
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Schmidt Mária megírta, hogy a CEU Soros utánpótlásképző bázisa, pedig a saját fia is ott tanult Vasárnap reggel jelent meg a Terror Háza igazgatójának a tollából egy gigantikus méretű, de tudományos, történészi szemmel meglehetősen gyenge lábakon álló fércmű, amiben összefoglalta, amit a világra fenyegetést jelentő Soros Györgyről és a CEU-ról tudni kell.Olyan csodálatos gyöngyszemek vannak ebben a szövegben, mint: „Ahhoz, hogy Soros kivásárolhassa a baloldalt, és mellékesen a liberalizmust is, szükséges feltétel volt az USA Demokrata Pártjának megvásárlása, amit még a Saturday Night Life (sic!) szatirikus műsor írói is tényként kezelnek.” „A magyarországi ellenszél azért is bírt és bír különös jelentőséggel, mert, mint említettem, Soros emberbaráti operációja innen indult, és a CEU révén itt van utánpótlásképző bázisa is.” Kancsár Mária :DDD link
Törölt felhasználó 2017. 04. 20. 15:29
Előzmény: #42  szivacs
#43
Szerintem egyszerü, érthetö kérdést tettem fel neked, és magyarul :)"A törvénynek mely része volt a CEU-ra szabott, amit eltöröltek, megszüntettek, és miböl gondolod, hogy mindenkire egyformán érvényesek az új szabályok, amelyek eleve különbséget tesznek Eu-n belüli és kívüli intézmények között?"
szivacs
szivacs 2017. 04. 20. 14:50
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
->#35 ->link
Vazsmegyei 2017. 04. 20. 14:44
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Talán a linkelt törvények, majd eligazítanak. Nem érdekelnek?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek