Topiknyitó: andare 2017. 01. 20. 07:22

Beérett Orbán ámokfutása!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 06. 00:07
Előzmény: #177  -pny
#180
Most kb. 30 e fős a NAV-állomány, ebből én is csak azokat "dícsértem", akik a digitalizációval segítik az ország modernizációját. Sajnos a vezetők többsége valóban "öleb" a fityisz udvarán. Még vargamisikére is tudnék pár jót mondani, pl. az Art.-ba végre bekerült pár értelmes dolog, de ettől még összességében silány teljesítményt nyújt. A többi miniszter meg pláne. Ha rajtam múlna, a kúrmány nagy része már haditörvényszék előtt felelne pl. hazaárulásért a tetteiért. Szerencséjükre nem rajtam múlik, hanem a sok hülye zombin. Durva, hogy anno a 2/3-dal micsoda lehetőség pottyant az ölükbe, de ezeknek csak ahhoz volt "eszük", hogy lopjanak.
-pny
-pny 2017. 12. 06. 00:05
Előzmény: #178  zsoltee77
#179
Szerinted Mészárost hányszor ellenőrizték? Szerinted a bejelentené őt bárki, Lajost hányszor ellenőriznék ezután és a bejelentőt hányszor és hogyan ellenőriznék?
.
Tudjuk a választ. És ez a gáz. Hogy az ‘50-70-es évek szintjén vagyunk...
zsoltee77
zsoltee77 2017. 12. 05. 23:53
Előzmény: #177  -pny
#178
Na mondjuk ezt alátámasztom, hogy a NAV aktívabb lett, idén 3x ellenőriztek, előtte 5 évig egyszer sem. Mindig a kisebbet bacogatják. :(
-pny
-pny 2017. 12. 05. 23:47
Előzmény: #176  upgrayeddAKS
#177
“Sztem a NAV ebben erőn felül teljesít”
.
Erőn felül, de Fidesz parancsra. Mert hát sok a politikai piszkos munka. A civil szervezeteket megszálják, de hogyhogynem a vagyonosodási vizsgálatok 2010 óta megszűntek (Fidesz kézi vezérléssel amúgy legalább a látszatot fenntarthatnák, de már erre se adnak).
.
Pedig érdekes lenne megfigyelni a menő Fideszeseket, van 3 markánsan eltérő stratégia ráadásul:
.
- A fejlett világ egyetlen külügyminisztere, aki a szüleiből él (ha igaz, az a baj, ha nem, mégrosszabb...);
.
- A világbajnok gazdagodó, megszólalásra is “zseni” Mészáros, aki lenyomta a teljes amcsi tech ipar csúcsát is vagyongyarapodásban. És még Warren Buffet és Soros is elbújhat a befektetői teljesítménye mögött, akkora géniusz (és micsoda különbség és egyben önellentmondás is az előző Fideszeshez képest: ha neki a házát is a szülőknek kellet megvenni, akkor Lajos hogyan lehet 3 év alatt 100 milliárdos, vagy megfordítva: ha ő ilyen tehetséges, akkor Petike miért külügyminiszter és nem takarító mondjuk a főzseninél);
.
- Az off-shore lovag, migráns kereskedő Rogán. Aki még akkor is vizsgálandó lenne, ha túllépünk a 2010 előtti off-shorozáson, és hogy 0-24-ben megy a kormány gyűlölet kampánya a migránsok ellen, miközben kétkézzel szórják pénzért a letelepedési kötvényeket és mégdurvábban zajlik az állampolgárság mutyi. 
.
Három nagyon különböző, mégis egyenként is erősen vizsgálandó út. Lenne. De a Fidesz hívők még ennek is tapsikolnak, a NAV meg közben jótékonysági alapokat vegzál inkább. Éljen a putyinista Magyarország.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 05. 23:12
Előzmény: #175  zsoltee77
#176
Sztem a NAV ebben erőn felül teljesít: biztos vagyok benne, hogy nehéz jó programozót találniuk, mert a JS népszerű nyelv. Mégis haladnak vele lassan, de biztosan. A tételes ÁFA-bevallás bevezetésén viszont már rég túl kellene lenniük sztem. Nagy hiba volt azt "elodázni". Amúgy a 2016-os szja bevallás formanyomtatványa katasztrófa volt... reméljük, 2017-re nem ismétlik meg a hibákat...
zsoltee77
zsoltee77 2017. 12. 05. 22:55
Előzmény: #174  upgrayeddAKS
#175
Nem vettem magamra, értettem, hogy értetted. :)
Nem tanítanak alapvető pénzügyi ismereteket sem, pedig az is nagyon kéne.
Amúgy pl. a NAV digitalizációja jól halad, simán küldenek emailben folyószámlakivonatot, ügyfélkapun sokmindent lehet intézni, stb. Sőt a pénztárgépem is kommunikál velük.... :))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 05. 22:48
Előzmény: #172  zsoltee77
#174
Egyetértek, sőt be kell látnom, hogy a paraszt szót rosszul használtam: egyértelművé kellett volna tennem, hogy nem a földművest értem alatta, hanem a szó "modern" értelmezését. Amúgy a jogászokat sem úgy en bloc rühellem, csak azt, hogy egy ilyen primitív, ostoba, korrupt és részrehajló sz..r határozza meg uszkve 10 millió ember életét. A magyar bürokrácia meg olyan lassú és sz..r, hogy vérlázító. Nem is értem, miért nem tért még át a lakosság az elektronikus ügyintézésre a lehető legtöbb területen - mármint azt leszámítva, hogy digitális analfabéták sajnos. (De azért hittant meg egyéb idiotizmusokat tanítanak a suliban, IT-t meg alig...)
settevoltesette 2017. 12. 05. 22:33
Törölt hozzászólás
#173
zsoltee77
zsoltee77 2017. 12. 05. 22:32
Előzmény: #171  upgrayeddAKS
#172
Hát ezt szépen összefoglaltad. Sajnos csak egyetérteni tudok veled, de emiatt én pl. nem hagyom el az országot, mint sokan, mert ez a szülőföldem. Egyszer beszélgettem egy parasztbácsival. Azt mondta nem politizál, mert ő ugyanazt a földet műveli Rákosi, Kádár óta, mindegy, hogy mszp, szdsz, fidesz van kormányon, a föld ugyanaz és örökkévaló, kormányok, polgármesterek jönnek-mennek.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 05. 22:24
Előzmény: #139  tozsde71
#171
A jog alsóbbrendű gumiszabályok halmaza, amit általában alsóbbrendű szar"emberek" hoznak jellemzően a Parlamentben, genetikai hulladék oligarchák nyomására (lásd még: lex MOL, trafikmutyit, földmutyit stb. lehetővé tevő törvények), ezért max. félkegyelmű untermenschek számára mérvadó. A jog születésétől kezdve alsóbbrendű volt pl. a matematikához képest - nem csoda, hogy az alsóbbrendű seg...lye jogászok képtelenek normális struktúrákban gondolkodni az idiótáknak való biflázások helyett - egy ország állapotán meg az látszik meg, hogy kik vezetik: alsóbbrendű jogászok vagy intelligens emberek, mint mondjuk a szintén diktatórikus jellegű Szingapúrt. Nekünk sajnos tehetségtelen, agyatlan férgek jutottak vezetőknek, mert olyan a tömeg is, ami beszavazza őket. Undorító, alsóbbrendű fajta ez, ami akkor sem fog tovább látni az orránál, ha valamikor majd lekerül a pofájáról a lovakra való "szemellenző". (Akinek nem inge, ne vegye magára...) Úgyhogy de: találtak már ki, csak alsóbbrendű csikóspusztán a bunkó untermenschek még nem hallottak róla. A világban jelenleg is technológiai forradalom zajlik, amiből sokat profitálhatna ez a bunkó-paraszt ország, ha nem azzal foglalkoznának állandóan, hogyan lehet egymást visszahúzni ill. a politikai "elit" nem a zsákmány biztonságba helyezésével lenne elfoglalva. Ostoba, szánalmasan alsóbbrendű egy ország ez, ahol a bunkó parasztok semmiből sem tanulnak. Persze ilyenkor egy valamirevaló untermensch-szittyamagyar jól felháborodik, hogy miket írok, pedig az a baj, hogy ez így van, és ha szépen írom le, akkor nem lépi át azt az ingerküszöböt, ami a buta szittyák apró pontagyáig eljut... (Akinek nem inge, ne vegye magára...)
Czvetkovics 2017. 12. 05. 09:36
Törölt hozzászólás
#170
Czvetkovics 2017. 12. 05. 09:36
Törölt hozzászólás
#169
madxa 2017. 12. 05. 09:32
Előzmény: #165  signal2
#168
Jól látod, értelmetlen bírói ítéleteket példának előhozni.
madxa 2017. 12. 05. 09:31
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#167
Igen.
A független magyar bíróság ítéletéből tett közzé az Együtt.
cumi01 2017. 12. 05. 09:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#166
Te itt nagyon új lehetsz. ;-))
signal2
signal2 2017. 12. 05. 09:29
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#165
Ez inkább arra vonatkozott, hogy nagyon hasonló ügyekben is hoznak ellentétes ítéletet a bíróságok.
signal2
signal2 2017. 12. 05. 09:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#164
"Pont velem van a bajod az általánosítással?"
Nekem mindig bajom van vele. Most pont te csináltad. Részemről nincs kettős mérce. Legfeljebb beképzeled magadnak.
Törölt felhasználó 2017. 12. 05. 09:28
Előzmény: #157  madxa
#163
"olvasható az Együtt közleményében"
Szerinted ez magyar bírósági ítélet?
signal2
signal2 2017. 12. 05. 09:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#162
Én abszolút el tudom viselni a más véleményt... ha az pl. nem általánosítás, és főleg alá van támasztva.
Czvetkovics 2017. 12. 05. 09:15
Törölt hozzászólás
#161

Topik gazda

andare
andare
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek