Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HuTi 2021. 05. 31. 21:13
Előzmény: #90459  Kvazir
#90460
Dupla alj vagy inkább tripla csúcs?
Kvazir 2021. 05. 31. 18:34
#90459
smith83
smith83 2021. 05. 31. 10:42
Előzmény: #90444  Hathor
#90458
Foxtrader 2021. 05. 31. 10:37
Előzmény: #90454  Drian875
#90457
Ez már a nyári uborkaszezon!
kukacponthu 2021. 05. 31. 10:07
Előzmény: #90455  Hathor
#90456
Nem ertem ezt az elegedetlenkedest, az OTP eleg tisztesseges forgalommal porgott az elmult 2 hetben, a MOL sem szegyenkezhetett, Richterben nagy elado tarazott ki, a BUX tobb ezer pontot emelkedett...
Ez lenne a kinlodas?!
Nem lehet, hogy csak bant a bulibol valo kimaradas???
Hathor
Hathor 2021. 05. 31. 09:52
#90455
9.50
OTP 3950db.
En leleptem.
Opus es App 320folott jovok, addig jo kinlodast! Ha 2ev, 2ev.
Udv
Drian875
Drian875 2021. 05. 31. 09:48
Előzmény: #90452  kukacponthu
#90454
Pontosan, nagyobb esély van egy nulla körüli oldalazós napra, persze ha valaki ma akar alkotni bármelyik irányba elcsavarhatja. Továbbra is, az első óra nagyon szűk forgalom tekintetében.
-Feri
-Feri 2021. 05. 31. 09:39
Előzmény: #90450  Hathor
#90453
Nem tőzsdéznek az amcsik, úgyhogy ennél nagyobb pörgés ma nem is lesz.
kukacponthu 2021. 05. 31. 09:39
Előzmény: #90451  Hathor
#90452
Se London, se USA...mit vartal?
Hathor
Hathor 2021. 05. 31. 09:26
#90451
Most latom annyi sem fogyott, mert 2500darabnal tart 9.25kor.
Hu
Hathor
Hathor 2021. 05. 31. 09:21
#90450
9ora 19.
OTP ossz darabszam 2900darab fogyott, talalt gazdara eddig.
Ezt nem tudom masok hogy birjak
casual 2021. 05. 31. 09:18
Előzmény: #90448  Drian875
#90449
Kognitív disszonancia... A narancsos felhőn át nehezen látszik a valóság...
 
De segítségül van itt még egy hasonló kaliberű tolvaj banda.
 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210531/tortenelmi-szamok-romma-kereste-magat-a-gyenge-forinton-az-mnb-485368
Drian875
Drian875 2021. 05. 31. 09:03
Előzmény: #90444  Hathor
#90448

Szerintem sokat írtunk már az elmúlt években a témáról, nem is fejtem ki újra, de a kérdésem továbbra is:
Ki mit várt? Ha nem ezt vagy valami hasonlót, akkor miben/kiben bízott?
Hathor
Hathor 2021. 05. 31. 08:35
#90447
08:07Gyengén indulhat a hét a tőzsdéken
Csodas kinlodas lesz tovabb.
Hat ga ez kell, legyen ez.
Szep hetet mindenkinek!
Hathor
Hathor 2021. 05. 30. 22:01
Előzmény: #90445  franc0
#90446
En is tradeltem, 8-10en vettem.
3rol indult, ott meg nem lehetett tudni, mert Quaestor es Buda Cash csod volt akkor. Volt kockazat, de dupla aljakra mar lehetett venni, de csak 2x forintig jatszottam.
Ugyanez konzum, 11-20kozott vettem, azt pont aljon, de 50ig kiment mind.
Lehetett utolag mondani, kihagytam a nagy menetet, de ez mindig utolagosan lathato, ahogy most is utolag lathato a negyedeles az Apportokra, de megis kitomve sok ember. Es hogy orulne legalabb a nullanak, de ugye engem szapul a 2-3szorozasert. A tozsde kiszamithatatlan tobb szaz szazalekos haszon remenyeben szerintem. Egy dupla is csodas remeny
franc0 2021. 05. 30. 20:51
Előzmény: #90444  Hathor
#90445
A tőzsde kemény hely. Az egyik vesz, a másik elad, és egy rövid ideig mindketten okosnak hiszik magukat. Aztán csak az egyik. 
Aki kommunizmust szeretne, jövőre szavazhat. 
Én tradeltem, 731-en adtam el az opit. 
Hathor
Hathor 2021. 05. 30. 20:35
#90444
Tréder Topikból másolva, köszi Bubu:
https://www.facebook.com/hadhazyakos/
Tudta? A Mészáros Lőrinc nevével fémjelzett gigantikus részvénytársaság papírjainak értéke évek óta tartósan esik. Egy kétségbeesett levelet kaptam arról, hogy az Opus részvények a három év előtti árfolyamuknak ma már csak a 30 százalékát érik. Nem akartam elhinni, de valóban így van, tessék a grafikont megnézni. Hogyan lehet ez? Kb. így:
A kétségbeesett levelet természetesen nem a miniszterelnöknek dolgozó, kapzsi, de azért gáláns Gázos írta. Hanem egy olyan kisbefektető, aki volt olyan balga, hogy hitt a Gázosnak és az embereinek és vett a gáz részvényeiből. Persze miért ne tette volna? Az Opus Holding Részvénytársaság rengeteg olyan káeftében lett tulajdonos, ahol a tulajdonrész másik fele a Gázosnál van . Hotelek, áramszolgáltatók, mezőgazdasági vállalatok, hatalmas építési vállalkozások, stb. Ezek a cégek valóban hasítanak és a Gázos rengeteg milliárd nyereséget ki is vesz belőlük. Csakhogy a többi közvetett tulajdonos , a részvénytársaság naív kisbefektetői azonban ebből csak annyit látnak, hogy a részvényeik értéke a töredékére esett, ezek az emberek elvesztették vagyonuknak akár 70 százalékát is.
Mi lehet a magyarázat? Hát az, hogy a Gázos nem csak a lopott pénzből fal be mindent, mint egy kisgömböc. A trükk az lehetett, hogy amikor (erőszakkal?) megvett egy céget, azt részben vagy egészben nem pénzzel, hanem Opus részvényekkel fizethette ki. Akik viszont megkapták ezeket a részvényeket, természetesen gyorsan igyekezhettek túladni rajta- talán nem bíztak annyira a Gázos eszében, vagy abban, hogy örökre ott lesz mögötte a hatalmon egy miniszterelnök. De a tömeges eladás természetesen leviszi az árakat.
Így semmizett ki rengeteg kisbefektetőt a Gázos, miközben ő egyre hízik és hízik, a vállalkozásai az állami megrendeléseknek és szubvencióknak köszönhetően hasítanak ezerrel. Ez a történet mocskosabb annál is, mint eddig hittem, még akkor is, ha nem nagyon értem meg azokat a kisbefektetőket, akiknél sem racionális, sem erkölcsi aggály nem merült fel a Gázos cégeibe fektetni a pénzt.
Emlékezzünk meg még csendben a "munka alapú gazdaság" ígéretéről is.
Végül szó szerint idemásolom az általam kapott hosszú levelet is, kissé kusza és hosszú, a lényeget fentebb összefoglaltam.A magyar BÉT, ahol a fundamentum nem számít….2017 év amikor Mészáros a tőzsdére vonul az opus és a konzum részvényeivel.
2017 őszén opus már 700-810 Ft. (40 Ft-ról indult)
Konzum is 3500-as árfolyamig ment. Majd később split azaz tizedelés a konzum részvénybe.
Folyamatosan megy a kommunikáció mindkét papír részéről hogy milyen értékek, cégek, apportok kerülnek a cégekbe. Mészáros saját dübörgő cégeinek mintegy 50% átkerült opusba.
Sok kisbefektetőt meg etették.
Jászai Gellért és később Fekete Péter urak folyamatosan nyomták a rádió interjúkat (akkor még ők álltak a cég élén), újság interjúkat hogy itt mekkora dolgok épülnek és vannak folyamatban. (azóta már mindketten eltűntek innen) Hintették a pozitívnál pozitívabb jövőképet amire a befektetők haraptak. A kisbefektetők vették a részvényeket. Majd elkezdődött a részvény „nyomda” azaz egyre több tőkeemelésre került sor és sok mindent részvénnyel fizettek ki. Újabb megállapodásokat, cég vételeket, apportokat már részvénnyel fizettek ki amelyek szerződéseiben Jászai Gellért elmondása alapján (rádiós interjú) „elfelejtettek lock up-ot” tenni így a cégek a kapott részvényeket azonnal öntötték a piacra beverve az árfolyamot ami azóta is csak esik.
Jelenleg meg rengeteg ember bele van bukva !!!
Azóta Jászai Gellért már elment DE ! ő folyamatosan ontotta az interjúkat rádióban interneten hogy ez mekkora Holding lesz és valóban Fúzió lett !
Az Opusba egyesítettek mindent. Konzum nyereséges volt mégis 3500-ról, azaz a split után 350-ről leesett 200ig és majdnem feleződött az árfolyama miközben a benne lévő üzletek mind nyereséget termeltek. Pl. a Hungest Hotels szállodalánc is dübörög azóta is tele tűzdelve állami milliárdos támogatásokkal.
A fúzió során 2 db konzum részvényért a kisbefektetők 1 db opus részvényt kaptak. Tehát aki 300 – 350 Ft os konzum részvénnyel rendelkezett annak átváltáskor fúzió után 600-700 forintos opus részvénye lett. A fúzió lezártáig is már jelentős volt mindkét részvény árfolyam csökkenése bár Jászai akkor még azt kommunikálta hogy a fúzió lezártával „mindenki jól fog járni”
Ma már kb. 250 Ft körül mozog az árfolyam (810 Ft-ról ) miközben a Holdingba beapportálták az összes jól menő mészáros kft. 51%-át ! több mint 320 milliárdos Holdingot alkottak tele az összes mészáros által akvirált céggel, szállodalánc, agrár divízió, izocukor, (az most is kapott 6 milliárdot csak úgy támogatásként) építőipar, stb. stb. Ezek mind dübörögnek miközben a részvényesek elégették a tőkéjük 40-50-60-70% .-át !!!!!!! Az összes kisbefektető veszteségben ül vastagon miközben a mészáros cégek dübörögnek és folyamatosan ment általuk a kommunikáció hogy mindenki jól jár fúzió után is.A cégekből úgy vették ki az osztalékot folyamatosan hogy a kisbefektetőknek nem adtak csak a Mészáros jutott hozzá. Könyvelési manőverekkel.2019 ősz: Mészáros a Holdingba megveszi 3 megye áramszolgáltatóját. Ez önmagában egy óriási profitot termelő üzlet. Az árfolyam tovább esik…
Hogy lehet az hogy egy cégbe dőlnek a megrendelések, a jobbnál jobb alcégek amik szintén nyereséget termelnek és a befektetők pénze mégis eltűnik??Hogy lehet hogy egy Holding dübörög és mennek bele az állami megbízások és nyereséges ügyletek és a kisbefektetők meg elveszítették benne a tőkéjük jelentős részét??Jászai Gellért azóta elhagyta az Opus fedélzetét és átment 4ig-be.
A kommunikáció teljesen megszűnt az Opus részéről.
A Mészáros lánya ül a vezetői székben és nulla kommunikáció. Kineveztek ugyan egy kisbefektetői kapcsolattartót de az olyan mint a néma hal. Két mondatot nem tud szólni. Talán ez is volt a cél…
A kisbefektetők meg parlagon maradtak és nem tudják hová tűnt a pénzük…A portfólióba tartozó főbb vállalkozások:- Mészáros es Mészáros Kft. (M+M (Mészáros és Mészáros Kft.)); 51%-os mértékű, közvetett tulajdonrész; 2018-as árbevétel: 51 milliárd Ft): A társaság jellemzően nagyobb, közbeszerzés keretében megvalósuló építési beruházások, így közszolgáltatási létesítmények (víz, hulladékkezelés, infrastruktúra), vízi- és föld alatti építmények, utak és vasutak kivitelezésében részt vevő fővállalkozó.
- R-Kord Kft. (51%-os mértékű, közvetett tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 36 milliárd Ft): Nagyobb, közbeszerzés keretében megvalósuló vasútépítési beruházások fővállalkozója.
- Wamsler SE (100%-os tulajdon, 2018-as árbevétel: 7 milliárd Ft): Német kandalló- és tűzhelygyártó; vezető szerepet játszik a Kelet-Közép-Európa régió országaiban, piaci részesedése 7% körüli (ennek körülbelül harmada Magyarország területén realizált).
- KALL Ingredients Kft. (83%-os mértékű tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 9 milliárd Ft): Széleskörű (az izocukor- és folyékony cukrok előállítását is magában foglaló) termékportfólióval rendelkező kukoricafeldolgozó vállalat, ami nemrégiben létesített modern üzemet 160 millió eurós beruházással.- Viresol Kft. (53%-os mértékű tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 1 milliárd Ft): széleskörű termékportfólióval (keményítők, ipari alkohol, glutén és takarmány-alapanyagok) rendelkező gabonafeldolgozó vállalat.-Mátrai Erőmű Zrt. (40%-os mértékű, közvetett tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 74 milliárd Ft): Magyarország második legnagyobb (főként barnaszén-alapú) erőműve. Ebből a Mészáros az osztalékot egymaga kivette, zsebre tette és utána veszteségesen nem tartotta meg hanem az államnak eladta nyereséggel … Az adófizetők kifizették amit Mészáros zsebre vágott… Orbán Viktor meg átvette amikor már veszteséges volt.
Tehát a Holdingba csak nyereséges cégeket tartanak meg… akkor hol a kisbefektetők pénze??OPUS GLOBAL Nyrt. Magyarország, Holding Társaságok lignitbányát is üzemeltet; az üzem átállításra kerül megújuló energiaforrások felhasználására.- Hunguest Hotels Zrt. (100%-os mértékű, közvetett tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 24 milliárd Ft)Az OPUS leányvállalatai jelentős mértékben részesednek a közszféra beruházásaiból (mint például a vasútépítés, távközlési- és közműhálózatokhoz kapcsolódó munkák), ami előnyös egy lassabb makrogazdasági periódusban is.
Ezen túlmenően, a leányvállalatok többsége jelentős növekedési potenciált rejt, ami részben a tekintélyes megrendelésállománynak köszönhető (például az M+M (Mészáros és Mészáros Kft.) esetében), részben pedig a közelmúltban a terjeszkedésre fordított tőkeberuházásoknak (mint a KALL és a Viresol esetében).Egy olyan trükkös cég-pókhálózat jött létre amiből csak a Mészárosék veszik ki a pénzeket de közben kifosztották a tőzsdei kisbefektetőit. Ilyen a világon nincs hogy ha egy Holding dübörög akkor a befektetői elbukják a pénzüket.Cégérték: 175 Milliárd
Rendelés állomány: kb. 210 Milliárd !!Hol az emberek pénze????Hová tűnt a Konzum vagyon??? (ami ide beolvadt… ) A szállodák nem vesztek el. Az érték maradt. Akkor hol van a pénz? Hogy árazódott ki az árfolyamból az értéke???
Ki tud erre magyarázatot adni?? A Holding részéről csak a hallgatás van !Miért esett le 75%-ot a részvény értéke miközben folyamatosan jöttek bele a fundamentumok, cégek és rendelés állománya is folyamatosan nőtt.Minden valamirevaló céget bekebeleztek és náluk landolt akkor hol a pénz???
Bejött a cégbe a Titász és a Tigáz is !!! Akkor miért esik az árfolyam??
Ezek is első perctől nyereséget termelnek…Van egy folyamatban lévő MNB vizsgálat ami tart több mint egy éve!
(akkor azt állították hogy valaki(k) visszaéltek a tőzsdén a cég részvényeinek kereskedésével és azért esik az árfolyam) Mi az MNB vizsgálat eredménye?? Miért nem tájékoztatják a befektetőket erről?A cég vezetése nem kommunikál a befektetők felé holott NYRT !!!!Az éves jelentésben elszámolt ÉCS miért nyúlik vissza 2018ig? Miért és hogyan vesznek fel osztalékot ha valójában a Holding nem fizet a befektetőknek osztalékot? MM-ből és az R-Kord-ból is húzzák ki az osztalékot. Eladás előtt a Mátrai Erőműből is csak Mészáros vett ki osztalékot.Ez a magyar sikervállalkozó sikertörténete????
Ez egy nagy átverés és hókuszpókusz ! Amit ettől az ország vezetéstől látunk…"
Foxtrader 2021. 05. 30. 08:37
Előzmény: #90442  Foxtrader
#90443
A Ford idővel annyi osztalékot fog fizetni h indokolt lesz jóval magasabb árfolyam is, az autóipar termeli a cash-t!!!
Foxtrader 2021. 05. 30. 08:36
Előzmény: #90441  -Feri
#90442
Persze, neked van igazad, az OTP 2023-ig 1900-as EPS-t is megtermelhet, közel 2000-t is! A részvényeken kívül más befektetésnek nincs értelme, vállalatokba kell fektetni, unit-linked nyugdíjbiztosítást, állampapírt a remegő kezű nyugdíjasok vesznek akik sopánkodnak h jajj világvége még több járvány lesz minden egyre rosszabb már, miközben Nvidia, Ford ATH-n van, utóbbi a végén még több elektromos autót ad el mint a Tesla egész élettartama során!!!!! A Ford egy kiváló befektetés volt, éven belül közel 3-szorosra ment!!!! 
-Feri
-Feri 2021. 05. 28. 21:15
Előzmény: #90439  Hathor
#90441
Én annyira még nem temetem el magamban a Richtert, bár egyértelműen a Bux nehezéke volt ebben a negyedévben. Viszont azt figyelem benne a héten, hogy újra megpróbálnak nagyobb forgalommal az esés alá állni https://gamepod.hu/dl/upc/2021-05/36308_richter_2021_05_28.png Még április közepe tájt vettek meg egy kisebb esést, de nem tudtak tartósan emelni rajta, ebből fordult le és este végig az egész májust. Itt a napos MA200-nál viszont jól láthatóan gyűjtögetni kezdték megint. Ha nem is fogják egyből megfordítani, de sanszosnak tartom, hogy visszaoldalaztatják 8ezer fölé, amiből még talán egy kisebb esés lehet és úgy fordul majd. A pesszimista forgatókönyv, hogy ezúttal sem fogják tudni megtartani, bár hetesen még mindig nem néz ki annyira rosszul, ennél mélyebbről is húzták már vissza. MOL-OTP nálam teljesen rendben vannak, azokat egyértelműen felfelé gondolom a közeli jövőben.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek