Topiknyitó: Tazsomaru 2016. 11. 27. 15:14

Grid és Martingale stratégiák  

Áthoztam ide a témát, mert csak tönkre teszi a másik topikot.



-----



"Pontosan olyan, mintha feltettnél 10 zsetont a pirosra és 5-öt a feketére. És akkor elmondhatod, hogy mindenképpen kerestél."



Abszolút nem olyan.

Inkább olyan mint amikor 1-1 zsetont teszel a feketére és a pirosra is, majd ahol nyersz ott marad az egy zseton, ahol pedig vesztesz ott mindig növeled. Mikor kiegyenlítődik a pirosak és feketék találata, akkor nyereségben lesz a stratégia. Persze ez csak akkor működne valójában, ha nem volna a 0 a játékban és nem lenne limit minden rulettasztalon.



A lényeg a valószínűségen van. Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete, hisz az egész asztalt lefeded, azaz mindegy, hogy le vagy fel mozog az árfolyam egyik pozi nyer. A másik oldalt viszont ki kell menedzselni nyerőre és ez az amin a legtöbben elvéreznek.



Ettől függetlenül veszélyes stratégiának tartom és inkább lebeszélnék róla mindenkit.

Ha valaki tőkeáttéttel csinálja ezt, az jobb, ha minél előbb elbúcsúzik a számlájától.

Viszont elméletben el lehet vele játszani, erőssen trendelő piacon, hogy is lehetne kimenedzselni a veszteséges oldalt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nella_ 2016. 11. 27. 21:03
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#100
:D
Meglehet, hogy amúgy tök értelmes emberke, csak nem képes elképzelni, hogy másként is lehet szemlélni a világot, mint ahogyan ő látja.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 21:03
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#99
BudFoxnak a saját példáján igazoltam, hogy miért rossz, amit mondott.... AZóta hallgat.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 21:02
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
Mi is baromság és miért is?
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 21:00
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
ok... majd ha előbb te elmeséled h. mifaxért kell az összes topikot összefosnod a baromságaiddal.

)
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:57
Előzmény: #94  Tazsomaru
#96
Lent pedig pont erről beszéltél. És a példámon persze nem voltál hajlandó végigmenni.

De tessék. Lejátszhatjuk.

1. BUX 30000
- te nyitsz 1 longot, 1 shortot.
- én nem csinálok semmit.

2. Folytasd. Írj egy árat és lépést, lépéseket.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:55
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
Te is elmesélheted, mikor nyertél kaszinóban azzal, hogy pirosra és feketére is raktál egyszerre....
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 11. 27. 20:55
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#94
Ha még 25x leírod akkor sem tudok ezzel vitatkozni. :DDD
+1-1=0 valóban szimplán hülyeség erre stratégiát építeni.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:54
Előzmény: #79  Nella_
#93
:))

A spekuláns fiatalember láthatóan szimpatikus karakterjegyei alapján vélhetően páros lábbal b@szhatták ki valami blogból a fasságai miatt, oszt' most átjött ide eszet osztani. Persze az is könnyen lehet, hogy már korábban is a pf-en ólálkodott más néven... míg ki nem dobták.

)
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:50
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#92
"(ha már hedgelni kell, akkor opció kiírás)"

Így van. Ez már más történet. Ennek van értelme. A tök ugyanabban az instrumentumban szembenyitni = nulla pozi feleslegesen kidobott jutalékokkal. Opcióval (vagy akár hatival) fedezni prompt pozit, annak van értelme, főleg, ha nagy méretű és illikvid a prompt pozid, amit egy ehhez képest likvidebb és a pozimérethez képest kis költséggel gyorsan tudsz fedezni.

De az durva, hogy ez a topik nem erről szólt. Itt effektive arról akartak meggyőzni, hogy értelmes feketére és pirosra rakni egyidejűleg.... (én meg azért mantráztam, amit mantráztam)

Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:46
Előzmény: #89  Nella_
#91
Szólj, amikor pirosra és feketére együtt rakással nyertél. Bár tartok tőle, hogy így nem fogod megkopasztani Vajnát, de azért drukkolok:)
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:46
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Nekem nem kell magyaráznod, értem, mint írtam, nem is szoktam pont ezért ellenirányú pozit nyitni.(ha már hedgelni kell, akkor opció kiírás)
Viszont a drágábban poziban maradni, és így keresni még mindig több, mint a semmi;)
Nella_ 2016. 11. 27. 20:43
Előzmény: #86  Tazsomaru
#89
Lépésközt (távolságot) nézek.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:35
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#88
"Gondolj bele: a tőzsdén az egyik legfontosabb, hogy poziban legyél adott instrumentumban, amikor kell.Ha ezt úgy tudod elérni, hogy ellenirányú pozikat nyitsz zárás helyett (mert pl. lelkileg megterhelő piacra lépni, vagy egyszerűen a stratid szerint nincs belépőd)akkor ezzel így poziban leszel."

De ha 2 út van. És az egyik másikkal pozíciók tekintetében MINDIG teljesen ekvivalens, csak a másik (szembepozis) TÖBBE kerül (több a jutalék), akkor kijelenthető, hogy az BIZTOSAN rosszabb. Drágábban hozza létre tök ugyanazt az eredményt tök ugyanazon lépéseken keresztül.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:34
Előzmény: #80  Tazsomaru
#87
Ezt írtad:

"Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete, hisz az egész asztalt lefeded, azaz mindegy, hogy le vagy fel mozog az árfolyam egyik pozi nyer"

És ez szimplán hülyeség.
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 11. 27. 20:34
Előzmény: #79  Nella_
#86
"Én viszont a topik címének másik hívószava miatt jöttem ide: a grid miatt. Olyan iránymentes stratégián dolgozom, ami azon alapul. És igen annak része a hedge-technika is."

Hogy építed fel a rácsot. Valamilyen setup-ot használsz, vagy csak egyszerűen kitesztelsz egy termékre egy bizonyos távolságot?
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:32
Előzmény: #81  goapsy1
#85
Pontosan. De hiába magyarázom neki. A topic címét jelentő stratégiák sem a szimpla buta szembepozikról szólnak....
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 11. 27. 20:27
Előzmény: #81  goapsy1
#84
Azért ennek több variációja is lehetséges.
Miért kell duplázni? Miért nem mindjárt 5x-ös, vagy 10x-es pozi? Vagy mondjuk nem is emelem a pozi méretét csak tartom a kezdeti tétemet. Esetleg kisebb szorzót 1.1 ; 1.2 vagy 1.3-t használok.

Miközben a veszteséges oldalon növelem a kockázatot, miért ne hozhatnám el a másikoldalról a nyerőket?

Vagy miért növelem a kockázatot a veszteséges oldalon? Miért nem inkább csökkentem és a nyerő oldalon növelem a már megnyert profitból?

seri2 2016. 11. 27. 20:26
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
:D pont ez a lényeg,hogy nem keres,ha átmenetileg igen,még akkor sem.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 20:18
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#82
IB-nél. amúgy a "mezei" speki elég gumi fogalom, mert kinek mi a mezei? szvsz aki a pf fórumon megfordul, az kb. ez a kategória, uh. értheted rám is.
Más: kár ezen a +1-1 = 0-n rugóznod.
Alapvetően ha ált.isk. 1 o. számtan órán vagy, akkor tök igazad van.
ha meg tőzsdén kereskedsz, akkor attól függ.
Ha a pszichikai nyomást csak így tudod kiküszöbölni, akkor teljesen jó.Ha erre nyerő stratit építesz, akkor is.
Gondolj bele: a tőzsdén az egyik legfontosabb, hogy poziban legyél adott instrumentumban, amikor kell.Ha ezt úgy tudod elérni, hogy ellenirányú pozikat nyitsz zárás helyett (mert pl. lelkileg megterhelő piacra lépni, vagy egyszerűen a stratid szerint nincs belépőd)akkor ezzel így poziban leszel.
Van aki simán ki-be lép, mert megy neki, van aki meg ellenirányú pozit nyit.Ha keres vele, ki nem x@rja le a jutalékot.Ha nem ,akkor úgy is abbahagyja, ha máskor nem, amikor elég a szla.
Alapjában véve én amúgy egyetértek azzal, amit írsz, én sem nyitnék ua.instrumentumban ellenirányú pozikat, mert minek. De ettől még nem ítélem el, aki ezzel pénzt keres.
goapsy1
goapsy1 2016. 11. 27. 20:15
Előzmény: #5  Tazsomaru
#81
"Martingale bácsi teszi a zsetonokat minkét oldalra és számolja a nyerőt"

Ez így nem igaz, a Martingale-stratégiának pont az a lényege, hogy következetesen csak és kizárólag az egyik oldalra tesz. Amikor bukik, akkor pedig duplázza a tétet, egész addig, míg nyer (akkor megnyeri az első kör nyereményét.)

A stratégia azért nem működőképes, mert a végén már egy vagyont kockáztat ehhez képest minimális összegért, és ha sokáig nem jön ki az adott szín, tönkremegy, mert már nem fog tudni duplázni. Elméletben működik, gyakorlatban nem.

Hogy valaki tesz a pirosra is meg a feketére is egyidőben (a zöld nullától most tekintsünk el) annak sok értelmét nem látom.

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek