Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 04. 17. 16:15

A Zélet Menete :)  

Tessék csak szépen menetelni. Majd én mutatom az irányt ;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 18. 00:43
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#9
Az igazán durva az, hogy ez a 3 (főbb) monoteista vallás voltaképp kiegészítik egymást, mégis akkora a rivalizálás, háborúskodás közöttük, hogy az embernek eszébe jut a monda Bábel tornyáról. Csak a valóságban nem a nyelvek jelentik a korlátot a megértés előtt, hanem a 3 (főbb) monoteista vallás. Akár a katolikus-prot. hitvitáról, akár a szunníta-siíta szembenállásról, stb. van szó, mindig eldurvul a "vita". Tisztára, mint amikor az egyik kisgyerek a homokozóban elveszi a másik lapátját... csak ebben a metaforában uszkve 3 milliárd ember a kisgyerek.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 18. 00:36
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
Peched van, ez sem igazi keresztény ünnep. Ezt is plagizálták: "A keresztények az i. sz. 2. század elejétől hozták kapcsolatba a zsidók pészachját Krisztus halálával és feltámadásával. A húsvét megünneplésének napja kezdetben nem volt egységes. Általában az volt a szokás, hogy a feltámadás napját Nizán hónap 14-e (a zsidó húsvét) utáni vasárnap tartották, előtte való pénteken pedig Krisztus halálára emlékeztek. Az ázsiai provinciákban ezzel szemben mindig Nizán hónap 14-én tartották Krisztus halálának emléknapját. ... Ily módon eltérések alakultak ki a húsvét megünneplésének az ideje körül, ami a keresztények között szakadást idézett elő. A húsvéti vitát végül is a niceai zsinaton (325) zárták le, amely előírta, hogy a húsvétot egyöntetűen vasárnap kell ünnepelni, ez a vasárnap pedig a tavaszi napéjegyenlőséget követő holdtölte utáni első vasárnap legyen." link
-pny 2017. 04. 17. 23:56
Törölt hozzászólás
#7
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2017. 04. 17. 23:41
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Szerintem naponta több emléknapra is szükség lenne.
Törölt felhasználó 2017. 04. 17. 22:43
Előzmény: #4  _Bekre_Pal_
#5
szerintem azt hogy erre megint szükség volt biztosan, hogy legyen egy harminckettedik holokauszt emléknap hogy a legnagyobb keresztény ünnep se legyen azért holokauszt mentes... engem spec. a keresztény ünnep érdekel.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 17. 22:18
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
és mi a szart akartál ezzel az egésszel mondani?
Törölt felhasználó 2017. 04. 17. 16:24
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
...és ez nem hírcsárda cikk, az a durva ;)
Törölt felhasználó 2017. 04. 17. 16:23
#2
"A 3 órakor útnak induló menetben, amelyhez idén is csatlakoztak politikusok, köztük Molnár Gyula, az MSZP elnöke, magyar, uniós, izraeli papírzászlókat, illetve cigánylobogókat lehet látni."

Topik gazda

Dr__Martens
Dr__Martens
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek