Topiknyitó: werkaz 2016. 04. 04. 08:16

Lithium Americas  

Mivel a WL neve megváltozott, hogy az újak is tudják majd miről szól a topic, legyen az új név a topic neve is. Ha egyetértetek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2017. 01. 05. 20:13
Előzmény: #219  tberki
#220
link

egyébként szerintem ez sokkal erdekesebb. Az elejen ugyanis nem az autokba hanem a powerpack-be csinaljak az akksikat - ami ha ugyanaz a gyartosor kepes ezt megcsinalni, nagy dolog, hiszen mind termektervezesbol mind gyartastervezesbol szep munka!

No de a kapacitasfelfutasban benne volt eddig a powerpack? Amire talan 2 vagy 3 eves varolista van (es egy tényleg nagyon jo termek) Hogy oszlik meg a kapa az autoakku es a powerpack kozott?
tberki 2017. 01. 05. 20:07
Előzmény: #216  pomperj
#219
"Beteszik a 8 kamerat, 12 untrasoic -ot es a radarokat. Azert, hogy ne hasznaljak soha?
Ja, melyik masik autogyarto teszi/tette be elore 2016ban? "

anyam mekkorat fordult a vilag fel ev alatt. Fel eve - szinten az autopilot mindenhatosagat bizonygatva - meg eleg volt egy szenzor. :D

link

Van fent a seekingalpha.com-on egy jo cikk erdemes elolvasni.

Csak a rend kedveert: 8 kamera, 12 uh szenzor, meg radar meg a kutyafule tudja hogy mi ismet nem a ratermettseget bizonyitja. A daimler 2 kamerával megoldja hogy terben felterkepezze az utat 15 méterrel az auto elott es 130as sebessegig a varhato utegyenetlensegekhez igazitsa kerekenként a futomu kemenyseget...

Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 19:11
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
ÐÐ
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 19:02
Előzmény: #216  pomperj
#217
"Ha észreveszed, hogy döglött lovon lovagolsz, szállj le róla!" (dakota)

a lényeg azon van, ki mikorra veszi észre.

)
pomperj
pomperj 2017. 01. 05. 17:31
Előzmény: #212  pomperj
#216
Tesla uj report megvan, eddig nem lattam kommentart rola.

1)Igaz: nem jott ki 2016ban az igert 80-90.000 db auto.
Viszont kijott 76.000, az nem olyan sokkal kevesebb; ja, es azert annyi is +50% a 2015hoz kepest. Ki mas is tudott ekkora volument emelni tavaly ota?

2)Igaz, nem jon most az Autopilot 2.
De majd jon, ev vegere most is igerik.

Es minden kocsiba beepitik a hardvert azoknak is akik nem kerik most, csak a szoftvert nem; igy egyszerubb lesz az upgrade.
Az Autopilot1-el (AP1) azert megy a kocsi;-)

3)Beteszik a 8 kamerat, 12 untrasoic -ot es a radarokat. Azert, hogy ne hasznaljak soha?
Ja, melyik masik autogyarto teszi/tette be elore 2016ban?

4)A ceg nagyjabol nulla profitot hozott, ahogy mindig. Minden penzt fejlesztesbe tesznek.

5)A model S es X megrendeles allomanya kb. 20 es 50%-al tobb mint tavaly volt.
Mindezt ugy, hogy a fel vilag kozben a Model 3 megjeleneset lesi; mikozben TSLA sajat maganak csinalt oruletes konkurrenciat. Cannibalizalja sajat magat.. ez tenyleg nem okos.

Melyik masik autogyarnak is van kb. +50% megrendelese? Sok evre elore?

6)"Szakad az eg, Tesla mindjart osszeomlik" !

Tenyleg?
Mikor es kinel is okozott a szallitasi keslekedes csodot? Soha senki nem kesett uj modell atadassal?

Milyen mas baj van? Mukodnek es jarnak az utakon? Ja.

Vegul: ertem, hogy oriasi a nezetkulonbseg ebben a temaban. Sok heves erzelem volt es van. De a lenyeg eleg vilagos: egyelore nincs mas csodatechnologia, de van a lithium battery.

Ketlem hogy ha eddig ...ugy 200 eve...nem talaltak jobbat, akkor ugy nagyhirtelen felbukkan a kovetkezo 1-2 vagy 10 evben.
Es ha megis, ha nekem lenne ilyen super ideam, vajon kinek adnam oda legszivesebben?

tberki 2017. 01. 01. 19:01
Előzmény: #214  McDee
#215
En sem azt mondtam ez a szent gral. De jelenleg ugy latom hogy a litiumos jelenlegi technologia zsakutca. Jo pelda a cpu fejlodes: a sima orajel emeles egy ido utan nem ment a szilicium fizikai/kemiai sajatossagai miatt, kellett az uj technologia ( tobb mag parhuzamosan mukodik)
McDee 2017. 01. 01. 18:37
Előzmény: #213  tberki
#214
Egyetértek veled, hogy a mobilitás szent grálja nem feltétlenü a litiumra alapozott megoldás lesz.
Ezzel együtt ebben a Biosolarban link nem igazán hisz a piac. Nagy pénzzel nem fogadnék rá. link
A teljes piaci kapitalizásiója 1,3M és szerintem komoly cash bevonási nehézségeik vannak.
tberki 2017. 01. 01. 17:52
Előzmény: #211  eurocent
#213
link

Valami ilyesmitol. Nem tudom azota volt-e ezzel kapcsolatban uj publikacio.
pomperj
pomperj 2017. 01. 01. 17:45
Előzmény: #207  kukker
#212
1)A Lithium a periodikus table harmadik eleme. Alig hinnem, hogy ennel konnyebb sulyu fem letezne; marpedig a suly az autokban szamit.

2)Lithium at varakozasokrol 2 cikk elejet bemasolom.

a)
"Lithium prices tipped to rise 20 per cent by 2017 on demand for electric cars

Prices for lithium are forecast to rise strongly in the next two years, with widespread adoption of electric cars tipped to be a game changer.
While most demand for lithium carbonate comes from industrial companies producing ceramics and glass, Citi analyst Matthew Schembri believes demand will rise significantly when electric vehicles become mainstream and need the commodity for lithium-ion batteries.
Citi is very bullish about electric cars, and pure electric models (not hybrids) like the Nissan Leaf or the Tesla S to has risen 150,000 in 2015 to 290,000 in 2016.
In an extensive study of what the boom in electric cars will mean for lithium carbonate markets, Mr Schembri said demand for the commodity would rise almost 65 per cent over the next five years.
"The mass adoption of pure electric vehicles such as the Tesla Model 3 would be a boom to the lithium market," he said.
Electric vehicles account for about 6 per cent of lithium carbonate demand but would be 30 per cent of demand by 2020 under Mr Schembri's numbers. The rise in demand is expected to lift prices for the commodity.
Mr Schembri noted that prices for lithium carbonate had already risen from USD 4900 per tonne to 5900 per tonne over the past 13 months, and he predicts prices will rise a further 20 per cent before a wave of new production in 2017 or 2018.
"We continue to see a tight market out to 2017, with prices rising to USD 7000 per tonne before new production" he said.

b)
"Annual contract agreements for the upcoming calendar year have now largely been settled, with prices up sharply from what was paid on material delivered during the current year.
Annual lithium contracts for 2017 delivery in Europe and the US have been agreed at levels roughly double those seen in 2016.
After a protracted period of negotiation, deals have been hammered out between a large number of buyers and sellers, with prices for the battery mineral increasing significantly."
eurocent 2017. 01. 01. 17:36
Előzmény: #208  tberki
#211
"Tovabbra is mas technologiatol varok versenykepes hatotav novekedest."

Konkrétan melyiktől?
totoro
totoro 2017. 01. 01. 16:43
Előzmény: #209  totoro
#210
És azt is vedd észre, hogy ezt a csontot te rágod. Mi egyszer hozzászóltunk, hogy nem olyan finom ez a süti, te meg azóta azt bizonygatod, egyre gyengébb, és védhetetlenebb "bizonyítékokkal" hogy amit mi gondolunk az hülyeség. Te kényszerítesz újra, és újra, hogy hozzászóljunk, mert kénytelenek vagyunk huszadszor is leleplezni a csúsztatásaid.
Ebben a videóban is amiket állítasz egyszerűen nem igazak, se hó nincs az úton, se forgalom, és a felfestés is tökéletes. Én szeretem a tényeket, és ragaszkodom is hozzájuk, ezért kénytelen vagyok cáfolni, amikor ilyen féligazságokkal manipulálod a vitát. Szépen engesd el a sztorit annyival. hogy visszatérünk rá egy év múlva, és akkor nem lesz szétoffolva a topic. Én ezt teszem, részemről - ha nem provokálsz újra hozzászólást - lezártam.
totoro
totoro 2017. 01. 01. 16:35
Előzmény: #207  kukker
#209
Több mint tíz éve ez a nickem, valahogy még nem tiltottak ki innen. De eddig nem is nagyon trolloztak le a vitapartnereim. Vedd észre, hogy te viszed személyeskedésbe a nézőpontbeli különbségeinket. Mi érvelünk, te indulatosan személyeskedsz. Ha itt kitiltás lesz - előre szólok - akkor az téged fog érinteni.
tberki 2017. 01. 01. 16:30
Előzmény: #206  kukker
#208
Kezeltesd magad viragszal.

Az usaban egyelore merfoldben mernek, a kepernyo kozepen ott a 30 ami tortenetesen pont 48kmh. Nem ertem a problemad. Az is lehet hogy egyszeruen tenyleg csak ennyire buta vagy, azzalnsajnos nem tudok mit kezdeni.

Mutass havat az uton addig csitt. Vegig ott a feher vonal jobb oldalon, meg a kijelzon is latszik hogy azt veszi alapul az "autopilot" (kijelzon kekkel). Tovabbra is, ez egyszeru savtartas, lassan also kozepkategoriaban is rendelheto extra. Hogy aktiv vagy passziv kezugyesseg kerdese, minden megvan hozza minden autoban hogy aktiv is lehessen. Ennek az onvezeteshez semmi koze.

Ha erre epited a LAC portfoliodat az keves lesz. Szinten megfontolasra ajanlanam hogy egy 200m usd piaci kapitalzacioju ceg vajon meddig lehet a piacon ha akkora lehetoseg, es mikor veszi meg mellenyzsebbol valamelyik nala 20x nagyobb versenytarsa.
A litiumrol: erdemes megnezni az utobbi evek Li fogyasztasanak emelkedeset milyen arvaltozas kiserte.
Tovabbra is mas technologiatol varok versenykepes hatotav novekedest. Ettol fuggetlenul Li jo lehet, de talan nem akkora sztori mint itt allitjatok.
kukker 2017. 01. 01. 16:06
Előzmény: #204  totoro
#207
Te meg a másik troll.

A helyzet az, hogy te meg a haverod is érdemi hozzászólást nem tudtok, csak fikázni.
Trollkodtok.

Egy kitiltást már megérdemelnétek mindketten innen.
kukker 2017. 01. 01. 16:05
Előzmény: #205  tberki
#206
"a videobol itelve ez 30mph. "

48km/h.

Az USA-ban a maximális sebesség lakott területen belül 48 km/h,
Miről beszélsz már megint ember?

"Egyébként ebben a formaban ez sima savtartas+tempomat. "
Tud menni hóban?
Meg tudja oldani?

Kaphatnál egy kitiltást trollocska.
tberki 2017. 01. 01. 15:30
Előzmény: #204  totoro
#205
a videobol itelve ez 30mph.

Egyébként ebben a formaban ez sima savtartas+tempomat. Minden nagyobb merci tudja evek ota (tobbek kozott)...
totoro
totoro 2017. 01. 01. 15:15
Előzmény: #203  kukker
#204
A videódon:

- hó nincs (csak az útszélekre tornyozva, az út csontszáraz)
- felfestések tökéletsesek
- zéró forgalom
- negyvennel totyogás

Egy év múlva mi lesz ebből? Semmi. Ugyanitt leszünk.
kukker 2016. 12. 31. 22:50
Előzmény: #190  kukker
#203
Tesla 1.0-ás autopilot, hóban, felfestések nélkül.
December 26:
link

Ezek a kezdetek, kezdetleges dolgok, ma már és ilyen minőségben és tudásban.
Felfestés nélkül.
Hóban.

KEZDETEK:
Mi lesz egy év múlva ebből?
tberki 2016. 12. 29. 23:46
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
Raertem dartsnezes kozben, emberkenk mar fel evvel ezelott sem tudott olvasni es ertelmezni, igy mar meg sem kellett volna lepodni.
Törölt felhasználó 2016. 12. 29. 23:25
Előzmény: #196  tberki
#201
Turing teszten igen hamar megbukna a teslasújtott emberkénk...

)))

Topik gazda

werkaz
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek