Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2020. 07. 20. 09:49
#81980
ERSTE:
Ügyesen, szép hetet.
Az eredetileg két naposra tervezett konferencia ma már a negyedik tárgyalási napba lép, mivel az EU miniszterelnökei egyelőre nem tudtak megegyezni az uniós kilábalási csomagról. A hírek szerint a csomag mérete maradhat ugyan 750 milliárd euró, de a támogatási rész kisebb lenne az eredeti tervekhez képest, és csak 350-400 milliárd euróra rúgna, míg a maradék rész támogatott hitel formájában állna rendelkezésre. Közben az USA-ban is elkezdenek a republikánusok is foglalkozni egy újabb fiskális élénkítő csomaggal.
Mindeközben a Nobel díjas közgazdász, Robert Schiller arról beszél, hogy az S&P500 140 éves történetében csak kétszer volt olyan drága P/E alapon (30 körüli érték) mint most: 2000-ben és 1929-ben. Ráadásul az ún. FATMANG részvények (Facebook, Apple, /Tesla/, Microsoft, Amazon, Netflix, Google) részvények az S&P500 indexben mintegy 25 százalékos súlyt képviselnek, amely extra kockázatot hordoz az index befektetők számára. Ugyanis ezek már előre rohantak a gazdasági fellendülést jelezve. Ha jön a gazdasági fellendülés, akkor sem fognak már emelkedni, s így az index lemaradó lehet. Ha pedig nem jön a fellendülés, akkor bizony nagyobb lehet az index csökkenése.
A mai napon a DAX a negatív tartományban kezdte a kereskedést, míg a BUX enyhe emelkedést mutat fel. Nyilván a DAX azt a csalódást tükrözi, amely az egyelőre elmaradt egyezség miatt van. Így egy esetleges megállapodás az EU csúcson hozhat némi emelkedést.
smith83
smith83 2020. 07. 18. 21:38
Előzmény: #81977  -Feri
#81979

Az alábbi összehasonlításban a BUX, az amerikai indexek és az EURHUF szerepelnek. Február 2. felében egyszerre kezdtünk esni a nyugattal, ahogy terjedt a vírus a világban, majd az április 7-i ülésen a kamatfolyosó szimmetrikussá tételével fejezte ki a jegybank, hogy számára is túl gyors a forint leértékelődése: https://www.mnb.hu/monetaris-politika/a-monetaris-tanacs/kozlemenyek/2020/kozlemeny-a-monetaris-tanacs-2020-aprilis-7-i-uleserol
A portfolió is cikkezett akkoriban a carry traderől a forint kapcsán.
A döntés következtében a június 24-i kamatdöntésig erősödött is a forint (többek között) az euróval szemben. Ez bicsaklott meg az utolsó kamatdöntéssel, illetve a kommunikációval, hogy jön még egy vágás, hiszen a világban számos jegybank elkezdett enyhíteni, hogy élénkítse a saját gazdaságát. Ekkor pár napig (valszeg piaci hangulat) valóban együtt estünk a kintiekkel, majd ahogy ott jött a jobb hangulat, nálunk úgy maradt el és azóta valóban alulteljesítünk. Ebben sok minden lehet (bank és olajpapír túlsúlyos index, kicsi nyitott megütött gazdaság, folyamatos szabadságharc az EU-val, korrupció, stb.) és szerintem még nem látszik a vége. Nem gondolom, hogy ha most még egy picit vág a jegybank és esetleg megáll (egy ideig), attól egy csapásra megváltozna kicsiny hazánkról a nemzetközi vélemény és elkezdenének ripsz-ropsz felülsúlyozni. Ha viszont kint elfáradnak, az nálunk hatványozottan megjelenhet és gyorsabb eséseket láthatunk majd.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200718v00sazste.jpeg
ppw
ppw 2020. 07. 18. 15:41
#81978
Konkrétumot én se tudok, hogy miért gyenge a BUX, de ezek jutottak eszembe
1. Rossz a sajtónk, Orbán megint harcol az EU ellen
2. Magyar GDP eléggé függ a német autógyártóktól, akiknek nem jól áll a szénájuk vírus, elektromos autók miatt.
3. Kamatvágás bankoknak nem jó (OTP), HUF gyengülést meg országkockázat szinten nem szeretik
Ez volt a makro része, BUX szinten:
1. Igaz ugyan, hogy a Nasdaq, SP szárnyal, de jórészt a tec cégek miatt
bankszektor (OTP), energia szektor (MOL) kint is alulteljesít
2. Richter a kakukktojás, oktalanul esik
Vevők valsz. kivárnak, ezért van csak kis forgalmú esegetés
Viszont ha kint épp rossz a hangulat, akkor nálunk is van ok további esésre
Ezért talán sok longoló kezdi megunni és elad...
-Feri
-Feri 2020. 07. 18. 12:59
Előzmény: #81975  Noire
#81977

23-án volt, utána még majdnem egy hétig teljesen jól korreláltunk az S&P-vel https://gamepod.hu/dl/upc/2020-07/36308_bux2012_2020_07_18.png
Percre pontosan a hónap utolsó napjával váltunk el élesen egymástól, majdnem 10% spread alakult ki a két indexben közel három hét alatt. Meg azt sem látom, hogy egy vágás mitől tüntetné el a spekulánsokat. Ha csökken a kamat, az a biztonságosabb eszközökből pont a tőzsdére hajtja a pénzt. Árfolyamkockázat ellen eddig is le tudta magát bárki fedezni, osztalékot meg mindenhol a világon csak ímmel-ámmal fizetnek idén. Nem látom át igazán, hogy egy nyúlfasznyi vágás miért rakná ekkora hátrányba a Bétet, de igazság szerint más nyilvánvaló okát sem látom ennek a mostani történetnek.
Noire
Noire 2020. 07. 18. 09:19
Előzmény: #81975  Noire
#81976
Noire
Noire 2020. 07. 18. 09:18
Előzmény: #81973  -Feri
#81975
Ami a dagonya okát illeti, 25-én volt a kamatdöntés, azóta váltunk el igazán a nagyoktól. Azért lehet ilyen tartós, mert még egy vágást bemondtak.  (SP: lila, DAX: sárga )   https://invst.ly/rhfw-
smith83
smith83 2020. 07. 18. 08:34
Előzmény: #81973  -Feri
#81974

BUX-ban egy rövid felkorrekciót vártam/várok, majd a korrekció kifulladásával szerettem volna ismét shortba szállni, de valóban nem igazán akar elindulni ez a várt korrekció. Ahogy írod, most lefele is szenvedős, kifulladósnak tűnik.
Olaj shortom és EUR/USD longom viszont van, azokat tartom, bár az olajnál is azt vártam, hogy eddigre már rég letörik, sőt talán magammal sem vagyok konzekvens, ha azt mondom OTP-re, hogy a háromszög miatt az irány változatlan, miközben olajnál is ez látszik csak fordítva. Nem technikai szemmel nézve viszont, ha kevesebb lesz a termelés visszafogása (nő a kínálat), miközben pl USA-ban inkább a szigorításokon gondolkoznak, azaz csökkenhet a kereslet, az inkább a csökkenés irányába mutat.
Ugyanakkor van sokkal lentebbről egy SP shortom is certiben. Nem nagyon foglalkoztam vele mostanában (pedig kellett volna), mivel úgy gondoltam a nyitáskor, hogy eddig úgy sem jön fel, meg nem is nagy összeg van benne. Erre megérkeztünk ide, most talán tényleg tetőzik az index (szarvasvadász, pomperj is ezt projektálja), de nálam sanszos, hogy pár pont híján ez a certi ki lesz ütve, így az eredményben is végetérhet nálam az ED és elkezdődhet az "A hullám". :( Persze ha ez az egyenleges chart tényleg Elliottá akar fejlődni, akkor nem nagyon tehetek ellene, úgy is bekövetkezik, kivéve, ha nem kereskedek, vagy sikerül valami szabálytalan lefutású korrekcióba navigálnom. Pozitív opció, ha a C egyszer majd egy nagyobb 2-es lesz. :)
-Feri
-Feri 2020. 07. 18. 00:21
Előzmény: #81964  smith83
#81973
Mikor a hét elején kiugrottál a shortjaidból, én megtartottam a sajátjaim, szóval én inkább abban az irányban vagyok most közvetlenül érdekelt. Bár a Bux azóta nem esik látványosan, csak óvatosan csordogál, én nagy látványos fordulatot nem látok bele továbbra sem. A magyar tőzsde látványosan nyomás alatt van, alacsony nagyon a forgalom a nagyobb részvényekben. Hogy szarok vagyunk az nem akkora újdonság, az előző válság utáni években volt hasonló helyzet, de akkor a bankadókra meg az ilyen-olyan okosságokra jobban rá lehetett fogni. Most annyira nem nyilvánvaló (legalábbis nekem), mi a közelebbi oka ennek a dagonyának. A kispapírok forgalma viszont megszaladt ahogy nézem, ez legalábbis régen a hattyúdala szokott lenni a bikapiacoknak, kíváncsi leszek erre is. Ami az amcsi piacokat illeti az tűnt fel, hogy a jelentési szezon kezdetére felrántották a tőzsdéket, viszont mióta ténylegesen jelenteni kezdtek a cégek, igazából nem történik semmi. Elég sok vállalat közölt a vártnál jobb számokat, ezeknél azt látom, hogy kicsit felrántották őket, majd szépen visszacsordogálnak majdnem ahonnét elindultak. Akik meg a várakozásoknak megfelelően vagy gyengén jelentettek, még meg is ütötték, most éppen a Netflixet. Szóval itt sem látom egyelőre a kraftot, odakint is inkább egyfajta oldalazgatós-csorgásos mutatvány megy. Shortban vagyok ahogy írtam, de ha fejre állok sem látok nagyon longos sztorit most, se itt se úgy általában. A vírus terjed, az olaj szerintem eshet, főleg hogy többet akarnak a piacra önteni. Még a dollárnak a gyengélkedése az, ami a tőzsdei emelkedés irányába hatna, illetve lebegtetik folyamatosan az ötödik (vagy hanyadik) mentőcsomagot, ez is bejött nekik eddig. Nálam egyelőre ez van.
ALANFED
ALANFED 2020. 07. 17. 22:08
Előzmény: #81961  simpy
#81972
ilyenek miatt van alulteljesítés a buxban
Az amerikai nagykövet is aggódott a koronavírus-törvény miattFelhívta az összes kormánytagot, hogy legyen benne dátum, de nem ért el eredményt. A CEU távozását is sajnálja./index/
ALANFED
ALANFED 2020. 07. 17. 22:06
Előzmény: #81966  Zsimo
#81971
emelkedő trend nem volt oszti vágás magasabb mélypont lesz
Suyen85
Suyen85 2020. 07. 17. 22:04
Előzmény: #81969  Zsimo
#81970
Én mindig is itt voltam. ritkán nézek be más topikokba terepszemlére :) És mik azok a "minden jelek"? csak mert a chartisták ügyködése nem racionális érvelés.
Zsimo
Zsimo 2020. 07. 17. 21:57
Előzmény: #81967  Suyen85
#81969
Mumus! Te itt? :)
Mert minden jel arra mutat. Nagy chartisták ügyködnek, hogy nemzetközileg is érthető chartot készítsenek. 
smith83
smith83 2020. 07. 17. 21:35
Előzmény: #81965  Törölt felhasználó
#81968
dobtam
Suyen85
Suyen85 2020. 07. 17. 21:32
Előzmény: #81966  Zsimo
#81967
Miből gondolod, hogy dupla alj lesz?
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 21:03
Előzmény: #81964  smith83
#81965
Üdv, tudunk cserélni e-mail címet, szívesen venném ha dobnál ide egy e-mailt: ztmanolin@gmail.com
smith83
smith83 2020. 07. 17. 20:55
Előzmény: #81960  Törölt felhasználó
#81964
Ha heti, havi szinten nézem, akkor el tudom képzelni, hogy az előző válságban elért 1250 Ft körüli aljtól indult emelkedésnek a korrekciója zajlik. Bár őrült gyors volt a zuhanás, de 7800 körüli aljjal elkészülhetett az A pont, 12000 körül a B pont, ennek megfelelően pedig indulhat lefele a C pont az A pont alá, akár a 3-5000 Ft-os zónába is, ami akár évekig is tarthat. Ha ez így valid, akkor most inkább lefele lenne az irány, ráadásul a 12000-es szint óta csökkenő tetőket és aljakat látunk. A mostani (majdnem) szimmentrikus háromszög szerintem inkább a trendet erősíti, emiatt nagyobb esélyt adok a lefele történő kitörésnek. Nálam most ABCDE-nek van számozva, az E a felső volna fölé szúrással teljesíthette a 4-es pontot, amiből hétfőn már indulhat is le 9800 irányába. 
Ez persze csak egy teória, egy a sok lehetséges kimenet közül, szóval én is várom mások észrevételeit, hadd ütközzenek az álláspontok, ki mit lát még bele, mit vesz észre! :) Ugyan nem az OTP topic, de mint a legjelentősebb súlyú indextag, komoly befolyása van a BUX sorsára.
Az OTP fontos szintnél van, mert közben ideért az MA50 naposon, az MA200 hetesen és most júliusban az MA50 is havin.
-Feri
-Feri 2020. 07. 17. 20:25
Előzmény: #81961  simpy
#81963
Az cirka öt százalék emelkedés. Jó magasra tetted a lécet :)
simpy 2020. 07. 17. 16:36
Előzmény: #81961  simpy
#81962
Én személy szerint nagyon sajnálom hogy Hathor de főleg hogy Spqr nem szokott írni mostanában
simpy 2020. 07. 17. 16:18
Előzmény: #81960  Törölt felhasználó
#81961
Most bemondom hogy kb 1 honapon belül 37000 ig legalább elmegy a bux. 
Persze nyilván ha kint végre beindulna a korrekció akkor az minket is visz. 
Lesz még egy kamatvagas hóvégén addig gyengülhet a huf de utána stabilizalodik remélhetőleg az árfolyam és jönnek majd visszahuzni minket. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek