Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 10. 18. 20:27

DKJ, MÁK  

Sziasztok!
Tartja valaki a fentiekben a pénzét? Milyen költségei vannak a vásárlásnak? (eBrokernél nem sikerült rájönnöm.)
És melyiket nem szabad menetközben eladni, mert akkor nem fizet kamatot?
Szeretném velük biztosabbá tenni a portfóliómat.
Köszi a válaszokat előre is!
chipman
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 15. 14:02
Előzmény: #19  unidentified user
#20
Van magyar lakcímem, illetve német is. Háza törlesztésre menne a pénz emiatt nézem a DKJ-t. Annak utána nézek , hogy adóköteles e. Van magyar számla így nem jelenik meg német számlán .
Köszönöm!
Szakaszos vásárlás esetén melyiket javasolnád ? DKJ vagy PMÁP ?
unidentified user 2023. 02. 15. 10:23
Előzmény: #18  EURHUF_goes_to_haven
#19
HUF beutaláshoz mindenkinek egyedi számlaszámot adnak. Azt nem tudom, hogy nemzetközi utalás fogadasára is alkalmas-e, viszont lehet bankkártyával is fizetni.
Szabad pénzként jelenik meg a beutalás, kamat, lejárat. Kiutalni HUF-ot csak magyar bankszámlára engednek (EUR-t bárhova) ráadásul ingyenes is, ha természetes személy a fogadó fél.
Szamlavezetés ingyenes, tranzakciókon a vétel-eladás marzson keresnek, de jellemzően kevesebbet, mint a bankok.
DKJ árfolyamnyeresége adómentes, viszont ha külföldi rezidens vagy, akkor a kinti ország adószabályai vonatkoznak rád, így nézz utána, hogy kell-e adóznod - jó eséllyel igen.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 15. 09:36
#18
Segítséget kérnék DKJ befektetésben.
Ha jól értem legjobban a Magyar Államkicstárnál éri meg számlát nyitni ( legolcsóbb és lehet online is , mivel külföldön vagyok fontos ) .
Ha csináltam egy értékpapír számlát, utána hogyan tudok DKJ-t venni? Itt azt látom, hogy MÁK app telefonról, de gondolom előtte el is klel juttatni a pénzt. Nemzetközi utalás, vagy belföldi játszik ?
Illetve akkor MÁK nál is lesz akkor egy Ft számla, amiből tudok venni papírokat, és ha visszaváltom is ezen a "virtuális" számlán lesz ahonnan ki kell utalni ?
  Addig értem, hogy névérték alatt lehet venni, és lejáratkor eladni. 
Ezen felül milyen költségekkel kell számolnom ? (adózni, vagy bármi ?) Van még valami vezetési, vátlási akármilyen költség ? Köszönöm!
Skatepapa2020 2022. 07. 11. 12:07
#17
Sziasztok kérdés, 
Mák applikációban akartam venni diszkont kincstárjegyet, és nem engedi. Sikertelen tranzakció nincs elegendő név értek. Három különböző pár hét/ hónap múlva lejárót próbáltam, még kisebb összeget se enged. 
drB27 2022. 07. 08. 09:13
Előzmény: #14  Fuleee_Bear
#16
Köszi! megnyugtattál, kezdtem túlagyalni. 
Melyik a bubort követő papír?
drB27 2022. 07. 08. 09:13
Előzmény: #14  Fuleee_Bear
#15
Köszi! megnyugtattál, kezdtem túlagyalni. 
Melyik a bubort követő papír?
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2022. 07. 08. 07:36
Előzmény: #13  drB27
#14
PMÁP komoly kamatot fog fizetni jövőre. Ha idén 10%OS lesz csak a hivatalos infláció, az jövőre 11,5%kamatot jelent. Egyébként 1 éves lejáraton van 6,6%feletti hozam. Egyébként 6,15%. Inkább a maradék MAP pluszt pakolom rövidre, hogy legyen puskával beszállni hosszú kötvényeket. Illetve jó sztori a BUBOR-t követő papírok is. Oda is pakoltam. Szerintem 07.26-tól 8% körül fog fizetni
drB27 2022. 07. 08. 06:58
#13
Tervezi valaki átváltani a PMÁP-t DKJ-ra? Ki mit gondol, jó döntés lehet?
PF_modi1fasz_anyjatbsszameg9 2020. 11. 12. 01:16
Törölt hozzászólás
#12
Törölt felhasználó 2004. 10. 21. 13:17
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Heuréka!
Már értem. Tehát hozamcsökkenés esetén akár meg sem kell várnom a lejáratot, mert lehet, hogy már félúton megvan ua a hozamom.
Köszi mindenkinek!
Törölt felhasználó 2004. 10. 21. 12:52
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Kedves chipman!
Ahogy makikoma leírta már, ezek fix kamatozású vagy hozamú papírok, ha megvetted már nem csökken, vagy nő semmi sem.
Rizikód: világválság, forradalom, és hasonlók.
Törölt felhasználó 2004. 10. 21. 09:24
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Pont ez benne a lényeg, hiszen ha a hozam csökken, akkor az árfolyam nő! Miért is? Mivel lejáratkor fix összeget fizet vissza a kötvény (DKJ-nál a névértéket, MÁK-nál kamatot is), tehát piaci hozamcsökkenéskor ugyanazt az állampapírt magasabb áron tudod lejárat előtt eladni, hiszen aki megveszi, már kisebb hozammal is megelégszik. Ha még mindig nem világos, javaslom, vegyél egy alapfokú pénzügy tankönyvet, szerintem a kötvények árazása mindegyikben benne van. Üdv,
Törölt felhasználó 2004. 10. 21. 09:12
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Hello kanyisz!
Tehát ha kivárom a lejáratot, akkor kiszámítható el?re a nyereség is.
Milyen rizikói vannak, ha mégis veszek?
Nem igazán értem, hogy miért jó az, ha
csökkentik az alapkamatot, mivel akkor a MÁK hozama is csökken...
Köszi a választ
Törölt felhasználó 2004. 10. 19. 19:34
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
szia chipman!
Kamatot időarányosan megkapod természetesen, kérdés, hogy mennyit visz el a vételi és eladási árfolyam közötti különbözet, és merre mozdult a piac.
A MÁK évente 1-szer fizet kamatot, nem a lejáratkori értékben van benne a kamat. Persze évközbeni eladásnál „megveszik” tőled a felhalmozott kamatot is.
Szerintem, kisbefektető ne spekuláljon DKJ-val, vagy MÁK-kal, met könnyen elcsúszhat, ha mégis akkor vegyen egy jól működő kötvényalapot. DKJ-t és MÁK-t akkor vegyen ha lejáratig tutira megőrzi, ezért szerintem olyan intervallum kell amíg biztosan nem kell hozzányúlnod a tőkéhez.
Törölt felhasználó 2004. 10. 19. 12:01
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Hello kanyisz!
De ugye ha lejárat el?tt adom el, akkor arra az id?re arányosan megkapom a kamatot, amíg nálam volt?
A MÁK kamata is benne van már a lejáratkori értékében, ha jól értettem.
"Ez az árfolyam-különbözet a rövid hátralévő futamidőknél kisebb a hosszabbaknál nagyobb (5+%), ezért nem igazán jó ki-be ugrálni belőlük."
Akkor milyen intervallum a jó megoldás?
Köszi
Törölt felhasználó 2004. 10. 19. 11:55
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
panama: A www.akk.hu-t már néztem. Anannyira általános dolgok vannak rajta, hogy semmire sem mentem vele. A tozsdehiren szétnézek majd, megtaláltam a DKJ topicot.
penznyelo: A határid?s piac jelenleg még igen távol áll t?lem. Milyen lejáratú DKJ-be rakod a pénzed. Ha nincs költsége, akkor akár a 3 hónaposba is lehet, mert az a legmagasabb. Vagy célszer? az évesbe? Nem teljesen értem, hogy miért jó hosszabb távra befektetni bele, ha a hozama a hosszú távúnak is csökkenhet menet közben...
"Minimáli s árfolyam bukód lehet" Ez mib?l származhat?
Köszi a válaszokat
Törölt felhasználó 2004. 10. 19. 06:56
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Kedves chipman!
Mindkettőné l a DKJ-nél is és a MÁK-nál is árfolyamban veszik le a költséget, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy ha lejárat előtt eladod akkor a hozamod jóval alacsonyabb lesz a vételkor mondottnál (feltételezve, hogy közben nem változtak a piaci hozamok), menetközben egyébként csak a MÁK fizet kamatot, a DKJ konstrukció eleve nem fizet kamatot.
Ez az árfolyam-különbözet a rövid hátralévő futamidőknél kisebb a hosszabbaknál nagyobb (5+%), ezért nem igazán jó ki-be ugrálni belőlük.
Törölt felhasználó 2004. 10. 18. 21:50
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Én DKJ-ben tartom a pénzem. Azért jó, mert határidős cuccokhoz fedezetként olyan, mint a cash, tehát csak akkor kell adnom-vennem, ha részvénybe megyek, majd szállok ki. Ezért ritkán papírozom, csak Bux, vagy ha papper, akkor többnyire hatin átköttetem (már csak a tőkeáttétel miatt is). És akkor állandóan DKJ-ben parkol a tőkém. Adás-vételnél nem bukod a kamatot, mert az az árában van. Minimális árfolyam bukód lehet, de az elenyésző. Mondjuk ne ugrálj naponta ki-be.
Törölt felhasználó 2004. 10. 18. 21:07
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Kicsit összetett a kérdésed, de amennyire én tudom költség külön nincs felszámítva, az az árban van. Ajánlom figyelmedbe az Államkincstár honlapját elsődleges jegyzéssel kapcsolatban (plusz általános információért), de ami téged inkább érdekelhet az a másodlagos piac. Van egy topic erről a tozsdehir-en. Általában diszkontált papírokról van szó, ami nem kamatot fizet, hanem lejáratkor a névértéket kapod meg. Természetesen hamarabb is eladhatod (brókercégeknél) és így lehet játszani az elérhető hozammal.