Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 02. 04. 12:06

Momentum: Nem az olimpiára, igen a melegházasságra!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2017. 06. 27. 16:53
Előzmény: #2819  Törölt felhasználó
#2820
Minden politikai erő hátbaszúrta a választóit/ a választókat, aki megszavazta a fővárosi közgyűlésben a pályázatot. Ugyanis először a Budapestiek véleményét kellett volna kikérni.
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 16:39
Előzmény: #2818  elemes
#2819
dehogynem: mégpedig a baloldali pártok. hátbaszúrták a fővárosi közgyűlést. Előtte megszavazták az olimpiát, majd megtámadták azt, ezzel meg is ölték az esélyeinket.. Orbánnak nem volt más választása, de ha szerinted el kellett volna még további pénzeket cseszni egy bukásra ítélt pályázatra.... amelynek mindaddig volt esélye, amíg az ellenzéki pártok hátba nem szúrták a szervezőket.
elemes
elemes 2017. 06. 27. 16:18
Előzmény: #2817  Törölt felhasználó
#2818
"miután már tönkretették a pályázatot mint férgek belülről a gyümölcsöt, utána már nem volt értelme más gyümölcsökkel versenyezni, hogy melyik a jobb..." Senki nem tette tönkre a pályázatot. Hozzá sem nyúltak (nem is tehették). Orbán Viktor vonta vissza, úgy, hogy a pályázatért felelős kormánybiztos szerint nekünk volt a legnagyobb esélyünk.
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 16:17
Előzmény: #2814  Törölt felhasználó
#2817
miután már tönkretették a pályázatot mint férgek belülről a gyümölcsöt, utána már nem volt értelme más gyümölcsökkel versenyezni, hogy melyik a jobb...
elemes
elemes 2017. 06. 27. 16:15
Előzmény: #2815  salve
#2816
...ez még mindig csak arról szól, hogy "más is lop(na)" Értem én, hogy aki meghasonlik, azt ezzel vigasztalja Habony Árpád, de szerintem lenne más megoldás. Nekem lennének ötleteim: 1. magyarország aláveti magát az uniós ügyészségnek 2. skandináv mértékű összeférhetetlenség és transzparencia a közpénzek fölött rendelkezőknél (nyilvánosak az adóbevallásaik) 3. kötelező vagyonfelmérés (nem bevallás) és vagyonosodás ellenőrzése és még pár fontos technikai részlet ami nem fér ide
salve 2017. 06. 27. 13:03
Előzmény: #2813  Peterbond
#2815
nincs köztünk akkor alapvetően vita, semmiben. és korrigálom magam annyiban: igen, valóban te nem szűkítetted le egy pártra a "lopást", hanem a politikai elitre írtad, ez igaz. nem akartam a szádba adni azt hogy "ne építsünk akkor semmit soha mert úgyis csak ellophatják", de azért eléggé ezt lehetett kiolvasni abból amit írtál, mintha ezt szeretnéd. teljesen egyetértünk, törekedni kell arra hogy olyan kormány/vezetés - nevezzük bárminek - irányítson egy országot, aki "a legkevésbé korrupt", és törekedni kell törvényileg stb. arra, hogy csökkentsük a korrupció esélyét. de: Svájc pl. akkor se jó példa, nem lehet jó példa. mert itt k-k Európában olyan múlt van mögöttünk amilyen, csórók az emberek, az a nyugatias jólét amiról nálunk is 1990-ben mindenki álmodott, máig is csak egy illúzió a nagy tömegek számára - és akkor képtelenség elvárni a mindenkori politikai elittől akiket ők beküldenek a parlamentbe, hogy "ne kurvuljon el fokról fokra", - értsük meg, te is biztos érzed, ez kizárt dolog!! mert ők is csak emberek! kéz kezet, msot, keresi mindeki akiskapukat, ez amúgy is magyar hagyomány és "kézügyesség", találékonyság..ahogy pedig Churchill mondta kb., "ez a demokrácia nem jó nem elég hatékony,- csak az a baj, hogy ennél még nem találtak ki jobbat!!". magyarán: ez van, ezt kell szeretni és javítgatni, ha tudjuk és amennyire tudjuk. ha a pártokra visszatérek, te is tudod: a szocik saját magukat darálták le, herélték ki, játszották el a nép bizalmát és üresítették ki a baloldaliságot! és kitartottak a lophatásban a végsőkig - a fideszes 2010 es győzelem és ami utána kialakult, csak ennek a következménye! és mégis, a fidesz miért sikeresebb az előző 8 évnél? mert most is van korrupció, persze, de a kisemberekre is jobban odafigyel, nekik is próbált és próbál adni, és úgy tűnik, el is tudja nekik adni magát és most is azt olvashatjuk többnyire h. a politológusok azt mondják, "kicsi az esélye a 2018-as győzelemre a mai ellenzéknek" (ez még persze változhat, ki tudja). és ez most nem fideszvédő duma a részemről, csak tényként próbálom levonni a tanulságot: ha a szavazni hajlandó választópolgárok újraválasztották 2014-ben, és most is ez látszik még mindig a trendnek - akkor ez vlahol mégiscsak azt kell jelentse, szerintük "van egy kisebbik rossz", amire inkább érdemes szavazni
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 12:16
Előzmény: #2805  Törölt felhasználó
#2814
A lakosságot nem kérdezték meg, nem volt népszavazás. Az, hogy a közvéleménykutatások mikor mit mondtak, az folyamatosan változott. Az újkomcsi kormány nem volt kívancsi a lakosság véleményére. De ha szerinted azért lett népszerűtlen az olimpia, mert az ellenzék politikai ügyet csinált belőle, akkor ezek szerint szerinted a kormánynak nincsen meg megfelelő támogatása, ha egy protest népszavazástól visszariad.
Peterbond 2017. 06. 27. 12:16
Előzmény: #2812  Peterbond
#2813
Ha epitunk valamit az alap hogy ne lopjunk. A nulla lopas persze allom kategoria ahogy a nulla gyermekhalandosag is. De inkabb torekednek a minel kevesebbre. A masik hogy ha semmit se lopnanak el akkor se epitsunk mi pl a vilag legmagassabb felhokarcolojat mint Dubaj mert semmi szukseg ra. Ahogy olyasmit se amihez az orszag ereje keves. Nagyon jo lenne sajat olimpia de mar onmagaban is azt hiszem ehhez mi meg kicsik vagyunk es az orszag nem birna el a terhet. De probalgatunk urallomast is epiteni es holdraszallo urprogramot is. A realitas a lenyeg ( es nem nem a merjunk kicsik lenni szol belolem )
Peterbond 2017. 06. 27. 12:09
Előzmény: #2804  salve
#2812
Ja es meg az itolso mar elnezest baromsagodra reagalnek.Te vagy demagog mert TE adod a szamba a "ne epitsunk semmut mert ugyis ellopjak " szoveget. Sehol se irtam ilyet.1. Ha epitunk valamit az alap hogy n
Peterbond 2017. 06. 27. 12:07
Előzmény: #2804  salve
#2811
Bocs de reszedrol beleestel abba a tevedesbe hogy olyan vagyok mint te es partot valasutok es nem velemenyt ertekrendet. Nem sirok vissza semmilyen szoci kormanyt. Sose szavaztam rajuk hanem pont a fideszre. Pont ugyanazon elvek miatt amiert a fideszt is kritizalom most. Igen volt 4-es metro. Nem is tetszett az ugy. Elszamoltatadt igertek es en szerettem is volna. Erre 7 evig semmi es akkor is az utalt brusszel vizsgalata kellett hogy tortenjen valami.A partok pedig sose kepezik le a ponros velemenyt. Paks 2 is es az olimpia is oriasi lopasi lehetoseg ezert tamogatja mindegyik kormany annak ellenere hogy alapvetoen nepszerutlen es pont euert ellenzik ellenzeki oldalrol ahogy tette azt Orban is anno. Es igen lehetne kevesebb lopassal jobban megszervezni. Lehetne olyan vezetes akinek elhinnem. Svajcban vagy svedeknel esetlrg daniaba gond nelkul megszavaznam ha normalis szamokat mutatnanak a koltsegekrol. Itt ha 1-et mondanak a vegere 3,75 es 4,25 lesz mert meg a vegen meg se tudjak mondani mennyit is koltottek ra.
elemes
elemes 2017. 06. 27. 11:57
Előzmény: #2809  salve
#2810
igen, ez egy fideszes toposz a párthívek lenyugtatására ("mások is lopnának"), ugorjunk. "az olimpiai pályázatot azért vonták vissza, mert a mometumos népszavazási eredmény után" stop. nem volt momentumos népszavazási eredmény. egyáltalán nem volt népszavazás. "már nem lehetett volna külföldön is eladni azt az alapkövetelményt (még látszatként sem), hogy egy országos konszenzus áll az olimpiai rendezés mögött" nem is kell, egyrészt külföldön semmit nem kell eladni, a nobot kell meggyőzni. Vancouverben tartottak népszavazást kevéssel a döntés előtt (a népszavazást a pályázat ellenzői harcolták ki), az eredményben többségben voltak a rendezés támogatói, el is nyerték a rendezés jogát. egy pozitív kimenetelű népszavazás inkább ERŐSÍTI a pályázatot. orbán mégis visszavonta.
salve 2017. 06. 27. 11:53
Előzmény: #2808  elemes
#2809
arra utaltam a végén: ha a "ne építsünk soha semmit legalábbis az állam az ne építsen mert úgyis csak ellophatják!" logika érvényesült volna, akkor kb. ólakban lakna vagy sátratkban még mindig sok országban sokmillió ember és még wc sem lenne, hanem a folyóba meg biztos a fák tövébe végeznék biztos a dolgukat mint a kutyák, stb. stb. az olimpiai pályázatot azért vonták vissza, mert a mometumos népszavazási eredmény után már nem lehetett volna külföldön is eladni azt az alapkövetelményt (még látszatként sem), hogy egy országos konszenzus áll az olimpiai rendezés mögött
elemes
elemes 2017. 06. 27. 11:33
Előzmény: #2804  salve
#2808
ez kicsit hosszúra sikerült és a nagy részét nem is értem, csak a végén a kifakadást ("más is lopna") de ha ezt a gondolkodásmódot képviselik a pártok, akkor mégis miért kellett visszavonni a pályázatot?
elemes
elemes 2017. 06. 27. 11:31
Előzmény: #2805  Törölt felhasználó
#2807
"a lakosság is támogatta" ez nagyszerű, de akkor miért kellett visszavonni a pályázatot? gyorsan lezavarnak egy népszavazást megvan a támogatottság, növeli pályázat esélyét.
elemes
elemes 2017. 06. 27. 11:30
Előzmény: #2800  elemes
#2806
na most már tudom, hogy lesz ebből magasugrótorony: az acélszerkezet, amit állványnak gondoltam, az a magasugrótorony. négy évvel ezelőtt Barcelonában ugyanilyen szerkezetről ugrottak az úszók, 20-27 méter magasról az alatta elhelyezett hat méter mély medencébe. itt egy barcelonai fotó: link
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 11:28
Előzmény: #2801  Törölt felhasználó
#2805
a lakosság is támogatta, csak hát az ellenzék politikai ügyet csinált belőle...
salve 2017. 06. 27. 11:28
Előzmény: #2782  Peterbond
#2804
bocs hogy belekapcsolódok én is és olyat írok amit már más, vagy akár én magam korábban megírtam itt, de szerintem nem árt átismételni a gyengébbek kedvéért: "hogy a tobbseg tamogatta nem tudom mibol gondolod " - ez baromi egyszerű: a pártok vmilyen szinten azért igenis kifejezik a mögöttük álló szavazóbázis véleményét. nem tudjátok és nem is akarjátok felfogni a baromi egyszerű képletet: minden párt azt és akkor támogatja, amikor és amiből úgy látja, hogy politikai tőkét kovácsolhat = mozgósíthat lelkesíthet vele új szavazókat is!, a már meglévők mellé! ezért nem véletlen hogy nézd meg akár az Olimpiát, akár pl. Paks2-t: minden párt támogatja őket amikor kormányon van!!!; és minden párt ellenzi őket (és megszervezi mögéjük a saját mozgalmát a szimpatizánsaiból), mihelyst ellenzékbe kerül! így is volt mindkét ügyben, a részletekről meg kár ezen belül parttalan vitát folytatni, mert nem az a lényeg! "Nem, maga az olimpia semmit se valtozott. Akkor mi?Talan az a kormanyba vagy inkabb a politikai elutbe vetett hit hogy ezt komolyan meg tudja szervezni normalisan? Hogy nem lopna szet az egeszet ? " - szerintem leírtuk már jópársszor, de ezt sem tudjátok sem felfogni, sem lképzelni, sem megérteni: miért vagy olyan naív hogy azt hiszed: ha itt bármely párt kormányozna és rendzene akár VB-t, akár olimpiát, vagy építene bármilyen nagyberuházást, ott nem ugyanez lenne, és volt már a múltban is a képlet ?? (most soroljunk példákat a múltból? 4. metró, szoci autópályaépítések méregdárágán - az M5 Európa legdrágább autópályájaként épült meg nagyrészt, annyira túl volt árazva - , és PPP-k méregdrágán, stb.)??!! szerinted van különbség abban hogy mondjuk nem ML, hanem a Strabag kapna meg minden megépíthető akármit, és vinné ki a profitot külföldre, illetve tenne az általad bizonyára nagyon visszasírt álbaloldali kormány zsebébe óriási kenőpénzeket (ahogy ez már 2010 előtt évekig ment is)? van, lenne bármi különbség? persze hogy nem! akkor meg, miről beszélünk? nem tudom hány éves lehetsz, de gyermeteg illúziókból az "eljövndő tiszta kezű kormányokról" szóló dajkamesékből ki kéne már nőni, nem gondolod? ennyire nem lehetsz naív!!! és még egy: nem veszitek észre, mennyire buta ez a demagógia amit nyomtok, hiszen: nem mást sugalltok mint azt, hogy soha, sehol, semmilyen kormányzás (bal, jobb, semleges) idején, semmiféle beruházás ne épüljön sem Mo.-gon sem máshol, mert azt "csak és kizárólag ellophatják, elcsalhatják, túlárazhatják"!! Ha ez a demagógia lett volna rvényes a múltban, akkor Mo. ma egy kietlen pusztaság lenn bizonyára, és lakások meg házak helyett még ólakban laknánk bizonyára, illetve nyereg alatt puhítanánk a húst........
elemes
elemes 2017. 06. 27. 11:26
Előzmény: #2802  Vazsmegyei
#2803
nem tudom, hogy kerül ide már megint a momentum. a pályázatot orbán vonta vissza.
Vazsmegyei 2017. 06. 27. 11:15
Előzmény: #2796  elemes
#2802
Mert az állam én vagyok, mondta a Momentum!
Törölt felhasználó 2017. 06. 27. 11:12
Előzmény: #2793  Törölt felhasználó
#2801
Ja, értem, hogy te a (számodra kedves) politikusok szemszögéből nézed, így viszont érthető, hogy miért releváns számodra, hogy az ellenzéki politikusok is támogattak az olimpiát, és miért irreleváns számodra ,hogy a lakosság mit szólna hozzá.

Topik gazda

qvazi500
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek