Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ppw
ppw 2021. 10. 25. 22:17
Előzmény: #93919  NasdaqTrader
#93920
Moratórium ki lesz vezetve akárki nyer. Egyébként olyan hírek jönnek, hogy nagyon sokan lépnek már ki belőle, szóval nem lesz ebből tömeges bedőlés.
Csányi, OTP eddig is nagyon jó profit termelő volt, mi változna?
Bankholding, mint konkurencia LOL... A fideszes pártkatonák szakértelmével?
NasdaqTrader 2021. 10. 25. 22:05
Előzmény: #93918  ppw
#93919
A moratóriummal mi lesz jövőre, ha a fidesz nyer akkor végleg kivezetésre kerül? Az OTP-nek jelentős konkurenciát fog okozni a Bankholding, v folytatódik a hazai növekedése a társaságnak szóval minden rendben a jövőkép kapcsán?
ppw
ppw 2021. 10. 25. 21:47
Előzmény: #93915  NasdaqTrader
#93918
Valamilyen formában elkerülhetetlen a költségvetés konszolidálása. Nyilván a mód sokban függ a győztestől. De ez nem kell feltétlenül megszorítást jelentsen!
1. Ellenzék győz, akkor jöhet az EU pénz + lemondhatnak több méregdrága, de értelmetlen beruházást (Fudan, Belgrád vasút, Ferihegy visszavétele).
2. Fidesz győz, akkor kiegyezhet az EU-val és akkor jön a pénz. Ez az EU ellenes harc jórészt a választási kampány része. Győzelem esetén már nyugodtan vissza lehet lépni egyet és megegyezni.
ppw
ppw 2021. 10. 25. 21:40
Előzmény: #93916  vktr
#93917
Ha valakinek olvasási nehézségei lennének annak újra leírom, hogy ezt nem én írtam, csak idemásoltam.
Ez az IMF-es rész szerintem hülyeség, de az írás első fele ok.
vktr 2021. 10. 25. 17:49
Előzmény: #93914  ppw
#93916

A bosszúálló IMF-től félsz,
amikor az MNB veszi a magyar államkövényeket?
NasdaqTrader 2021. 10. 25. 17:18
Előzmény: #93914  ppw
#93915
Szóval lesznek megszorítások a választások után!
ppw
ppw 2021. 10. 25. 16:02
Előzmény: #93912  kukacponthu
#93914
Ez csak egy kis tényezője a fundának.
financial-forecasts #51753  jól összefoglalta, idemásolom:
Okok: 1. A folyó fizetési mérleg egyenlege az évtized elején/ közepén tapasztalt pozitív tartományból 2020-ra a GDP -2%-ára, most meg -0,6%-ára csúszott le (kevesebb az export, nagyobb az import és profitkiutalás). 2. Magyar GDP (EU transzfer nélkül) évi 2%-os csökkenést produkált az elmúlt 10 évben. Egy igen erős  konjunktúrában (miközben a forint folyamatosan gyengült, ez sem volt erős a versenyképesség fokozására). Ez mit mutat a magyar gazdaság versenyképességéről? 3. Elszállt a költségvetés hiánya. Én nem tudom megmondani, hogy mekkora lesz, de valahol a legsötétebb gyurcsányi időket idézi. 4. Elszállt az államháztartás hiánya, szintén gyurcsányi szinteknél. 5. A gazdaságpolitika eddig is a forint leértékelésével próbált versenyképességet teremteni, mindenki arra számít, hogy így is marad. A tőke megy innét el, mert hiába kap több kamatot, a végén az árfolyam romlása miatt rosszabbul jár. 6. Az infláció magasabb, mint máshol, köszönhetően a túlpörgetett gazdaságnak, ez pedig rontja a hazai fizetőeszköz esélyeit. 7. Tőke nem bízik a hazai unortodox gazdaságpolitikában. 8. Egészen szélsőséges buborékok alakultak ki Magyarországon (lásd ingatlan), ami kockázatokat hordoz, a tőke ismét csak óvatos. 9. Unioellenes politika nem kelt bizalmat. Ott vagyunk, mint 2008-ban. Pontosan megint az lesz, mint akkor, azzal a különbséggel, hogy az IMF nem felejt. Fel fogják mosni azokkal a politikusokkal (és velünk) a padlót, akik 2011-ben kiebrudalták az IMF-et. És kamatostul meg fogjuk fizetni az akkori sérelmeket... Ne legyen kétségetek. Drága lesz mindannyiunknak.
-Feri
-Feri 2021. 10. 25. 13:02
#93913

A fele nap már eltelt, de a békemenet szeretetáradatától még mindig nem tudnak talpra állni a romlott lelkű befektetők.
kukacponthu 2021. 10. 25. 08:57
Előzmény: #93910  ppw
#93912
Jo reggelt!
Alapkamat es forint likviditas szukules oka vegett, de ebben sem kell egyet ertenunk, ezert is szep ez a “szakma”:)
Tavaly aprilisban voltunk tartosan ebben a magassagban, lenyegesen lazabb jegybanki kornyezettel.
totoro
totoro 2021. 10. 25. 08:26
#93911

Mindenki nagyon optimista, közeledhetünk a tophoz:
"Októberben négyhónapos stagnálás közeli állapota után új lendületet vett a GKI konjunktúraindexének emelkedése, s kétéves csúcsára került. Az üzleti várakozások 2019 májusában voltak utoljára ilyen kedvezőek"
ppw
ppw 2021. 10. 22. 19:27
Előzmény: #93908  kukacponthu
#93910
"funda alapon masszivan 355 korul kene lenni"
ezt nem értem mi alapján, mert szerintem meg funda alapon 380
és egyébként ezen is látszik, hogy a funda elemzés sem objektív, hanem sokszor szubjektív
pl. azokat a híreket hajlamosak vagyunk ignorálni, ami nem illik bele a világképünkbe
Drian875
Drian875 2021. 10. 22. 11:33
Előzmény: #93908  kukacponthu
#93909

Érdekes, mert én pont az elmúlt egy évben találkoztam fundát jól művelő kereskedővel (meg is jött az élmény: jé, működhet is a funda!). Igaz azt látom, hogy ő nem úgy funkcionál, mint ahogy viccesen mondani szoktam a többiek, megnézik, hogy emelkedik-e az árfolyam és ha igen a következő célár +10%. Sok TA-nak nevezett elemzés is látok a pf-en, ahol valaki a saját véleményére keres önigazolást  charton, TA-nak, vagy Elliottnak megnevezve azt.
Sok kereskedő/befektető sem érti, sokszor lehet saját magát sem, funda alapon lőnek pl intraday chartokon (költségvetési hiány, covid hullám, EU pénz megvonás stb), befektetőként napi nyerőt számolnak, miközben ülnek irgalmatlan nagy bukón.
Szóval amikor az említett sráccal a véleményünk egyezik, akkor a piac is hozza a várakozásokat, kereskedni  mindenki a saját rendszere szerint kereskedik, de figyelnünk a másikra, amikor pedig nem egyezünk, akkor mindig van valami csavar.
Sok a zaj a charton is, a topikokban is! A lényeg, bármilyen módszert is használj, a végén pozitív legyen a kassza!
kukacponthu 2021. 10. 22. 11:19
Előzmény: #93907  Drian875
#93908
Szerintem - de ez az en demagogiam - vagy funda vagy technika, de vegyitve nem tudok vele mit kezdeni.
Legjobb pelda a forint, funda alapon masszivan 355 korul kene lenni, de technika alapon ebben siman benne van/lehet egy 368-as tuske is akar.
Szoval ezert nem szeretem mikor a kettot otvozik a nagy nevu elemzoink.
Koszonom, hogy kifejtetted es sikerult tisztaznunk ezt a felreertest!
Drian875
Drian875 2021. 10. 22. 11:11
Előzmény: #93906  kukacponthu
#93907

Funda elemzés esetén, ha jön egy hír, akkor változtatja a Funda elemző a véleményét, erre akartam utalni, lehet nem fogalmaztam megfelelően. A híreket csak bizonyos formációknál figyelem, egyébként figyelmen kívül hagyom.
Nem egyszerű a magyar piac, sokszor nem elég likvid, de azért az a tapasztalatom, hogy 70% felett így is lehet a TA-val találni (OTP saját elemzések mérése), igaz az esetek legnagyobb része kereskedhetetlen.
Nem veszem támadásnak, csak tisztázom, mert azt látom, hogy a topikokban rengetegen nem értik a TA lényegét, egy setup százalékos valószínűségét, most volt időm kicsit kifejteni.
kukacponthu 2021. 10. 22. 11:03
Előzmény: #93904  Drian875
#93906
DAX, SP avagy barmilyen normalis forgalmat generalo reszveny eseteben elfogadom es a magam modjan - nyilvan nem annyira, mint te - ismerem a TA-t…azonban erre a mutyi piacra - talan az OTP ugy ahogy kivetel - rahuzni a modellt, szerintem szimpla orosz rulett, de ez legyen az en bajom.
Kiemeled a funda hirt, hogy az valtoztathat, holott az ars poeticad szerint, az ujsagirok lennenek a legjobb es leggazdagabb trederek, ha minden hir alapjan tortenne…
Nem kell mindent szemelyes tamadasnak venni, ami picit szembe megy a te elkepzeleseiddel vagy velemenyeddel.
Nyilvan TA ismereteben nem szeretnek versenyezni veled, mert sokkal de sokkal melyebb a tudasod, azonban a parbeszed, szerintem nem egy rossz dolog:)
Nekem az evem tokere vetitve masszivan pozitiv, szoval en cseppet sem kesergem, hogy lemaradtam a BUX index mozgasarol, mert masban, szamomra kisebb kockazattal megtalaltam azt, ami fial.
Ami a lenyeg, hogy penzt keressunk a mozgasokon es ezt teljesul(t)!
smith83
smith83 2021. 10. 22. 10:56
Előzmény: #93903  LPitty
#93905

Ez nem az én álmom, hanem egy lehetséges közeljövőbeli célár, mely jó eséllyel teljesülhet. Ezen a szinten nekem már veszélyes, így sem az OTP-t, sem a BUX-ot nem kereskedem, de azért kíváncsian figyelem mi fog történni vele.
Pár hete feltettem az alábbit, azóta szépen mászik tovább az éknek gondolt részben:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211001v01xia4h.jpeg
Drian875
Drian875 2021. 10. 22. 10:51
Előzmény: #93902  kukacponthu
#93904

Azt hiszem nem érted a TA lényegét!
.
A TA és Elliott is a mintafelismerésről szól, arról, hogy a múltban megjelenő alakzatok és az azok után érkező mozgások az esetek egy bizonyos százalékában megismétlődnek. Ez egy valószínűségi modell, ami nem egyedi esetek bekövetkezésére, hanem a sokaságra igaz. A csatolt ábrán 60%-os bekövetkezés szerepelt, ez azt jelenti 100 esetből 60 alkalommal igaz lesz, 40 alkalommal nem. Az érzelmi oldal azt mondatta velem, hogy a 60%-nak lehet esélye, azaz elérheti most a piac. 
Funda esetén, ha jön egy információ, az akár azonnal megváltoztathatja az elemzés várakozásait (pl.: szektor különadó). A TA-ra is igaz, nálunk az új információ adott tf-n egy új gyertya.
A setup élt, a célárat nem érte el, szabály szerint lőni kell.
Mivel min. másfél R haszon kinézett, shortoltam is.
.
A matek pedig így néz ki, ha 60%-os a találati arány, mondjuk 100 eset után: 60*1,5r=90r és -1r*40=-40r, azaz az eredmény: +50r, ha egy ügyletnél a számlád 2%-át tekinted a kockázatnak, amit egy lövésnél felvállalsz (2 percentage rule), akkor 100 ilyen lövés (setup) után minimum megduplázod a számlád! Ahhoz, hogy ez megtörténjen szükséges, hogy 40 alkalommal tévedj és a stop zárja a pozidat (vagy felismerve a problémát előbb lezárd).
.
A TA a folyamatos tévedések elfogadásának a tudománya, egy valószínűségi modell, a valószínűséget érteni kell a TA, és a belőle következő következtetések megértésének érdekében.
.
Egyszerű a kérdés, felteszel egy fogadásra (pénzfeldobás) 100 forintot, ha igazad lesz, nyesz 150-et, ha nem, akkor bukod a 100-ast.
Hogyan tudsz ezzel pénzt keresni?
Hogyan tudsz ezzel sok pénzt keresni?
Számít -e egy feldobás eredménye, ha választhatod a végtelen pénzfeldobásra történő fogadást is?
.
Richter long 8100 alattról, majd zárás setup célárnál 9160 felett (sok R volt), most újra longban kb 1R pluszban, más pozícióm nincs. Bux shorton egyébként így is volt 230 pont nyerő, ami a topik átlaga feletti érték.
LPitty
LPitty 2021. 10. 22. 10:38
Előzmény: #93901  smith83
#93903
Ahhoz képest az OTP megint feladta 19100 fölött. Forgalom nélkül nem lesz az álmodból semmi. Sanszos, hogy visszatér a csökkenő csatornába. 
kukacponthu 2021. 10. 22. 10:16
Előzmény: #93899  Drian875
#93902
Szerdan meg short setup volt a mondas:)
Felre ne erts, nem kotozkodom, csak ugye nalad sem olyan egyertelmu mindig a tortenet…
Richter longom van 8.500-as bekerulessel es EUR vetelem 356-rol, szoval nem panaszkodom, de azt a piacot, amit 200-300 millio forinttal oda tesznek, ahova akarnak, azt talan nem tul elhamarkodott mutyisztannak nevezni…es erre gyonyoru pelda a tegnapi zaro szakasz!
smith83
smith83 2021. 10. 22. 10:04
Előzmény: #93898  Drian875
#93901

Bizony, szépen megformázta a korrekciós csatornát, ebből a szempontból jó helyen fordult. Következő szint 19.675, szóval az 1 db short certinek nagy valószínűséggel már reszeltek.
Alan dobja be mindig a mutyit, hogy csak long certik vannak, de mi szükség volt az elmúlt időszakban shortra, amikor long a piac? :)))

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek