Topiknyitó: Tazsomaru 2016. 11. 27. 15:14

Grid és Martingale stratégiák  

Áthoztam ide a témát, mert csak tönkre teszi a másik topikot.



-----



"Pontosan olyan, mintha feltettnél 10 zsetont a pirosra és 5-öt a feketére. És akkor elmondhatod, hogy mindenképpen kerestél."



Abszolút nem olyan.

Inkább olyan mint amikor 1-1 zsetont teszel a feketére és a pirosra is, majd ahol nyersz ott marad az egy zseton, ahol pedig vesztesz ott mindig növeled. Mikor kiegyenlítődik a pirosak és feketék találata, akkor nyereségben lesz a stratégia. Persze ez csak akkor működne valójában, ha nem volna a 0 a játékban és nem lenne limit minden rulettasztalon.



A lényeg a valószínűségen van. Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete, hisz az egész asztalt lefeded, azaz mindegy, hogy le vagy fel mozog az árfolyam egyik pozi nyer. A másik oldalt viszont ki kell menedzselni nyerőre és ez az amin a legtöbben elvéreznek.



Ettől függetlenül veszélyes stratégiának tartom és inkább lebeszélnék róla mindenkit.

Ha valaki tőkeáttéttel csinálja ezt, az jobb, ha minél előbb elbúcsúzik a számlájától.

Viszont elméletben el lehet vele játszani, erőssen trendelő piacon, hogy is lehetne kimenedzselni a veszteséges oldalt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 03. 13:41
#700
Hadd legyek az első ebben a topicban (ezen a fórumon?), hogy elismerjem, engem speki- meggyőzött arról az állításáról, amin vitatkoztunk.

Ő más (vagy ha tetszik, pontosabb) fogalmakat használt és ezt végül sikerült különösebb személyeskedés nélkül tisztáznunk.
Én a shorton egyszerűen annyit értettem, hogy esésre játszom, és eszembe sem jutott, hogy ezt feltétlenül hitelből és a jutalékon felüli vagy a jutalékba beépített kamatfizetésből kell megtennem.
Instrumentumnál pedig a daxra gondoltam és a példáimban legényesen játszottam különböző DAXTS és DAXTL certikkel ás warrantokkal.
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 13:32
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#699
Azert hoznak ugyanolyan dontest mert ugyanazt a strategiat valositjak meg. A kerdes az hogy a szembekotes hogyan erinti a racionalis illetve a pszichologiailag befolyasolhato tradert.

A racionalis nem kot szembe mert plusz koltseg, a masik trader meg azert nem kot szembe mert pszichologiailag jobban megterheli, de attol meg a strategiat megvalositjak.
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 13:31
Előzmény: #697  Törölt felhasználó
#698
hogy jön ez ide?? Kit érdekel h valaki nem is ebben a topikban mit írt??

válasz helyett spammelsz.....

Inkább áruld el, mégis hogyan kellene szembenyitni?? Tegnap óta senkinek nem sikerült erre felelnie... azóta valahogy bandi is hallgat..
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 13:23
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#697
687-ben írtam,
Pénznyelö:"Tudom, hogy nem lesz válasz"

És nem is lett.

pny_:"Sejtettem, hogy nem lesz válasz. Ennyit rólad."
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 13:19
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#696
Erre válaszolj.... hogy is csináljuk a szembenyitást?
- vagy azonos árú önlötés lesz, amit összepárosít a rendszer és így teljesen nyilvánvalóvá válik h kidobott 2 jutalék....
- vagy piaci vétel/eladás, így viszont a 2 jutalék mellett instrumentumtól függően de többnyire nem kicsi vételi/eladási spreadet is buksz...
- vagy megoróbálsz "lent" nyitni longot "fent" shortot..így ez nem egyidejű tehát ez egy újabb speki ügylet így (egy szimpla daytrade) ami viszont máris 2 plusz döntést és többlet kockázatot jelent....
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 13:18
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#695
Speki dogmájának alapvetése, hogy szembenyitás, vagy nem, mindig ugyanolyan döntéseket hoznak.
A válasz amúgy korrekt lenne.

Amennyiben ebböl a válaszból indulunk ki, az azt jelenti, hogy más súllyal hat a pszichére a nyerö és a vesztö pozi, az viszont nem következik belöle, hogy mindenkire egyforma módon, és mindig negatív az eredö hatás.
A többségre lehet - és ez esetben a többség számára elvetendö - de nem biztos, hogy mindenkinek.

A statisztika szerint a tözsdézés en bloc a többség számára elvetendö, mert veszteséges, mégis itt tárgyalgatjuk.
Remélem érted, amit mondani akarok.
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 12:24
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#694
"Szerintem sajnalatos ha egy trader nem kepes egyuttesen kezelni a pozicioit es nem is tunik realisnak hogy ilyen traderek sokaig a piacon tudnanak maradni."

De helyette akar csináltatni vele kezdő lépésként egy plusz daytrade-t.... ahol persze nem okoz neki gondot a 2 pozi nyitás (hiszen ezért kell az egész bohóckodás h később csak 2 zárást kelljen csinálnia)...
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 12:13
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#693
Speki adott ra egy korrekt valaszt ami a behavior finance kutatasi terulet eredmenyeivel egybecseng.

Szerintem sajnalatos ha egy trader nem kepes egyuttesen kezelni a pozicioit es nem is tunik realisnak hogy ilyen traderek sokaig a piacon tudnanak maradni.
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 11:56
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#692
Erre válaszolj.... hogy is csináljuk a szembenyitást?
- vagy azonos árú önlötés lesz, amit összepárosít a rendszer és így teljesen nyilvánvalóvá válik h kidobott 2 jutalék....
- vagy piaci vétel/eladás, így viszont a 2 jutalék mellett instrumentumtól függően de többnyire nem kicsi vételi/eladási spreadet is buksz...
- vagy megoróbálsz "lent" nyitni longot "fent" shortot..így ez nem egyidejű tehát ez egy újabb speki ügylet így (egy szimpla daytrade) ami viszont máris 2 plusz döntést és többlet kockázatot jelent....
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 11:55
Előzmény: #688  Törölt felhasználó
#691
És akkor a szembenyitásos kezdés gyakorlati problémájáról nem is beszéltél amiről tegnap írtam.... hogy hogy is csináljuk a szembenyitást?
- vagy azonos árú önlötés lesz, amit összepárosít a rendszer és így teljesen nyilvánvalóvá válik h kidobott 2 jutalék....
- vagy piaci vétel/eladás, így viszont a 2 jutalék mellett instrumentumtól függően de többnyire nem kicsi vételi/eladási spreadet is buksz...
- vagy megoróbálsz "lent" nyitni longot "fent" shortot..így ez nem egyidejű tehát ez egy újabb speki ügylet így (egy szimpla daytrade) ami viszont máris 2 plusz döntést és többlet kockázatot jelent....
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 11:52
Előzmény: #688  Törölt felhasználó
#690
A pszichológiailag befolyásolható számára, te szerinted, miért kell elvetnie a szembenyitást?
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 11:32
Előzmény: #688  Törölt felhasználó
#689
Felso es also celarat*
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 11:31
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#688
Leirom utoljara. Azaz alaphelyzet hogy egy strategiat kell megvalositani, megpedig hogy megallapitunk egy felso es egy also lepest a nulladik idopontban es arra spekulalunk hogy ha valamelyiket eleri a piaci arfolyam akkor a visszakorrekciora jatszunk.

Ezt a strategiat meg lehet valositani szembenyitassal es anelkul.

Van egy racionalis es egy pszichologiailag befolyasolhato trader. A korabbi felteveseket figyelembe veve akar racionalis a trader akar nem a szembenyitas elvetese az eredmeny. Olvasd vissza a felteveseket ha nincs meg es lehetoleg azokkal vitatkozz a tovabbiakban.
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 11:18
Előzmény: #686  Törölt felhasználó
#687
Ezt a kérdést a saját ellentmondó hozzászólásaidról sosem válaszoltad meg, elsunnyogtad, visszakérdezgettél, ahogy most is.

Miért válaszoljak egy trollnak, aki egy szimpla kérdést nem válaszol meg, de választ vár a sajátjára?

De lásd, válaszolok, tudva hogy te megint nem fogsz :
Nem mondtam, hogy pszichológiailag könnyebb, azt mondtam, hogy MÁS, ami egyesek számára lehet könnyebb is akár.
Ki is fejtettem, ha vennéd a fáradtságot olvasni, és nem terelni akarnál, nem kérdeznél feleslegesen.

Szóval, ha szerinted nehezebb dolga van pszichológiailag hogy hoz ugyanolyan döntéseket?

Pénznyelö:"Tudom, hogy nem lesz válasz"
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 10:44
Előzmény: #685  Törölt felhasználó
#686
miért spammeled szét a topikot? ezt már megtárgytaltuk... ott van #1-600-ban..

Az újakra válaszolj:
#665-680

hogy lesz könnyebb dolga pszichológiailag szerinted a szembenyitónak ha még az elején a szembenyitott 2 pozit is meg kelm lépnie?
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 09:04
Előzmény: #674  Törölt felhasználó
#685
Ha pszichológia, akkor minek hazudsz matekról?
Ha beszélsz magyarul (lassan kételkedem), mit nem értesz azon, hogy ez nem az én pszichológiám, hanem a TIED?
"Ráadásul ismerjük azt a szintén pszichológiai okokra visszavezethető tényt, hogy a kezdők hajlamosak arra, hogy a nyerőből túl gyorsan kiszállnak, a bukót meg tartják reménykedve telhesen ésszerűtlenül. A szembenyitással BIZTOSAN LESZ BUKÓBAN LÉVŐ OLDAL. Tehát ebből kiindulva a szembenyitással kezdésnél biztosan kell bukóban lévő pozit is menedzselni, ami nyilvánvalóan nehezebb."

Hogy lesznek ugyanazok a döntések, ha az egyiket menedzselni szerinted nyilvánvalóan nehezebb?

Nem velem vitatkozol, hanem speki vs speki vita van, csak szeretném ha válaszolnál ezzel kapcsolatos kérdésemre.

Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 22:49
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#684
A délutáni kilyukasztott asztal lap + lyuk hasonlatomnál maradva:
- a 0 pozi = az asztal lap egyben.
- ha szembenyitott pozit tartok = kilyukasztom az asztal lapot és tartom benne a kivágott lyukat.
- a fejlett rendszerek ezt a lyukat azonnal be is ragasztják (összepárosítanak), kevésbé értelmes rendszerek délután ragasztanak... és onnantól a szembenyitott pozisnak is ugyanaz a sima asztal lapja van mint nekem csak feleslegesen fizetett a lyukasztasért és a ragasztásért....
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 22:42
Előzmény: #682  upgrayeddAKS
#683
de ha nap végén párosítás van akkor ugyebár meg is dől a szembenyitott pozi... mert onnantól nem csak effektíve pénzügyileg (vagy ahogy tőzsdenyúl mondta nekem, matematikai transzformációval) zéró a valós pozid hanem kimutatva, papíron is az... tehát nap végén: volt nincs, eltüntek a csodás szembepozik, megmutatva papíron is azt h eredőjük 0.

És ha a szembepozis szöveget írók ideáig eljutnak akkor végre rájönnek h valóban MINDEN UGYANAZ mint a felesleges szembenyitós kezdéssel....

(Megjegyzem: szerintem ezt a szembenyitós baromságot brokik találták ki kezdőknek lehúzásra:))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 02. 22:15
Előzmény: #681  Törölt felhasználó
#682
Stimmt. Azért írtam még azt is hozzá anno az 555-ben:
"De a normális SW-ek ezt párosítják előbb-utóbb, csak az ős-Q-os program volt olyan, amilyen :)"
Ha jól emlékszem, a Random rendszere is megvárta a nap végét az összepárosítással anno, de nem vagyok biztos benne. A lényeg, hogy a cél itt a market maker-féle spreadhez hasonló, csak ugye nekik könnyebb a dolguk...
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 22:06
Előzmény: #680  upgrayeddAKS
#681
oké. De akkor te (és a HFT-k is!) nem szembenyitnak hogy utána abbol megjátszák majd mindkét irányt.... Hanem akkor te gyors mini daytrade-eket csinálsz! Tehát pont h összepárosítod rögtön a pozikat...

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek