Topiknyitó: Tazsomaru 2016. 06. 03. 22:39

Opciós kereskedés  

Nem rég GDX-ben írtam ki strangle-t link , változatosság kedvéért most GDXJ-ben.

-31P és -44C eladás a júliusi lejáratban (42 nap). 1 kontraktusért 100$ kaptam, cél a prémium 50%-a.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shareholder 2020. 05. 15. 15:07
Előzmény: #136  Tazsomaru
#140
Lehet tudni melyik brókercégnél opciózol? Tastyworks-ön gondolkodom, iránymentes stratégiák esetében talán alacsonyabb a margin, mint a többi brókernél.
yooio 2020. 05. 15. 12:36
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
Igen, naked put tök jó, olyan cégekre, amiket amugyis szeretnel megkaparintani. Én pár napja irtam ki OMC put 47.5 strike kb 200 premium, illetve PM 65 put szintén kb 200 premiumért. Ha lejönnek értük, szívesen leszek tulaj, ha meg nem, 40 napos lejárattal csinaltam 4%-t tőkére vettive, kb 10k érték ugye, cash covered short put.
Törölt felhasználó 2020. 05. 15. 12:32
Előzmény: #136  Tazsomaru
#138
Az összetett pozikkal egyelőre csak szemezek... perpill remekül elvagyok a nagynéhai irányvételekkel meg a jóval gyakoribb naked put kiírásokkal... ;)
Törölt felhasználó 2020. 05. 15. 11:58
Előzmény: #136  Tazsomaru
#137
Jó a felvetés... sokkal nehézkesebb az ügymenet mint a jenkiknél. Tegnap lokális aljon vettem jövő márciusi 40 strike 1 db próba call-t FRA-ban nagy huzakodás után 2.50-en... ma már látom mobil alkalmazáson h. esik a vola... újabb nagy birkózás után 3.2-n vette vissza a robot...:)... ott "vagyok" valahol  középen... 
 
https://bit.ly/2WzIUNY
 
(nem éppen egy szuperlikvid lejárat...;)... sokkal többet kell itt EU-ban birkózni mint odaát.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 05. 15. 09:22
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
Az európai opciókhoz is vannak adatok (HV, IV, OI)? Ezek nélkül nem is tudom elképzelni az opciózást. Itt a fórumon is olvastam már, hogy volt aki egy nagyobb szakadás után (magas IV) vásárolt hosszúlejáratú call opciót és amikor végre megindult irányába az árfolyam, az opció értéke nem követte, mert az idő és a vola esés elvitte amit az irány hozott volna. Öszetett pozíciókat (spread) használsz?
Törölt felhasználó 2020. 05. 14. 14:01
#135
Fraport-on (FRA) filózok egy ideje... főleg hosszú lejáratú long-call pozikkal. Sajnos az Eurex-en (DTB) nem olyan élénk a likviditás mint Amerikában, de majd csak valahogy megalkuszunk az árjegyző robotokkal... ;)
Törölt felhasználó 2020. 05. 14. 08:20
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
kieg.: az említett topikokat elsősorban "szentimentológiai" információgyűjtés miatt olvasom már évek óta... e tekintetben elsőrangú forrásnak bizonyultak eddig... ;)... hiszen az tagadhatatlan ténynek tűnik, hogy amiben sokaknak egyezik a véleménye a tőzsdén, ott rendszerint pont az ellenkezője történik.
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 22:25
Előzmény: #132  Tazsomaru
#133
jah, oké... :))... igen...  "gyorsolvasás"-ról van szó... mivel sihederkorom óta könyvmoly vagyok, meglehetősen nagy gyakorlatom van a szelektív információbefogadásban... ha valami érdekel és az infó is fontos (számomra), akkor néhány mondattal is el tudok molyolni órákat... más esetben akár 100 pf-es hsz-t is "letudok" 20-30 perc alatt... pedig mindet elolvastam... ez utóbbihoz nyilván kell egyfajta képesség, ezt nem tagadom... ;)
 
a limites short-putokkal kapcsolatban még (mindig) az intenzív tapasztalatszerzés útját járom... bevallom, a még jelenleg is zajló tanulás(om) folyamán ösztönösen inkább olyan alapterméke(ke)t keresek, ahol az árfolyam inkább alacsony(abb), mivel a klasszikus értékelési módszerekkel nagyon mellé lehet mostanában fogni... lásd WB egyre sűrűbben előforduló "tévedés"-eit... ;)... hogy egy példát is mondjak, vegyük mongyuk az LHA-t, melyben benne vagyok... jelenleg pont ínyemre való az árfolyamának számszerű értéke, holott még simán ledobhat belőle akár további 50%-ot is idén... ez a felállás számomra viszont már megfelelő hátteret ad egy jó kis short-put invázió elindítására... stb. stb...
 
;)
 
 
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 05. 13. 21:40
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
"szoros figyelemmel követem a Financial Forecast topikot"
Nem vagy Te egy kicsit mazo? Vagy villámolvasol? :D
Én csak néhány fórumozóra keresek rá és követem. Kár, hogy csak topikokat lehet elmenteni kedvencekbe és beceneveket nem.
Egyébként igazad van, észnél kell lenni, hisz még a márciusi mélypont környékén is nehéz volt jó célpontokat találni. Ezért is vagyok kíváncsi, milyen szempontokat veszel figyelembe, mikor beteszed a limiteket. Olyanra gondolok pl, hogy az alaptermék ára, vagy a put prémium a meghatározó inkább...
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 20:27
Előzmény: #130  Tazsomaru
#131
Sztem nagyon résen kell lenni ezzel a "birtoklás" témával... (főként mostanában!)... részemről én pld. a megnyitása óta szoros figyelemmel követem a Financial Forecast topikot (ahogy az elődjét, az Ázsia topikot is szorosan követtem)... innen és ezért tudom, hogy az ottani ún. "nagy öregek" bizony mínusz 90-95%-os bukó(k)ban is ülnek jónéhány részvény esetében... persze erről nagy a hallgatás.
 
Nyilván nekem is vannak részvénypakkjaim, (bevallom még bét-es tickerek után is)... de ahogy Tibinek is írtam rögtön a Value topik indulása után, a jelenlegi értékeltségi szinteknél nagyon észnél kell lenni, hogy mibe ül bele az ember.
 
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 05. 13. 19:32
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
Milyen szempontok alapján választod ki a jelőlteket? Ez csak speka, vagy birtokolni is akarod a cégeket?
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 10:01
#129
Ismét eljött a sell-limites short-put megbízások ideje... az utóbbi napokban már vagy 20 ilyet tettem megbízásba GTC-vel... a nagy részénél (szokás szerint) nem fognak (f)eljönni a limitemig, de 1-2 darab azért jellemzően horogra szokott akadni. Nagyon élvezetes szöszmötölés ez a szabályozott opciózás...;)
luxemburg 2020. 05. 11. 23:36
Előzmény: #127  luxemburg
#128
Daxlis Neked is köszönöm!üdv!
luxemburg 2020. 05. 11. 23:33
Előzmény: #126  Tazsomaru
#127
Köszönöm az infót,nagy segitség volt.Most már egyre több cég vágja vagy
                 törli az oszti fizetést.Üdv!
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 05. 11. 22:07
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
Upsz! Ez sajnos volt, nincs.
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 22:00
Előzmény: #124  Tazsomaru
#125
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 05. 11. 21:56
Előzmény: #123  luxemburg
#124
Én nem látom, hogy bármi gond lenne az idei kifizetéssel.
https://seekingalpha.com/symbol/BNPQF/dividends/scorecard
luxemburg 2020. 05. 11. 21:20
Előzmény: #122  Tazsomaru
#123
Szia Tazso!
Több éve olvaslak,de nagyon ritkán irok,de ha lehetőséged van légyszives segits,mert BNP .Paribast
vennék,de kb.egy hete eltünt az évi oszti mértéke.Az oszti utolsó vásárlás és majd a fizetés időpontja
maradt.Talán nem fog osztalékot fizetni erre az évre?
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 05. 11. 20:25
#122
"Mall operators collected only 15% of April rent and trends are looking worse for May, according to CenterSquare Investment Management."
https://seekingalpha.com/news/3572482-investors-eye-forecasts-of-mall-operators

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek