Topiknyitó: Portfolio 2016. 04. 06. 08:49

Váratlan fordulat: lehet népszavazás a vasárnapi boltzárról!  

Ugrás a cikkhez
Mégsem alakult ki harc a Nemzeti Választási Irodánál szerdán, ugyanis a Kúria megváltoztatta a Nemzeti Választási Bizottság döntését, és az MSZP-s Nyakó István kérdését hitelesítette, Erdősi Lászlóné kérdését pedig elkaszálta - írja az Index....

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=229814
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2016. 04. 06. 23:28
Előzmény: #119  ujonc
#120
A helyes népszavazási kérdés ez esetben szerintem így íródna:

Szeretné-e Ön, hogy a hagyományos hétvége helyett a hét napos munkahét kerüljön bevezetésre, heti két pihenőnappal, amiből minden hónapban legalább egynek vasárnapra kell esnie?

Aztán, ha megszavaznák lehet menni dolgozni! Havonta egyszer meg vasárnap shoppingolni! És akkor nem másnak a f...ával vernétek a csalánt.
ujonc 2016. 04. 06. 23:21
Előzmény: #92  csendben
#119
elemes
elemes 2016. 04. 06. 22:30
Előzmény: #103  Bekre_Pal
#118
ksh szerint kisker alkalmazottak száma 500 ezer meg egy kicsi.
Phylaxa 2016. 04. 06. 21:59
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
3 yardot kihajintanak az ablakon. Holnap reggeltől nyisson ki aki akar és zárjon be amikor akar. Ennyi.
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 21:54
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
A boltok igen jelentős része akkor is zárva lesz, ha ezt nem kötelező alapon rójják ki neki. Mert Józsi bácsi horgászboltja nem fog kinyitni vasárnap csak azért, mert a Tacskóban is lehet pecabotot venni, meg a csavarszaküzletek sem fognak csak azért vasárnap nyitva tartani, mert a Prakkerkerben is lehet csavart venni. És meglehetősen hosszú azoknak a típusú üzleteknek a sora, akik korábban sem voltak nyitva vasárnap.

Ez egyszerűen egy multi ellenes törvény, az ideológia barna generálszószával jól nyakon öntve.

És azt gondolom, hogy ha igazak azok a kutatási eredmények, mely szerint a lakosság 2/3 része támogatja a kötelező zárva tartás eltörlését, annak leginkább pont az lehet az oka, hogy ezt az ideológiai maszlagot nem vették be.
És a nép igen sértődékennyé válik, amikor már annyira hülyének nézik, hogy azt még ő maga is észreveszi.
Szerény vélemény szerint most pedig ez történt.
Azaz, akik majd elmennek szavazni, mint jómagam is, azok nem azért teszik, mert feltétlen vásárolni akarnak vasárnap is, hanem azért, mert csak ezzel tudnak tüskét verni a hatalom körme alá a hosszú ideig tartó hülyének nézésért.
Tehát, a kötelező vasárnapi zárva tartás csak a casus belli, és egyfajta revans (még az is lehet, hogy tudattalan revans) a nép részéről a jogainak a megnyirbálásáért. Ld. pl. új MT.
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 21:40
Előzmény: #107  elemes
#115
Hanem kivel? :)
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 21:23
Előzmény: #113  elemes
#114
Szerinted a boltok hány százaléka volt korábban vasárnap zárva?
Felénk elég sok.
elemes
elemes 2016. 04. 06. 21:21
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#113
Az sajnos nem opció, ha szabad kinyitni vasárnap, akkor egyben kényszer is.
elemes
elemes 2016. 04. 06. 21:20
Előzmény: #110  Ernestodet
#112
Nyilván nem a zárvatartás a lényeg, hanem valamiféle protest-népszavazást akarnak csinálni belőle, mint annó a fidesz. De Orbán (sajnos csak) ebben azért okosabb. Szerintem.
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 21:18
Előzmény: #110  Ernestodet
#111
"ne akarjon már engem megmenteni a markonyi ellenzék a vasárnapi zárva tartástól. "

Senki nem akarja megtiltani a vasárnapi zárva tartást.
Ernestodet 2016. 04. 06. 21:16
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#110
Ez a sor megfogott : "Mégpedig azért, mert nagyon rosszul viselem, ha erőszakkal akarnak "jót tenni" velem."

Bár engem épp fordítva mint téged ... ne akarjon már engem megmenteni a markonyi ellenzék a vasárnapi zárva tartástól. Köszönöm, hogy izgulnak értem de nem fogok éhen halni. Sőt nem érzem a szabadságjogaim elleni támadásnak azt, hogy vasárnap nem vásárolhatok.

Valaki már feszegette ezt itt ... de tényleg, miért pont ebben a kérdésben megy szembe a liberális-demokrata nyugat Európával a hazai (liberális-demokrata) ellenzék ? Minden másban őket kell követni, meg azt kell elérni ami ott van.

Szóval szerintem ez az igazán undorító dolog, hogy csak úgy ész nélkül tiltakozunk valami ellen, mert mi vagyunk az ellenzék.
Főleg egy (szerintem) jó döntés ellen.

Annyi vitatható és tiltakozást kiváltható egyéb intézkedése van a kormánynak ... miért pont ezen acsarognak a munkásosztály képviselői ? Vagy az már a múlt és most csak a nagytőke oldalán állnak ? :) Vagy most mi van ? :)
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 21:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#109
" Emellett komoly kinyilatkoztatása annak, hogy Magyarország egy olyan ország, ahol szombaton munka van, szórakozás van, mindezt szombaton nem tiltja a vallás."

----------------
„Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt. Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat; de a hetedik nap az Úrnak, a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon, se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgáló-leányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belül van; mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.”

Mózes 20,8-11
ts3 2016. 04. 06. 21:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#108
"Ez nem a kereskedőkről vagy a vásárlókról szól, hanem azokról a dolgozókról, akiknek havonta jó ha 1 szabad vasárnapjuk van ha tetszik ha nem. "

A benzinkutasokkal,orvosokkal, tűzoltókkal, busz sofőrökkel, MÁV-osokkal, rendőrökkel mi van?
Nekik miért nem kötelező vasárnap nem dolgozni?
elemes
elemes 2016. 04. 06. 21:05
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#107
Ebben nem velem kell vitatkoznod.
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 20:41
Törölt hozzászólás
#106
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 20:29
#105
Elöljáróban három dolgot leszögezek:
1.) Még soha nem vettem részt népszavazáson, noha már 90-ben is jócskán a választásra jogosultak táborába tartoztam.
2.) Nem hiszek a liberális gazdaságpolitikában
3.) Korábban sem vásároltam soha (hangsúlyozom, soha) vasárnap, és ha újból nem lesz korlátja a vasárnapi nyitva tartásnak, akkor sem fogok.

De, és most jön a de: De ha lesz népszavazás "boltzár" ügyben, akkor most kivételt teszek, és el fogok menni.
Mégpedig azért, mert nagyon rosszul viselem, ha erőszakkal akarnak "jót tenni" velem.
Legyen meg a lehetősége a kereskedőknek, hogy nyitva, vagy zárva tartsanak vasárnap szabad döntésük alapján, és legyen meg a lehetősége, a vásárlóknak, hogy menjenek, vagy ne menjenek vásárolni.

Valamint, mivel is jobb program a családi bevásárlásnál az, hogy ha vasárnap délután apához nem lehet szólni, mert a Forma 1-et nézi nappaliban, a gyerekeket nem lehet kirobbantani a szobájukból, mert face-en chatelnek, anya meg nincs otthon, mert vasárnap délután szalad el a vasárnap délután feketén dolgozó műkörmös barátnőjéhez megcsináltatni a körmeit és pletyizni egyet, mivel hét közben nincs rá ideje? Tehát, az ilyen "családi" vasárnap délután (és mindannyian tudjuk, sok ilyen van) miért is jobb, mint ha együtt elmennek vásárolni?

A KDNP pedig ha annyira együtt akarja tartani a családokat vasárnap, akkor ezt ne törvényekkel akarja megoldani, hanem szervezzen olyan programokat, amik vonzók a családok számára, és a bevásárlás helyett inkább azt választják. (Persze ez nehezebb, és több kreativitást igényel mint törvényt hozni.)

Uff, én beszéltem! :D :D
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 19:26
Előzmény: #81  elemes
#104
Nagyon lovagias, de elkapkodott javaslat.
Az éjszakai müszak, vagy változó müszak mindenkire káros hatással van, férfi, nö, egyaránt.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 04. 06. 18:45
Előzmény: #100  elemes
#103
nem pármilliárdot?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 04. 06. 18:44
Előzmény: #101  elemes
#102
a dohányzással kapcsolatban nem vonnék párhuzamot, a kocsmai nemdohányzásnak örülnek a dohányosok is, mert nem lesz bagószagú minden ruhájuk

a rámpa esélyegyenlőségi kérdés, mert a mozgássérültséget nem választjuk mint a munkahelyünket

az óvodai sebességkorlátozással kapcsolatban is biztos érezted, amikor leírtad, hogy mennyire erőltetett
elemes
elemes 2016. 04. 06. 18:07
Előzmény: #99  Bekre_Pal
#101
"országosan szopni"

Ez azért irodalmi túlzás egy kicsit. Mert ha ez országos szopá, akkor
Országos szopás az is, hogy kocsmákban nem szabad bagzani, hogy rámpát kell építeni minden lépcső mellé, hogy óvodák előtt 30-as sebességkorlátozást raknak. Párszázezer ember miatt milliók szopnak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek