Topiknyitó: Portfolio 2015. 12. 16. 15:05

Szerződést bontott Ákossal a Telekom  

Ugrás a cikkhez
Szerződés bontott Ákossal a Magyar Telekom - ezt a kommunikációs cég sajtóosztálya erősítette meg az Indexnek. Az énekes nemrég az Echo TV-ben beszélt arról, hogy szerinte a nőknek nem dolguk annyit keresni, mint a férfiaknak, és a női egyenjogúság...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=224255
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2015. 12. 17. 16:09
#160
"A kormány utasította az összes minisztériumot és minisztériumi háttérintézményt, hogy mondják fel szerződéseiket a Magyar Telekommal - közölte Kovács Zoltán kormányszóvivő."

AVH-s diktatúra. :))))))))
Cosinusrider 2015. 12. 17. 16:06
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#159
A kapcsolat, akkor is csak feltételezés marad.

Azt lehet mondani, hogy magasabb a születésszám ÉS(!) liberálisok, de azt nem, hogy magasabb a születésszám, MERT (!)liberálisok.
Ilyen alapon azt is mondhatnád, hogy az északiak azért szőkék, mert liberálisok, a déliek meg azért feketék, mert konzervatívok.
BuySell 2015. 12. 17. 16:03
Előzmény: #149  Cosinusrider
#158
hahahahahahha tedd hozza a varhato eletkort is mondjuk.
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 16:03
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
A multinacionális távközlési vállalat azonnal felbontotta a szponzorszerződést a szexista, nőgyűlölő megjegyzései miatt egy honi dalnokkal. Ilyen az, amikor a globális nagyvállalat vállalati kultúrája időben vagy 50-100 évvel előrébb jár, mint a félperiféria avítt feudális ízlésvilága. A multikulturális cégek az általános tolerancia promotőrei, és nem szépelgésből, hanem mert alapvető érdekük, hogy a munkavállalóik (vagy éppen a vevőik) között se faj, se származás, se bőrszín, se nem stb. alapján ne tegyenek különbséget, hiszen enélkül nem lennének képesek magukhoz szippantani a legjobban kvalifikált munkaerőt, amiből hiány van. Az intolerancia támogatásának, de csak megtűrésének is bármilyen látszata azonnal versenyhátrányként jelentkezik.
vakmajom
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 16:01
Előzmény: #153  Cosinusrider
#156
en nem allitottam, hogy azert szuletik tobb, mert liberalis.

a jobboldali velemenyformalok allitjak, hogy tobb gyerek szuletik ott, ahol nincs liberalizmus.

Erre hoztam a szamokat, amik pont forditott kepet mutatnak.

De te nyugodtan magyarazd meg, hogy Europaban, valamiert a legfertilisebb orszagok, a legkiatkozottabb, legszelsosegesebb liberalfasiszta orszagok.

Mondjuk nem azert magasabb a skandinav orszagok fertilitasi rataja, mint a mediterran orszagoke, mert az eszakiak durvan liberalisok, a deliek meg paternalistak, konzervativok.
Es nem azert magasabb az USA, Ausztralia, Uj-Zeland fertilitasa mert liberalisok.
Es nem azert alacsonyabb Kanada, mint fentebb emlitett masik harom elegge hasonlito angolszasz, mert Kanada inkabb katolikus, konzervativabb.

Szoval nem ezert van, hanem mas miatt, amit te levezetsz es indokolsz?

En nyitott vagyok ra, hallgatlak.

(Ne felejtsuk el, arra van teoretikus magyarazat, hogy miert lenne a liberalizmus az ok - egyenjogusag, apa is gyesen lehet, ovodak, bolcsodek rendszere stb )
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 16:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#155
Fideszes maca megint bejapta a legyet az utcánkba, gyedre hajt.
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 15:54
Törölt hozzászólás
#154
Cosinusrider 2015. 12. 17. 15:51
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
Az a bajom, hogy te a saját gondolkodásmódodat tekinted "A gondolkodás"-nak. Betettél egy adatsort és mellé egy nem túl meggyőző feltételezést.
Erre próbálok rávilágítani.

Azt állítod, azért születik több gyerek a jelzett országokban, mert ott liberálisabb a családmodell. Én meg azt mondom, hogy ez nem igaz és az adatokból sem lehet egyértelműen erre következtetni. Főleg, ha nem szelektíven veszem az adatokat.
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 15:42
Előzmény: #149  Cosinusrider
#152
az ilyen hozzaszolasod alapjan mondom, ha nem akarsz elgondolkodni a kerdesen, ne tedd. Nem kotelezo gondolkodni.
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 15:41
Előzmény: #147  Cosinusrider
#151
1. szerinted a nemet es svajci csaladmodell, a liberalis, vagy a konzervativ csoportba tartozik inkabb?

2. a trendet te ezzel a ket orszaggal megcafolod, ha esetleg a liberalis orszagok koze sorolnad oket, valamilyen logikai okbol?
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 15:39
Előzmény: #146  Cosinusrider
#150
1. ezek nem mintak europai orszagok szamara, nem europai kereszteny kulturkor
2. megnezted a fertilitasukat? alacsony, csak mondom
hova hozod oket peldanak?
Cosinusrider 2015. 12. 17. 15:38
Előzmény: #148  Cosinusrider
#149
Niger 7,06

Hiperliberálisok
Cosinusrider 2015. 12. 17. 15:37
Előzmény: #147  Cosinusrider
#148
Észak Korea 2,02

Biztos a liberális családmodell miatt.
Cosinusrider 2015. 12. 17. 15:35
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#147
Németország 1,41
Svájc 1, 46
Cosinusrider 2015. 12. 17. 15:33
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#146
Miért csak Európa?

Japán, Dél Korea, Szingapúr, Tajvan ezek nincsenek olyan jóléti szinten, mint mondjuk Izland?
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 12. 17. 15:31
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#145
én nem vettem magamra, azért kértem, hogy ne nekem intézd. (legalábbis nekem nem volt olyan hsz-em, amihez logikailag kapcsolható a "gondolatod")

Tudod, hozzá lehet szólni "új hsz"-ként is, nem muszáj valakire válaszolni

köszi
Cosinusrider 2015. 12. 17. 15:28
Előzmény: #142  exmnbs1
#144
Van egy unokatesóm, aki magyar. Iráni a pasija, Angliában élnek, ott született a gyerekük. Ez a kisgyerek minek számít?
Brit? Iráni? Magyar? Piréz?
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 15:27
Előzmény: #136  Cosinusrider
#143
még egy apró segítség, és megjegyzem, te még semmit nem tettél a gondolkodás felé, cask a zsigerből elutasítás megy, megint én segítek neked.

A muszlim országok közül, azok amelyek az európai országokéhoz hasonló jólétet tudnak felmutatni, alig haladják meg fertilitásban az európai liberális országokat.

A nagyon szegény országok jóval meghaladják, de ez nem csak a muszlim országokra igaz, hanem vallástól függetlenül.

Érdemes esetleg azonos jóléti szintű országokat elemezni tehát...mit szólsz ehhez?

Ha nem akarsz valamin elgondolkodni, akkor ne tedd.
Nekem mindegy, de a kérdés értelmes végig gondolásához érdemes nyitott fejjel közeledned, és nem egy előre determinált véleményt szajkóznod, amit az európai adatok nem támasztanak alá.

Az adatok ott vannak, ha akarsz, még többet is találhatsz, a trend teljesen világos.

Innentől a gondolkodás a te dolgod önállóan, én nem vezetlek tovább a kezedet fogva.
exmnbs1 2015. 12. 17. 15:24
Előzmény: #138  Cosinusrider
#142
"A helyzet az, hogy csak Angliában és Walesben kétharmadnyi magyar gyermek született, mint Vas megyében – és ez 2011-es adat. A brit statisztikai hivatal elemzése szerint ráadásul a külföldön született, de Nagy-Britanniában élő nők körében általában véve is magasabb a gyerekvállalási kedv."
link
Törölt felhasználó 2015. 12. 17. 15:20
Előzmény: #135  Cosinusrider
#141
és szerinted az európai országok fertilitási trendjeire jó magyarázat a muszlim országok jellemzője?

európában a helyzet egyértelmű:
ahol Kövér Ákos filozófiáját követik, ott kevesebb gyerek születik, mint ahol a Kövér Ákos által kihalni látni vélt liberal egyenjogú országok

erre keress magyarázatot, és szerintem muszlim országok között keresni a magyarázatot finoman szólva is módszertani hiba...

a kérdés ugyamis az volna, hogy hogyan lehet javítani a demográfia trendünkön

szerinted mely európai országokat kellene mintaként követnünk, a rendelkezésedre bocsátott adatok alapján?

Így talán érted, hogy muszlim ország miért rossz példa.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek