Topiknyitó: werkaz 2016. 04. 04. 08:16

Lithium Americas  

Mivel a WL neve megváltozott, hogy az újak is tudják majd miről szól a topic, legyen az új név a topic neve is. Ha egyetértetek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2017. 02. 18. 16:34
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#320
"Nagyon-nagyon érdekelne a véleményeteket az Mgx minerals-al kapcsolatban. Szorosan idetartozik a téma, mivel a belebegtetett fejlesztésük alapjaiban írhatja át a lítium piacot."

Ahammm.
1. Csatlakozott hozzájuk Marc Bruner. Makói gázmezőkhöz volt köze, meg pár olyan céghez, amelyek árait felhúzták piárral, aztán most 0,1 dolcsiért lébecolnak.
Egy érdekesség a manuszról: link
2. Vettek valami földet/területet februárban ezáltal a Bruner által, akkor nem voltak hajlandóak elárulni miből, tőzsdefelügyelet felszólítására illetve kereskedés megállítását is elrendelve, ezt kénytelenek voltak - 1 vagy 2 nap múlva - kitenni a weboldalukra
3. Még egyszer - február 8. ha jól emlékszem - utasította a kanadai tőzsdefelügyelet - ha jól tudom - illetve megállította a részvény kereskedését újra azon okból, hogy cégtulaj a levegőbe beszélve, semmilyen hivatalos adattal megtámasztva nyomatta a piár-dumát ők 1 millió hordónyi sós vizet tudnak feldolgozni és abból kiszúrni a lítiumot. Ami egyébként - állításuk szerint - literenként akár 5 milligramm.

Egyenlőre ennyi.
De olvasgass vissza itt vagy 2 hetet legalább és döntsd el, hogy biztató-e számodra a dolog.
link

Nekem nem tetszik.
Piramis játék szaga van nagyon.

Törölt felhasználó 2017. 02. 18. 15:55
Előzmény: #318  Cipolla22
#319
Sziasztok! Nagyon-nagyon érdekelne a véleményeteket az Mgx minerals-al kapcsolatban. Szorosan idetartozik a téma, mivel a belebegtetett fejlesztésük alapjaiban írhatja át a lítium piacot. Az árak leesnének, bár gondolom ugyanazok a szereplők maradnának a legnyereségesebb szereplők akik manapsàg. Aki jobban rálát a témára annak várnánk a véleményét. Sqm szép hullámzásában egyébként benne vagytok? Meddig tarthat? Mgx jó fedezésnek tűnik nekem a nagy lítium gyártókkal szemben..Egyszer már bedobtam a témát, remélem valaki most reagál is rá..
Cipolla22 2017. 02. 18. 12:16
Előzmény: #317  eurocent
#318
Náluk találtam meg egy cikket, ahol kicsit szétszedik az állításokat, amiket a hírlevélben kaptál:
link
- pure carbonnak = grafit szerintük (én már annyi hype szövegben hallottam róla, hogy majd megkérdezem egy kémikus ismerősömet, hogy mi is ez tulajdonképpen. )
- Buffet igazából a BYD kínai cégbe fektetett

Szóval én azt mondom csak óvatosan a hírlevelekkel. Honnan kapod egyébként? Ha a héten kaptad, akkor a kollegák elég lassan fordítják át magyarra.
eurocent 2017. 02. 17. 22:59
Előzmény: #316  pomperj
#317
Szerintem is bull, a narancs csatornára tippelek, de biztosabb lenne a feltételezésem, ha a piros csatorna felett zárna pl februárban.

Más, de rokon téma.
Ma kaptam egy hírlevelet, amelyben leírják, hogy jelenleg jellemzően három akkutípust gyártanak: nickel-cobalt-aluminum (tesla), nickel-manganese-cobalt(GM és Kína) és lithium-ion-phosphate (Kína).
A hagyományos lithium akkumulátor összetétele 2% lithium, 18% nickel (teljesen véletlenül említettem nickel várakozásomat Ázsia(#5380)-ban) és 80% tiszta szén (pure carbon).

A tiszta szént eddig jellemzően Kínából vették a gyártók, de nemrég állítólag Svédországban megnyitottak egy bányát, ahol az eddig ismert legtisztább szenet bányásszák és ezzel Kína pure carbon egyeduralma megdőlt. Buffet is tulajdonos a bányában 10%-al. Kérdés melyik cégről lehet szó?

Megnéztem néhány pure carbon bányászt. Jellemzően mindegyiknél kész az 1 hullám egy indító diagonál formával. Ezt követően esniük kell (2-es hullám, talán nem véletlenül most "ajánlják" ezek vételét). Az esés alját viszont érdemes lehet elcsípni.
pomperj
pomperj 2017. 02. 17. 18:26
Előzmény: #315  eurocent
#316
1)En bullnak latom LAC mozgast, es .... vitazni lehet, hogy melyikben pontosan de... egy (3.) hullamban latom emelkedni.

Ami 4 nap alatt +20%, az aligha lehet mas. Es joval feljebbre tart. Kar kimaradni.

2)Igen: a bond futures oscillalhat a-b-c-d-e formaban;

link

es ha igy van akkor most (e) hullam kozepe-vege kornyeken jarhat. Minden esetre ez is megerositi, hogy egy (4)-ben vagyunk.

Es hatra van wave (5), bond tovabbi zuhanasa. Es a varhato wave (5) akar meglepetesszeruen nagy is lehet, meg extended jellegu is.
A Trump riziko szerintem meg nincs bearazva a bond piacba.

Ha igy volna, a most 2.42% 10 eves kamat hamar felfuthat 3.0% fole; es az viszi magaval az osszes adossag kamat-emelkedeset is...es a netto profitok zuhanasat okozza.

3)Az olaj igen zuros napi mozgasban van. Stabilan maradt a bull allaspontom.

(nem ertem ebben kisvuk velemenyet. Ha az olajban eses lenne, az viszi magaval le a tobbi commodity-t is mind, igy az aranyat is; de aranyban maradt bull velemenye)

Szoval, rovid tavon ket ALT. latszik.

link

A kek egy a-b-c-d-e korrekcios oscillalas, aztan tovabb fel.Es a kevesbe bull, target 59-62.

A masik a piros, ami A-B-C utan 1-2(=a-b-c) jellegu. Es akkor meg egy kis (c) eses kell hogy (2) keszen legyen. Ez egy erosebb bull felfele, target 69-72.

5)tegnap a TV-kbol vilagos lett sok amerikainak, az esti hir-host musorok megnezese utan, hogy az elnokuk egy idiota.

Siman total zerova lapitotta sajat magat, es este a szokasos hirmusorokban kifiguraztak minden szavat. Amit a sajtotajekoztaton muvelt, az itt maga a kozrohej.

A felismereshez 1 honap kellett.
A megbuktatasahoz?

eurocent 2017. 02. 17. 17:43
#315
LACDF 1M: link
LACDF chartja 2012.08 óta egyelőre hármas szerkezetűnek tűnik.
Szerintem az árfolyam megérkezett az 1 kritikus szinthez. Ha átviszi izomból a piros csatornát, akkor cél 1,5. Ha nem töri át, akkor a piros csatornában oszcillálhat tovább (le-fel-le és csak ezt követően indulna fel a 3-as hullám).
kukker 2017. 02. 17. 06:51
Előzmény: #311  pomperj
#314
Egy másik TA, János figyelmébe:

link

A végén aztán nem bírtam ki, a hajón vagyok, visszaugortam a nyerőből egy kicsivel 1,1-nél - CAD - meg amúgy is kell az adrenalin... :)
Cipolla22 2017. 02. 16. 22:31
Előzmény: #309  pomperj
#313
Bearing Resources is nagyon menetel, oket is nezegeted? Ugy latom ok is Chileben tenykednek egy kis korrekcio utan raknek bele kockazatit. LAC iden paradezik, SQM csak gyengebben koveti.

Teslanak ugy latom nagyon kell a marketing. Ok szeretnenek az autoipar iphonja lenni, de ezt meg nem latom. Az emberek lehet megveszik 0,5 havi fizuert az iphonet, de egy Teslat mar jobban meg kell gondolni. Es nekem meg nem adja meg a huha effektust, mint anno az iphone a versenytarsaival szemben. Mindenesetre erdeklodessel kovetem. Ugy sejtem van kb meg 3 evuk a nagy dobasra, a piac learatasara. Ha ez nem lesz meg akkorra mar Sindelfingenben is beindul a sorozattermeles es Daimler kemeny ellenfel lesz.
tberki 2017. 02. 16. 20:52
Előzmény: #311  pomperj
#312
Legyen szerencsed vele. En a sajat idotavomon es kockazatturesemmel szivesebben veszek a tokem 10%-ert daimlert mint 1%-ert teslat.
pomperj
pomperj 2017. 02. 16. 19:58
Előzmény: #310  pomperj
#311
pomperj
pomperj 2017. 02. 16. 19:57
Előzmény: #308  tberki
#310
Daimler vagy Tesla?

link vagy tesla?
pomperj
pomperj 2017. 02. 16. 19:45
Előzmény: #307  pomperj
#309
Tesla meg mindig (3) hullamban van.
Kis nezegetessel nagyjabol ez a chart-szamozas adodik a naposon;

link

A hetes chart a bolgban van, meg itt korabban; es nem valtozott.

A kerdes egyebkent a rally vege? Abban meg az, hogy mikor kapitulalnak a shortosok?

Januar elejen 38% volt a TSLA-ban a shortosok aranya, az elkepesztoen magas. Abbaol nagy shortcover rally szokott lenni/
Ettol meg fundas alapon akar igazuk is lehet. Dehat Microsoft is volt PE=200 folott, megis vadul emelkedett; igy van az a vezeto innovative cegeknel; most TSLA az.

Meg mindig tobb a shorts, mint 30.2% ha jok az adataim.

3)LAC menetel. Tartani.
tberki 2017. 02. 16. 06:29
Előzmény: #307  pomperj
#308
"2018 evben a profitcenter a model3 lesz. De kozben halad a vilag, es 2018 vegere a mai modellek varhato ujabb innovacioi ezek lehetnek: "

erre var a fel vilag. A Tesla a jelenlegi termekportfolioval operativ nyerseget nem termel. Ha a model 3 operativ nyereseget fog termelni akkor van esely arra hogy a ceg tényleg nagy lesz. Ha nem akkor a nagy darabszam finanszirozasa min. kerdeses.

Továbbra is ovatos vagyok Teslával, es továbbra is az akkut tartom a fo termeknek.
pomperj
pomperj 2017. 02. 16. 03:31
Előzmény: #302  pomperj
#307
1)Folyik LAC attores utan szokasos mozgasa. Most vissza teszteli felulrol az attort 0.80-0.82 ellenallast. Amikor onnan felpattan, szep trend-szeru rallyt varok.

2)Tesla most nyilvan a 2017 vegere igert model3 gyartasara fokuszal.
Azonban utana tovabbi innovaciokkal lesz csak kepes arra, hogy a nyomaban 1-3 ev kesessel lihego mas autogyartok elott megtartsa az elonyet.

2018 evben a profitcenter a model3 lesz. De kozben halad a vilag, es 2018 vegere a mai modellek varhato ujabb innovacioi ezek lehetnek:

-az akku mar a gigafactory-bol jon, kb. fele sulyban es talan +50% hatotav mellett. Es epul egy Europaban is, talan Kinaban is.

-autonom vezetes, legalabbis sokkal jobb mint a maiak

-tavolrol, netes auto-diagnosztika es javitas, sw update

-a gyartas sokkal nagyobb automatizaltsaggal, es stabilan jobb minoseg

-alkatreszek Amazon-tol, lokalis hazhozjovo beszerelessel; es sokkal olcsobban.

-mas innovaciok, amik ma meg ismeretlenek
pl. Menetkozi toltes?, ujabb display funkciok a szelvedo uvegen? Otthoni solar-alapu feltolto egyseg?

Nem nagyon vitas, hogy Tesla-nak ugyanugy rohannia kell elore, mint hajdan Microsoftnak kellett mas sw hazak versenye elott.
Es ahogy IBM, DEC, COMPAQ, Hp soha nem erte be, ugy erre most is van esely, hogy Toyota, Peugeot es Buick soha nem eri utol Teslat.

Tesla bull.

luxemburg 2017. 02. 14. 22:19
Előzmény: #305  luxemburg
#306
A minuszolok tehetnek egy szivességet
Tipikus magyar mentalitás ez az elvakult
rosszindulat és irigység!!!

JÁNOS KING!!!!
luxemburg 2017. 02. 14. 22:15
Előzmény: #302  pomperj
#305
Szia János!
Köszönöm a magam és mások nevében,hogy veszed a fáradságot és kézzel fogható elemzésekkel segitesz nekünk!A lit.-et a
te észrevételed után és a gigafactoryról
irt elemzéseddel az én felelőségemre egy éve folyamatosan veszem a LAC-ot
Köszönöm,hogy megpróbálsz kereskedőt faragni belőlünk.
Az Ázsiában ma hozzád is fordultam egy -két kérdéssel,ha idöd engedi vess reá
egy pillantást a válaszodat várva.Üdv!
Cipolla22 2017. 02. 14. 22:10
Előzmény: #303  pomperj
#304
Most néztem rá az árfolyamra, pedig mára korrekciót vártam. Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből.
pomperj
pomperj 2017. 02. 14. 21:54
Előzmény: #302  pomperj
#303
jav: (iii of 3)
pomperj
pomperj 2017. 02. 14. 21:35
Előzmény: #294  pomperj
#302
Egyelore az tortenik LAC-nel, amire szamiottunk. Kitort, es ma mar masodszor fog 0.80 folott zarni. Innetol kezdve nagy BULL, mar aligha lesz belole fals kitores.

Innen az emelkedes gyorsulo kell legyen. Egy (ii of 3) hullamban vagyunk, elso target 1.5 kornyeke.
Szerintem ma is erdemes meg venni belole.
kukker 2017. 02. 14. 17:00
Előzmény: #298  Scirocco
#301
Ugyan az.
De KBC elég jó.

Topik gazda

werkaz
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek