Topiknyitó: Portfolio 2016. 09. 13. 08:36

Kidobnák Magyarországot az EU-ból  

Ugrás a cikkhez
Magyarország ideiglenes vagy végleges kizárását sürgette az EU-ból a luxemburgi külügyminiszter. Jean Asselborn szerint nem tolerálható az EU alapvető értékeinek megsértése. Jean Asselborn szerint a menekültkérdés megközelítése és "egyéb ügyek"...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=237243
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2016. 09. 13. 14:02
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
a kelet-európai országok többségénél működött illetve működik a konvergencia, tehát közelít az életszínvonal az EU-hoz."

és ez csatlakozás nélkül nem következhetett volna be?

Törölt felhasználó 2016. 09. 13. 13:58
Előzmény: #98  _pampa
#99
"a keleti rész vagy stagnál vagy szegényedik"
Ez tényszerűen nem igaz, a kelet-európai országok többségénél működött illetve működik a konvergencia, tehát közelít az életszínvonal az EU-hoz.
_pampa 2016. 09. 13. 13:52
Előzmény: #93  Phylaxa
#98
amit továbbra sem értek, akik folyamatosan arról írnak,hogy mennyi pénzt kapunk az EU-tól.....tényleg hiszik is,hogy azért bővítették kelet felé az Eu-t,hogy az ott élő embereket a nyugatiak pénzéből támogassák?

és ami szintén érdekes a nyugati rész gazdagodik...a keleti rész vagy stagnál vagy szegényedik....

igen,tudom...majd jön a magyarázat...
a patászorbánellopjaazeuspénzeket......
elemes
elemes 2016. 09. 13. 13:45
Előzmény: #1  portfolio
#97
tényleg könnyen kerülhetünk abba a helyzetbe, hogy egy érvényes és eredményes népszavazás után az EU több tagja is felveti a kilépési tárgyalások megkezdését.

ennek az oroszbérenc hazaáruló pampa nyilván nagyon örülni fog.
elemes
elemes 2016. 09. 13. 13:45
Előzmény: #1  portfolio
#96
tényleg könnyen kerülhetünk abba a helyzetbe, hogy egy érvényes és eredményes népszavazás után az EU több tagja is felveti a kilépési tárgyalások megkezdését.

ennek az oroszbérenc hazaáruló pampa nyilván nagyon örülni fog.
xmann 2016. 09. 13. 13:37
Előzmény: #86  rockmaster
#95
Én azt nem értem mi tartott eddig? Nem látják hogy öntik ide be a pénzt, és azt szétlopják, miközben leépítik a demokráciát? Én már 4 éve kiraktam volna az EU-ból Magyarországot. Az a baj, hogy az európaiak puhapöcsök
Phylaxa 2016. 09. 13. 12:36
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#94
Az én véleményem, hogy semmi köze nem volt ennek ahhoz, amiért kiléptek. Ez pedig a valóságban az EU migránspolitikája. Általában nem érdekelnek a kampányok, inkább figyelek és gondolkodom. :)
Phylaxa 2016. 09. 13. 12:34
Előzmény: #88  sanka
#93
Engem nem hülyít senki. Amit írok, azt én gondolom úgy. De titeket tényleg hülyítenek többen is ahogy látom. :)

Változni? ÓÓÓÓÓ....sok minden fog változni sajnos, ha nem állítják le ezt az őrült migráns népvándorlást. Naggggyon sok minden. Ne várj sok jót! :)
exmnbs1 2016. 09. 13. 12:21
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#92
Bizony, előtte mikor az EU-n at akartak verni a módosítást akkor Orbánnal is targyaltak
bluefrog
bluefrog 2016. 09. 13. 12:18
Előzmény: #87  BuxVelem
#91
Hat igen, ez kulon temat erdemelne h akkoriban a kerekasztal lovagjai kitol kaptak a felhstalmazast, h ehhez hasonlo fajsulyos dolgokban targyaljanak es dontsenek.
Törölt felhasználó 2016. 09. 13. 12:18
Előzmény: #84  Phylaxa
#90
Arról, hogy a valóságban mit tudtak, arról fogalmam sincs, a kampány viszont a kelet-európai bevándorlókról és az eu-befizetett pénzeknek az egészségügybe való átcsoportosításáról szólt. Vélhetően azért ezekkel kampányoltak, mivel úgy gondolták, hogy ezek hatnak a választókra. Ha a migránsok hatottak volna, akkor az lett volna a központi kampánytéma.
sanka 2016. 09. 13. 12:15
Előzmény: #69  _pampa
#89
Nem írom le mekkora vagy!
sanka 2016. 09. 13. 12:11
Előzmény: #84  Phylaxa
#88
Ha igen, ha nem, semmi sem fog változni, a fidesz csak hülyít benneteket.
BuxVelem
BuxVelem 2016. 09. 13. 12:09
Előzmény: #83  bluefrog
#87
Valóban volt egy szándékos torzítás az akkori törvényben is, de azt a rendszerváltáskor a kerekasztal lovagjai (Viktorék is) együtt fogadták el az akkori Alkotmánnyal együtt (bár elvileg volt róla szó, hogy népszavazáson "érvényesítik").
A választási körzetek határa közigazgatási határok mentén voltak meghúzva és ez valóban hiba volt, de ezt is átnyálazta annak idején a kerekasztalos csapat és megfelelt nekik.
rockmaster 2016. 09. 13. 12:06
Előzmény: #1  Portfolio
#86
A probléma az, hogy nincs Magyarországnak szövetségese Hegyeshalmon túl. Ide juttatta az országot az Orbán-párt röpke 6 év alatt. Hányszor volt Orbán a kötelező brüsszeli látogatásán kívül más nyugati országban hivatalos látogatáson? Senki se hívja, mert mindenki ellenséget lát benne, aki képtelen tárgyalni, kompromisszumot kötni. Egy ilyen emberrel senki se akar együttműködni. Felesleges a migráns kérdéssel összekapcsolni (ezt biztos megteszi a Fidesz), mert ez már sokkal korábban elkezdődött és azóta csak dagad és dagad..
exmnbs1 2016. 09. 13. 12:05
Előzmény: #78  _pampa
#85
Arról van véleményem amit írogattal a kerítésesben
Lövetni akartal

Phylaxa 2016. 09. 13. 12:05
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#84
Ja, ja. A valóságban pedig nagyon jól tudták, hogy mit akar az EU a migránspolitikájával. Ők is olvassák ám, hogyan fenyegetik a központból a Visegrádi országokat. Nem hülyék. Cameron járt is nálunk. Nyilván a lengyelek miatt. :)

Te tényleg elhiszed a kampányokat? Van egy kérdés, amit kapsz és te a kampányokból válaszolsz rá? Ha szavazni fogsz most, akkor a kampányokat figyeled, ahelyett, hogy a kérdést értelmeznéd, hogyan hat rád, ha igen, hogyan ha nem? :)
bluefrog
bluefrog 2016. 09. 13. 12:02
Előzmény: #77  BuxVelem
#83
Te peldaloztal a 2/3-al es a szavazatarannyal. En leirtam h erre volt pelda a regi szabalyok szerint is, vagyis a elso ott is tulnyerhette magat. Ez akkor fordulhat elo ha vmelyik oldal tobb szereplos, es megoszlanak a szavazatok ill. nem fognak ossze az ellentetek miatt. Akkor a nemzeti oldal volt tobbszereplos, most meg egy masik amelyikre nem szivesen hasznalnam a baloldal kifejezest.
A valasztokeruleti lelekszamrol is tettem emlitest (pl. Csepel).
PP3 2016. 09. 13. 12:00
Előzmény: #1  Portfolio
#82
Egyre inkább azt látom, hogy a politikusok Amerikától Kínáig, Belgiumtól Magyarországig jobban hasonlítanak az óvódásokra, akik lerombolják egymás homokvárát, mert ők nem tudnak olyat építeni és azon versenyeznek, hogy kinek nagyobb..
Nem látni embert, a felelős embert vezető, döntéshozó pozícióban.
Vitatkozhattok itt, dobálhatjátok egymásra a jelzőket. Közösen fogjuk érezni ennek a negatív hatását.
Törölt felhasználó 2016. 09. 13. 12:00
Előzmény: #79  Phylaxa
#81
Igen, de a kampányuk a kelet-európai bevándorlókról szólt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek