Topiknyitó: Törölt felhasználó 2016. 11. 28. 09:08

Figyelem! Nagy zuhanás lesz jövőre!  

Kockázati figyelmeztetés!

Minden kopajka rally előtti long poziciómat ajánlásomat fedeztem, zártam. Semmi nemű kockázatot nem kivánok megosztani illetve a piacok irányváltásából eredő kárt enyhíteni!

Hasznos tőzsdézést!

Buxer and Partners.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 08. 10. 14:48
Előzmény: #959  berlini
#960
Az " egyre dühösebben nyilatkozó komoly tapasztalattal rendelkező fórumtársak" pedig a nemesfémpiac tekintetében voltak hasonlóan sikeresek szóval egy egy:)
berlini
berlini 2017. 08. 10. 14:16
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#959
Kedves Kisbefektető! Jó lenne, ha végre felfognád, hogy a 3 éve egyfolytában részvénypiac korrekciókról és már legalább másfél éve katasztrófális bedőlésről egyre dühösebben nyilatkozó komoly tapasztalattal rendelkező fórumtársaknak eddig csupán azért nem volt igazuk, mert nem hallgattok rájuk! (Ezt azért irom igy, mert akik hallgattak rájuk, azoknak már internet előfizetésre se maradt pénzük, igy ezt sem tudják elolvasni.) Tehát beszüntetni az ellenállást és nekiállni keményen shortolni, mindent ami amerikai vagy európai részvény! Ha mégsem omlik össze minden, akkor utólag megmondom, hogy hogyan lehetett volna egy longos piacon a bukott shortos poziciókat egy pár jól kiválasztott longos papirral kiegyenliteni, sőt a portfóliótokat legalább évi 40%-kal növelni. (De azért már most van egy-két tippem: van pld. egy startup cég amelyik nagy mennyiségben postagalambok tenéysztésébe fogott. Arra számitva, hogyha összeomlik a világ akkor legyen legalább valamiféle komunikáció.)
pitcairn2 2017. 08. 10. 13:02
Előzmény: #957  Törölt felhasználó
#958
nekem is úgy tűnik hogy komoly szinteket tesztelget (vissza) link mármint a 2015 április csúcsot az biztos nem lenne túlzottan pozitív ha innen lefelé indulna
Törölt felhasználó 2017. 08. 10. 12:53
Előzmény: #955  pitcairn2
#957
Majd azt nezd meg mi lesz holnap (penteken) a tozsdeken...(nem akartam hergelni a kedelyeket ezert nem irtam be hogy milyen valoszinuseggel tori majd a Daxli a 12000-es szintet a het zarasaval)...
zolcse
zolcse 2017. 08. 10. 11:31
#956
A 10. évforduló alkalmából jelent meg: link
pitcairn2 2017. 08. 10. 11:26
Előzmény: #952  Törölt felhasználó
#955
egész pontosan masszív túlértékeltségről, ami persze nem zárja ki azt, hogy az őrület még egy ideig továbbmegy
pitcairn2 2017. 08. 10. 11:25
Előzmény: #952  Törölt felhasználó
#954
jogos, max túlértékeltségről lehet beszélni, közvetlen összeomlásra egyelőre semmilyen jel sem utal
Törölt felhasználó 2017. 08. 10. 10:59
Előzmény: #952  Törölt felhasználó
#953
;)nem erdekelnek a csatornak....Rengeteg informacoit megosztottam, nem kivanok meggyozni senkit 1 ingyenes forumon, sot ugyfeleket sem szokatam gyozogetni....mindenki azt csinal amit akar, amig ezzel masoknak nem art!!!Tovabbi sok sikert a longokhoz, nem kell aggodni a profit nagy resze elobb-utobb a tapasztalt kereskedok ill. befektetokhoz fog vandorolni...Irtam 1 masik toppikban a cash jelentosegerol, amilyen egyszeruen csak lehet... Egy gazdasagi ciklus vegehez kozeledunk, hidd el ertem en hogy mo-on az emberek kevesbe voltak korabban kiteve a gazdasagi ciklusoknak,de lassan ugyan olyan nyitottak lettek mint mas kapitalista orszag...ez pedig 1 gazdasagi visszaesesnel komoly problemakat fog okozni... Befekteto ill. kereskedo elsodleges feladata hogy vedje a tokejet!!!W.B.-nek mi is az elso szabalya???(illene legalabb arra emlekezni), bar en nem vagyok nagy Buffet rajongo... Remelem hogy nem kell majd hallgatnom a panaszkodasokat es sirasokat ill. hogy ez masok hibaja, felelosege es hogy ez nem fair,de sajnos tudom hogy ez csak hiu abrand... Viszont senki nem mondhatja majd nekem ill. nekunk, hogy nem probaltuk figyelmeztetni a tobbseget...(en pedig leszek olyan fair, hogy nem fogok azzal jonni hogy en megmondtam)...csak annyit fogok irni olvass vissza....(bar ezt most is megtehetned es azzal sok penzt megsporolhatnal magadnak)... Tevedes jogat tovabbra is fenntartom! link
Törölt felhasználó 2017. 08. 10. 10:30
Előzmény: #949  Törölt felhasználó
#952
amíg "csatornán" belül vannak ezek a mozgásaok nincs ok arra,hogy esésről,válságról,tetőről beszéljünk. közeledik,de még nem következett be.
Phylaxa 2017. 08. 09. 22:30
Előzmény: #950  pitcairn2
#951
Kezdődik? Szépen csendben már nyáron? Nem várják meg az őszt? :)
pitcairn2 2017. 08. 09. 11:09
Előzmény: #948  sanka
#950
több mint két éve csökken az USA vállalati szektor által kimutatott profit mennyisége link ez nem tűnik túlzottan bullishnak különösen mivel a csökkenő profit mellett rendületlenül menetel felfelé a tőzsde
Törölt felhasználó 2017. 08. 09. 11:09
Előzmény: #947  pitcairn2
#949
Hat aki korulnezett a piacon az latja hogy pillanatnyilag kockazat kerules van...CHF,JPY es USD erosodik, arany,ezust ersodik, indexek esnek... Ez az eszak korea dolog bekavarhat...velemenyem szerint nem az a kerdes hogy lesz-e ; hanem hogy mikor es mi fog tortenni.... raadasul augusztustol csokken a homerseklet es oktober vegeig nincs fagy, a kovetkezo window februartol van...
sanka 2017. 08. 09. 11:01
Előzmény: #946  pitcairn2
#948
Az atom se ártana nekik, mindent megvesznek!
pitcairn2 2017. 08. 09. 10:46
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#947
szvsz túlértékeltnek tűnik ez és a fordulat se lehet túlzottan messze link link
pitcairn2 2017. 08. 09. 10:38
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#946
az amcsi tőzsdék jóformán minden szempontból túlértékeltnek tűnnek újabb példa link tucatjával lehet hasonlókat generálni
pitcairn2 2017. 08. 09. 10:32
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#945
ahhoz a "hej-de-olcsó" tőzsdéhez:) link és a végtelen bull market-hez:) link
-bubu-
-bubu- 2017. 08. 09. 10:31
#944
A bankok kezére játszanak egy csomó céget, hogy kihúzzák őket a bajból . 2017. augusztus 9. 10:09 . A kínai bankok több mint 1000 milliárd jüannyi kötvényt váltanak át részvénnyé mintegy 70 állami vállalatban, ez pedig a kínai kormány eddigi legnagyobb kötvény-részvény swap-ügylete lesz, amivel az ország leginkább eladósodott vállalatait akarják kihúzni a bajból.

pitcairn2 2017. 08. 09. 10:26
Előzmény: #939  berlini
#943
a tágabb merítésben vizsgált európai részvények (stoxx600) különben sokkal alulértékeltebbek a Dax-nál mégsem tűnnek túlzottan bullishnak link a DAX pedig döbbenetesen felülértékeltnek tűnik hozzájuk képest link én most nem longolnám az európai részvényeket, de azt szilárdan hiszem, hogy a következő nagy lejtmenet után fantasztikus lehetőségek fognak megnyílni a __periferiális__ európai tőzsdéken...
-bubu-
-bubu- 2017. 08. 09. 07:55
#942
21:21 | Észak-Korea új atomfegyvert fejlesztett! .07:17 | Észak-Korea egy amerikai területre mért rakétacsapással fenyegezőzik.07:42 | Háború fenyeget, lefordultak a tőzsdékVárjuk a topikgazda kommentjét az események tükrében :)) 19:20 | Itt az idő, most kell Teslát venni!
Törölt felhasználó 2017. 08. 09. 04:56
Előzmény: #937  pitcairn2
#941
Hat nem igaz hogy meg mindig nem erted!!!;)Longolni kell minden indexet esznelkul...1. is megvesznek minden esest es ha esetleg nem vennek meg (na az erositi a szabalyt hogy minden esest meg kell venni ;); akkor pedig annal jobban jarnak hiszen majd meg olcsobban tudnak majd vasarolni es addig is kapjak majd az osztalekokat...azt a nehany evet (5,10 esetleg 15 evet pedig "kenyelmesen" kiulik amig a portfoliojuk 40-50%-os DD-ben van.;)hiszen az indexek hosszutavon ugyis emelkednek...(nem igaz hogy nem erted!!!) Kepzeld csak el ahogy az amcsi indexek esesenel 1 atlagos 401K szamlan van 100-180k, szoval ha nezunk 1 baby boom generacios csaladot atlagos eletkor 65-70ev atlagosan 200-250K van 401k-n egyuttesen, szoval egy 20-30% eses utan majd ok is ugy dontenek hogy milyen jo alkalmi vetelek vannak es majd ok is kiulik azt a 5,10-15evet amig a befektetesuk ujbol nyereseget mutat...Ha esetleg ok nem vasarolnanak akkor az X vagy Y generacio akinek a nagy resze meg mindig a szulokkel lakik es van nehany tizezer dollaros diakhitel es nehany ezer dollaros auto hitel majd ok fognak jol bevasarolni...(csak arra nem jottem meg ra hogy mibol?); ja es atlagosan 20%-al rosszabbul keresnek mint a szuleik tettek ha a vasarlo erteket nezed a fizetesuknek...;)

Topik gazda

Kopejka01
Kopejka01
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek