Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 05. 19:03

Népszavazást kezdeményez a Momentum, hogy 8 évnél tovább senki se lehessen miniszterelnök  

Ugrás a cikkhez
Népszavazást kezdeményezne a CEU-t ellehetetlenítõ törvénymódosításról a Momentum Mozgalom - jelentették be ma a Corvinuson tartott elõadáson, amit a Hallgatói Kezdeményezés Hálózata szervezett. De nem ez az egyetlen javaslatuk
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 04. 06. 23:17
Előzmény: #63  gambadoro
#99
Abszolút összegben: igen kicsit. Az USA kohéziójának fontos része, hogy a szövetségi költségvetés (adó)bevételei a GDP 15%-a körül vannak, az EU-nál meg 1% körül, ami összegszerűen (magyar szemnek) nagy szám, de ilyen összevetésben látszik, hogy mennyire kicsi. Az EU redisztribúciónak vannak "fix" csatornái, a francia, olasz, spanyol, német mezőgazdaság. Ők viszik el a nagy pénzeket (számszerűen most nem tudom, de az a gyanúm, hogy a legnagyobb kedvezményezettek között vannak) és csak ezután jönnek a posztkomcsi országok korrupt politikusai.
-pny 2017. 04. 06. 22:33
Törölt hozzászólás
#98
gambadoro 2017. 04. 06. 20:50
Előzmény: #96  Phylaxa
#97
inkább menj el pszichológushoz tudom a 4-5 százalék muszlim 10 év múlva 1250 százalék lesz
Phylaxa 2017. 04. 06. 20:44
Előzmény: #92  gambadoro
#96
Mi történt? Maradhatok a bolygón? :)
Phylaxa 2017. 04. 06. 20:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#95
Nyilván. Hálistennek egy fillérbe sem kerülnek és nem kötelező maradniuk. Ugyanolyan migránsok, mint akik más európai államokban vették meg a papírokat.
gambadoro 2017. 04. 06. 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#94
a fizető muszlim jó muszlim fizetőpincérnél biztosan elvtelenek ezek
-pny 2017. 04. 06. 20:28
Törölt hozzászólás
#93
gambadoro 2017. 04. 06. 20:28
Előzmény: #91  Phylaxa
#92
minden cinizmus nélkül te egy rossz harlekin vagy unalmas nyomatod ezt az iszlám fszságot mi közöd hozzá? ide nem jönnek a kebabaos meg nagy haverod nyilván húzz az eu-ból nem való neked
Phylaxa 2017. 04. 06. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#91
Ne mondod, hogy nem érted a különbséget! A Magyar Államkötvényes dolgot akkor szüntetik meg a magyarok amikor akarják. A Brüsszeli időtlen és korlátlan muszlim betelepítésekbe pedig nem szólhatnak bele. Én elhiszem, hogy megállt az idő és 1250 emberről van szó néhány embernél, de egyik sem tenne egy forintot sem arra amit mond. Tehát annyit is ér. Korlátlan és időtlen muszlim betelepítést (Beleszólás nélkül, itt írd alá és csináld) próbáltok propagálni. Ezért nincs logika abban amit írsz ezzel kapcsolatban. Hol akarsz írni valamit a Gyurcsány-MSZP témáról? Érdekel, hogy legyen már végre egy életképes balközép, akinek vannak értelmes gondolatai is.
gambadoro 2017. 04. 06. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
neki az 1250 kvótás a probléma a 17 ezer nem mert ezeket a főpincér hozta
gambadoro 2017. 04. 06. 19:09
Előzmény: #78  Phylaxa
#89
nagyon nehéz lehet ilyen teherrel élni
peter_s 2017. 04. 06. 19:06
Előzmény: #75  kukutyinbenko
#88
"Sokkal logikusabb lett volna konszolidálódni, kormányon maradva megvárni míg ellaposodnak az indulatok."...Igen, logikusabb de a kapzsiság mindent felülír. Minél több pénz kell, minél gyorsabban és minél több embernek mert nagyon sokan vannak ám, akik szeretnének mutyipénzeket bezsákolni és ennek a rendszernek a fenntartására nagyon sok embert kell megfizetni. Ráadásul ott van az időkockázat, mert mi van akkor ha a brit kilépés után nem lesz annyi pénz, főleg akkor ha a franciák is követik őket. Most pénzeső van és ezt kíméletlenül ki is használják. Minden politikai karrier véget ér egyszer, a politikus ezért általában 4 évben gondolkodik, és sajnos ez a pálya az, ahol a leggyorsabban lehet meggazdagodni csak rohadt pofátlannak kell lenni. A lassú meggazdagodás egy ilyen rendszerben nem működik. Azzal, hogy minden nap beljebb és beljebb tolják a kést a jogállam szívébe és nonszensz jogalkotási technikákkal vágják tönkre a magyar jogrendszert, jó eséllyel elérik, hogy a következő kormányoknak semmi másra ne legyen ideje, minthogy ezeket a jogi anomáliákat feloldja, az elszámoltatásra meg nem jut majd idő, erőforrás, energia, Kövér célozgatott is ilyesmire burkoltan mostanában. Mivel Magyarország az EU-ban van, itt nem tudják azt megcsinálni, hogy évekre bebetonozzák magukat, mint a keleti politikusok, itt azt tudják tenni, hogy jó gyorsan szétlopnak mindent aztán lelépnek.
-pny 2017. 04. 06. 18:45
Törölt hozzászólás
#87
Törölt felhasználó 2017. 04. 06. 18:44
Előzmény: #72  peter_s
#86
Én is gondoltam már erre, hogy már annyit loptak, hogy ez már fenntarthatatlan. Szerintem az öszödi beszéd is ezért volt, meg a rendszervált(oz)ás is, csak az utóbbit a kommunisták azért vállalták be, hogy az összegyűlt közös vagyont szétprivatizálhassák. Múltkor olvastam egy cikket a szlovákiai privatizációról is, ahol a szocis legnagyobb cégek igazgatói kaparintották meg az átalakult állami cégek többségi részvényeit a privatizáció során, aztán már ők adták tovább több százezerszeres haszonnal a nyugatiaknak. Tehát nincs különbség, a keleti tömbben mindenhol így történt és történik.
Phylaxa 2017. 04. 06. 17:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#85
Ha nem tetszik az embereknek a 17000 bárhonnan érkező, akik a saját költségükön élnek nálunk, akkor leváltják a kormányt és ennyi. Ha viszont nem tetszik az embereknek az időben és mennyiségben ismeretlen Muszlim tömeg, amit Brüsszel jelöl ki kötelezően és folyamatosan telepítgetik mindenhova, az adófizetők pedig fizetik az egyre terjedelmesebb kiadásokat, akkor mit teszel? Ugye milyen logikus? :)
Phylaxa 2017. 04. 06. 17:49
Előzmény: #82  kukutyinbenko
#84
Lemaradtál. Már régen nem arról van szó, amiről szavazgattak, hanem időben és mennyiségben korlátlan betelepítésről, amit Brüsszel dönt el. Elég kemény nem? De tegyük fel te máshogy tudod. Tehát mekkora összegben tennél fel a bukiknál arra, hogy 1600 és vége az egész sztorinak, többé nem zaklat Brüsszel sem ez ügyben? :)
-pny 2017. 04. 06. 17:29
Törölt hozzászólás
#83
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 17:25
Előzmény: #78  Phylaxa
#82
1600 db = tömeges? Magyarországon van 3200 település/1600db= 0.5 migráns /település. Nyilván senki nem akar majd 0.5 menekülttel bajlódni, így a felének nem jutna egy sem. Minden második településen 1 db. Nagyobb településeken konkrétan migráns simogatókat kellene létesíteni hogy mindenki láthasson egyet. De komolyra fordítva a szót, azt is lehet tudni hogy ez jórészt Bp problémája lenne. Tehát tiszta brexit szindróma az egész, minél kisebb településen , minél távolabb él valaki Bp-től, annál jobban tiltakozik olyasmi ellen ami semmilyen szinten nem érintené őt.
Phylaxa 2017. 04. 06. 17:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Igen. Ez bizony sajnos lehetséges és biztosan történt is ilyen, nem is egy. Ha nem egyeztették az EU-s adatbázisokkal és ráadásul más nem adott volna nekik, akkor egyértelműen súlyos hiba. Mindenesetre visszatérve nem ezért támadnak minket. A nagy részét más is megadta volna biztosan, csak egy kicsit drágábban.
-pny 2017. 04. 06. 17:11
Törölt hozzászólás
#80
Phylaxa 2017. 04. 06. 17:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#79
Egyrészt én a tömeges iszlám betelepítésről beszélek időben folyamatosan, másrészt pedig meg nem mondod, hogy kik vették ezeket a kötvényeket és milyen céllal. Annyit elfogadok, hogy vannak közöttük muzulmánok is, de ez engem, ahogy eddig működött, nem zavart. A diákok sem zavartak és azok sem, akik letelepedtek nálunk és beilleszkedtek. Téged egyébként a lopás miatt zavart, ezt meg is értem, de most nem erről írtam. Az a része nekem sem tetszik. :)
Phylaxa 2017. 04. 06. 16:57
Előzmény: #76  kukutyinbenko
#78
Tényleg nem akarok offolni, más topic-ban szívesen leírom a válaszomat erre amit írtál. Ha jól látom, itt most a Vezetés 8 évnél további meg nem választásáról van szó. Annyit azért had írjak le, hogy egyrészt nem Brüsszel telepítette be hozzánk eddig őket, másrészt pedig valóban nem meghatározó számban és ez így is van jól. Harmadrészt pedig nem tudsz mutatni egyetlen helyet sem a bolygón, ahova ilyen mértékben telepítették őket és más is maradt az iszlámon kívül. Ez van. A svédek már kezdik pedzegetni egyébként. Mondtam, hogy gond lesz abból az áteresztésből. Ez sajnos erősödni fog, ahogy látom.
-pny 2017. 04. 06. 16:49
Törölt hozzászólás
#77
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 16:17
Előzmény: #74  Phylaxa
#76
Hagyjuk már ezt. 1. Most is tízezres nagyságrendben élnek nálunk minden gond nélkül törökök, szírek, jordánok, egyiptomiak meg ki tudja még honnan valók. 2. Pont a szent család üzletel nagyban a térségből származó elég kétes figurákkal 3. a történelem során szinte mindig a területen élő nagy létszámú népességbe olvadt bele a jövevény kisebbség és nem fordítva. Ha nem így lenne még mindig ázsiai jellegzetességeket mutatna a magyar népesség is. Róma anno etnikailag színesebb volt mint sok mai nagyváros, aztán hol látszik ez ma már?
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 16:07
Előzmény: #72  peter_s
#75
Hogy a klasszikust idézzem: "Őrült beszéd, õrült beszéd: de van benne rendszer." :) Figyelembe véve hogy minden kulcspozíción az embereik ülnek, + az elévülési idő intézményére, akár működhet is. Kérdés mennyi élesztő kerül a budiba, mert ha sok, akkor a még az aljáról is feljöhetnek rég elfeledettnek hit ügyek. A sz@rcunami pedig sok széket boríthat fel. Sokkal logikusabb lett volna konszolidálódni, kormányon maradva megvárni míg ellaposodnak az indulatok. Annyi gazdasági pozíciót szereztek már meg, hogy simán dőzsölhettek volna generációkon keresztül abból amit eddig loptak. Én sem értem miért fokozzák még mindig az őrületet. Lehet hogy mégis van valami a szovjet távirányítós elméletben? Az mondjuk magyarázhatna néhány dolgot.
Phylaxa 2017. 04. 06. 15:56
Előzmény: #72  peter_s
#74
Logikusnak tűnik, ugyanaz nagyban mint amit páran itt tesznek a fórumon. Öntik a hülyeségeket a papírokról és amikor érzik, hogy nemsokára kiderül a hülyeség, akkor kitiltatják magukat. :) Reálisan: a fene tudja. Én ilyenkor inkább azt próbálom keresni, hogy mi lehet az a dolog, ami sokkal nagyobb és aminek eddig ellenáltak. Hosszú távon nagyban inkább ez szokott működni szerintem. Én az iszlám tömeges, folytonos betelepítésére tippelek. Eddig ezt a lakosság által soha meg nem választott vezetőkkel próbálták, mostmár más szinteken próbálkoznak. De nem akarok offolni, csak megtetszett amit írtál a kormányról. :)
mityu2 2017. 04. 06. 15:27
Előzmény: #71  gambadoro
#73
ébresztő a momentum csak a bal-lib pártokra veszélyes ezért köpködnek rá
peter_s 2017. 04. 06. 15:22
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#72
Tudom, hogy első blikkre logikátlannak tűnik, de lehet, hogy a Fidesz nem is akar nyerni 2018-ban és ezért generálják a minden eddiginél tahóbb, arrogánsabb nyilatkozatcunamit és ezért rángatnak elő teljesen eszement ügyeket, amelyeknek az ég világon semmi értelme (pl. Heineken, CEU stb.). A lex CEU-nak nincs semmi értelme, igazából senkit nem zavar és csak szavazatot lehet ezekkel veszíteni. Szerintem csúcsra járatták a korrupciót és nagyon jól tudják, hogy ezt a végtelenségig nem lehet csinálni, ezért elérik azt, hogy 2018-at pár százalékkal bebukják. Viktor szépen lemond, elszámolnak a strómanokkal a háttérben és szépen lassan eltűnnek a süllyesztőben. 2018 után a Fidesznek bőven lesz akkora frakciója a parlamentben, hogy tudja akadályozni az elszámoltatást, ha esetleg valaki megpróbálná őket számon kérni. Szépen lassan elkopnak, mint Fletó és senki nem fogja őket és az ügyeiket piszkálni. Simán el tudom képzelni azt a forgatókönyvet, hogy megbuktatják saját magukat mert ezt a bolsevik tempót a végtelenségig nem lehet csinálni és fokozni.
gambadoro 2017. 04. 06. 14:59
Előzmény: #69  mityu2
#71
neked valami fóbiád van? oylan ez, mint a felnőtt férfi, aki az óvodai bárányhimlőtől retteg kéne már valami új ellenségkép per pillanat a jobbik és a momentum veszélyes a bolsevik rezsimre
gambadoro 2017. 04. 06. 14:58
Előzmény: #68  Tibi0002
#70
3 hónapig terjed az emberi emlékezet ezt vagy nem tudják vagy túl sok minden van a tarsolyban nem véletlenül sírt az udvari bohócuk, hogy kemény kampány lesz sok az átfedés a hívek között mennek az infók ide-oda ez a helyzet lajosék 19-re lapot húztak most úgy néz ki, de könnyen lehet, hogy az utolsó pillanatban "meggyőzik" egymást
mityu2 2017. 04. 06. 14:56
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#69
Na ez a 8 év kiverte a biztosítékot Gyurcsánynál meg a Botkánál Látványos a távolságtartás
Tibi0002 2017. 04. 06. 14:51
Előzmény: #64  gambadoro
#68
Lehetségesnek tartom, hogy S. Lajos az elmúlt években - vihar előtti csendben - tervezgette a választásokig hátralévő 1 év botrány-menetrendjét. Talán most kezdődött el, és 12 hónap alatt még megannyi lépés történik. Az is lehet, hogy nem fog történni semmi.
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 14:45
Előzmény: #64  gambadoro
#67
Simicskát szorongatni kb olyan a számukra mint egy pitbullt fojtogatni aki a tökeiket rágja éppen. Lehet hogy végül megfullad, de nem biztos hogy megéled az eredményhirdetést...
andare 2017. 04. 06. 14:42
Törölt hozzászólás
#66
ts3 2017. 04. 06. 14:36
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#65
Kádár rendszerről is onnan lehetett tudni, hogy vége, hogy már nem volt a rendszernek energiája eltüntetni a ruszkik haza feliratokat.
gambadoro 2017. 04. 06. 14:35
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#64
simicskát még megszorongathatják én nem építenék rá semmit belülről nem fog megbukni az eu buktatja meg
gambadoro 2017. 04. 06. 14:34
Előzmény: #55  elemes
#63
kicsit? elvekről beszélünk a másik oldalon tudom, nehéz ezt megérteni közép-kelet-európai gondolkodással itt az a divat h odadrekkelünk a fészekbe
ts3 2017. 04. 06. 14:31
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#62
Szerintem már most annyi maflást kapnak, hogy nem győzik őket. Mindenki ossza ki a saját maflását piktor rendszerének.
exmnbs1 2017. 04. 06. 14:20
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#61
Troll továbbképzésen lehetnek)))))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók