Topiknyitó: Tazsomaru 2016. 11. 27. 15:14

Grid és Martingale stratégiák  

Áthoztam ide a témát, mert csak tönkre teszi a másik topikot.



-----



"Pontosan olyan, mintha feltettnél 10 zsetont a pirosra és 5-öt a feketére. És akkor elmondhatod, hogy mindenképpen kerestél."



Abszolút nem olyan.

Inkább olyan mint amikor 1-1 zsetont teszel a feketére és a pirosra is, majd ahol nyersz ott marad az egy zseton, ahol pedig vesztesz ott mindig növeled. Mikor kiegyenlítődik a pirosak és feketék találata, akkor nyereségben lesz a stratégia. Persze ez csak akkor működne valójában, ha nem volna a 0 a játékban és nem lenne limit minden rulettasztalon.



A lényeg a valószínűségen van. Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete, hisz az egész asztalt lefeded, azaz mindegy, hogy le vagy fel mozog az árfolyam egyik pozi nyer. A másik oldalt viszont ki kell menedzselni nyerőre és ez az amin a legtöbben elvéreznek.



Ettől függetlenül veszélyes stratégiának tartom és inkább lebeszélnék róla mindenkit.

Ha valaki tőkeáttéttel csinálja ezt, az jobb, ha minél előbb elbúcsúzik a számlájától.

Viszont elméletben el lehet vele játszani, erőssen trendelő piacon, hogy is lehetne kimenedzselni a veszteséges oldalt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 19:14
Előzmény: #650  Törölt felhasználó
#660
jól összefoglaltad, köszi

Én azzal voltam elfoglalva h még mindig az alapját magyarázzam mert mint olvasd gyakorlatilag kiderült h arról van szó h dehogynincs nem érti pontosan a shortot magát....
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 18:16
Előzmény: #658  Nella_
#659
Sajnos a fejlesztés, tesztelés lassú és időigényes folyamat!
Nálam túlságosan hangsúlyosak a kereskedéseimben az elmúlt évek nem tapasztalatai. Emiatt csökkenek a piacra lépés feltételei, mert nemcsak az kell, hogy gép előtt legyek, hanem az is hogy mentálisan friss legyek. Ha fáradtnak érzem magam inkább nem lépek csak figyelek.
Cél egy olyan stratégia ami mechanikusan kereskedhető! Nekem is vannak bíztató eredmények, de sokkal hosszabb távon kellene vizsgálni a dolgokat.
Nella_ 2016. 12. 02. 17:32
Előzmény: #656  Törölt felhasználó
#658
Igazság. Nagyon sok szabadidőmet emésztik fel a tesztek. Remélem megéri majd a végeredmény. A részeredmények bíztatóak. :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 17:19
Előzmény: #656  Törölt felhasználó
#657
Így inkább amikor lehetőségem adódik kereskedem a bevált módszer szerint
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 17:17
Előzmény: #655  Nella_
#656
Sajnos nagyon kevés a rendelkezésemre álló szabadidő. Véleményem szerint csak akkor érdemes csinálni valamit, ha kellő részletességgel végig lehet vinni.
Nella_ 2016. 12. 02. 17:10
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#655
Amúgy Te is elkezdtél valami témába vágót leírni, csak aztán elsikkadt.
Miért hagytad abba a kísérletezést?
Nella_ 2016. 12. 02. 17:05
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#654
Így van. :)
Mesterségesen generált álvitát láthattunk.
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 16:55
Előzmény: #652  Törölt felhasználó
#653
Egyébként, ha jól emlékszem ezek voltak a kezdő állítások mielőtt megindultak a gondolatok erre-arra:
speki- mondta: Kevesebb tranzakció, kevesebb költség! Ez IGAZ
Dehogynincs mondta: Attól, hogy szembenyitással kezdünk még lehetünk nyereségesek! Ez is IGAZ
tozsdenyul mondta: A pszichés tényezők miatt valószínű más döntéseket hozunk, ha már van valamilyen pozink (legyen akár nettó 0), mintha még nem lenne és beszállókra várnánk Ez is IGAZ
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 16:54
#652
Nagyon irigyellek titeket! Rengeteg szabadidőtök lehet, ha erre gond nélkül áldozhattatok ennyit!
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 16:35
Előzmény: #650  Törölt felhasználó
#651
Speki részéről a korábbiakban volt egy felvetés, hogy amennyiben a trader nem képes együttesen kezelni a pozícióit, nem látja át, hogyan viselkedik együtt a long és a short pozíció (2. feltevés nem teljesül), akkor is inkább az valószínűsíthető , hogy hátrányosan érinti őt a kezdeti szembenyitás.

Vagyis ugyanaz lesz a következmény, mint egy racionálisan viselkedő trader esetén csak most más, pszichológiai természetű okból, ahol a feltevések így néznek ki.

1) a több pénz jobb
2) nem képesek a befektetők együttesen átlátni a pozíciójukat valami oknál fogva
3) pszichológiailag nehezebb kezelni egy olyan pozíciót ami eleve bukóból indul (ha lezárjuk a szembenyitás valamelyek oldalát és realizálunk rajta nyereséget, akkor a másik oldal természetszerűleg a nyereséggel egyenértékű bukóból indul vagyis egymástól elkülönülve tekintünk a pozícióinkra).
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 16:12
Előzmény: #627  Bandi_ujonc
#650
Két feltevést kell tennünk ahhoz, hogy a pszichológiai tényező ne számítson.

Feltevés 1: A több pénz jobb a kevesebb pénznél. A befektető nem szeret feleslegesen jutalékot fizetni a brókernek.

Feltevés 2: A befektető együttesen "portfólió szemléletben" kezeli a befektetéseit, tehát a különböző pozíciókat azért köti, hogy tudatosan megvalósítson magának egy stratégiát, kockázati kitettséget.

Ha ezeket az állításokat elfogadjuk, akkor be kell látnunk, hogy felesleges a szembekötés, enélkül is meg lehet valósítani a kitűzött stratégiát.

Amennyiben nem értesz egyet a feltevésekkel, akkor indokold meg, hogy miért nem és tegyél helyette más feltevéseket, amiből le lehet vezetni, hogy mégis van értelme a szembenyitásnak. Ezek hiányában nem lehet értelmesen beszélni a témáról csak folytatódik tovább a ködösítés és személyeskedés.

Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 15:44
Előzmény: #647  Dehogynincs
#649
Kiegészítés: két ugyanarra az alaptermékre vonatkozó de különböző irányú opció, certi (ami így nem egy instrumentum, hanem kettő) egyidejű vétele csak kvázi szembenyitás... pl. LC+LP, vagy long és short certi vétel.... ennek van értelme. De ezzel nem is nulla a nettód....

De ezt is leírtam baromi sokszor..
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 15:35
Előzmény: #647  Dehogynincs
#648
"Ha a certiknél a TS certiket és TL certiket nem tekinted ugyanannak az instrumentumnak"

Egy long és egy short certi nem ugyanaz az instrumentum.... nem én nem tekinten annak hanem nem ugyanaz.... (a short mellett az instrumentum fogalmának is nézz utána).

"akkor miért azt mondod, hogy ugyanabban az instrumentumban mindenképpen értelmetlen egyidejűleg szembenyitni.
Hiszen nem is lehet."

Hatiban lehet, részvényben, opcióban lehet (mondjuk mezei kis spekiként opciót se tudsz mindenhol kiírni = naked shortolni). A certit te hoztad be, nem én..... (de simán lehet h van ahol azt is lehet shortolni).

Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 02. 15:23
Előzmény: #642  Törölt felhasználó
#647
Ha a certiknél a TS certiket és TL certiket nem tekinted ugyanannak az instrumentumnak, akkor miért azt mondod, hogy ugyanabban az instrumentumban mindenképpen értelmetlen egyidejűleg szembenyitni.
Hiszen nem is lehet.
Én sem mondom, hogy a magasugróknak értelmetlen a stadionból a Holdra ugrálni, hanem azt, hogy lehetetlen. Vagy inkább meg se szólalok.
Miért értelmetlen a certikben és a részvényekben az egyidejű szembenyitás, ha akkor sem tudok egyidejűleg szembenyitni, ha a fejem tetejére állok?
Miért fizetek 2-vel több jutalékot, ha még megbízást sem tudok beadni shortra?
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 15:08
Előzmény: #644  Törölt felhasználó
#646
Ne fárassz a kötekedéssel... leírtam mindent 1-től 642-ig!
Először mégelsimerted a matematikai azonosságot... ma már azt sem.

Majd folytatjuk ha nem változik az állításod menet közben és megérted az alapját...

Én el
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 15:05
Előzmény: #638  Bandi_ujonc
#645
Ezt az értelmetlen és céltalan kötekedést nyusziként is folytathattad volna....

be is fejeztem mára
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 15:04
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#644
"Ráadásul ismerjük azt a szintén pszichológiai okokra visszavezethető tényt, hogy a kezdők hajlamosak arra, hogy a nyerőből túl gyorsan kiszállnak, a bukót meg tartják reménykedve telhesen ésszerűtlenül. A szembenyitással BIZTOSAN LESZ BUKÓBAN LÉVŐ OLDAL. Tehát ebből kiindulva a szembenyitással kezdésnél biztosan kell bukóban lévő pozit is menedzselni, ami nyilvánvalóan nehezebb."

Ezt te írtad speki, csak a saját szövegedre kérdezek rá már 3 napja...

Hogy lesznek ugyanazok a döntések, ha az egyiket menedzselni szerinted nyilvánvalóan nehezebb?

Nincs semmi új téma, meg nem kell visszakérdezni, hogy én mit értek, vagy mit bizonyítsak, ez ugyanis a te szöveged...
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 15:03
Előzmény: #638  Bandi_ujonc
#643
"annyira nem érdekel a dolog...."

Tehát nem olvasod el amiket írtam mert nem érdekel de idejöttél kötekedni...Ellenérv 0, el se olvasod... vicc

"csak tényleg rossz nézni a szenvedésed"

Akkor ne nézd! Szevasz
Törölt felhasználó 2016. 12. 02. 15:00
Előzmény: #641  Dehogynincs
#642
"A bővebb értelmezésnél pedig vedd úgy, hogy magamtól vettem kölcsön és utána magamnak adtam vissza."

Na ez így nem short! Mert így a nettó pozid nulla az eladáskor, nem -1...

Tudtam én itt van a baj: az alapoknál.

A short az amikor olyat adsz el amid nincs... matematikailag: negatív mennyiséged van belőle. ha magadnak adod kölcsön akkor továbbra is maradtál pozitív mennyiségnél és ha azt eladod, 0 lesz.. de nem negatív! Tehát nem keresel az esésen. Mástól vett kölcsön eladásával kerülsz shortba...

Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 02. 14:52
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#641
"Short ügylet (rövidre eladás)
Röviden

A short szó a tőzsdei nyelvezetben annyit jelent, hogy árfolyam-esésből profitál.
Bővebben

A short ügylet egy elég érdekes fogalom a pénzügyi világban. Ugyanis azt jelenti, hogy előbb eladunk, és később veszünk. Ez alapvetően úgy történhet, hogy kölcsönveszünk részvényeket másoktól, azt eladjuk, majd később visszavesszük, és visszaadjuk a kölcsönbeadónak. Az ilyen típusú ügyletet rövidre eladásnak (short sale) hívjuk. ..."

link

A rövid értelmezés szerint ez bizony short.

A bővebb értelmezésnél pedig vedd úgy, hogy magamtól vettem kölcsön és utána magamnak adtam vissza.
Vagy más célra félretett pénzemből vettem kölcsön és utána visszatettem ugyanarra a célra.

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók