Topiknyitó: Portfolio 2016. 10. 03. 11:37

Orbán: az EU léte is múlhat a menekültválságon  

Ugrás a cikkhez
A vasárnapi népszavazás elérte a célját, Magyarország döntött - mondta hétfőn a parlamentben napirend előtti felszólalásában Orbán Viktor miniszterelnök. A kormányfő megismételte, hogy az Alaptörvény módosítását fogja kezdeményezni a népszavazás...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=238149
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2016. 10. 04. 15:55
Előzmény: #87  SREd
#89
Félreértés tényállásának fennforgásával állunk szemben, szerintem.

NEM VOLT népszavazás a migránskvótáról.

Tudom, hogy a kormányzati kampány ezt sugallta. Sokan ezt hitték, hogy erről szavaznak. De a szavazólapon levő kérdés nem ez a kérdés volt. Tessen már elolvasni. Legalább mi diplomások egymás között ne a kétbites falusiaknak szánt üzeneteket ismételgessük.
Oszo 2016. 10. 04. 14:17
Előzmény: #87  SREd
#88
Érdekelne, hogy milyen felhatalmazás alapján osztogatsz jogokat, -de mivel soha nem voltam még kormányzati tényező, nem veszem magamra a sztereotip ballibezést, amivel egymást szoktátok bátorítani-
Valóban, a korábbi országgyűlések sem szoktak minden döntés előtt népszavazást tartani, ugyanis ez a képviseleti demokrácia. Megkapják a felhatalmazást, és kormányoznak, ahogy érzik. Csupáncsak ezt teszi a fidesz is, és ha az érdekei úgy diktálják, simán szarnak a szátokba ahogy eddig is!
SREd 2016. 10. 04. 14:08
Előzmény: #85  Oszo
#87
Ezeket dolgokat a ballibeseknek akkor lenne joguk számonkérni, ha ők bezzeg minden fontosabb gazdasági lépésről megszavaztatták volna a lakosságot.
De ők még erről a migránskvótáról sem igazán akartak szavaztatni, inkább távolmaradásra buzdítottak - szintén nem túl demokratikus módon.
Oszo 2016. 10. 04. 13:56
Előzmény: #84  Jon_Arbuckle
#86
Nem! Mi az? Taníts mester!
És, milyen közvélemény kutatásról beszélsz? Olvastad a dezinformáció.ru -n?
Oszo 2016. 10. 04. 13:52
Előzmény: #82  SREd
#85
Ó istenem! A tiszta szívű fideszes demokraták! (Most lassan fogok írni, mert könnybe lábadt szemmel nehéz...) Biztos ezért tesztelték népszavazással, hogy akar-e az ország magasabb áfát, egykulcsos adót, stb. stb.
Más: Gondoltál már arra, hogy az országnak lehet (kicsi az esély, de megtörténhet) egészen más összetételű országgyűlése is?
(Tudom, hogy "ti" nem fogtok másra szavazni, de hát mit tegyünk, 0,98*43<1-(0,98*43))
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 10. 04. 13:44
Előzmény: #81  Oszo
#84
miért a közvéleménykutatás tudja? Tudod mi az?
csendben 2016. 10. 04. 13:41
Előzmény: #82  SREd
#83
"Ez az antidemokratikus hozzáállás kifejezetten elszomorító"...

SREd 2016. 10. 04. 13:36
Előzmény: #78  Oszo
#82
Hát igen, ez a különbség a Fidesz és ballib kormányzás között. Ballibesként nem is értitek, hogyan befolyásolhatná az országgyűlést ez a 98% holott "csak" 43% volt a részvétel.
Ez az antidemokratikus hozzáállás kifejezetten elszomorító, ezért nem is lesz még jó ideig ballibes kormányzat Mo-n.
Nem fogunk kormányra választani olyanokat, akiknek a külföldi háttérhatalmak utasításai fontosabbak, mint a mi véleményünk.
Oszo 2016. 10. 04. 13:35
Előzmény: #80  Jon_Arbuckle
#81
Mert te pontosan tudod, hogy az összes német mit gondol! Látnok elvtárshoz van szerencsém?
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 10. 04. 13:34
Előzmény: #78  Oszo
#80
azt tudjuk, h például merkelék bandáját semmiben nem korlátozza a köz véleménye :)
Oszo 2016. 10. 04. 13:31
Előzmény: #75  SREd
#79
Ja, meg a 98% mit sugall mennyi legyen az a nem sok? 10 ezer? 50? 200?
Oszo 2016. 10. 04. 13:29
Előzmény: #75  SREd
#78
Igen? És mi módon korlátoz egy közvélemény kutatás?
csendben 2016. 10. 04. 13:26
Előzmény: #75  SREd
#77
Jó vicc volt! :-)
SREd 2016. 10. 04. 13:19
Előzmény: #70  Phylaxa
#76
Arra gondoltam én is, hogy ebből a migránshullámból is van már nálunk 1297.
Akkor teljesítettük a kvótát, minek ugrálnak még mindig a nyugati+hazai ballibek?
SREd 2016. 10. 04. 13:17
Előzmény: #74  Oszo
#75
Röviden: a 98%
Oszo 2016. 10. 04. 12:58
Előzmény: #65  SREd
#74
"Biztosan nem jöhet bármennyi.."
Miért? mi korlátozza az országgyűlést?
bigyula 2016. 10. 04. 12:51
Előzmény: #71  elemes
#73
"...ha a viselkedése miatt leszarják, nem megy vele semmire."

Kb. ugyanezt írtam tavaly nyáron.
elemes
elemes 2016. 10. 04. 12:48
Előzmény: #69  Phylaxa
#72
"hozzánk tényleg ne telepítsenek se kvótát, sem pedig visszatoloncoltat."

Persze.

Csak a népszavazás nem erről szólt.
elemes
elemes 2016. 10. 04. 12:47
Előzmény: #69  Phylaxa
#71
Orbán helyzetmegítélése másfél évvel ezelőtt is jó volt. Csak ezt nem tudta olyan módon elmondani, hogy meghallgassák.

De Orbán már másfél évtizede eljutott abba az állapotba, hogy minden kudarcáért mást hibáztat és nem tanul belőle semmit.

Most sem. Lehet akármilyen okos, ha a viselkedése miatt leszarják, nem megy vele semmire.
Phylaxa 2016. 10. 04. 12:43
Előzmény: #65  SREd
#70
Ez mindig is így volt.Úgy hívják Genfi egyezmény és ebben a pillanatban is fogadunk.
Phylaxa 2016. 10. 04. 12:40
Előzmény: #54  elemes
#69
Túl sokat képzelsz szerintem a politikusokról.
A vasfüggöny lehullott, mert anyagilag nem támogatták már tovább a "blokkot". ENnek ellenére mennyi szabadságharcos lett ott hirtelen?

Ez a migránspolitika is be fog dőlni, mert igazából senki sem támogatja már, csak pár meg nem választott vezető nyilatkozgat még róla. Viszont papíron még létezik, ez fontos!

Az, hogy Viktor harcol azért, hogy tényleg ne is legyen még papíron se, az inkább a jó helyzetmegítélése. Amennyi pedig ebből ránk tartozik, az nyilván az, hogy majd akit mi beengedünk az lesz a mienk. Tehát felfoghatod Viktort szabadságharcosnak, de nélküle is bedőlne ez az ökörség.

Mindenesetre az fontos, hogy hozzánk tényleg ne telepítsenek se kvótát, sem pedig visszatoloncoltat. Ebben pedig csak mi tudunk harcolni. A Feri hogyan oldaná meg ezt a problémát? :)
Phylaxa 2016. 10. 04. 12:32
Előzmény: #48  exmnbs1
#68
Egy média szervezetről van szó. A svédeknél például leadtak egy tudósítást velük és egy néniről a szavazás előtt. Nincs jelentősége.

Ja, a néni magyar volt. :)
Phylaxa 2016. 10. 04. 12:30
Előzmény: #44  _pampa
#67
Én úgy gondolom, hogyha valamit mindenki akar, akkor simán leviszik 30-ra is ha kell. Márpedig kell, mert 50-el meg nem szavaznak semmi fontosat.

Nem volt ez baj, hogy most nem tették. Egyrészt végre azt harsogják a vezetők, hogy a magyar nép is európai, másrészt pedig a magyar ellenzék is győzött végre 60%-al. Nem is tudom, hogy volt-e már erre példa. Kicsit megnyugszik mindenki és talán elkezdenek végre a problémákkal foglalkozni.

Jönnek máshol a választások és egyre szarabb helyzetben lesznek az őrületpártfogók. Kár hogy ilyen lassú, de ez van.
Törölt felhasználó 2016. 10. 04. 12:11
Előzmény: #64  pandatag
#66
Ne máááár! Ahogy ismerlek az legalább 1 óra. Megvár ő.
link
Léci!
SREd 2016. 10. 04. 12:10
Előzmény: #62  Oszo
#65
Biztosan nem jöhet bármennyi, én javaslom, hogy álljunk meg az 1297-nél, hogy megmutassuk, hogy nem sok idő kell, hogy még többnek a befogadását kérjék/követeljék tőlünk a képmutató, hazudozó ballibek.
Aki pedig nem üt meg egy elvárt színvonalat, bűnöző, nem akar beilleszkedni, stbstb - kitoloncolás.
Sokkal jobban néz ki lélektanilag a köztünk és a migránsok között levő viszonylatban, hogy a saját emberségünkből fogadjuk be őket, és nem az EU-bizottság nyomására, nem lesznek elbizakodottak, hogy így Merkelmutti intézi ezt nekik, meg úgy, de inkább hálásak - nekünk.
A korlátozott szám pedig kizárja a meghívás gondolatának lehetőségét, nem jöhetnek akármennyien, akik csak úgy gondolják a világban, hogy az jobb ötlet, mint otthon maradni, az EU-ban majd korlátlan számot befogadnak, aztán kényszerrel széttelepítenek a tagállamok között.
pandatag 2016. 10. 04. 12:04
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#64
Ugye, ugye! Mondtam, ne vegyél olcsó töltőt.
Majd átmegyek, de megvárom a kertész nagysasszonyt. Hoz kaktusztápot. Sir Lancelot gyengélkedik. Megérezte az őszt.:(

10 perc.
_pampa 2016. 10. 04. 12:01
Előzmény: #62  Oszo
#63
Ha az OGY megszavazza, akkor jöhet akármennyi! "

sajnos a demokráciánk már csak ilyen!

2018-ig annyi jöhet amennyi befér.....csak azután a következő kormányfőt Vonának fogják hívni és a koalíciós partnerei a betyársereg és a 64VM lesz! :(((((

tényleg ezt szeretnéd?

mertén nem! :(

és ezt orbán is tudja! nem lehet a nép akarata ellen kormányozni.

az MSZP ezt nem tudta.....
Oszo 2016. 10. 04. 11:53
Előzmény: #56  _pampa
#62
OK! Tenhát a kvótával nem az a baj, hogy migránsok kerülnek az országba, hanem az, hogy nem az OGY döntése alapján. Ha az OGY megszavazza, akkor jöhet akármennyi!
Biztos vagy benne, hogy a nemmel szavazók mind így gondolják?
_pampa 2016. 10. 04. 11:51
Előzmény: #56  _pampa
#61
Ja, és holnaptól tűzparancs az orosz légierőnek a civileket és segélykonvolyokat támadó gépeire. "

meg azon országok gépeire is akik civileket támadnak más államokban! jemenben,irakban,afganisztánban pl!

és már ki is robbantottuk az utolsó Világháborút!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek