Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Suyen85
Suyen85 2021. 06. 30. 10:48
Előzmény: #90897  Drian875
#90900
A kpack-ből kiindulva évekig elhúzhatják ezt az ügyet. Itt is a kisbüfik szívják meg. Pénzüket befagyasztják, a cég vígan működik tovább, és kifizetik az 1 misi éves büntit. Benfentes infók megint kiszivárogtak és meg is szabadultak a nagy pakkoktól. Rv könyvbe 350k db a legnagyobb tulajdonos... hiába próbálják védeni a céget, magasztalni a vezetőket, ez is egy mutyi és inkorrekt cég.
Hathor
Hathor 2021. 06. 30. 10:10
#90899
Otp 16150Errol beszélek.Mi lenne itt egy panik eladasban
Nyito utani konyv, a leglikvidebb papirnal:
https://kepkuldes.com/image/AQ1dZu
Magyar puma..
Kvazir 2021. 06. 30. 09:16
Előzmény: #90894  meszics
#90898
Sokszor kontraindikátorként működnek ezek a írások, de még csak negyed óra ment a mai kereskedésből, messze a vége.
Drian875
Drian875 2021. 06. 30. 09:15
#90897

https://telex.hu/gazdasag/2021/06/30/csalas-gyanuja-a-lelegeztetogep-beszerzonel-a-telexnek-megszolalt-a-tarsasag-vezetese
.
"Az Ott-One Nyrt. tehát jelenleg gőzerővel szakértőket és könyvvizsgálót keres. A kibocsátók auditját csak kibocsátói minősítéssel is rendelkező auditor vállalhatja el, ebből pedig szűk a merítés, jelenleg 47-en vannak csak.Úgy tudjuk, hogy e körből a cég igyekszik mindenkit megkeresni.
Aki eddig reagált, az még nem vállalta el a feladatot, volt, aki jelezte, hogy leterhelt, mások még nem reagáltak.Ha ezt nem sikerül megoldani, akkor egy idő után akár törölhetik is a céget a tőzsdei terméklistáról," 
.
https://www.youtube.com/watch?v=dci9qJ5Xr0U
Hathor
Hathor 2021. 06. 30. 09:14
Előzmény: #90895  meszics
#90896
:)
Elokerultel eltunt baranyka?
Mi ujsag nalad? Latom ma inkább long vagy
meszics
meszics 2021. 06. 30. 09:10
Előzmény: #90894  meszics
#90895
Hát ez inkább emelkedés
meszics
meszics 2021. 06. 30. 08:42
#90894
TŐZSDENYITÁS ELŐTT – FOLYTATÓDHAT A CSÖKKENÉS A MAGYAR TŐZSDÉN AZ ELEMZŐ SZERINT
https://gazdasagportal.hu/index.php/tozsdenyitas-elott-folytatodhat-a-csokkenes-a-magyar-tozsden-az-elemzo-szerint/
Zwerd 2021. 06. 30. 07:10
Előzmény: #90886  spqr69
#90893
Én személy szerint örülök neki, hogy kiírta. Annak is örülök, hogy neked vagy ppw-nek a meglátásai, de ugyanúgy a többieké is le van írva, még ha nem is rendelkeznek olyan nagy tapasztalattal mint ti. Én csak csepp vagyok a tengerben és sajnos szakmailag a tőkepiacon vajmi keveset tudok hozzátenni. Azonban ahogy írtad, ha már egy embernek tudtál segíteni, akkor már szerintem megéri. Szóval ha ritkán is sikerül beírni ide, szerintem mindenki szívesen olvassa a tapasztalataidat.
yossarian78
yossarian78 2021. 06. 29. 22:04
#90892
Amíg nincs kamat az ingatlan emelkedni fog. Én ebben semmi lufit nem látok - a nemzetközi trenddel megyünk. Az inflációt jelentős részben a kinálati oldal gyengesége okozza, ami a járvány miatti anomália. A kereslet megteremti a kínálatot és az egyensúly helyreáll. A kamatemelés szerintem nem hatékony lépés, attól még nem lesz elég tégla, vas stb.
Hathor
Hathor 2021. 06. 29. 19:14
#90891
Bux leverve -1,13%
Reggeli chart. Dupla top visszateszt volt ma
spqr69 2021. 06. 29. 16:47
Előzmény: #90888  Hathor
#90890
ez a  Te szakmád, biztos jobban tudod: ingatlanárak alakulása agglomerációban, falvakban , alvó városokban , frekventált helyeken, foghíjtelkek nélküli területen, újépítésű, használt.......lakhatásra, SPEKULÁCIÓRA hitelből....( airbnb) és nem gondolom, hogy mindegyik ára egy irányba megy, még talán időszakosan sem......próbál meg eladni egy borsodi családi házat, aztán próbálj meg egy lukat eladni a Kossuth Lajos téren....az egyik őrzi az árát , amásik le fog pusztulni..: URBANIZÁCIÓ.......,de meghagyom Neked , én azon a piacon a saját pénzemmel elég sokat spekulálok......és nem egy irányba mennek......
Drian875
Drian875 2021. 06. 29. 16:45
Előzmény: #90886  spqr69
#90889

Jobb :D
Mióta magasabb tf-n harcolok... :) néha rám tör az unalom, megszólítva éreztem magam, kiadtam, megyek tovább, igaz ma nem számolom a szaporodó ingatlan hirdetéseket az útvonalon, 200K/3 nap után, ma kihagyom.
Hathor
Hathor 2021. 06. 29. 16:41
Előzmény: #90887  spqr69
#90888
Jol is lehet vele keresni.
Es ami jo, ja esik az ingatlan ara, mindenkie esik, ha emelkedik, mindenkie emelkedik. Ergo ugyanaz a volumen megmarad, es egyenlo erteket kepvisel
spqr69 2021. 06. 29. 16:23
Előzmény: #90885  Drian875
#90886
minek ebbe ennyi energiát fektetni? 
jobb, hogy kiírtad? 
én annak idején azért is kezdtem forumba írni, mert azt gondoltam, hogy van értelme átadni valami tapasztalatot , amit az ember a saját bőrén megtapasztalt.......lassan vagy már bőven megvan a mérlege ennek az időtöltésnek. Minimális ego töltést ad, ha az ember jókor jókat mond, hiszen nyoma van, a forumozás hasznos időt vesz el jóval hasznosabb dolgok elől. Maga a forum olvasás azonkivül , hogy néha szorakoztató egy vékony befektetői réteg hangulatát, irányultságát jól mutatja amit be lehet építeni a befektetési stratégiákba. Néha azt gondolom, hogy van mégis értelme, mert ha egy ilyen kis forgalmú kis volatilitású napon 20 percet elvesz, de a lényegi mondanivaló legalább egy embernek segít , akkor van valamicske értelme. Aminek semmi értelme, hogy érzelemvezérelt és szakmaiatlan tárgyi tévedésektől hemzsegő beírásokra reagálni. minek????? 
egyébként a tőzsde szerepéről lenne értelme beszélni, mert sok a tévhit és a NER hathatós közremükődésével sok embert megint megtévesztettek, amiknek általában az az eredője, hogy az új spekulánsrétegre megint lehet várni pár évet, hiszen a nercso(r)dák és a nullás cégek mennyekből pokolfele vezető utja nem segíti a tőketranszformációt. Viszont a felgyorsult világ miatt ez most lehet meglesz három-négy év alatt, miközben a vak is látja, hogy vannak a béten cégek( nem sok) amik profitgyárak, és ezt bizony árazza a piac, akárhol is vannak, lesznek a mid-smallcapek........
csütörtökön indul a hufvonat :-)))) még kaphatóak a jegyek :-)
Drian875
Drian875 2021. 06. 29. 15:49
Előzmény: #90883  Hathor
#90885

Valószínűleg nem érted, de hamarosan a saját bőrödön fogod tapasztalni, mert a felfújt ingatlanlufi, ahol a támogatások nem érték el a céljukat, csak árnövekedést és ezáltal a NER-es ingatlanfejlesztők és ingatlanügynökök zsebét vastagították véget ér(t).
.
A devizahitel után kamatkockázatba ültették át az embereket, ami egy kedvező pénzpiaci (pénznyomtatás, alacsony kamat) időszakban nem okozott problémát, ugyanakkor egy kamatemelési ciklus esetében (ahol mondjuk 1% emelkedés a 20 éves hiteleknél 10% törlesztőrészlet emelkedést okoz és egy stabil 2% USA kamat esetében 3% forint alapkamat nem is extrém elgondolás) okozhat gondot. A lakáshitelek 41%-a 12 hónap vagy annál rövidebb átárazási periódusú, azaz max. egy éven belül gyűrűzik be a kamatemelés hatása a havi törlesztőrészletekbe. Az adósok 45,9%-a rendelkezik 80% feletti, 26,7% pedig 100% feletti adósságot is figyelembe vevő aktuális hitelfedezeti mutatóval. Devizahitel 2.0 = Kamatkockázat, lakáshitel (The Big Short: 2007 II. negyedév - Michael Burry). Ha erre a környezetre a kamatemelésen kívül (infláció) rájön egy válság (post covid hatás - lásd építőanyag, kerékpár, ellátási lánc, GDP - autóipar stb.), akkor itt keletkezhetnek problémák, minden valószínűség szerint, csak a kormányváltás/választás után. Erre jön még rá az Airbnb behalása, a homeoffice és a távoktatás, nem véletlen, hogy beszakadtak a budapesti iroda árak és minden eddiginél több albérlet várja az egyetemistákat Budapesten. Cash - flow alapon bajban lesznek azok, akik erre vásároltak hitelből ingatlant. Strukturális átalakulás jön, lokációban, komfortban, négyzetméterben eltérő eladási nyomással, de egy emelkedő kamatkörnyezetben vajon kik lesznek a vásárlók? Az látszik az adatokból, hogy a használt lakás eladások drasztikusan visszaestek, forgalom inkább csak az új építésűek esetében vannak, y/y alapon megkötött szerződésszámok 37%-a estek vissza.
.
Matolcsy, kemény személyes konfliktusokon van túl, az utolsó 5-10 cikkében szakmai módon, de már támadja a kormányzatot az elhibázott intézkedések miatt, nem külső támadás ez, belső és nem lehet szakmailag belekötni. NHP leállítva, kamatok emelkednek SŐT kamatemelési ciklus jön (!!!)- miből lesz gazdasági növekedés? A lakáspiacból  új építés, 20-30 éves előrehozott fogyasztás hitel formájában, kik lesznek az újonnan jövők, itt a covid végén már a legnagyobb ötlet felújítási program, de a világpiaci hiány miatt már besült, ezt már nem lehet upgradelni, max hatalmas EU pénzek ráfordításával az energetikai beruházásokat, no de azt nehezebb jutalékolni a lakossági fronton.
.
Kettős csapda, kamatemelés (lakáshitelek, vállalati hitelek) vs infláció, valami sérülni fog!  Az infláció elszalad, nem a KSH által közölt, hanem a valós, nem most, pár éve kezdődött, de most már látványos, tagadhatatlan, csak a mértéke manipulálható. Egy bevásárlásnál ez látható 10-20-50%-kal magasabbak az árak, az átlag kimutatott bérnövekmény messze elmarad tőle. Lehet a mediánt kellene nézni, nem egy átlagot, ahol pl Lörö is szerepel.
.
Államháztartási hiány, persze covid, de megnézve az elkönyvelt számokat ez a hiány már másról szól. Dupla pénzeken vett kétes hatásságú vakcina (Sinopharm), soha fel nem használt lélegeztetőgép, tárolási jutalék és megannyi sajtót bejárt probléma, tőzsdei cégek érintettsége (OTT1, Delta), az egekben, miközben az államadósság csúcson (+MNYP lerablás, Paks II., Semelyút Budapest - Belgrád, Fudán - csupa kiszervezett és később "könyvelendő hitel jellegű kötelezettség).
.
Strukturális gazdasági probléma (elrontott, ellopott gazdaságpolitika, elvesztegetett idő és EU támogatás), de a tőzsdei árak jól tudod nem csak ezen múlnak, mert akkor nem lenne extrém EPS mutató, rallyzó tickert összetévesztő száguldás, GAMESTOP illetve hozzá hasonló mánia vagy éppen Coin őrület.  A gazdaság nem jó, nincs egészséges állapotban, viszont MOL, MASTERPLAST, OTP brutál emelkedést produkált (vajon csak a hazai piacon vannak jelen???), ezen keresztül pedig a BUX is,  5-7 elég negatív hangvételű beírásod után (még szerencse, hogy állításod szerint longoltad a piacot) mindig ment 1000 pontot, a mostaniakat már nem merem játszani, mert kifeszült a trend, közel lehet egy fordulat, de még magasabb tf-ken nincs kellő megerősítés, miközben úgy tűnik, hogy Risk ON van a piacokon (SP ma is ATH, DAX célkeresztben).
.
Na nekem ennyi, kiírtam magamból, OFF.
Hathor
Hathor 2021. 06. 29. 14:08
Előzmény: #90883  Hathor
#90884
Na de ez ilyen. Mindig is ilyen volt.
Megyek inkább be a balcsiba husolni :)
Udv
Hathor
Hathor 2021. 06. 29. 14:06
Előzmény: #90882  Foxtrader
#90883
Eddig itt mindenki auon sirt milyen rossz a gazdaság, meg forintot a mélybe, Eltolcsi, kuszaszem, kurmány és társai szövegek mentek. Most mindenki rajott megis jo a gazdaság.
Foxtrader 2021. 06. 29. 13:56
Előzmény: #90880  Hathor
#90882
Miközben jelentősen javultak a gazdasági kilátások!
ppw
ppw 2021. 06. 29. 13:34
Előzmény: #90877  Hathor
#90881
Tőzsdén nincs infláció szerinted?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek