Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 17. 13:31

266 ezer aláírás az olimpiai népszavazásért  

Ugrás a cikkhez
A Momentum Mozgalom péntek délután adta le az összegyűjtött aláírásokat. Két számot hoztak. 45 napja lesz a Fővárosi Választási Bizottságnak, hogy megszámolják az aláírásokat. Ez idő alatt az összes megyeszékhelyre ellátogatnak a momentumosok -...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=244224
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 02. 21. 12:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#715
Már megint túlléptél magadon.

Mondtam, hogy szerencse, hogy nem te mondod meg mit kellene gondolnunk.
iguazu 2017. 02. 21. 11:57
Törölt hozzászólás
#714
-pny 2017. 02. 21. 11:09
Törölt hozzászólás
#713
-pny 2017. 02. 21. 10:57
Törölt hozzászólás
#712
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 10:53
Előzmény: #710  elemes
#711
nem állnék hofi útjába
elemes
elemes 2017. 02. 21. 10:49
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#710
Ja, közbeszéd, mint a gyurcsótány, a hormon gábor (szdsz), a fodor gabriella stb. ezek a vicceskedő csúfnevek a gyűlölet tünetei.
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 10:47
Előzmény: #706  elemes
#709
senki se forrong csak közbeszéd
mint az obánisten - hofi

Vazsmegyei 2017. 02. 21. 10:43
Előzmény: #707  elemes
#708
Gratula. Ma a realitás és a logika veled van.

Ezt az elemest szoktam értékelni, a többi mellékes.
elemes
elemes 2017. 02. 21. 10:17
Előzmény: #705  ________
#707
Mi választottuk őket. A nép nem vetheti le a válláról a felelősséget.
elemes
elemes 2017. 02. 21. 10:17
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#706
Ez a törpézés elég gáz, szerintem, mert csak egy dolgot mutat, a benned forrongó gyűlöletet.

link
________
________ 2017. 02. 21. 10:07
Előzmény: #702  Törölt felhasználó
#705
az biztos

amíg olyan képviselök melegednek a Parlamentben, akiknek a saját / pártpolitikai érdekeik az ország érdekei elött vannak, addig nagy csodát nem kell várni
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 10:07
Előzmény: #703  elemes
#704
az lesz amit a törpe mond
mi más?
elemes
elemes 2017. 02. 21. 10:04
Előzmény: #702  Törölt felhasználó
#703
...vagy profik.

mindig készülj fel az ellenfeled legjobb válaszlépésére.
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 10:01
Előzmény: #697  elemes
#702
nevetségesek mind
elemes
elemes 2017. 02. 21. 10:00
Előzmény: #700  ________
#701
Nade normális országban -- ugye -- ilyen politikusokat közös képviselőnek se választanának meg. Szóval én a normális országról beszéltem :)

Mi meg egyelőre kádár örökségét nyögjük, a társadalomban is meg a politikában is.

***

A kömanyup szerintem vakvágány volt, több okból is. De erről sok évvel ezelőtt beszélgettünk már, nem hiszem, hogy érdemes most újranyitni.
________
________ 2017. 02. 21. 09:56
Előzmény: #696  elemes
#700
ilyen szöveget a Fidesznek/Fideszröl ki hinne el???

Vasárnapi boltzár: az emberek inkább feltételezik azt a szándékot, hogy az embereket templomba küldenék (KDNP), vagy a vezér szeretné a Tesco típusú hipermarketeket kiszorítani, meg amúgy is, az emberek el tudják dönteni maguktól, hogy mikor szeretnének bevásárolni. Úgyhogy NEM.

Internetadó: miután már lassan az összes média a Fidesz holdudvarába került, az embereknek elegük lett a fejmosásból, és igenis 21.századi módon szeretnének kommunikálni, információkat beszerezni, nem pedig egy újabb adóval kiszorítva érezni magukat az internet világából.. Úgyhogy NEM.

MNYP is azért szünt meg, mert nem volt nyereséges. (Selmeczi Gabriella tálalásában.) A végén meg reálhozamot fizettek.
elemes
elemes 2017. 02. 21. 09:51
Előzmény: #698  bigyula
#699
Dehogy. Próbálnak időt húzni, meg szétkenni a dolgot, hogy ne a Momentum legyen a hírekben.

Ez a politika, meglátjuk, hogy a fiatalok hogyan reagálnak. Az OVB gondolom pont a 45. napon fogja bejelenteni, hogy megvan a szükséges számú aláírás, tehát kb hat hete van a fidesznek, hogy felülírja a momentumot a köztudatban, és legyaluljon mindent, ami valaha is az olimpiáról szólt.

Gyanítom a fizetett trollok is utasításba kapják, hogy a továbbiakban tilos az olimpiát szóba hozniuk.
bigyula 2017. 02. 21. 09:45
Előzmény: #697  elemes
#698
Szélkakasok.
elemes
elemes 2017. 02. 21. 09:41
#697
pontosan milyen indoklással utasították el az országos népszavazási kezdeményezést annó decibel...?

mert most a fidesz próbál jobbról előzni:

link
elemes
elemes 2017. 02. 21. 09:27
Előzmény: #695  Dehogynincs
#696
"Nemcsak az olimpia példa erre, hanem a vasárnapi boltzár vagy az internetadó is."

Így van. Normális országban az átlag polgárnak nem okozna gondot elintézni a bevásárlásait hétköznap, és így párszázezer kisker alkalmazottnak lenne módja legalább heti egy napot a családjával tölteni.

Normális országban az enbereknek el lehetne mondani, hogy a rengeteg szerver, router meg optikai kábel nagyon sok pénzbe kerül. Ha nem fizetünk érte, akkor reklámokat tolnak az arcunkba. Teremtsük meg azt a szolgáltatást, ami tömegesen elérhető és reklámmentes vagy legalábbis kontrollált mennyiségű reklámot tartalmaz. Fizetni kell érte, de azt kapjuk, amit kértünk, nem azt, amit az internet használatból alkotott profil ismeretében legkönnyebben beszopunk.

Egy ilyen országban valószínűleg simán meg lehetne rendezni egy olimpiát is, ha lenne rá érdeklődés.

Szétesett társadalmat nem lehet olimpiával összerántani.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 21. 08:42
Előzmény: #677  szivacs
#695
" Magyarország társadalma még nagyon nem érett egy olimpia megrendezésére. Sajnos.

Én pusztán a tényt írtam le. Mindenki eldönti hogy viszonyul hozzá."

Ez bizony nem is annyira burkolt Orbánozás.
Egyetértek veled. Orbán doktor nem ismeri a valódi Magyarországot és olyan lázálmokba kerget bele minket, amikre nem vagyunk elég érettek.
Nemcsak az olimpia példa erre, hanem a vasárnapi boltzár vagy az internetadó is.
Alilou3 2017. 02. 20. 14:12
Előzmény: #693  Alilou3
#694
Főpolgármesterséget ajánlott Orbán Viktor Tarlós Istvánnak cserébe, ha együttműködik, és "ha szükségessé válik", javaslatot tesz az olimpiai pályázat visszavonására - tudta meg az atv.hu megbízható forrásból. A miniszterelnök valójában már Rió óta tudja, nincs sok esély Budapest győzelmére. A főpolgármester csak saját meggyőződésből cselekszik.

link
Alilou3 2017. 02. 20. 14:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#693
A világ egyik legkorruptabb szervezetének vezetője, amelyet nem zavart a riói szegények utcára rakása, Szocsi tönkretétele, Görögország csődbe döntése, ahol Schmitt Pál, miután kiderült hogy lopta a doktoriját egy figyelmeztetést kapott, most tényleg azt magyarázza, hogy csúnya politikai dolog volt a népszavazási aláírások összegyűjtése? Igen politika volt, az úgynevezett demokrácia! Reméljük holnap kiáll majd valaki a Fideszből és visszautasítja, hogy egy nemzetközi szervezet megpróbál beavatkozni Magyarország belügyeibe!

AKKOR EZ MOST MI?... NEM AVATKOZIK BE HAZÁNK ÜGYEIBE A NOB?... ILYEN A KETTŐS MÉRCE!... A FIDESZES KORREKTSÉG, A PÁVATÁNC!...

link
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 20. 10:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#692
Bocs. én nem bonyolítottam..

A NEMEK vonatkozásának(ALÁÍRÁSGYŰJTÉS) ENNEK ÖRÜLJEK..-(
-pny 2017. 02. 20. 10:03
Törölt hozzászólás
#691
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 20. 09:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#690
Most Te olyat adsz ítt elő,minha Fidesznek

jó jönne/jött volna ez az ALÁÍRÁSGYÜJTÉS..

Hát még nem láttam ekkora szemfényvesztést..::)))
-pny 2017. 02. 20. 09:27
Törölt hozzászólás
#689
-pny 2017. 02. 20. 09:23
Törölt hozzászólás
#688
Törölt felhasználó 2017. 02. 20. 08:25
Előzmény: #685  HPeter76
#687
Momentum: Irreális azt várni, hogy 2018-ban megcsináljuk a rendszerváltást

Botos Tamás POLITIKA ma 6:59 134 234
Az egyik cél, hogy ne legyen olimpia, a másik, hogy legyen az ügyről népszavazás. Ha mégsem lesz, az a magyar demokrácia kudarca lenne, erősítette meg korábbi kijelentését Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom vezetője a HVG-nek adott interjújában. A párttá alakuló, és országjárásba kezdő szervezet azért válhatott szimpatikussá az embereknek, mert
"az érezték, nincsenek hülyére véve, és általa megüzenhetik, hogy senki sem dönthet a fejük fölött. Mi ehhez inspirációt tudtunk szolgáltatni. Valaki ezt bátorságnak hívja, mi állampolgári kötelességnek,"
mondta Fekete-Győr. A jelenleg 143 tagot számláló Momentumnak a párttá alakulás azért szükséges,
"mert ha rendszerszintű változtatásokat akarunk, ahhoz az erőforrások feletti rendelkezési jogra van szükség."

Fekete-Győr ígéretet tett arra, hogy a 2018-as választáson lesz az összes egyéni választókörzetben önálló momentumos jelölt, de
"irreális azt várni a Momentumtól, hogy 2018-ban megcsinálja a rendszerváltást. A lendület már megvan, de még növelnünk kell a “tömeget”. Adott a potenciál, a NOlimpia-kampány alatt azt láttuk, hogy az embereknek igényük van a hiteles és pozitív üzenetekre."
A Momentum vezetője szerint a Fidesznek eddig nagyon kényelmes helyzete volt,
"nekünk egyelőre az a feladatunk, hogy ellensúlyként működjünk."

Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 20. 08:20
#686
Mi abban a meglepő, hogy egy város visszalép az olimpia megrendezésétől. Nem Budapest az első amelyik visszalépett a 2024-es olimpia rendezésétől.
Más kérdés, hogy bele sem kellett volna vágni vagy ha már belevágtak, akkor nem így.
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 20. 01:11
Előzmény: #684  HPeter76
#685
jaj fevés holnap meló
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 20. 01:09
Előzmény: #682  Peterbond
#684
Jegyez meg nekik nem az a céljuk megvédjék O.V. Netán Oimpiát,,,

Polítika egymással van elfoglalva::))

Ítt aztán ne várjál minőséget/előrehaladást na meg a baloldaltól...ALLIG VÁRJÁK KITERJESSZÉK
A POLÍTIKA MÁSSÁGUKAT,, ennyi röviden,,,

Történelem meghozza ere maga az álláspontját...

Hát olasom ítt sokakat azt gondolják ezzel nagyobbak lettek... Bocsánat ebből is kimaradt az ember Ők ejtették ki saját magukat,,, Támadják O.V. diszkriminatív na megy ez az ELLENZÉKNEK..Elfelejtik fordítva ülnek a lovon,,,
Peterbond 2017. 02. 20. 01:06
Előzmény: #678  szivacs
#683
Számon te kéred itt az aláírókon a Momentumon pl a fővárosi közgyűlés ellenzéki politikusainak döntését, amivel nagy valószinűség szerint az aláírók akkor se értettek egyet. Most nyafoghatsz hogy Kunhalmi vagy istentudja ki 1 év után már olimpia ellen kampányolt de ő itt 20-ad rangú szereplő volt. Inkább próbáltak ők meglovagolni egy hullámot de erről is lemaradtak mint sok minden másról ellenzéki éveik alatt.

Az hogy ki gátolta kaptál BŐVEN elég infót már ne játszd itt a tudatlant. Kúria + Választási bizottság.

De még egyszer csak neked:

link

Javaslom a "Most miért lehet, ha eddig nem?" részt.

Mellesleg érdekelne továbbra is hogy miért csak a momentumtól fáj hogy most adtak be népszavazást? A fidesztől miért nem hogy eddig meg se kérdezte mégis belevágott.
Ha a momentum eddig támogatta volna majd most lép fel ellene még meg is érteném de sehol se voltak eddig.
Már migráns népszavazás idején emlegették itt sokan hogy miért nem népszavazunk akkor már az olimpiáról is? ( én pl BIZTOSAN említettem ) Szóval nehogymár meglepődj hogy az emberek el akarták mondani a véleményüket.
Peterbond 2017. 02. 20. 00:57
Előzmény: #676  szivacs
#682
"Ez Magyarország és Budapest megítélését rontja nemzetközi relációban, nem gondolod? "

Akkor Róma és Hamburgét is gondolom.

Mellesleg ezen talán azoknak kellett volna gondolkodni akik jelentkeztek egy ilyen projektre egy normális közvélemény kutatás nélkül ( bár pontosabban inkább annak ismerete ellenére is ).

"Én pusztán a tényt írtam le. Mindenki eldönti hogy viszonyul hozzá."

Nem szivacs te nem tényeket írtál le. Elferdítesz tényeket és a Fidesz durva antidemokratikus lépéseit nem a fideszen kéred számon hanem pont azokon akikkel szemben elkövette azt. Mintha nem engednéd iskolába a gyereked egy évig majd utolsó héten elengeded és lebasznád hogy miért csak az utolsó héten kezd el tanulni a vizsgákra.

Megértettem első alkalommal, hisz biztos nem néztél utána miért most lett elkezdve az aláírás gyűjtés. De miután már vagy 3 topikban 4-5 ember leírta neked te továbbra is ignorálod és arra nem válaszolsz de az azt követő hozzászólásra reagálva megint leírod hogy szemétség utolsó pillanatban benyújtani egy ilyet, na akkor tudotosul az emberben hogy te valójában direkt csinálod ezt.
És az aa szomorú hogy egyesekkel ellentétben akik erre azt mondják mert fizetett Troll vagy én pontosan tudom hogy ezt ingyen teszed tiszta meggyőződésből.
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 20. 00:24
Előzmény: #680  HPeter76
#681
Fogalmam nincs kiállította ki ezt a MOMENTUMOT...::)))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek