Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2019. 01. 12. 13:32
Előzmény: #55138  Hathor
#55140
Egyebkent en nem talalok napi 10-15 belepest. Hati nem koveti pl a Mol 1%os spreadet. Hiaba esett 40850rol 40736ra este bux mol ugralas miatt, ezt nem kovette hati, ez nem lehet pozicio felveteli lehetoseg. Nem konnyu.. alakulnunk kell, igazodni a piachoz. En nem vonok le onismereti dolgot a tozsdebol, se nem vezetek naplot. En mas dimenzioban kereskedem. Ennyire nem misztifikalom tul.
Szerintem a felismeres szamit a piaon, es a pozicio kezeles. 
Suyen85
Suyen85 2019. 01. 12. 13:30
Előzmény: #55127  Hathor
#55139
Nem te lettél rá alkalmatlan, hanem változott a piac. Az már nagyon jó ha felismeri az ember és nem erőlteti. 2018 és szerintem 19-is a ráncigálásról és a rövid pozikról fog szólni. Szerintem a buy and hold stratégia nem nagyon volt hatékony 2018-ban, ezért is zárta az évet a legtöbb befektető és alapkezelő mínuszban. Nekem amúgy az 5 perces chart is lassú és kevés belépési pontot ad, azt inkább pozi managelésre szoktam használni. Neked főleg a gyors volatilis határidős piacon  vagy cfd-vel lenne érdemes kereskedni. Normális daytradre meg skalpolásra nem igazán alkalmas a magyar piac. Ezért visz el sok időt, alig van forgalma.
Hathor
Hathor 2019. 01. 12. 13:26
Előzmény: #55136  longforever
#55138
Ha van buko beirom. Ha nincs, nem irom be. Tavaly sok kicsi volt, elotte ket evig evi 2-3 kb a bull trendben. En mindent leirok, nincs mit titkoloznom. Iden nem tudom mi lesz, haladok az arral, de ugy ahogy meszics. Annyi,hogy a nyitast beirom rogton, meg a zarast is. Tehat kovetheto, hogy jo iranyba allok-e, es mi lesz a pozi sorsa.meszicsnel utolag latom.
En szemely szerint szeretnem ha beirna azonnal a vetelt es elsdast is,nem ugy hogy ma 10tradem volt es mind nyero volt es 10%ot keresetem ma tokere vetitve. En is szivesen tanulok. Tole is tanulok, de ugy, ha beirja, es latom mikor mit lep miert. Hany darab nem erdekes, csak belepeses kilepes. Ezt neki is irom :)
Suyen85
Suyen85 2019. 01. 12. 12:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#55137
Dejó, hogy az árjegyző is olvassa a fórumot.... Ezért nem mozdul órákig a hati miközben a bux mozog 100-150 pontokat is. Mással van elfoglalva azt nem végzi a dolgát :)
longforever 2019. 01. 12. 12:56
Előzmény: #55121  Hathor
#55136
Számomra az volt a korrekt amikor beírtad tavaly hogy bukó van... vagy az hogy nem tudod merre az arra és inkább ki maradsz...
Amúgy grat a topichoz... körülményekhez képest elég magas színvonal...  
Az is nagyszerű hogy pld. nem kaptam meg hogy ha nem hatizok milyen jogon kerdojelezem meg pld Meszics teljesítményét...vagy mit keresek itt...
Sok sikert mindenkinek......
longforever 2019. 01. 12. 12:41
Előzmény: #55133  meszics
#55135
Továbbra is sem értem az egészet... figyelsz húsz dolgot egyszerre és abból számolod ki a belépési pontot...
Csak a molnal van olyan hogy 1% van a két oldal között.... mit lehet ilyenkor számolni... ugyan már...
BudFox
BudFox 2019. 01. 12. 12:37
Előzmény: #55130  dereng
#55134

Üdv...
igen...néha hátrébb kell lépni hogy átlássam a piacot, mert akkor tényleg beleragad az ember...
meszics
meszics 2019. 01. 12. 12:25
Előzmény: #55131  parkinson
#55133
Én 2008 ban kezdtem, az első 3 évem csak bukó volt, és mindig volt valami titkos technikám, beültem, vártam. Hihetetlen béna voltam, majd jött a tanulás korszaka, TA-t néztem, fundamentális elemzéseket, stb. Eredmény továbbra is bukó. Majd kb. 3 éve, egy nagyon kicsi pénzzel elkezdtem kikísérletezni, nekem mi az ami megfelel. Egyébként ott kezdtem el gondolkodni, mikor láttam, birger schamaiert (tudom nem jól írtam le, de hát még sem egy Kiss Jóska neve van, azt eltaláltam volna) és láttam mikre figyel, és ebből kezdtem felépíteni a kereskedési metodikámat, én most már csak napozik, és csak Bux-ozok. Kb. 20 instrumentumot figyelek egyszerre, és ebből számítom ki mi a BUX hatira való belépés kockázata. Nekem ez megy, de úgy érzem csak ez. Hozzá teszem, nagyon, jó a memóriám, iszonyú gyorsan számolok, és gyorsan tudok reagálni. Ezek adottságok, de úgy láttom, még tíz év után, ennyi tanulás után sem értem mi mozgatja a tőzsdéket. Vagyis ez egy negatív tulajdonságom. Megpróbálom a jó tulajdonságaimat kihasználni, ahol a rosszak nem szólnak bele a képbe.  Én úgy láttom a tőzsde fejben dől el, és főként önismeret.
ALANFED 2019. 01. 12. 12:14
Törölt hozzászólás
#55132
parkinson 2019. 01. 12. 11:51
Előzmény: #55122  Hathor
#55131
#55122 steatégia?  Erre olyan nincs, hanem helyette egész nap meredten figyelni és be/ki/be/ki tenni  kemény fárasztó munkával. Igy is egy héten ha 2x bejön mert át kell vinni másnapokra. Aki irigyli a tőzsdézőt az próbálja meg ezt az "életvitelt" jól fog aludni tőle.
dereng
dereng 2019. 01. 12. 11:38
Előzmény: #55125  BudFox
#55130
Üdv Bud ezt a beülős taktikát sokszor alkalmaztam ,sokszor kihúzott a bajból. De ez tavaly nagyon sokba került nekem. Ne használd ezt  mert ha bejön azt hiszed ez a jó , és szokássá válik. Nem jó irányba vagy alakítsd át  lépjél mert nagyon nagyot lehet vele bukni.  
kepesK 2019. 01. 12. 11:30
Előzmény: #55120  meszics
#55129

hatalmas személyiségfejlődés (irónia nélkül)
:)
meszics
meszics 2019. 01. 12. 11:27
Előzmény: #55127  Hathor
#55128
Szerintem a határidős kereskedés, ilyen nagy kockázat mellett, már nem tőzsde, hanem nem más mint kockázatelemzés, folyamatosan egész nap. Én már csak ezt csinálom, amikor kereskedek, az adott pillanatban keresem azt a lehetőséget, hogy belépjek a piacra, majd 50-100 pont nyereségnél már a kilépési pontokat keresem. Ha tegyük fel elmozdul a piac számomra jó irányba akkor azt vizsgálom, hogy abban a pillanatban belépnék e ugyan abba az irányba mint ahogy beléptem, vagy nem. Ha belépnék, akkor hagyom hogy fusson a pozicióm, ha ott nem lépnék be, akkor inkább kilépek a pozíciómból, nem várok, hogy tovább megy-e. De sokszor csinálom azt, hogy nem lépek ki a teljes pakkal, hanem csak egy részével, és hagyom, hogy tovább fusson. Én egyébként azt látom, ha van egész nap időm arra hogy egész nap kereskedjek, akkor naponta ilyen belépési pont van vagy 15-20. Ebből ha sikerül 5-6-ot megfogni, akkor magas százalékkal lehet nyerni. DE én csak ilyen pontokon lépek be. 
Hathor
Hathor 2019. 01. 12. 10:20
Előzmény: #55123  Suyen85
#55127
De maszatolos, ezert sem jon be annyira manapsag. Eddig a napi 40-80-100k teljesultek az evben. Tegnapi jatek volt a legkisebb nyero 5*140pont brutto. A kozel 40k buko tegnapelott az meg vitt, egy nap stagnalt. Nem tudom mi lesz, de sok energiam megy el, amit a cegemtol, es csaladomtol veszek el, meg repul az elet mellette, mert minden nap varjuk a kovetkezo napi lehetoseget, es hogy menjen gyorsabban az ido. Ugy erzem a reszvenybefektetesre alkalmatlan lettem a pangasban. Nem birok varakozni, hogy lemegy 2%ot, majd meg 5ot, majd visszajon kettot, es majd egyszer jo lesz. Mar aterzem az ellentet a hataridos gyors daytraderek es a pangos kis papir kereskedok kozott. Ok gyors, nem beragados kockazatkezelos traderek. A kis reszvenyesek lassu, akar beragados, akar eveket varo, nem kockazatkezelo traderek.
Kulonbozik a ketto, igy az erdekellentet is, meg a szemlelet is. Lassan en is keptelen vok a varakozasra. Inkabb gyors napi tradek 5-15perces chartokra napos chart tamogatassal. Valszeg ez a mostani rangatozos piac is kivaltja, es eddig csokkeno kispapir piac
Suyen85
Suyen85 2019. 01. 12. 10:04
Előzmény: #55124  qpec
#55126
Nekem mindegy, hogy ki miben hisz. Mindenki a saját tapasztalatai alapján von le következtetéseket, formál véleményt, és alakítja ki a saját hitét. Mindenki annyit vesz ki a piacból amennyit tud.
BudFox
BudFox 2019. 01. 12. 09:40
Előzmény: #55109  longforever
#55125

Üdv
Köszönjük szépen a bizalmat Hathor én az én nevemben is....
de én is sokszor melléfogok...ahogy Hathor is.
Ebben a mostani feljövetelben ráadtam shortot... és hát  lehet hogy ezen bukni fogok...most kb. 10.650 re kéne lemenie...talán sikerül, mert DAX óráson lehet hogy kifárad....
SP miatt ...talán a 2600 megfogta az emelkedést.
szóval...kene valami rossz hír hogy essen.
lehet hogy nem lesz esés..
Előző 9 biznisz nyerő volt...igen szépen kerestem...
csak most ez az egy bukó elviheti az utolsó két nyerő biznisz nyereségét...
én hibám... ez van... de lehet hogy nyerek rajta..
a türelem sokszor segített nekem
visszagondolva korán volt shortot nyitni...SP esett 500 pontot...
gondolhattam volna hogy úgy fog felpattanni mint egy rugó.
ez van....tanulni kell a hibákból
qpec 2019. 01. 12. 09:10
Előzmény: #55110  Suyen85
#55124
Van némi tapasztalatom a tőzsdei hozamok és a duplázások terén.Az induló tőke a meghatározó,amihez mérem a duplázást,egyebet.Ha igaz lenne a szöveg,tele lenne az ország tőzsdén gazdagodott,nem dolgozó,csak dőzsölő családokkal.Egy megboldogult jó főnököm kedvenc mondását idézve:"Öcsi én elhiszem,csak a fa@om csóválja a fejét"!
Suyen85
Suyen85 2019. 01. 12. 00:08
Előzmény: #55122  Hathor
#55123
Ahoz nem túl maszatolós most a piac? Nekem ilyenkor kockázatosabb a nagy pozik, ha nem megy a piac nem is annyira kiszámítható nekem. Most is milyen rángatás volt molba.
Hathor
Hathor 2019. 01. 11. 23:21
#55122
Ezek az 5-10kontik nem lesznek palyak nekem. Jobb, gyorsabban zarhato, de nem hoz annyit, mint a varakozasom. Ha napi 40-100.000ek nem jonnek, nekem nem eri meg az energia. Ezt kell szem elott tartanom. Ehhez kell strategiat kialakitani. 50-100konti 100pontra
Hathor
Hathor 2019. 01. 11. 23:14
Előzmény: #55107  longforever
#55121
Talan volt 7kereskedesi nap iden vagy 8? Nem tudom.. azt tudom 1nap nem kereskedtem, 1nap buktam, tobbi nap nyero.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek