Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 20. 18:10

Nagyobb nyugdíjemelést lengetett be Orbán Viktor  

Ugrás a cikkhez
Ha meg tudnak állapodni a vállalkozókkal egy magasabb minimálbér-emelésben, akkor az emelkedő bérek és a magasabb infláció lehetőséget ad majd a magasabb nyugdíjemelésre - hangzott el az a Kossuth Rádió hétfői 180 perc című műsorának adott...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=240356
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2016. 11. 26. 12:47
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#280
"tegnap az egyik adón erről volt szó, bizony a nyugdíjasok országos szervezetének elnöke azt mondta, hogy a fix összegű emelés az igazságos
de ő sem szakember te az vagy "

Minden nézőpont kérdése. Hidd el ha a munkások szakszervezetének elnöke lenne akkor az igazságosság máris másképp festene. kinek kinek érdekei szerint. Az alacsonyan képzettek és kis fizujúak szerint az az igazságos ha a gazdagoktól elveszünk. Akiktől elvesznek azok szerint meg az igazságos ha tőlük nem vesznek el többet mint másoktól.
Peterbond 2016. 11. 26. 12:40
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#279
"a netán mindenki ezt csinálná, a szemeted ki vinné el?
hogy, csak egy eklatáns példával éljek

várj, ki tolna be a műtőbe?

persze, majd besétálsz magad és még a szemetet is összeszeded előtte
álságos gondolkodás ez"

Nem mindenki ezt csinálná mert nem is tudná minddenki csinálni. Ahogy sebész se lenne mindenki, csak kevesen képesek rá. És ezért is kap ő magas fizut az árufeltöltő meg keveset mert arra 6 millió ember képes.

És én nem lenézem az árufeltöltőt az ápolót ( anyám is az ) a mentőst, rendőrt. Minden munkának megvan az értéke és egy munka sem szégyen. De van ami több értéket termel és van ami kevesebbet. Ha tetszik ha nem.

És igen kiviszem a szemetem magam után. Én visszajárok a falumba segíteni szüleimnek és ha kell ganajozok ki az állatok alól. De tudom hogy annak a munkának az értéke tizede se annak amit itt Pesten végzek.
Peterbond 2016. 11. 26. 12:36
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#278
"ez a diploma is érdekes

tehát szerinted háromszor annyit kellene keresni mert ültél pár évig pluszban az iskolában? "

Nem azért keressek jobban mert ültem egy meleg teremben. Hanem mert átlátok dolgokat és eltudok végezni feladatokat amiket az ország 85% nem értene meg, sőt a legalapvetőbb betanítható munkák részét se tudná megcsinálni. De nekik hiába is magyaráznám el mert kocsmai szinten azt hiszik az irodista az semmi értéket nem termel.

Csak szólok hogy egy irodán dolgozó logisztikával foglalkozó szakember ha az utak racionalizálása útján 5% költségcsökkentést ér el a cégnek a szállítási költségeken már többet "termelt meg" mint bármelyik kamionos. ( csak egy példa kedvéért. )
Peterbond 2016. 11. 26. 12:31
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#277
"kár, hogy minden normális országban az alapjövedelemről van éppen szó
mind kommenyista "

Igen az alapjövedelem tiszta kommunista gondolat. Független hogy Oroszországban, Kínában vagy Angliában találják ki. Kína nagyon sokáig kapitalista módon működtette a gazdaságát a Kommunista vezetés ellenére.
Nyugateurópa meg egyre inkább baloldali módon gondolkodik ( magas segélyezések, juttatások alanyi jogon, magas elvonás, rengeteg szabályozás, alapjövedelem ötlete )

A lehetőségekről meg nekem nem kéne mesélni. Vannak végletek persze. 8. roma gyerekként két iszákos munkanélküli szülő mellett persze nehezebb kitörni.
De mint 2 oldalal alább leírtam én se a Svábhegyről indultam. A dédapámnak egy kufernál többje nem volt mikor megházasoddot.
Peterbond 2016. 11. 26. 12:07
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#276
Én magánnyugdíj párti vagyok engem nem kell győzködni.
Peterbond 2016. 11. 26. 12:07
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#275
Nem mondtam hogy rendben van sőt ha elolvastad amit alább írtam arányaiban magasnak tartom a nyugdíjat és a terhet a dolgozókon.

Viszont a megoldás nem a kommunista gondolat hogy mindenki egyenlően kap függetlenül a teljesítményétől.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 11:59
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#274
te csak személyeskedni tudsz pubi?

idegen embereket minősítesz, ki vagy te?

tegnap az egyik adón erről volt szó, bizony a nyugdíjasok országos szervezetének elnöke azt mondta, hogy a fix összegű emelés az igazságos
de ő sem szakember te az vagy
sanka 2016. 11. 26. 11:58
Előzmény: #270  Oszo
#273
Támogatom.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 11:10
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#272
Mondjuk ha pár évet te is többet ültél volna az iskolában, nem írnál ilyen sületlenségeket. (ahogy azt tudtad volna, hogy mindenkinek azonosan infla %-os emeléstől nem nyílik a jövedelem olló)
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 11:08
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#271
Úristen. Ez már a proletár diktatúra?
Oszo 2016. 11. 26. 11:02
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#270
Erről ugatok! Nem végezték el a melót, ezért kizárólag azon kellene gondolkodni, hogyan lehet mindenképpen megszabadulni tőlük, nem azon, hogy "jaj a gyurcsány," meg "jajistenem nincs egy karizmatikus vezető az ellen oldalon.." Ha egyszer ezeknél bárki jobb, akkor ki kell választani a sok bárki közül egyet, és elmenni rá szavazni.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 10:58
Előzmény: #245  Peterbond
#269
ez a diploma is érdekes

tehát szerinted háromszor annyit kellene keresni mert ültél pár évig pluszban az iskolában?
ami neked jó volt?
ha netán mindenki ezt csinálná, a szemeted ki vinné el?
hogy, csak egy eklatáns példával éljek

várj, ki tolna be a műtőbe?

persze, majd besétálsz magad és még a szemetet is összeszeded előtte
álságos gondolkodás ez
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 10:56
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#268
téged ki kérdezett elvtárs? de most komolyan
miért röfögsz bele?
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 10:54
Előzmény: #263  Peterbond
#267
kár, hogy minden normális országban az alapjövedelemről van éppen szó
mind kommenyista
okos vagy

tudod, akkor jelenthetnél ki ilyeneket, ha alapvetően mindenkinek gyerekkorában ugyanazok lenének a lehetőségei
de te ezt nem érted (sem)
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 10:54
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#266
Bizony ám.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 10:51
Előzmény: #263  Peterbond
#265
Egyébként ha nem lopták volna el a mnyp 2013-tól folyamatosan csökkentek volna az állami nyugdíj terhek.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 10:48
Előzmény: #263  Peterbond
#264
Na persze jól van ez így többet fizet többet kap! A fiatalok meg egyre többen adják a választ a folyamatos elvándorlással! Jól van ez így, minden a legnagyobb rendben.
Peterbond 2016. 11. 26. 10:38
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#263
Egy újabb gyönyörű kommunista gondolat. Nem NE legyen egyenlősdi. Annyi nyugdíjat fizessenek amennyit LEHET. Ha kell csökkenteni akkor csökkentsék, de aki többet fizetett be többet is kapjon később. Különben ki lesz az a hülye aki kipótolja a lusták részét?

Aztán üsse kő ha egyen nyugdíjat akartok legyen de akkor egyen befizetés is. És akkkor hagyjuk a népet hogy tehessen félre. Csak akkkor nem sírni hogy a nyugdíj a megélhetésre se elég. Arról tessen mindenki gondoskodni maga és az állam csak az önhibájukon kívüli rászorultakat segítse.
Peterbond 2016. 11. 26. 10:32
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#262
Most nem teljesen értem hogy mit szeretnétek ezzel kifejezni. Mit tegyen egy politikus azért hogy egyes falvak ne néptelenepjenek el? zon nem tudsz változtatni hogy a munka a legtöbb helyen jó infrastruktúrájú városok köré csoportosul. ahogy az ellen sem hogy a távolságok csökkennek. Soha ilyen könnyű nem volt más országban munkát vállalni ami növelte a versenyt. És igen a kivándorlás hatására emelni kell magyarországon is a béreket különben elvándorolnak az emberek. De azzal túlsokmindent nem tudsz kezdeni hogy a nagy gyárak/irodaházak stb nem Alsópsuztavég mellé fognak települni hanem Debrecen, Győr, Budapestre. Lhet próbálni szembe hugyozni a széllel meg mondani hogy milyen egy nyomorult dolog a kapitalizmus ettől még az nem fordul vissza.
Igen lesznek falvak amik elnéptelenednek. Mások meg találnak utat arra hogy fenmaradjanak.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 10:24
Előzmény: #260  Peterbond
#261
Engem nem zavar, sőt örülök annak ha más is elégedett. A problémát is ez okozza az elégedettség közben észre sem vesszük, hogy visszafelé tartunk.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek