Topiknyitó: Tazsomaru 2016. 11. 27. 15:14

Grid és Martingale stratégiák  

Áthoztam ide a témát, mert csak tönkre teszi a másik topikot.



-----



"Pontosan olyan, mintha feltettnél 10 zsetont a pirosra és 5-öt a feketére. És akkor elmondhatod, hogy mindenképpen kerestél."



Abszolút nem olyan.

Inkább olyan mint amikor 1-1 zsetont teszel a feketére és a pirosra is, majd ahol nyersz ott marad az egy zseton, ahol pedig vesztesz ott mindig növeled. Mikor kiegyenlítődik a pirosak és feketék találata, akkor nyereségben lesz a stratégia. Persze ez csak akkor működne valójában, ha nem volna a 0 a játékban és nem lenne limit minden rulettasztalon.



A lényeg a valószínűségen van. Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete, hisz az egész asztalt lefeded, azaz mindegy, hogy le vagy fel mozog az árfolyam egyik pozi nyer. A másik oldalt viszont ki kell menedzselni nyerőre és ez az amin a legtöbben elvéreznek.



Ettől függetlenül veszélyes stratégiának tartom és inkább lebeszélnék róla mindenkit.

Ha valaki tőkeáttéttel csinálja ezt, az jobb, ha minél előbb elbúcsúzik a számlájától.

Viszont elméletben el lehet vele játszani, erőssen trendelő piacon, hogy is lehetne kimenedzselni a veszteséges oldalt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 01. 15:16
Előzmény: #557  upgrayeddAKS
#560
monoteista, na...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 01. 15:14
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#559
Ha az irracionalitással ez volna a legnagyobb baj, azzal nagyon is ki tudnék egyezni. :)
Főleg, hogy ő fizeti a többszörös brokidíjat. Kb. olyan ez, mint a devizahitelek lefedezése a futures / forward piacon, csak ez kevesebbe kerül, és vannak ezek szerint pozitív lélektani hatásai is. A placebo-hatás sem lebecsülendő egyes készítményeknél...
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 15:13
Előzmény: #553  upgrayeddAKS
#558
Az opciós stratégiák persze összetettebbek, na de azt is észre lehet venni, hogy a mi eddigi példánk értelmében olyan mintha valaki azt írná, hogy egyszerre nyit ugyanolyan paraméterekkel 1 db long call-t és 1 db short call-t (aminek a nyeresége minden szempontból kiüti egymást) és úgy állítja be, hogy milyen jó stratégia, miközben akkortól kezdve fog valójában kockáztatni, ha az egyiket lezárja.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 01. 15:09
Előzmény: #556  pitcairn2
#557
nem muszáj, de megtettem- jelents fel a modiknál :)
szvsz az orbánc-féle megosztás még durvább a médiában tapasztalható agymosásnál is... már csak azért is, mert az orbánc-féle megosztás egyik alappillére az agymosás :)
de elismerem, hogy régen "orbáncoztam", és jól esett :)
ha engem is megfertőzött volna a hülye monotesita vallások egyike, most mehetnék gyónni vagy ilyesmi :)
pitcairn2 2016. 12. 01. 15:03
Előzmény: #554  upgrayeddAKS
#556
mi a fenének kell itt is "orbáncozni"? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 01. 15:03
Előzmény: #539  BudFox
#555
Semmi értelme az összemérésnek, mert a különbség a fejekben van, nem a pozi eredményességében (leszámítva a broki díját, mert abban van...)
Ja, amúgy lehet olyan szembenyitott pozi, amikor valaki kvázi market maker-ként beáll alalul longra, fentebb meg shortra, és a nap folyamán teljesül mind2 megbízás + a brokicég ezeket nem párosítja. Ilyet én is csináltam akkor, amikor nem akartam/tudtam végig neten ba...tatni a pozikat, és nap közben előre megadtam a 2 pozit. De a normális SW-ek ezt párosítják előbb-utóbb, csak az ős-Q-os program volt olyan, amilyen :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 01. 14:58
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#554
"Na ezt az állításodat azóta se sikerült semmivel igazolnod...."

EEG kellett volna vagy mi? :)
MRI? PET? CT?
Az emberek nem egyformák és nem is látnak bele egymás fejébe.
Ráadásul sokkal inkább a sötétség ellen kellene harcolni ill. fellépni. Nem ízlésbeli, stb. vitákban egymást gyepálni. Akkor az orbánc-félék máris nyertek a komcsi szalámitaktikájukkal...
(PEACE)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 01. 14:51
#553
Úgy látom, maga a téma annyira trollkodik az emberekkel, hogy:
1. a fórum (nem a topik) 2 főtrollja el is bújt szégyenében :)
...vagy csak moszkvai továbbképzésre mentek, ki tudja? :)
2. 500-nál is több hsz.-t generált, aminek egy része érzelmi töltésű

Btw. azt nem értem, miért nem lehet elfogadni, hogy vannak, akiknek ez a szembenyitogatós dolog segít lélektanilag... eddig én is azt hittem, hogy semmi értelme nincs, de aztán beláttam, hogy vannak olyanok, akik "így szeretik". Én meg azt mondom, hogy az ő dolguk. Nem látok bele a fejükbe. Matematikailag a broki gazdagítása, de ha valakiknek segít bármiben, akkor csinálják nyugodtan (lehülyézés, stb. nélkül). Még ennél több toleranciára is szükség lenne, de ez alatt végképp nem érdemes meghúzni a határt. Nem az ablakom alatt dobálják el az üres üvegeket, hanem csak másképp tőzsdéznek. (Ettől függetlenül: a Martingale-stratégia szembenyitogatás nélkül is működhet pl. a kaszinóban. A 2 dolog független egymástól. Kár belekeverni, hiszen a "martingálnak" az a lényege, hogy egy irányba megtett téttel is lehet nyerni, csak követni kell a stratit. Nem olvastam amúgy minden hsz.-t, de azért elég sokat... szóval peace :) Ja, és az opció / warrant más tészta, mint a szembenyitás. Egy condor vagy butterfly nem szembenyitás, hanem összetett opciós pozinak mondható. Nagy különbség...)
Persze tudom, hogy ettől még nem lesz béke, de elmondtam a véleményem :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 14:20
Előzmény: #551  Törölt felhasználó
#552
Nem állítok, kérdezek. Hosszú ideje szószerint ugyanazt. Amire válasz nincs, csak visszakérdezés, visszatámadás.

Tudom, hogy elöbb nyelne el téged a pénz, minthogy be kelljen ismerni valami tévedést, csak ekkora arccal, mint amit te keringetsz a világ körül, picit ciki.

Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 14:02
Előzmény: #549  Törölt felhasználó
#551
- Miért tagadod le a korábbi állításodat? pont azt játszod mint dehogynincs... Változó állításokkal nem lehet vitázni, tehát ezen a ponton én ezt be is fejezem. Amúgy is csak magamat ismételném. #1-544 között itt van minden.. Az ugyanazon döntésen nincs mit tovább ragozni.
- Az "elsunnyogod" szöveg meg igazi gerinctelenség azok után, miután leírtam, h dolgom van, nem leszek forum közelben.. most is ezt mondom, de kamuzd csak egész nap h elsunnyogtam ha ez neked örömet okoz.

én el.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:32
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#550
Kíváncsiságból kérdeztem, hogy amikor nem válaszolsz egy kérdésre, akkor titokban elgondolkozol-e rajta?...

Most az merült fel bennem, hogy amikor el akarsz sunnyogni egy kérdést, és visszakérdezel egy ferdét, amit mindjárt bizonyítsak is, ez be szokott jönni?
Otthon, vagy a cégnél, elfelejtik az eredeti megválaszolatlan kérdést?
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:28
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#549
Vazze, nem mondtam hogy könnyebb, azt mondtam, hogy MÁS.
Nagyon nehezen boldogulsz a magyar nyelvvel, pedig általános iskola...

Te mondtad, hogy gyanúd szerint rosszabb pszichésen.
Azóta meg folyamatosan elsunnyogod, hogy ha pszichésen rosszabb, miért nem lesz különbség a döntésekben.

Elég egyszerü kérdés, csak nem akarod megválaszolni, pedig feltettem lassan féltucatszor.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:13
Előzmény: #547  Törölt felhasználó
#548
#1-544-ig
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:12
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#547
és most mennem kell, dolgom van...
#1-520-ig itt van minden
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:10
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#546
A pszichés állapot másságát te erőlteted, mint téma... Neked volt egy kiinduló állításod, miszerint szembenyitós kezdéssel pszichológiailag könnyebb helyzetben vagy.

Na ezt az állításodat azóta se sikerült semmivel igazolnod....
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:08
Előzmény: #544  Törölt felhasználó
#545
Még mindig nem megy az értelmezés.
Ugyanaz a döntés, de szerinted is más pszichés állapotban.

Ha más a pszichés háttér a döntésnél, szerinted hogyan lesz mégis mindig ugyanaz a döntés végeredménye?
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 13:01
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#544
#509, 520. Rossz a kérdésfeltevés.... Nincs két különböző döntés. Pontosan ugyanott és ugyanazokat a döntéseket kell meghozni ha szembenyitsz az elején, ha nem.... Ezt kéne végre megérteni.

Egyébként a #509-esedre az #512-ben válaszomtam, csak utána dehogynincstől eltanulva a szokást úgy tettél, mintha nem válaszoltam volna....
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:54
Előzmény: #541  Törölt felhasználó
#543
"Válts nicket, doki..."

"És egyikőtök állítólag mérnök, te meg doki vagy..... brrrr (ennyire kontraszelektált lenne az eü?)"

Vajon melyik személyeskedö neurotikust idéztem?

A kérdéseimet nem válaszoltad meg, az egyszerüsítés érdekében legyen 509, 520.
Segíts, hogy segíthessek, a kérdést nem érted, vagy nem akarod érteni?

Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:37
Előzmény: #539  BudFox
#542
"a baj akkor van hogyha másnap fölfelé indul az árfolyam, neked meg egyre fogy a nyerőd..."

Neked meg a lezárt nyerő pozi mellett kezdetben egy ugyanakkor bukós pozid lesz ami tovább romlik ha mégse ott fordul a piac ahol gondoltad....
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:34
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#541
Kettőnk viszonylatában pedig kizárólag te személyeskedtél, nem is egyszer....

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek