Topiknyitó: bpmcwap 2016. 06. 01. 08:34

TBSZ...  

Sziasztok



Ersténél nyitottam egy TBSZ számlát tavaly. Most vagy változott valami az üzletszabályzatban, vagy eddig nem tűnt fel, de az Erste a normál számlát - amire egyébként kötelez, hogy TBSZ számla mellett lennie kell (???) -, hónapról hónapra elkezdte terhelni számlavezetési díjjal. Ez máshol is így van?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2016. 12. 21. 21:26
Előzmény: #18  Tomti
#20
Nem lehet visszautalni a hosszabbított (azaz 0+5 év lejárta utáni) TBSZ-re 1 ft-ot sem... viszont majd lehet - a 3 éveshez hasonlóan - részlegesen pénzt felvenni, min. 25K-t hagyva a számlán...
Tibi0002 2016. 12. 21. 21:20
Előzmény: #18  Tomti
#19
Ha ez igaz, akkor több forrás is beszámol róla, tehát rá fogsz találni.

Lehet, hogy igaz, én nem hallottam erről.
Tomti 2016. 12. 21. 21:09
#18
Sziasztok

2017-ben változik a TBSZ számla adózása.

Valahol olvastam, de sajnos most nem találom, hogy lehet pénzt részlegesen is felvenni a számláról az első 3 év alatt anélkül, hogy megszűnne.

Arra gondoltam, ha az 5. év után újranyitom a számlát, megspórolom a gyűjtőévet, de év elején amikor még nem termelt hasznot, visszautalnék egy kis költőpénzt.

Ez lehetséges ?

Eddig a 3 éven belül utaltál, akkor megszűnt a számla és adóztál 16%-ot.
3 év után csak 10-et.

Köszi a segítséget
Track-tor 2016. 11. 20. 10:48
#17
Sziasztok!Azt szeretném kérdezni miért nem érdemes tbsz-t nyitni? Mikkel nem lehet ott kereskedni? Nagyon köszönöm!!
Hathor
Hathor 2016. 06. 02. 07:27
Előzmény: #15  bpmcwap
#16
Randomnal ingyenes a normal szamla. Ingyenes a TBSZ, nincs szamlavezetesi dij. 30MFTig Beva garancia van. 60MFTig is biztositva vagy, lehet nyitni a csaladtagodnak is egy szamlat, 2*30milla igy a beva. Ennyi gari csak eleg kisbufinek. MNB folyamatosan jar ki hozzajuk, ellenorzi oket a broker botranyok ota, naluk nincs gond, nem jelentette MNB. 8-10mrdos BET forgalom mellett nyereseges a ceg.
bpmcwap
bpmcwap 2016. 06. 02. 07:00
Előzmény: #13  upgrayeddAKS
#15
:)
bluefrog
bluefrog 2016. 06. 01. 21:28
Előzmény: #9  salander
#14
csak egy dologban vagyok biztos, h engem vmelyik szolgáltatónál így tájékoztattak. Erste vagy RC. már nem tudom melyik volt.
nem néztem utána, úgy gondoltam ők tudják a tutit. szóval lehet igazad van, ennek majd még utána járok, örülnék neki ha át lehetne vinni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 06. 01. 20:44
Előzmény: #12  bpmcwap
#13
Neked is üdv! :)
Mennyi TBSZ-ed van, hogy évi 20k-ba kerülnek?
bpmcwap
bpmcwap 2016. 06. 01. 20:04
Előzmény: #11  upgrayeddAKS
#12
szerbusz barátom, rég láttalak :)
nos, ha azt veszem hogy évi min 20k és 5 évig meg kell tartanom, akkor az uszkve egy 100as, szembe a 10kval, rgo, ha 80ból megúszom a transzfert, akkor már nullában vagyok és a kbc kb egy szint megbízhatóságban az erstével.... és ha hozom a formám, akkor az az évi 20k min 40k 2 év múlva....
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 06. 01. 19:54
Előzmény: #5  bpmcwap
#11
"de legalább a TBSZ számláról vonnák le és ne a normált terhelnék."

Lehet, hogy kényelmesebb lenne, de azt nem tehetné meg. A TBSZ-hez nem "nyúlhatsz hozzá", máskülönben elveszíted bizonyos esetekben az adókedvezményeket. (Elvileg csak a kivett összegre...) Amúgy a K&H-nál negyedévente 500 HUF a számlavezetési díj.
bpmcwap
bpmcwap 2016. 06. 01. 14:51
Előzmény: #9  salander
#10
hoppá, ezek szerint áttranszferálhatom a pénzt és a részvényeket is???
salander 2016. 06. 01. 14:31
Előzmény: #3  bluefrog
#9
Bluefrog: ebben biztos vagy? Én úgy tudom, hogy azaz alapeset, hogy a fogadó szolgáltatónál még nem volt ilyen TBSZ-ed (nyit neked egy azévit visszamenőleg); DE a törvénynek van egy külön bekezdése (Amennyiben... -nel kezdődik) arra az esetre ha már lenne ott egy olyan számla (és leírja hogyan kell összeolvasztani a kettőt).
bluefrog
bluefrog 2016. 06. 01. 09:30
Előzmény: #6  bpmcwap
#8
biztosítás ugyanúgy van RC.-nél is mint otp-nél, vagy erstenél. kockázat minden szolgáltatónál lehet, persze van ahol kisebb, van ahol nagyobb. azért abban talán lehet bízni, h a Felügyelet a botrányok után jobb és hatékonyabb ellenőrzést folytat.

másrészt a szolgáltatás minőségét és a díjazást is megvizsgálva, azt mondom jó döntés volt anno az RC.

bluefrog
bluefrog 2016. 06. 01. 09:21
Előzmény: #5  bpmcwap
#7
KBC-t nem ismerem, nem tudom változtattak-e mostanában a díjazáson.
bpmcwap
bpmcwap 2016. 06. 01. 09:15
Előzmény: #4  bluefrog
#6
oké, de mondj egy megbízható séget amire kicsi az esély, hogy beborul... a hazi cégek kiábrándítóak :( Vagy gyalázat a rendszerük - lásd pl erste -, vagy normálisabb összeget nem mersz betenni, mert mi van ha.... Akkor ott van a KBC és készen is vagyunk. RC-nek nincs háttere, én oda max játékpénzt mernék betenni. Más brókercégről meg nem is nagyon tudok. Kicsi ez a piac...
bpmcwap
bpmcwap 2016. 06. 01. 09:12
Előzmény: #3  bluefrog
#5
Köszi!
hát ez marha jó, de legalább a TBSZ számláról vonnák le és ne a normált terhelnék. Egyébként sem értem minek nekem normál számla, ha csak TBSZ-t akarok náluk. KBC-nél is van ilyen díj?
bluefrog
bluefrog 2016. 06. 01. 09:12
Előzmény: #3  bluefrog
#4
tanulság: az erstenél többet sem TBSZ-t, sem más olyan számlát nem nyitok, aminél van rá esély h kiszolgáltatottá tesz pl. egy díjemelésnél.
bluefrog
bluefrog 2016. 06. 01. 09:06
Előzmény: #1  bpmcwap
#3
tavaly december óta az erste bevezette a számlavezetési díjon belül a fix havi díjat, nemcsak a normál számlára, hanem minden tbsz.-re amivel melette rendelkezik vki. ez 350/hó számlánként.
tehát ha van a normál számlája mellett pl. 3 TBSZ.-e vkinek akkor a fix havi díj 4x350 huf, ehhez jön még az állomány után felszámított számlavezetési díj.

én ezért szüntettem meg náluk több TBSZ.-t.

az a baj a TBSZ-szel h átvinni csak akkor tudod másik szolgáltatóhoz, ha a másik szolgáltatónál van ugyanabban évben nyitott tbsz.-ed. ha nincs ilyen, akkor az ember mérlegelhet, h van-e akkora profit rajta h melyik éri meg jobban feltörni és adózni vagy tovább fizetni a brutál és pofátlan módon megemelt díjat.

egyébként például RC.-nél jelenleg nincs számlavezetési díj.
csendben 2016. 06. 01. 08:36
Előzmény: #1  bpmcwap
#2
így van

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek