Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ppw
ppw 2020. 05. 28. 12:47
Előzmény: #80839  traderszaki
#80840
"Mondjuk a piacok nem egy hete emelkednek..."
Hát éppen ez az! Eddig úgy emelkedett a piac, hogy kiáramlás volt.
Most, hogy elindult a beáramlás és a bef. alapoknak is venni kell majd, akkor szerinted mi lesz?
traderszaki 2020. 05. 28. 12:44
Előzmény: #80837  ppw
#80839
akkor elnézést, a múlt heti adatot nem néztem meg. Mondjuk a piacok nem egy hete emelkednek...
ppw
ppw 2020. 05. 28. 12:39
Előzmény: #80822  traderszaki
#80838
A japán részvénypiac tényleg egy vicc.
Viszont...
Mivel lehet könnyebben pénzt keresni? Shortolod a Nikkei-t?
Fenét, beállsz szépen a japán jegybank mellé és longolsz agyatlanul.
ppw
ppw 2020. 05. 28. 12:36
Előzmény: #80820  traderszaki
#80837
tévedés
múlt héten már beáramlás volt
ppw
ppw 2020. 05. 28. 12:36
Előzmény: #80834  -Feri
#80836
Nem biztos. Legalábbis 2009-ben más volt a tapasztalat.
Először elszáll a tőzsde, árazások.
Aztán idővel a gazdaság is helyreáll és a funda, árazások is.
Ezért nyomtat a FED....
Mert fordítva fájdalmasabb, lásd 1929-30
ppw
ppw 2020. 05. 28. 12:32
Előzmény: #80804  spqr69
#80835
hasonlóan látjuk a dolgokat, hajrá
ezt hívják úgy, hogy TINA
There Is No Alternative
-Feri
-Feri 2020. 05. 28. 12:30
Előzmény: #80833  traderszaki
#80834
Mások fejébe ugye nehéz belelátni, de szerintem egy fogyasztói társadalom fogyasztás nélkül nem fogja tudni reprodukálni a már elért eredményeit. Most oké, hogy a részvényekért egymást tapossák az utcákon, de ahhoz szükség lesz valami mögöttes teljesítményre is a vállalatok részéről, hogy ez az árazás indokolt maradhasson. Például az Apple sem tud érdemben frofitot növelni már jó 5 éve, mégis a részvényára több mint kétszereződött azóta. És nem is nagyon hiszem, hogy mostanában fog nekik megszaladni. De az én véleményem is csak egy a sok millió közül...
traderszaki 2020. 05. 28. 11:59
Előzmény: #80831  -Feri
#80833
ami nekem szembetűnő, hogy a Hedge fundok mennyire megosztottak. Ismertebb kezelők gyakorlatilag egymásnak ellentmondó várakozásokat fogalmaznak meg. Nem is emlékszem mikor láttam ilyet ebben a szakmában, általában ugyan azt a szelet fújják...
traderszaki 2020. 05. 28. 11:57
Előzmény: #80827  spqr69
#80832

Őszinte leszek veled: szinte képtelen vagyok adaptálódni ehhez a mostani piachoz, ebben nincs szégyen. Néha nyerő, néha bukó. Ez van. Longoltam közel az aljához, de mivel nem hiszek a "feltámadásban" így hamar kiszálltam, azóta tradelni próbálom a mini hullámokat, több kevesebb sikerrel.
WB legjobb tudomásom szerint jelentős Apple tulajdonnal rendelkezik a portfóliójában.
Mindenesetre továbbra is tartom a véleményemet: számomra egy jegybanki artificial likviditás teremtés nem valós fundamentum. Csak félreárazást eredményez az eszközosztályok között. Sokszor szembe találom magam a nagy bef bankok piaci várakozásaival, a legtöbb a jegybankokat említi, mint okot a longra.
-Feri
-Feri 2020. 05. 28. 11:41
Előzmény: #80830  spqr69
#80831

WB pénzének elég jelentékeny része van az Apple pakettben, gondolom nem nagyon akar a szektorban nagyobb kitettséget, bár nyilván nem tudok a nevében nyilatkozni. Nem csak techcégekből áll egy gazdaság, nyilván senki nem látta előre, hogy leállítják a világot. Amúgy az a véleményem, hogy a nagybefektetők nem sprinteket futnak, hanem maratont inkább. Ha ki is maradnak egy-egy rövid körből, az hosszútávon nem sokat oszthat-szorozhat náluk, persze megint csak szvsz.
spqr69 2020. 05. 28. 11:16
Előzmény: #80829  -Feri
#80830

ezt tudtam én is, arra utaltam, hogy korábban a cégfelvásárlásai: többségi tulajdonnal nem a techcégek irányában valósultak meg, de ha nem így van akkor sorry…..én így figyeltem
a nagyok alatt kit értünk? mert a kinti nagyok közül azért sokan jól állnak, a hangosabbja nem annyira, és tény , hogy a kp tartás csúcson van: de ez mit jelent? lemaradtak? az esést fogják megvenni? shorton vannak, amit csukni kell , ha....?
a concorde-os fiúk beszámolóit hallottam kettő hete zoomon( Zsiday, …….)és az volt a konkluzióm , hogy továbbra is okosak, és okosak, és időben észrevették, és nem használták ki shortra csak fedezésre, és lemaradtak a felkörről, és azt gondolják,hogy a következő lekörben , ami nem lesz már mélyebb , mint a múltkori, szépen összegyűjtögetik a value alapon jókat...…...
HÁÁÁÁT : lefordítom: elba..ták ők is: lemaradtak!!!! és Harcsa Norbi: önironikus blogja is erről szól: az árazások, az árazások......a gond a concorde-nál az, hogy messze a legtöbb szürkeállomány felhalmozva( jó Hold), és mire mennek vele: előre nem sokat: mert nincs hozam csak ész! már több, mint három éve!!!
Én szerintem ez egy jól mérhető sportág: van hozam , nincs hozam? Tőkevesztés nélkül, vagy kicsi vola mellett, ha nagyon szofisztikáljuk…., mert munició maradjon a következő ötletre is!
-Feri
-Feri 2020. 05. 28. 11:01
Előzmény: #80827  spqr69
#80829
WB volt eddig az Apple legnagyobb részvényese, bár most a Vanguard csoport beelőzte. Mondanom sem kell, nem az öreg zsákolja most 300 dollár felett, ő akkor vett mikor még fele ennyibe sem kerültek. Sőt múlt év végén az Apple ralliba még bele is adott majdnem 1 milliárd dollárt. A nagyok az ellenkezőjét csinálják annak, amit a kicsik most művelnek.
Törölt felhasználó 2020. 05. 28. 10:58
Előzmény: #80826  traderszaki
#80828
Valahogy mégis másképp történik, jó lenne megérteni, hogy miért.
Gondolkoztam még a moratóriumon is, sok ember nem fizet, azt hiszi van pénze és melója. Jövőre meg nem lesz melója és el kell kezdeni újra fizetni a hitelt.
Jegybank helikopterpénz magas kamattal visszaszívható, beláthatatlan következményekkel a fejlődő piacokra, de a magas kamat is csak egy beinduló gazdaság esetén indulhat. Akár évekig oldalazgatnak a tőzsdék.
Részemről ez annyira zavaros lett, hogy csak megfigyelő lettem, esetleges zuttynál újra megjelenhetek a játék kedvéért.
spqr69 2020. 05. 28. 10:46
Előzmény: #80826  traderszaki
#80827

ha van szektor amivel gond lehet a következő tíz évben( jövedelmezőség) az a bankszektor: nulla és vagy-negatív kamatok mellett???? lsd kistestvérek Európában!
minden bizonnyal jól látod, amit leírtál: egy kérdés marad : le is tudod ezt a tudást konvertálni tőzsdei nyereségre is, vagy csak tudás marad( amit leírtál úgy nagyjából mindenki tudja aki még olvas híreket)
WB. a legnagyobb tiszteletem mellett: nem járt el felette az idő? old-school-versus unortodoxia: és vajon miért nem techcégeket vásárol fel? a vasút már csak Budapest-Nándorfehérvár vonalon olyan jó business:-*)))
traderszaki 2020. 05. 28. 10:38
#80826

Nekem ami számít, mint fundamentum. US jobless claim eléri az 50 milliót néhány héten belül, hiszen a leépítések tovább folynak az átgyűrűző hatások miatt. Héten jelentették be az airline cégek a leépítéseket. Nem is csodálom, a gépek megközelítőleg 70%a mai napig a földön van! Szépen így fog menni a következő hetekben. A US GDP 75%át a belső fogyasztás adja. Ugye nem kell jósnak lenni, hogy azt lássuk, ez pukk. Vsz az elvesztett munkahelyek 30%a tartós munkahelyvesztés lesz. Turizmus, gyakorlatilag megszűnt és nehéz jelenleg előre megmondani, hogy mennyire fog beindulni, de legyünk optimisták eléri a korábbi volumen 50%át, nem túl acélos. Ettől nem fog beindulni egy ideig semmi. Bankok, pénzügy, a tartósan alacsony kamatok miatt a jövedelmezőségük jelentősen romlani fog, hiszen hozam oldalon komoly romlás volt az elmúlt hetekben. Hotelek: hetek óta bail outért könyörögnek. Európai cégek: Lufthansa, 10milliárdos mentőscsomag, gyakorlatilag erősnek hitt cégek egy része életképtelen állami dotáció nélkül. Várható EPS a világ minden táján csökkenni fog... nekem ez a funda, és ez akárhogy forgatom a kockát, nem biztató. Persze tegyük bele az egyenletbe a jegybankokat (hahaha), hirtelen mindjárt szebb lett az összkép, ugye? :-)
Warren Buffet, az összes Airline részvényét eladta gondolkodás nélkül, de ami sokkal szembetűnőbb számomra, hogy a Goldman részvényeinek 85%át is kivágta, amit már 12 éve tart minden körülmény között.
simpy 2020. 05. 28. 10:35
Előzmény: #80824  -Feri
#80825
500 pont lefelé a mai maxról
-Feri
-Feri 2020. 05. 28. 10:32
Előzmény: #80811  Ishar
#80824
Ezt a mintát látom én is mindenhol, hogy a nagyok inkább kitáraznak és félreállnak, a kicsik meg rávetik magukat bármire. Amíg el nem fogy a pénzük, addig ez marad a műsor.
spqr69 2020. 05. 28. 10:31
Előzmény: #80820  traderszaki
#80823

az élet tele van kérdésekkel, valamitől csak megy fel
mi lehet az oka: nagy forgalommal stagnált aztán kimegy új lokálcsúcsra alacsony forgalommal?
és jó az a statisztika? a múltban használható volt?
traderszaki 2020. 05. 28. 10:26
Előzmény: #80820  traderszaki
#80822
Részemről egy jegybanki likviditás ösztönzés nem tekinthető fundamentumnak. FEd önmaga paródiája, bohócok a kormánynál. A BoJt nem is minősítem, aki a japán ETF piac jelentős hányadát birtokolja, pfffff. Vicc az egész részvénypiac
simpy 2020. 05. 28. 10:25
Előzmény: #80818  spqr69
#80821
Köszi az érthető magyarázatot.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek